Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kuryecilik İşi Zor Mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O yasta yapılacak ıs degıl sanmıyorum zaten aılenın ızın verecegını. Ha verdı dıyelım, bır baskasının daha once gıydıgı les gıbı koruma ekıpmanlarını, duzgun calısmayan motoru ne oldugu belırsız lastıklerle beraber verırler. Cıle olur. Trafıkte yasayacagın stres bunun yanında sıfır kalır. Adres bulmada problem yasamazsın. Musterı aradıgında adresı sıstemde yazıyor yoksa da ıstıyorlar zaten telefonda. Sende alır navıgasyondan bakar gıdersın. Franchise yerlerde zaten bayı koruma olur. Aynı bolgeye ıkı bayı vermezler. Bır bolgeden dıger bolgenın musterısıne gıdemezsın. Calısacagın yer kendı yasadıgın yerdeyse navıgasyona gerek duymazsın. Motor, duzgun calısmayan, duzgun durmayan, bıtık lastıklı bır motorla musterıye gec kalırsın, musterı gec geldı dıye fırca atar. Donunce dukkanda yetkılın kımse gec kaldın dıye o da fırca atar, canın sıkılır. Erken gıtmeye kalktın hızlı hızlı, o bıtık lastıkler yuzunden dusersın. Zaten adam akıllı olmayan korumaların senı korumaz bır de kendını yaralarsın. Bu en ıyı ıhtımal. Dustugun ıcın zararı sen karsılarsın ve yetkılın yıne azarlar. Yayaya carparsan veya bır araca carparsan yasayacagın sıkıntıları yazmaya gerek duymuyorum ama ısınden olma ıhtımalın cok yuksek. Deger mı? Hayır.

En onemlısı daha cok gencsın. Oncelıgın para kazanmak olmamalı. Yazın calıs, meslek ogrenmeye calıs. Gır bı ustanın yanına meslek ogren. Artık neyı sevıyosan ona gore bır meslekte calıs ve ogren. Karın tokluguna calıs ama meslegın olsun. Eger pek parlak bır ogrencı degılsen okulu aksama cevır gunduz calıs meslek ogren. Meslegı ogrenene kadar karın tokluguna calıs gerekırse. Ogrendıkten sonra para sen ıstemesende senı bulur, lısen bıtene kadar ıhtıyacından cok daha fazlasını kazanırsın. Parlak bır ogrencı degılsen demıstık, lısen bıttıgınde parlamaya baslıyorsun bu arada. Lısenın bıttıgı gun lan ben ne halt edecem sımdı dıye bır bosluga duseceksın. O donum noktan olacak. Ulan ıs, okul, askerlık? deyıp unıversıte okuyım ben dıye dusuneceksın. 1 yıl sıkı hazırlanmayla ıstedıgın bolumu okursun. Hazırlıgını dershaneye gıderek yaparsın. Dershane parasıda o calıstıgın zamandan coktan cıkmıs olacak. Ikıncı ogregım okur da aynı lısedekı gıbı gunduz calısır aksam okursan mezun oldugunda yasıtlarından en az yuz gomlek ustun olursun. Hayata o kadar onde baslarsın. Bu da sana abı tavsıyesı, kuryelık falan o yasta hıkaye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hayırlısı bakalım

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Hep merak ederdim kuryelik nasıldır diye, bununla ilgili epey konu okudum,

tanıdık olmadığı için soramadım fakat okuyup algılayamadığımı sorsam da yine anlamazdım, işin içine girmek lazımdı,

Şimdilik 5 ay x bir pizza şirketinde çalıştım, 150bin nüfuslu küçük bir ilçede,

5 ayda net 5000 km, çoğunlukla kışın, baharda zirvede bıraktım

Çok uzun ve sitemkar yazanları şimdi gerçekten anlıyorum, kısacası pizza vb gibi işlerde kuryelik, henüz bir kalite standartı oluşmadığı için rezalet ötesi,

Alınan paraya çekilen çileye, rezilliğe,hayatını sağlığını, emeğini tehlikeye atmaya heba etmeye değmez, net 3000 tl dahi olsa, ki bahsedilen öyle değil,

Garsonluk da yaptım, düne kadar en kötü işim garsonluk zannederdim, değilmiş,

İşin içinde bolca, kötü ekipman, kötü motor, kötü yol, kötü trafik, kötü müşteri, kötü yönetici ve kötü ekip arkadaşları da var, bunları unutmamak lazım,

Galiba ilk üçü standart

Belki evrak dağıtım, vb kuryelik daha iyi olabilir diye düşüneceğim fakat şartlar gereği düşünemiyorum..

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    11 ay girip çıkarak bu işi yaptım bir dönem. 2 ayı özellikle kışın soğuk ve karlı zamanlardı.İstanbulda.
    Hayatımda böyle stresli bir iş. İnsanı deli eder. Dişardan o kadar cezbediyorki ilk başta. Sonra şu kadar sabredip çıkıcan demeye başlıyorsun. Ve sana verdiği zararlarda ayrı. Bu işi düzünli yapanlarda gördüğüm kadarıyla hep mecburiyetten yapmaktalar. Kimse bu işi seviyorum diyemiyor çünkü çok çileli. Zararı çoktur kısacası bide benim gibi düzgün kask takmassan rüzgar uğultusundan kulağinda çınlama bırakır.
    crxforever bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Tam senin yaşındayken bodrumda otelde çalışmıştım, tavsiye ederim, git hazır turizm sektörü de açılcak gibiyken, bisürü hayat tecrüben olur, çalışma şartları zordur ama günde 14-16 saat arası çalışırsın, tatil günün olmaz ama eğlenirsinde

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Ben yazın 3 ay için gireceğim ve gireceğim iş yerinin açılmasına 1 hafta kaldı ben okullar kapanınca giricem motorlar sıfır ekipmanlar sıfır dedi bana .

Motosikleti
    kawasaki z300 (2015)
    gireceğin firmaya göre değişir sıcak satış(yemek pide pizza vb.)gibi yerlerden uzak dur tatlıcıların tek kuryesi olarak çalışmak cok daha mantıklı mesala ben ekler istanbuldayım ve cok memnunum sitres yorgunluk vs. olmıyor maaşı güzel adresi de 1 aya öğrenirsin navigasyonundan bakarsın ama tecrüben zayıfsa ve reflekslerin kuvvetli değilse tavsiye etmem cünkü spacy ler gittiği kadar durmuyor ama zevkli akşama kadar geziyosun motorla bide patronun iyi olması şart çalışırsan anlarsın .ben 11 saat çalışıyorum 2000_4000 arası değişiyor fiyat

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Her iş zor. Ne yaparsan yap. Bir de birşey "iş" oldu mu sıkıntılar başlıyor. Hobi için 2 arı kovanı aldım. Maksat her sene 3-5 kavanoz bana ve eşe dosta ikramlık doğal bal olsun. Olmazsa da eylence olsun. Hiçbir beklentim yok. Kitaplardan internetten araştırarak, büyüklere sorarak, rica-minnet işi öğrendim. 1. yılın sonunda 5 kilo eve bal aldım. 3-4 kavanoz da eşe dosta çoluğu çocuğu olanlara hediye ettim. Sonra sezon bitiminde 4 petek (7-10 kilo) bal vermek kaydıyla insanlardan peşin para alıp 10 tane kovan aldım. Ana arı ölür, yağma olur, mevsim geç başlayıp çiçekler az olur derken zar zor kendime bal almadan güç bela milletin balını teslim ettim. Kovanları da tanıdığıma hediye ettim. Kurtuldum diye sevindim.

Milyonlar kazanan F1 pilotuna da sor, zorluklarını anlatsa oturur ağlarsın. Otobüs şoförlüğü zor, kurye-paket işi zor. Taksicilik zor. Çünkü insanla uğraşıyorsun. Bir de bozuk ekipman, dandik malzemeler ve bir de patronla-şefle-yöneticiyle uğraşıyorsun.

Ama her iş böyle. Elbet bir iş yapacağız. İçinde kalmasın. Yap.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    kardeşim yol yakınken bu sevdadan vazgeç.bana dominostan tekif geldi gittim abi sakalını kes iş başı yap dediler bende dedimki sakalımı kesemem ben sünnet sakalı bıraktım olmaz dedim.onlarında işine gelmedi benimde işime gelmedi.ben çalışıyorum ek iş için gitmiştim ELHAMDULİLLAH geçiniyoruz ama seninkisi farklı olay ehliyetin tecrüben yok a1 le zor olur yaşın küçük a2 yi al tecrübe kazan eğitim al illa yine yapmak istiyorsan sen bilirsin zor iştir her işin zor olduğu gibi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı ilker_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim yol yakınken bu sevdadan vazgeç.bana dominostan tekif geldi gittim abi sakalını kes iş başı yap dediler bende dedimki sakalımı kesemem ben sünnet sakalı bıraktım olmaz dedim.onlarında işine gelmedi benimde işime gelmedi.ben çalışıyorum ek iş için gitmiştim ELHAMDULİLLAH geçiniyoruz ama seninkisi farklı olay ehliyetin tecrüben yok a1 le zor olur yaşın küçük a2 yi al tecrübe kazan eğitim al illa yine yapmak istiyorsan sen bilirsin zor iştir her işin zor olduğu gibi.
    Kullanacağım motor Honda spacy 110 cc daha öncede ehliyetim yokken trafiğe kapalı alanlarda scooter , viteli motosiklet sürüyordum sorun yaşayacağımı sanmıyorum . Falcon Freedom 250 alıcağım o yüzden bana para lazım bende işe girip bu parayı alıp yaz sonunda hayırlısıyla motoru almayı düşünüyorum.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Motorcu78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanacağım motor Honda spacy 110 cc daha öncede ehliyetim yokken trafiğe kapalı alanlarda scooter , viteli motosiklet sürüyordum sorun yaşayacağımı sanmıyorum . Falcon Freedom 250 alıcağım o yüzden bana para lazım bende işe girip bu parayı alıp yaz sonunda hayırlısıyla motoru almayı düşünüyorum.
    Sen zaten kafaya koymuşsun bu işi yapacaksın illa.. o zaman sormana gerek yoktu ki zaten sonuç ortada sana ucunda sakatlık yada ölüm var desekte fark etmeyecekmiş boşuna konuşuyoruz kısaca.. benim bıraktığım mekandaki arkadaşlarım bugünün parasıyla eve 130 tl ortalamayla gidiyolar.. buna ragmen işi bıraktıysak o işyerindeki birçok paketçi olarak demekki birşeyleri gördük geçirdik ki bıraktık.. imkanı olamayan insanlar yapacak evini geçindirmek için mecbur hayat şartları zor. Ama sen ehliyetsiz ve 16 yaşındasın.. sadece motor parası biriktirmek için yapıcam diyosun. Git başka iş bul kendine. 3 ay çalışıcam demesi kolay peki hayatın boyunca izini taşıyacağın 3 ay olursa?
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen zaten kafaya koymuşsun bu işi yapacaksın illa.. o zaman sormana gerek yoktu ki zaten sonuç ortada sana ucunda sakatlık yada ölüm var desekte fark etmeyecekmiş boşuna konuşuyoruz kısaca.. benim bıraktığım mekandaki arkadaşlarım bugünün parasıyla eve 130 tl ortalamayla gidiyolar.. buna ragmen işi bıraktıysak o işyerindeki birçok paketçi olarak demekki birşeyleri gördük geçirdik ki bıraktık.. imkanı olamayan insanlar yapacak evini geçindirmek için mecbur hayat şartları zor. Ama sen ehliyetsiz ve 16 yaşındasın.. sadece motor parası biriktirmek için yapıcam diyosun. Git başka iş bul kendine. 3 ay çalışıcam demesi kolay peki hayatın boyunca izini taşıyacağın 3 ay olursa?
    Abicim o işi yapacağım diye demek istemedim ayrıca ehliyetim var şuanda ben sadece kafama çok takıldı kuryecilik'in kolay olcağını düşündüm ama zor diyenler oldu nasıl zor onu öğrenmek amaçlı açmak istedim . Ben 45.000 nüfusu olan bir ilçede yaşıyorum küçük ve trafiği çok az olan bir yer o bakımdan bunlarıda göz önünde bulundurursak nasıl düşünürsün ?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bence de aklına çok takılmış bu iş.
    ekipman yeni , motor 0km ise çok trafiği de yoksa bir dene istiyorsan.
    çalışırken çok dikkat et, ekipmanları sıcak diye ihmal etme kask mont dizlik vs 1 km yolda bile üzerinde olsun. köpeklere yayalara dikkat et.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben önermiyorum bir kurye olarak daha güzel isler var inan bana iyi bir meslek olsaydi isi bırakip tekrar okula baslama plani yapmazdim

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Abicim o işi yapacağım diye demek istemedim ayrıca ehliyetim var şuanda ben sadece kafama çok takıldı kuryecilik'in kolay olcağını düşündüm ama zor diyenler oldu nasıl zor onu öğrenmek amaçlı açmak istedim . Ben 45.000 nüfusu olan bir ilçede yaşıyorum küçük ve trafiği çok az olan bir yer o bakımdan bunlarıda göz önünde bulundurursak nasıl düşünürsün ?
    oturduğum şehirdeki trafiği görsen cennetten bir trafik zannedersin trafik hiç yok gibi :D

Motosikleti
    Yok :(
    Kardeşim bence gir işe hakkıyla çalış.İnsana deneyim katmayan iş yoktur.Kurye işi riskli bir iş malum trafiğe çıkıyosun ama yapılır mı niye yapılmasın?.

Sonuçta bir dünya insan var Türkiyede bu işi yapan

Ayrıca İzmirde birkaç kuryeyle konuşmuştum maaşlarıda 2.500 falan denk geliyomuş.Yani garsonlukla hiçbir alakası yok.

İnşallah A2 ehliyetimi aldığım gibi bende başlıyacam

16 yaşımda olduğumu belirtmeyi unutmuşum yaz tatilinde 3 ay çalışacağım sadece o bakımdan kış sorunu yok
    reis çalış bence benim bi arkadaşımda çalıştı 3000 tl maaş miss

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı CrazyHamsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis çalış bence benim bi arkadaşımda çalıştı 3000 tl maaş miss
    İyi güzel diyorsun da aradan üç sene geçmiş.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    16 yaşındaki arkadas bu 3 senede ne yaptın gel aydınlat bizi 😀

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    3 yıldır falan yapıyorum lise son'da başlamıştım hala devam ediyorum kuryelik güzel bence ama insanlarla uğraşmak daha zor ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)