Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar ns-as 150 ara yağ değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bende as150 var, bildiğiniz üzere 2. bakım 4500-5000 arası, ben 2500lerde kendim yağ değişimi düşünüyorum, ara yağ değişimi yapan varmı? Kitapçığında 1.2 lt 20w50 yazıyor. 2 litre motul bulursam almayı düşünüyorum ama kalan yağ boşa gidecek daha önce değişen varsa nasıl halletti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    niye boşuna gidecek kalanı saklarsın bir dahaki yag degişimlerinde kullanırsın.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    150 cc makineler bildiğim kadarıyla 1 litre yağ yeterlidir. Ben debriyajı ve yağ filtresini değiştirdigim halde 1 litre yağ koyup motoru çalıştırdım. Biraz bekleyip yağ seviyesini ölçtüğüm de yağ en üst seviyede idi.Uzun lafın kısası 1 litre yağ koyup seviyeyi ölç. Büyük ihtimal 1 litre yağ yeterli olur. Birde motora 20w50gibi kalın bir yağ koyacağına 15w50 yada 15w40 tavsiye ederim

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc makineler bildiğim kadarıyla 1 litre yağ yeterlidir. Ben debriyajı ve yağ filtresini değiştirdigim halde 1 litre yağ koyup motoru çalıştırdım. Biraz bekleyip yağ seviyesini ölçtüğüm de yağ en üst seviyede idi.Uzun lafın kısası 1 litre yağ koyup seviyeyi ölç. Büyük ihtimal 1 litre yağ yeterli olur. Birde motora 20w50gibi kalın bir yağ koyacağına 15w50 yada 15w40 tavsiye ederim
    Kullanma klavuzunda yazdıklarım yazıyor, 1 ltrenin yettiğine eminmisiniz?

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Kullanıcı kitabı yağ filtresiyle beraber yağ değişimine 1.4 litre yağ koyun diyor
    ben denemek için 1.3 litre koydum ve seviye ölçümüyle alakalı tüm kurallara uydum

rölantide 3-4 dk çalıştıktan sonra 2 dk bekledim ve 2 teker yere değecek şekilde dik pozisyonda durdu ona rağmen seviye, üst seviyeninde üzerindeydi, tamamen full gözüküyordu

fazla yağ koyulması durumunda motor çekişten düşer diyor kitapta öyle bir durum gözlemlemedim

ns 150'ye bana göre yağ filtreli haliyle 1.2 litre koymak lazım
    daha fazla koyulursa yağ pompası zarar görebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)