Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B den A ya geçiş için 1500 TL ye yakın bir para istiyorlar bu normal mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

eskiden 650 700 civarıydı bu nedir böyle arkadaşlar istanbulda daha ucuz olan biyer bilen varmıdır acaba ?

Baktım araba alıncak gibi değil mt125 alıp başlıyim motor işine dedim şok oldum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçtiğimiz Aralıkta A ehliyeti 1200 liraya aldım. Yılbaşında zam geldi. Yani Türkiye şartlarında "normal"

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    B den A ya geçiş diye bişey yok
    B sınıfı ehliyetine A sınıfıda ekliyeceksin
    senin B sınıfı ehliyetin olması bişey değiştirmiyor,yeniden ehliyet alıyor gibi işlem yapılıyor ancak halihazırda ehliyetin olduğundan trafik ilkyardım,vs sınavlarına girmiyorsun,,sadece motor kullanma sınavına giriyorsun,,tabii yeniden ehliyet alıyor gibi parayı bayılıyorsun o başka
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    hey gidi yillar 10sene once B´ye ilave A2´yi hatirladigim kadariyla 180-200tl´ye almiştim hatta şoyle bir durum oldu mevcut B ehliyetim kirilmisti,yenileme icin 80tl gibi bir rakam soylendi bende bir miktar daha verip A2 almistim.hatta o donemde koca kursta 3-4 kisiydik,direksiyon sinavinda motoru calistir,vitese at,kaldir,dubadan don gel 3dk´da tamamdir hayirli olsun .2009´a kadar motosiklet ehliyetlerinde prosodur daha cazipti,daha basitti,tabiki o yillardaki araç sayisiyla,motosikletlere yapilan,denetimler şimdiki gibi degildi,klasik olacak ama arz talep meselesi,sektor haline geldi..eskiler bilir 10sene once,motosikletinizle ehliyet,evrak vs.icin kac kez uygulamaya denk geldiniz?kask,kullaniminin ve denetiminin bile mazisi 10sene ya vardir,ya yoktur..

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden 650 700 civarıydı bu nedir böyle arkadaşlar istanbulda daha ucuz olan biyer bilen varmıdır acaba ?

Baktım araba alıncak gibi değil mt125 alıp başlıyim motor işine dedim şok oldum
    Kardeşim eğer motor ehliyetin varsa 900 lira civarı istemeleri laxım o da en yüksek fiyat istanbulda ben mesela a2 aldım istanbulda bitane kursla a ehliyet için görüştüm 800 civarı bir fşyat söyledi

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Normaldir normal. Ben B ye A2 ekletmeye 1000 küsür para verdim.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    -
    Geçen yıl bu zamanlar İstanbul'da her yeri araştırıp 800 A1 alabimistim.Su an sanmıyorum 1000 liradan 1200 liradan aşağı bir yer olsun

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    3 sene önce o paraya D+A2 almıştım.
    50 cc motor işini görürse alışana ve motor ehliyeti alana kadar bin. B sınıfı ile sürersin onu.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    iyiki zamanında almışım a2+b yi her şey dahil 1400 e almıştım

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    sanki mt125 çok ucuz :D

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    2016nın son sınavına girip 640 taban fiyatındaki a1 ehliyetini 400e aldım tanıdık olması iyi oldu. Ders almazsanız fiyattan düşebiliyorlar. Ne kadar yasal o tartışılır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Trafik harcı vs tamamı 1900 tl civarı tutar muhtemelen.

b üstüne a2 aldım 450 kurs ücreti 270 emniyet 80 sınav ücreti yer antalya öyle bilgilendirme olması açısından paylaşayım dedim

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene önce o paraya D+A2 almıştım.
    50 cc motor işini görürse alışana ve motor ehliyeti alana kadar bin. B sınıfı ile sürersin onu.

100 kg yum 50cc altımda ezilir diye sanıyorum :D hemde tapagaz da ancak 70 e çıkıyor motor ^^
    direk motor ömrünü yemek üzerine kurulu birşey gibi bence :D

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Onceki ehlieyt sinifinin tk faydasi yazili sinava girmemek.

Türkiye de yaşıyoruz, bunların hepsi normal şeyler. Normal olmayacak şey ise, insanların Avrupa ki 3 maaşlarıyla 250 cc lik bir japon motosikleti alması olur, yada sırf yandaş yalaka olmayıp dik durduğu için, işinden kovulan hapse atılan insanların olmadığı bir ülkede yaşamak normal olmaz.

<ÖzgürYanık> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Chetak 12v Electronic(1991)
    2016 mayista kura ucreti 2500 den.asagi.bulamazken.tanidik.vasitasiyla izmirde gule oynaya 1350 tl ye yazilmistim su an ki fiyatlar i.bilmiyorum.ama ona istinaden.uygun geldi bana dedigin fiyat tabi arastrmak lazim. birde simdisen randevu alinabiliyorsa al. izmirde ehliywr randevusu 7 ay sonralara veriyordu sistem artvinden aldim ertesi gune

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    2016 eylül kasım gibi kursa kayıt oldum 1000 tl dediler A için 12 saat. 4saatte ekstra aldım 1200'e gelmişti

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    29 Nisanda sınava girip geçtim. B ehliyete ek olarak A almış oldum.
    Kadıköy Gelişim Sürücü kursuna 13000TL verdim.
    Sınav ücreti olarak devlete ödenen para ayrıca 90TL.
    Ehliyet için harç olarak 143 TL
    ve ehliyet kart ücreti hizmet bedeli 139 TL iki ayrı makbuz halinde bankaya para yatırdım.

Dün emniyette işlemlerimi yaptırıp geçici ehliyet belgemi aldım. iki hafta içinde ehliyet hazırlanıp posta ile gönderilecekmiş.

A sınıfı ehliyet toplamda 1672TL'ye geldi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    keşke sistemi değiştirebilsek, ehliyet verme sisteminde sadece yazılı ve pratik sınavını zorunlu tutmalılar. biz kurs parası da ödüyoruz. kişi kursu belki daha özel bir yerden almak istiyor? milli eğitim bakanlığına bağlı kalma zorunluluğu saçmalık işte.

aslında ehliyet için sadece 100 lira direksiyon sınavı, 60 lira yazılı sınav ve harç parası falan istemeleri lazım yani ehliyet için 500 liranın altında para almaları lazım çünkü verdikleri hizmet o kadar bile etmiyor.

ama tutuyorlar bize zorla kurs parası ödetip kalitesiz eğitim ve mecburi olmayan direksiyon dersi sunuyorlar. yani kurslar direksiyon dersi vermek zorunda değillermiş birde böyle bir durum varmış ama nedense para alıyorlar.

oh ne güzel dünya, mehmet ben yiyemedim sen ye! sigorta şirketleri geçirdi yeterince şimdide kurslar geçiriyor. şamar oğlanı olduk yeter artık allah cezanızı versin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)