Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet kamyonu yok etti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar komik

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Haber yanlış. Kamyon dizel ve mazot öyle hemen alev almaz. Ayrıca depo orda değil. Motosikletin depo alev aldı. Eksoza filan döküldü heralde benzin.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Olur öyle arada. Motorunda depo full maşallah.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber yanlış. Kamyon dizel ve mazot öyle hemen alev almaz. Ayrıca depo orda değil. Motosikletin depo alev aldı. Eksoza filan döküldü heralde benzin.
    kamyonun dizel olduğunu nerden biliyosun ?

yakıt deposu konusuna nasıl bu kadar eminsin ?

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamyonun dizel olduğunu nerden biliyosun ?

yakıt deposu konusuna nasıl bu kadar eminsin ?
    arkadaşın yerine ben cevap vereyim, kamyon çok büyük ihtimal dizel, yananda motorun deposundaki benzin bencede, kamyon benzinli olsa anında atomlarına ayrılırdı motorcuda kamyonda,
    dizel yakıt tankının o şekilde patlaması imkansız, neredeyse imkansız değil, imkansız, motorun benzini yanıyor, zaten mazot öyle parlamaz...

ha bu arada kamyonun deposu diğer tarafta, o gördüğün yer hava tüpleri arkadaşım.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çekirdekten yetişme kamyoncuyum. Şu an ki mesleğimde o. Bendede var o sınıf kamyondan. Bu yetmez ise detay vereyim.

Benzinli kamyonlar 70 öncesinde kaldı. Artık benzinli kamyon üretilmiyor. Videodaki ise 90 üstü model. Üretilen varsada piyasada yok.

Kamyonların yakıt tankı sağda olur orjinalde. Sonradan çift depo yapan olursa solada takılır. Onuda doğu arabasında görürüz kaçak mazot vs için çift depo kullanılır. Ayrıca bu tip küçük kamyonda hiç çift depo yada solda depo görmedim.

Ha diyelim ki oldu sola koydular. Motor kupanın arkasından giriyor. Orda mazot deposu koyacak yer olmaz. Akü olur o kısımda. Yada kamyon havalıysa hava tüpleri olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın yerine ben cevap vereyim, kamyon çok büyük ihtimal dizel, yananda motorun deposundaki benzin bencede, kamyon benzinli olsa anında atomlarına ayrılırdı motorcuda kamyonda,
    dizel yakıt tankının o şekilde patlaması imkansız, neredeyse imkansız değil, imkansız, motorun benzini yanıyor, zaten mazot öyle parlamaz...

ha bu arada kamyonun deposu diğer tarafta, o gördüğün yer hava tüpleri arkadaşım.
    Aynen mazotu çakmakla zor yakarsın. Isınmadan yanmaz. Motordada yüksek basınç altında hava ısınınca yanar. Büyük ihtimal hava tüpüne vurdu. Tüpden çok hava çıkınca benzin daha iyi parladı.
    mgora ve matrax33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    mazotun zor yandığını biliyorum.

ama 5 lt benzinlede bi anda bu kadar alev alması beni kamyonun benzinli olabileceğini düşündürdü. sovyet yapımı bi sürü benzinli kamyon gördüm bu videodakine birebir benzeyen.

çarptığı şey eğer oksijen tüpüyse yanmayı hızlandırmış olabilir.

düz hava tüpü olur kamyonda, oksijen tüpü asla olmaz arkadaşım...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    motosiklet kamyona değer değmez alev sardı ortalığı,,kamyonun deposu değilse alev alan nedir peki,,motorun deposu olamaz çünkü motor yatmadan daha düz konumdayken alev oldu ortalık

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam yanarken onundeki kamyonun hic aldiris etmeden yoluna devam etmesi gozlerden kacmadi.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam yanarken onundeki kamyonun hic aldiris etmeden yoluna devam etmesi gozlerden kacmadi.
    orası çin orda normal
    adamlar bebek cenini yiyolar

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet kamyona değer değmez alev sardı ortalığı,,kamyonun deposu değilse alev alan nedir peki,,motorun deposu olamaz çünkü motor yatmadan daha düz konumdayken alev oldu ortalık
    Kamyonun o vurduğu kısımda basamak olur. Bagaja tırmanmak için. Vuruş anında depoya denkgelip delebilir. Yani motorun tekerlekten önce depoya gelebilir darbe. Mitsubishi kamyonlarda orda kabin kaldırma kolu olur mesela. Ondada ordaysa direkt depoya saplanır. Hava sıcaksa depoda benzinin gaz halide vardır. Alttada teker hava tüpünün kafasını kırınca birden hava akımı olur aşağıdan yukarıya. Yani dökülen benzini yukarıya püskürttü.

Motosikleti
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyonun o vurduğu kısımda basamak olur. Bagaja tırmanmak için. Vuruş anında depoya denkgelip delebilir. Yani motorun tekerlekten önce depoya gelebilir darbe. Mitsubishi kamyonlarda orda kabin kaldırma kolu olur mesela. Ondada ordaysa direkt depoya saplanır. Hava sıcaksa depoda benzinin gaz halide vardır. Alttada teker hava tüpünün kafasını kırınca birden hava akımı olur aşağıdan yukarıya. Yani dökülen benzini yukarıya püskürttü.
    yani yangının sebebi sipikerin dediği gibi kamyonun deposunun alev alması değil,motosikletin deposunun alev alması diyorsun

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu çok olan birşey zaten. Sürekli denkgeliyorum haber sitelerinde ya da tvde. Bilmeyince sallıyorlar.

yanan motorun benzini nokta.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam orada yanmış sizin olaya bak benzin mı , mazot mu ? Seviyorum seni ey site 🤘

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam orada yanmış sizin olaya bak benzin mı , mazot mu ? Seviyorum seni ey site ��
    adamın yanmasının gündem olmaması normal. orda çok var bi kaç milyar kadar. taksiden inip önce yardım etmeye giden, daha sonra geri kaçıp arabayı kurtarmaya çalışan adam da gündem olabilirdi aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)