Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı tipte buji piposu ve farklı model buji takmak sorun çıkarır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba;

Yamaha Ybr125 2008 model motosiklete sahibim. Yaza girerken genel bakım olarak yağ değişimi sonrası bujiyide değiştirmeye karar verdim. Forumdaşların tavsiyesi ile buji piposunuda değiştim.

Siparişleri verdikten sonra fark ettim ki aldığım buji farklı model ve buji piposunun tipide farklı.

Bende bulunan eski bujinin modeli NGK C7HSA, yeni aldığım bujinin modeli CR6HIX Iridyum

Bende bulunan eski buji piposunun tipi temsili olarak bu şekilde açılı gelirken:

Yeni aldığım buji piposu 90derecelik açıyla aynı bu şekilde(modeli LB05EP)

Buji ve Buji piposunu değiştirdim, motosikletim çalışıyor bir problem yok, fakat farklı tipte olması ileride sorun çıkarır mı? Buji piposunda neye dikkat etmem gerekmekte.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Buji piposu hicbir sorun cikarmaz tek dikkat edilmesi gereken piponun tamamen plastik olmasi sebebide ateslemeyi direk bloğa yapmamasi için

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji piposu hicbir sorun cikarmaz tek dikkat edilmesi gereken piponun tamamen plastik olmasi sebebide ateslemeyi direk bloğa yapmamasi için
    2 buji piposuda plastik, fakat eski buji piposu daha yumuşak gibi, yenisi daha sert bir plastik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)