Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tercihiniz cb 500 f mi olurdu yoksa Er6 N mi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

21 Bin lira bütçe var...

bu 2 marka ve model üzerinde yoğunlaştım..

cbf 500 f artıları..cbf 150 den sonra daha ağırlığı ve sadeliğiyle tatmin edici olsa gerek..ve 2005 den beri Honda Servislerindeyim o kalite kriterlerine alıştım diyebilirim...

torkuda fazlasıyla yeterli..makinanın ederi tabi ki bu değil ama işte göz kırpıyor..bir vites müşürünü bile çok görmüş koca Honda..illa bi dangalaklık yapar Honda..ben kıvrak ve hafif makina istiyorum...

diğer yanda er6 N var..her daim gözüm kaymıştır bu modele..farklı iki gücte kulvarda gibi görünsede birini tercih etmek durumundayım..

sizin düşüncelernizi öğrenmek isterim...

bütçeyi 24-25 lere zorlayıp mt07 ve nc 750 s dct de düşündüm ama mt07 fazla gücünden ncyide aşırı ağırlığından eledim...

başka önerileriniz varsa yazabilirsiniz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

xj6 n olabilir, 4 silindir hem.
    mete_han bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Çare MT-07 boşuna maceraya girme derim.
    mete_han ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 n olabilir, 4 silindir hem.
    4 silindir beni yorar İstanbul trafiğinde aralara derelere giremedikten sonra işlevsiz olur..şöyle düşün..alacağım motorla hergün işe gidip geliyorum ama trafiğimde oluyor...

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çare MT-07 boşuna maceraya girme derim.
    dostum reçete doğru ama ben cbf 150 bileğiyle mt07 kullanırsam patlarım biryerlere..kendimi biliyorum...kendimden korkuyorum makinadan değil..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Cbf150 ise iş başka araya bir motor daha ister. Delibaş Mt-07 sıkıntılı biraz .

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir beni yorar İstanbul trafiğinde aralara derelere giremedikten sonra işlevsiz olur..şöyle düşün..alacağım motorla hergün işe gidip geliyorum ama trafiğimde oluyor...

dostum reçete doğru ama ben cbf 150 bileğiyle mt07 kullanırsam patlarım biryerlere..kendimi biliyorum...kendimden korkuyorum makinadan değil..
    mete_han ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Er6 da şakaya gelecek makina değil mt7 den performans olarak çok assagi kalmaz.yesil siyah bı er6 fenada durmaz hani
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    işte er6 n alsam gözüm cb500 de veya mt07 de kalacak bunuda biliyorum..MT 07 benide cezbediyor..fiyatıda uygun..ama işte cb 500 az yakar az kaçar birde tipik naked..yani commuterin hormonlusu gibi..alıcam 1-2 sene sonra satarken zorlanırmıyım bunlarıda düşünmek var..yoksa nc 750 x alırım olur biter uğraşmam böyle...21 e cb500 e 211 bayılmak ondan zoruma gidiyor..17-18 aralığında olmalı bu makina..ama üst modeller ve düşük kmler 22 den başlıyor...

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duke 390 düşünün al yakar çok kaçar hafif 150 160 kilo sanırım 44 beygir tam bir şehir içi makinası e abs var kaydırmalı debriyaj var lastikler metzeller m5(--> kötünün iyisi).Uzun yola çıkmıcaksanız uzun yoldan kastım 100km üstü sıkıntı çıkartmaz bence
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke 390 düşünün al yakar çok kaçar hafif 150 160 kilo sanırım 44 beygir tam bir şehir içi makinası e abs var kaydırmalı debriyaj var lastikler metzeller m5(--> kötünün iyisi).Uzun yola çıkmıcaksanız uzun yoldan kastım 100km üstü sıkıntı çıkartmaz bence
    spor motoya gittim üzerine oturdum..boyum 1.87..ergonomisi bana göre değil gibi..inanmayacaksın ınazumada hayvan gibi devasa iki tane öküz kafası kadar egsoz olmasa daha minyon olsa ınazuma bile alabilirim hem bütçemede uygun...param cebimde kalır..ama işte bu kadar kafa karışıklığından sonra ne alsammutlu olmayacakmış gibiyim...hep bir tatminsizlik hissi var..sadece cbf 150 de mutlu olacakmışım gibi geliyor..bende böyle farklı bir çeşit manyağım işte..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    21.000tl bütçem olsa, cb 500f alırdım,
    Hatta şu an hiç bütçem yok,yinede 500f almak istiyorum.
    mete_han bunu beğendi.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spor motoya gittim üzerine oturdum..boyum 1.87..ergonomisi bana göre değil gibi..inanmayacaksın ınazumada hayvan gibi devasa iki tane öküz kafası kadar egsoz olmasa daha minyon olsa ınazuma bile alabilirim hem bütçemede uygun...param cebimde kalır..ama işte bu kadar kafa karışıklığından sonra ne alsammutlu olmayacakmış gibiyim...hep bir tatminsizlik hissi var..sadece cbf 150 de mutlu olacakmışım gibi geliyor..bende böyle farklı bir çeşit manyağım işte..
    zamazuma almayın bence er6n ben kullandım açıkçası ağır alet er6n 2.el deseniz sürücü kurslarından başka alan yok sanırım bence 20 21e çok fazla bir motor yok bundan 3 sene önce vardı ama şuan yok gibi duruyor cb500f mantık motoru cbr500r da öyle hatta 23 24e bulabilinir yeni kasaları insanlar satamadıkları için paso fiyatı geri çekiyor İyi karar verin NC serisini hiç tavsiye etmiyorum . Keşke şu cbr250 nin NAKEDi gelsede tüm türkiye sorunlardan kurtulsa...
    mete_han bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    20-22 liralara mis gibi versys ler var hatta abs lisi ni bile alabilirsin,
    Şehir içi alışana kadar ağır gelebilir diye vstrom yazmadım ama senin kalıbdaki adama az yakan çok giden en konforlu makinadır,versys kadar kivrak degildir birde fiyatları senin dusundugun rakamı geçebilir, inazumayı ise es geçme derim,alt devirlerde gelen torku ve harika konforunu çok beğenebilirsin..
    mete_han bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-22 liralara mis gibi versys ler var hatta abs lisi ni bile alabilirsin,
    Şehir içi alışana kadar ağır gelebilir diye vstrom yazmadım ama senin kalıbdaki adama az yakan çok giden en konforlu makinadır,versys kadar kivrak degildir birde fiyatları senin dusundugun rakamı geçebilir, inazumayı ise es geçme derim,alt devirlerde gelen torku ve harika konforunu çok beğenebilirsin..
    hocam eski versysler teletabi gibi birde eski türkiyede eski motordan kaççaksın yenisinin temizi zor bulunuyor
    mete_han bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    duke al derim, şehir içinde daha büyüğü "overkill". oturma şekline 2-3 güne alışılır. 110-120 aşmadıkça uzun yola da gider. hem cepte para da kalır.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    RevsYourHeart
    merhaba arkadaşım 2 motor arasından er6 daha keyifli gibi görünüyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-sahibinden-kazasiz-aksesuarli-365822882/detay

Bir arkadaşıma bakmıştık el sıkıştık ama bazı sebeplerden dolayı alamadık. Sen kaçırma derim. Yağtığım incelemede lastikleri 1 sezonu çıkarır. İlk gittiğimizde motor marş almadı aküsü zayıf sahibi vurdurmak için uğraştı biraz. Tek masrafınız akü olur.
    mete_han bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    alıcam 1-2 sene sonra satarken zorlanırmıyım bunlarıda düşünmek var..yoksa nc 750 x alırım olur biter uğraşmam böyle...
    Şu an NC 750x kullanıyorum.
    Karar aşamasında ben de CBF500'e baktım ama 2. el yok denecek kadar az, satış rakamları düşük.
    Piyasada bilinirliği de az, dolayısı ile satmak kolay olmayacaktır diye düşünüyorum.
    mete_han bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eski versysler teletabi gibi birde eski türkiyede eski motordan kaççaksın yenisinin temizi zor bulunuyor
    bu motorlar traktör gibidir yahu piyasada 2010 model 30 binde motorlar var maxi enduro sınıfı adam motoruna bakar, gecen vstrom başlığına eklemistim ingilterede adam 500 bin km gitmiş,üstelik bildiğin otomobil yağı ve en ucuz filtreleri kullanarak..
    mete_han bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    ben oyumu er-6n den yana kullanıyorum.aradaki 20hp fark,az bir fark değil ve cb500f'den en fazla 100km'de 1litre fazla yakacağını düşünüyorum.mt-07 ise genel kullanıcı profilinden ötürü benim alacağım motor değil.(bilinçli olanlarını tenzih ederim)
    versys'de güzel motor lakin o fiyata 2010-2014 kasa bulmak neredeyse imkansız.abs'li motor bakıyorsunuzdur umarım
    mete_han ve sarpgray bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ben olsam bende er6n alırdım
    mete_han bunu beğendi.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    er6 ile kawasaki nin servis sorunlarıyla baş başa kalacaksınız cb500 en iyi seçim .
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)