Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tercihiniz cb 500 f mi olurdu yoksa Er6 N mi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çocuğunuz var anladım kadarıyla Allah bağışlasın sakin temiz bir şey alın mt7 felan Allah korusun birazcık korkulması gereken motorlar kanımca. yedek parçadan dolayı kawasaki'de sizi yorabilir. Sizin yerinizde olsam maddi durumum iyiyse kawasaki normal bir durumdaysa honda alırdım.

üzümün sapı armudun sapı derken yine cbf 150 ile devam edeceğim galiba...

mt07 agresif bu yüzden tercih etmem..

hadi er6 n ide eledik z motot dingilli yüzünden..

cb 500 f pahalı..alsam bu parayı bu motora verdim diye hayıflanacam..

benim göynüm ncye kaydı gibi yine..ama dct
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    verildimi bilmem. dominar400 de oldukca estetik

http://www.dominar400turkiye.com/index.php
    mete_han bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kol gibi servis-parça fiyatları
    Bu kadar masraftan sonra cepte para ne kadar kalır orası tartışılır
    Bir yandan titreşim bir yandan motor patlama riski
    Ve bitmeyen nice kronik sorunları
    Şimdi sorunsuz motor deme bana forumlarda onlarca şikayet mevcut
    Kaliteli deme bir Avustralya üretimi kadar kaliteli değil
    İşçiliği savunma bana servis bakım fiyatları belli üçyüzküsür lira

Alsın arkadaş 390 ı bol bol senin hayır duanı alır:D
    git bi aşı ol, beni de kuduz etcen
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verildimi bilmem. dominar400 de oldukca estetik

http://www.dominar400turkiye.com/index.php

pulsar 11 oldu domınarda 15-16 olsaydı düşünülebilirdi..ama birileri 18 den alacak..ve 2.elde 16-17 ye satılacak..yani iştahlı bir şekilde antilopların nehirden geçmesini sabırla bekleyen timsahlar gibiyiz..domınar 2.elde alınabilir ..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Cb500f çok kullandım tr şart ları için yaklaşık 50 HP neyine yetmiyor , insanların . Cbr500 de cb500f de tam em .... ve gö....ye gelen motorlar.
    Yakıt sa yakıt
    Güvenlik ise güvenlik (kombine ABS)
    Denge ise denge
    Sağlamlık ise sağlamlık koronik sorunu geç CBR da da cb500f de devir tane sorun yazan yok sayfalarında .
    Ebadı yerinde ne küçük ne büyük.

Eskiler bilir atası ilk tr ye geldiğinde 500 bin km. Evet yanlış okumadınız 500 bin km motor garantisi vermişti Honda.

Benimde bir yanım hep versis al diyor ama bir kullanıcı adı ile tanıştım çıkardığı sorunlari anlattı belki ona denk gelmiştir resmen soğudum motordan.

Cb500f çakal cukal ,apachinin motoru değildir kendini bilen ne isteğini bilen ekserisi Adam gibi adamin motorudur. Nc De öyle

Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb500f çok kullandım tr şart ları için yaklaşık 50 HP neyine yetmiyor , insanların . Cbr500 de cb500f de tam em .... ve gö....ye gelen motorlar.
    Yakıt sa yakıt
    Güvenlik ise güvenlik (kombine ABS)
    Denge ise denge
    Sağlamlık ise sağlamlık koronik sorunu geç CBR da da cb500f de devir tane sorun yazan yok sayfalarında .
    Ebadı yerinde ne küçük ne büyük.

Eskiler bilir atası ilk tr ye geldiğinde 500 bin km. Evet yanlış okumadınız 500 bin km motor garantisi vermişti Honda.

Benimde bir yanım hep versis al diyor ama bir kullanıcı adı ile tanıştım çıkardığı sorunlari anlattı belki ona denk gelmiştir resmen soğudum motordan.

Cb500f çakal cukal ,apachinin motoru değildir kendini bilen ne isteğini bilen ekserisi Adam gibi adamin motorudur. Nc De öyle

valla bu bakış açısıda çok mantıklı bak şimdi kafam iyice karıştı..çünkü o kadar doğru ki yazdıkların..tek sorun 21-22 vermek..25-26 verip nc almak daha mantıklı sanki..

o ilk gelenler orjinal japondu..ama bu 500 f Tayland malı galiba...

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    USTA İLLA SUNDUĞUN SEÇENEKTEKİLERDEN ALICIYSAN ER-6 N TABİ KİDE .. TAVSİYE SUN TECRÜBELİYİM DERSEN CBR600 F TADINDAN YENMEZ DERİM BAŞKA SÖZ OLMAZ BENCE..

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Ustacığım yıllardır seni forumlardan tanırım severimde, nacizane fikrim cbf500 lere de bi bakman, olmazsa cb500f mantık motoru.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Ya metehan reyiz senle hondanın cbf sponsorluğu bitiyor mu ? Cbf denilince aklıma gelen insansın Açıkcası mt7'yi gerek kullanıcısından gerekse başka durumlardan önerilmemiş ama ben olsam senin yerinde mt7 alırdım. Birincisi keyifli makine. İstanbul içi için boyutları gayet uygun. Yakıt düzeyi ortalama 5 ltde. Tabi tapa gaz gitmediğini varsayıyorum. Sürekli yükselen piyasasından dolayı sıkıldım satmak istiyorum dediğinde diğer saydığın motorlardan 3-5 kat fazla hızlı satabilirsin. Gaz kontrolü senin gibi biri için 3-5 saatte 40 yıllık mt kullanıcısı modunda olacağın şekilde. Servisleri ile kolay anlaşırsın. Bakımları çok uçuk değil. Karar senin tabi ama ben severdim mtyi

Bu arada yeri gelmişken reklamlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0974696/detay/

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustacığım yıllardır seni forumlardan tanırım severimde, nacizane fikrim cbf500 lere de bi bakman, olmazsa cb500f mantık motoru.
    Temizini bulmak zor ama temizini denk gelirse fiyatı uygun olursa dadından yenmez.
    ama 14-15 temiz cbf500 alacagına 17-18 cb500f daha mantıklı .(sebep ABS, yakıt,enjeksiyon(senktrol ayarıydı ıvırdı zıvırdı ugraşmama) ,model yeni)
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz niye satıyorsunuz? km si çok düşük çünkü

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Üstad, aynı düzlemdeyiz. Bende hemen hemen o bütçe ile, benzer motorları inceliyorum bir süredir. Yerli yabancı forumları karıştırıyorum. Elde ettiğim verileri paylaşayım.

ER6F: Motor çok güzel, yeterince güçlü, yakıtı yeterince tasarruflu harcıyor. Sakin sürülebiliyor, ama istendiğinde şımarabilen bir motor. Sıkıntısı, Türkiye'deki astronomik parça fiyatları. Üstelik parçası da hemen bulunmayıp beklenmek zorunda kalınabiliyor. Zincir gergisi ayar bilmemneysini (hani maşanın arkasında, zincir gerilince o lastiğin ileri gitmesini engelliyor) 15 gün bekleyen var.

CB500F: Az yakıyor dense de, mevcut olan güç kısıtlı, olanı kullanmak istediğinizde baya yakıyor. Parça fiyatları nispeten ucuz. Üstelik sorunsuz bir bloğa sahip. Tek sıkıntısı, yüksek fiyatıyla orantılı bir performans sunmayışı sebebiyle ikinci el piyasasında tercih edilmiyor. MT07 ile oldukça yakın fiyata sahip.

MT07: Güzel motor, ama kawasakinin 1. vites güç koruması bunda yok. Gazı fazla verince teker, devriyajı kaçırınca teker. Oldukça güzel, isminin hakkını veren bir torka sahip. Ama hepsi bu kadar. Parçası ucuz değil, yakıtı makul değil (XJ6 ve CBR650F ile aynı tüketime sahip) üstelik motor küçük. Senin ve benim gibi doğaüstü ebata sahip olunca, hıyara binmişiz gibi görünmesi kuvvetle muhtemel. Üstelik servisler konusu önemli. Bulunduğun bölgede sana yakın servisin iyi olup olmadığının araştırılması gerek. Sonra bizim yamahacı arkadaşlar gibi Ankara'dan Eskişehir'e, Isparta'ya gidersin servis için Bir de şase kısmında görülen yerlerde pas sıkıntısından bahsediliyor kazasız düşmesiz motorlarda. Sanırım kimse paslı bir mt07 istemez

NC700-750X: Ebat olarak bize uygun bir motor. Bir tane bulup test sürüşü yaptım. Ağırlık yüksek, ama ağırlık merkezi oldukça aşağıda olduğu için bu durum bende sorun oluşturmadı. Üstelik motoru denediğimde belimi sakatlamış olduğum için koltuğa zor oturup kalkıyordum. O vaziyette bile rahatsız etmedi. Gücü güzel, CB500'ü aratmaz. Kalıp biraz kallavi olunca diğerlerine göre, o güç çok güzel yeterli geliyor. Yakıtı uygun. Parçası nispeten (kawasaki ve yamahaya) ucuz. Ama öyle CBF150-CBR250 gibi de değil. Sıkıntısı, söylendiği gibi, yoğun trafikte vitesle çok oynatıyor. Ama benim son motor CBR olunca, alışılmış durumdan farklı değil, CBF150'den sonra sana da kötü gelmez. Üstelik satılabiliyor. Dünyayı gezmek için en ekonomik motosiklet deniyor. Arka amortisör harici pek şikayet yok.

Yani, NC'nin tipini beğeniyor da ağırlığa takılıyorsan, takılma hocam. Bitane bul dene. Ben öyle yaptım, anladım ki ağırlığın miktarından çok nerede konumlandırıldığı önemli.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    mete_han;

Sevgili metehan kardeş imkanım var alim diyosan al ama uzun yıllar bineceksen.Cb 500f gerçekten hoş bir makine.

Ben kendimden örnek vereyim 125 lik 150 lik 600 lük 850 lük ve şimdi CBF 250 ye biniyorum inan bana 250cc yetiyor gerisi hikaye benzini ne zaman koyduğunu unutuyon. MT09 la 57 Tl ye 187km gitmişim en son CBF ile 400km yani bence iyi düşün derim ne alırsan da şimdiden hayırlı olsun. Cümle motorcu kardeşlerime kazasız belasız sürüşler dilerim.

Adana dan selamlar...

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bende forzayı satıp 500f düşünüyordum incelediğim ve araştırdığım kadarıyla sorunsuz ve iyi bir motor. fakat ilk alımda + üzerine alacağınız aksesuar ve parçalarla ciddi meblağ oluyor. zaten fiyatı hakettiği bir miktarda değil. sanıyorum temiz nc750x 2016'lar koruma demiri dahil olan 28-29 bandında mevcut. hiç düşünmeden nc750x almak daha mantıklı. tabiki ikisi çok farklı tarzlar burada biraz mantık devreye giriyor maalesef. ben almak isteseydim naked olarak 500f i max 22-23 verip almak isterdim.bu fiyata 500f almak şu zamanda ciddi israf.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    cbf 160 çıksa da alsan ganga

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben de NC750X diyorum.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cb300f çıksın veya türkiyedeki adıyla cb250f racing olarakta cbr250rr o getirirler 2018 de şampiyon yine honda olur :D

Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz niye satıyorsunuz? km si çok düşük çünkü
    Artçılı binemediğim için satıyorum.
    Aydin1966 bunu beğendi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hacı sen mükerremle bi görüş pulsardan çok memnun,bne bile düşünüyorum...sana o makinalar gelmez,bir hafta 10 güne satarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)