Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GN 125 (yardım çağrısı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

6 ay kadar once motor kullanmaya niyet ettim. 20 saate yakın eğitim ve A sınıfı ehiyet aldım. Tüm motor özgeçmişim de zaten bu kadar. Motordan mekanik anlamda hiçbir şey anlamadığımı, 49 yaşında olduğumu, hızın önemi olmadığını ve işe gidip gelirken değil de daha çok şehirdışı gibi gezilerde rüzgarla tın tın gezerken kullanmak istediğimi belirtirsem Suzuki GN 125 için ne dersiniz?

Orjinalleri 3.500 TL civarında bulunabiliyor gibi. Bu rakamlarla 12-13 yaşlarında 125'lik motor alınır mı? Alsam ve oldu ya yapmayı düşünebileceğim birkaç rötuş (seleyi ve gidonu değiştirmek gibi şeyler olabilir) böyle bir motora boşa masraf mı olur? Aslına bakarsak ne boyutta bir masraftan bahsettğimi de bilmiyorum ya o da ayrı konu.

Boy 183 cm, kilo 75 kg. Oturuş pozisyonu olarak ayaklarımın ne chopper gibi önde ne de sport tarzlar gibi arkada olmasını istemiyorum. Ayaklarım altımda, bedenimle kabaca aynı merkezde olsun istiyorum.

Bütçemi biraz daha arttırıp başka bir şeyler almaya maalesef kısa vadede mümkün gözükmediği için sıcak bakamıyorum, ama bakabilmeyi emin olun çok isterdim.

Ve ayrıca şu başlangıç motoru olayı da hakikaten nasıl bir sorunmuş anladım.

Şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    12-13 yaşında motorlar sıkıntı çıkarır gibi.Bajajın boxer modeli vardı ve daha genç.Ona bakabilirsiniz o fiyatlarda
    diablof ve wu wei bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    motosikletin temel çalışma prensibinin yanında,

hangi parça ne işe yara, neresi bozulur, ne yaparsam düzeltebilirim, anahtar setim var mı (özellikle 8-17 yıldız ahantar seti ve bilimum tornavida) , ve ben bu aletten ne kadar anlarım, yolda dursa bişey olsa karbüratöründen mi benzininden mi, bujisinden mi, ateşlemesinden mi sorularının cevaplarını verebilirim bu iş benim işim arkadaş diyorsan al.

yoksa alma dostum. ilk motorun. güt güzel bir bajaj al yukarda keoma dostum söylemiş. temiz temiz bin, düş kalk, bozulmasın, bozulursa servis iki sene baksın. sen de rahatına bak.

o arada da öğrenirsin bir çok şeyi sonra da yükseltirsin motorunu.

kolay gelsin.
    Keoma ve wu wei bunu beğendiler.

Sıkıntı kesin çıkaracak di mi? Hani çok denk düştü, tertemiz, hiç problem çıkartmadı, yolda bırakmadı filan gibi şeyler ancak hayallerde olabiliyor. Evet anlıyorum, hayat o kadar pembe değil.

Aslında bu moturu isteme sebebim hem tipini sevmem hem de oynanmaya çok müsait gibi hissetmem. Sonuçta ben oynamayacağım, usta oynayacak ama günlük hayatta usta artçım olarak gezmeyecek, az da olsa bir şeyler bilmek gerekiyor, haklısınız.

Teşekkürler

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı wu wei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı kesin çıkaracak di mi? Hani çok denk düştü, tertemiz, hiç problem çıkartmadı, yolda bırakmadı filan gibi şeyler ancak hayallerde olabiliyor. Evet anlıyorum, hayat o kadar pembe değil.

Aslında bu moturu isteme sebebim hem tipini sevmem hem de oynanmaya çok müsait gibi hissetmem. Sonuçta ben oynamayacağım, usta oynayacak ama günlük hayatta usta artçım olarak gezmeyecek, az da olsa bir şeyler bilmek gerekiyor, haklısınız.

Teşekkürler
    Sonuçta metal şeyler bunlar.Aşınacaklar elbet.Çalıştırmasan bile durduğu yerde mikroskobik canlılar yiyecektir

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    yaşıtımsın, GN 125 den istediğin tarzı da anlıyorum ve çokta haklısın ama japonlarda o tarz motosikletler yok artık.
    çinlilerde var ama tavsiye edilmez Mondial TOURING 150 KT 4.190 tl
    hintliler onlardan iyi sana lazım olan AVENGER STREET 150 7.265,00 tl
    ama azcık şekil verip BOXER 150 3.745,00 tl kullanabilirsin...öğrenme sürecinde gayet iyi olur

yoksa 10 senelik motorlarla uğraşmak için tamirciliği hobi edinmek lazım...

Hocam çok net anlamışsın çok da güzel anlatmışsın. Sağ olasın.

O yaştaki Suzuki beni uğraştıracak anlıyorum. İleride büyütmek isteme ihtimalimi de düşünürsem başlangıç motoru olarak azcık şekil verilmiş Boxer mantıklı gibi. Bu cc'de Suzuki Van Van 125 alsam zannedersem evladiyelik olurdu ama o daha sonra artık.

Boxer ilanlarında sıfırların yanısıra şekil verilip satılan ilanlar var. Sıfırı 3.750 tl iken 10.000 km'de customlanmışını 4.500 tl'ye satıyor. Anlamlı olur mu yoksa makyajlanmış kurye motoru almak gibi riskler de barındırır mı?
    Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31383477/detay

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı wu wei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok net anlamışsın çok da güzel anlatmışsın. Sağ olasın.

O yaştaki Suzuki beni uğraştıracak anlıyorum. İleride büyütmek isteme ihtimalimi de düşünürsem başlangıç motoru olarak azcık şekil verilmiş Boxer mantıklı gibi. Bu cc'de Suzuki Van Van 125 alsam zannedersem evladiyelik olurdu ama o daha sonra artık.

Boxer ilanlarında sıfırların yanısıra şekil verilip satılan ilanlar var. Sıfırı 3.750 tl iken 10.000 km'de customlanmışını 4.500 tl'ye satıyor. Anlamlı olur mu yoksa makyajlanmış kurye motoru almak gibi riskler de barındırır mı?
    Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31383477/detay
    dostum şahsi fikrim yapılmışını alma. sen al kendin yap. hem keyif alırsın hem öğrenirsin.

mesela aklında olsun asla jantları boyama. illaki atar o boya ilandakinin arka jantta olduğu gibi. güzel olmaz.

motor bloğunu asla boyama. hava soğutmalı motorlarda boyanacak olsa fabrikada boyarlardı. boyamadıklarına göre var bir bildikleri. boya genleşme ve soğuma farklarından dolayı atar. çirkin bir görüntü oluşturur.

kalan kısım basit. dişli lastik (şehir içinde kullanma yapışırsın yere ) ve daha düz dikişli sele.

bunun için kullanılmış makinaya +1000 tl vermek mantıksız.

aleti kışın da kullanıcam diyorsan çamurluğa elleme. üstün başın hep çamur olur. yazın da yerde ufak bir su birikintisinden geçersin üstün yine çamur olur. çamurluk önemli. hemde çok

kolay gelsin.

çok sağolun hocam ya çok yararlı oldu, bir sürü şeyi kafamda halletmemi sağladınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler