Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Katil

Motovento
    REKLAM ALANI

Ne yaptın sen jemand, bu forumdakilere böyle videolarnı sunmak büyük hata. Adamlar yardırcak yer arıyorlar. Kendi yaptıklarının farkında olduğunu bilmiyorlarmı zannediyorsun. Yada onlar o yörelere gazlamaya çıktıklarında 100 'lemi gidiyorlar, sen nasıl sıyırıyorsan onlarda aynı şekilde sıyırıyorlar bu tarz durumlardan.
    Sadece fırsat bulmuşlar giydiriyorlar işte. Kibarca eleştirenlere eyvallahta fırsatını buldum kaçırmıyımcılar varken yapma böyle şeyler. Canın sıkılır boş yere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Gayet normal ve sürekli yaşanabilecek bir durum.. Biçtirmeyeceksin kendini, yokuş yukarı önünü görmeden nasılsa yol geniş diye sollamaya çıkan bir dürzü olabilme ihtimali gayet yüksek seviyede... Bunların motosikletlerin çok hızlı ve aniden bir yerlerden çıkabilecek araçlar olduklarını öğrenmesi gerekli. Ben bile bazen görüşün kapalı olduğu yerlerde uça uça gelen motosikletlilerle sıkıntı yaşıyorum araba kullanırken. Önünü görmediğin yerde o hızda ne işin var orta çizgide?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın sen jemand, bu forumdakilere böyle videolarnı sunmak büyük hata. Adamlar yardırcak yer arıyorlar. Kendi yaptıklarının farkında olduğunu bilmiyorlarmı zannediyorsun. Yada onlar o yörelere gazlamaya çıktıklarında 100 'lemi gidiyorlar, sen nasıl sıyırıyorsan onlarda aynı şekilde sıyırıyorlar bu tarz durumlardan.
    Sadece fırsat bulmuşlar giydiriyorlar işte. Kibarca eleştirenlere eyvallahta fırsatını buldum kaçırmıyımcılar varken yapma böyle şeyler. Canın sıkılır boş yere.
    yok be kardeşim göğüs göğüse çarpışıyoruz şuan sıkıntı yok biliyom ben hepsinin ne kafada olduğunu, nabız ölçüyorum kim dost kim düşman görelim diye
    mchi bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ben yıllar önce bölünmemiş yolda fıtı fıtı giderken kamyon sollayan kamyonun komple yolu kapatıp birde bana kol hareketiyle "kenara kaç kenara yaptığı" günden beri yadırgamıyorum bu durumları

Bizim ülke malum vahşi yaşamın birebir yansıması, büyük balık küçük balığı nasıl yiyiyorsa; araba motoru yer, minibüs arabayı, kamyon minibüsü, otobüsle kamyon ise kafa kafaya mücadele sergileyen üst avcı grubu bizde ekosistem böyle.

O yüzden demem o ki devir kötü kolla ..tü. Hiçbir araba karşıdan gelen ufacık bir cisim gibi görünen motosikletleri umursamıyor bizim ülkede.
    Karşıdan motor geldiğini gören araba sürücüsü "hah yol boş, buda kenara kaçar rahatça öndekini sollarım" psikolojisinde.

Ya bölünmüş yolda gaz açacan, yada hep bu gibi yollarda sakin sürüp temkinli olacan, başka yolu şimdilik yok. Öyle avrupadaki gibi toplumsal bilinç, trafikte saygı falan bekliyorsan bir 100 yıl sonra yeniden konuşalım bu konuyu
    Jemand ve mostro bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yine o kadar tehlikeli birşey yok ya kaçacak alanın varmış sağ tarafda Ben yıllar önce bölünmemiş yolda fiti fıtı giderken kamyon sollayan kamyonun komple yolu kapatıp birde bana kol hareketiyle "kenara kaç kenara yaptığı" günden beri yadırgamıyorum bu durumları

Adam görmeyi bırak 40 la gien kamyonu 45km ile sollamaya çıkmış, iyice yavaşladım karşıdan birbirimize bakıyoz adam bana kenara çekil hareketi yapıyodu... hey gidi yıllar :D

Bizim ülke malum vahşi yaşamın birebir yansıması, büyük balık küçük balığı nasıl yiyiyorsa; araba motoru yer, kamyon arabayı, otobüsle kamyon ise kafa kafaya mücadele sergileyen üst avcı grubu

O yüzden demem o ki devir kötü kolla g.tü. Hiçbir araba karşıdan gelen ufacık bir cisim gibi görünen motosikletleri umursamıyor bizim ülkede.Karşıdan moto geldiğini gören "hah yol boş buda kenara kaçar rahatça öndekini sollarım psikolojisinde.

Ya bölünmüş yolda gaz açacan, yada hep bu yollarda sakin sürüp temkinli olacan,başka yolu şimdilik yok. Öyle avrupadaki gibi toplumsal bilinç, trafikte saygı falan bekliyorsan bir 100 yıl sonra yeniden konuşalım bu konuyu
    katılıyorum fakat reyzikçiler çarptımı fena çarpıyo.
    bkz.
    iki araba da pert oldu.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    adamın yorumlara cevaplarına bak.

sen haklısın motorcu. bütün arabacılar haksız.

kısa zamanda acile gelirsin muhtemelen , ölmemiş olursan konusşuruz tekrar. kim haksız.
    kendine iyi bak.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın yorumlara cevaplarına bak.

sen haklısın motorcu. bütün arabacılar haksız.

kısa zamanda acile gelirsin muhtemelen , ölmemiş olursan konusşuruz tekrar. kim haksız.
    kendine iyi bak.
    geyik yapıyoruz kardeşim biz, hoşgeldin oralet? çay?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum fakat reyzikçiler çarptımı fena çarpıyo.
    bkz.
    iki araba da pert oldu.
    Harleylerde kodum mu oturtan cinsten : örnek

Ama işte bunu, o otomobilin direksiyonundakine anlatamazsın.

Haaa, uygulamalı anlatmak serbest, ama o zaman da olan yine en fazla motorcuya oluyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geyik yapıyoruz kardeşim biz, hoşgeldin oralet? çay?
    işte kimisiyle geyik yapıoyoruz biz de , ameliyata girip çıkıp serviste yatan falan oluyor.
    sigorta falan muhabbetleri işte kim ne ödicek falan.

kimisi ile geyik yapamıyoruz. geldikten sonra çok kalmadan başka yere gitmek istiyor tutamıyoruz.

sen yap geyiğini de o gazı açarken bir daha düşün. aklının başında olmadığı verdiğin cevaplardan belli. geyiği her zaman yaparsın sonra merak etme.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Iyi yada kotu, yasiyoruz iste, kotu ulke amk

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Sen hala yaşıyor musun böyle yolda böyle hız

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Benim anlamadığım videoyu paylaşan arkadaşa çok hızlısın bilmem ne demişsiniz. Hepimizin hayalinde daha hızlısı daha güçlüsü neden var o zaman? Şuanki 125lik veya 250lik motorlarınız yeter size sürekli 60 80 le gitcekseniz. Biraz tempolu surmesı seridinden ters yonde gelen arabayı haklı yapmıyor. Yola 5-10dk önce cıksa sureklı 60la gitse yine tersten gelen arabayla karşılabilirdi.

Sayfalarca yorum yazmaya ne gerek var anlamadım, çoğu kişi söylemiş zaten, karşı taraf hatalı arkadaşda hızlı. Ama benim dikkatimi çeken sey arkadaşın bu olaydan pek ders almış gibi durmadığı. İnşallah kaza haberini almayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım videoyu paylaşan arkadaşa çok hızlısın bilmem ne demişsiniz. Hepimizin hayalinde daha hızlısı daha güçlüsü neden var o zaman? Şuanki 125lik veya 250lik motorlarınız yeter size sürekli 60 80 le gitcekseniz. Biraz tempolu surmesı seridinden ters yonde gelen arabayı haklı yapmıyor. Yola 5-10dk önce cıksa sureklı 60la gitse yine tersten gelen arabayla karşılabilirdi.
    Arkadaş neden böyle zir cahil yorum yapıyorsun sen, 60 la da gitse belki yine araçla karşı karşıya kalacak diyorsun, doğru da 160 km ile giderken mi 60 km ile giderken mi durmasi kolay yada tehlikeyi hangi hızda daha rahat atlatır.
    Yorum yaparken biraz düşünün.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    insanın kamikaze yapası geliyor böyle durumda. motorcu burada arabaya intihar dalışı yapabilirdi.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonuc
    araba : masum
    motor: suclu.

gerekce:
    1-onceki videolarin. tehlikeli motor kullanimin
    2- 100 km hiz siniri olan yerde 130la gitmen.
    3- kendi serit cizginin icinde sana yol veren arabayi gecmen.

akil veren arkadaslar
    1- onceki videolar ne alaka? kaza olsa hakim bu cocuk 4 yasinda 3 teker bisiklet kullaniyordu olmesi yerindemi diyecek? eski videolari katanlar resmen sictiniz.
    2- eminim hepiniz her kosulda her kurala uyuyorsunuzdur. muhtemelen hayatinizda hic hiz limitini asmadiniz. istanbul e5 de sol seridin solundan araclari hic gecmediniz.
    3- hic bir zaman motorcu arkadaslarinizla ayni seritte yan yana gelmediniz onlari gecmedinkz veya gecilmediniz? ayrica olay gidis seridonde gerceklesiyor. sayet taksi bu arkadasi gormese arkadas hatali diyebilirsiniz serit cizgisine yaklasmaya kalkip motorcuyu ters seride atabilirdi. fakat arac motorcuyu fatkedip yol vermis yani buradada sicmisiniz.

motoru unutun: seritte 100km hizla giden motorcu degilde bir tir olsaydi hatta sallayin tiri.

motorcu yerine o seritte 100km hizla ozel aracinizla siz gidiyorsunuz ve arabada en sevdiginiz aile bireyleriniz var. ( esiniz, cocugunuz, kardesiniz, annr babaniz) simdi cevap verin o kazanin olmama sansi varmi? Allahtan arkadasta motor varda siyirmis sizin sahsi araciniz olsa aileniz ölmüş olabilirdi....

Anlayana: 8-7 arac 8-1 motor kusurlu.

Empati biraz empati ve olaylari farkli açılardanda degerlendirin.

motor yerine hiz limitine uyan bir tir olsaydi o seritte. cok isterdim.
    Jemand ve mostro bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın kamikaze yapası geliyor böyle durumda. motorcu burada arabaya intihar dalışı yapabilirdi.
    fatih senden böylesine orjinal bir yorum beklemiyordum kardeşim. klavyene saglik.
    fatih.met bunu beğendi.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfalarca yorum yazmaya ne gerek var anlamadım, çoğu kişi söylemiş zaten, karşı taraf hatalı arkadaşda hızlı. Ama benim dikkatimi çeken sey arkadaşın bu olaydan pek ders almış gibi durmadığı. İnşallah kaza haberini almayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Arkadaş neden böyle zir cahil yorum yapıyorsun sen, 60 la da gitse belki yine araçla karşı karşıya kalacak diyorsun, doğru da 160 km ile giderken mi 60 km ile giderken mi durmasi kolay yada tehlikeyi hangi hızda daha rahat atlatır.
    Yorum yaparken biraz düşünün.
    Bana zırcahil neden dediniz ki Neden yuksek cc motor kullanmak istediğinizi sordum sadece. Motosiklet eğitimi aldığınız eğitmene hiç 160a çıktınız mı diye sorun size 160 ne ki 300e bile çıktım diyince "300le mi durmak kazayı onlemek daha kolay 60la mı zırcahil?" mi diyeceksiniz?
    Hız limitini aşan tüm motorcular zırcahil. Yuksek cc alanlar da karacahil o zaman.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Gerek yok ki bu kadar tapa gaz yardırmaya...viraj yapmak son sürat açmak isteyen piste gitsin, devlet karyollarında kendi canınızı ve karşıdakileri riske atmamak lazım..o hızda motor karşıdan gelen aracı biçer..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    geçmiş olsun, iki tarafta hatalı,siz çok hızlısınız,arabada sollama yapmaması gereken yerde ama yapıyor.Birçok kazanın sorumlusu yüksek hız fakat hız dışındaki uyulmayan kurallardan ötürüde kazalar meydana geliyor.

Bu durumda neler olabilirdi;karşıdaki hata yapmış olmasına rağmen hızın 80-90 larda olsa çok daha güvenli şekilde manevra imkanı olurdu eğer iş daha kritik bir şekilde gerçekleşseydi.Arabadaki salağın yaptığı çok büyük yanlış.

Konuya paralel olarak ekleme yapıcam, genelde dikkatimi çekiyor,bu tarz güçsüz zayıf arabalarla hatayı kurtarma şansı ve orda sollamayı yapıp bitirme şansı çok daha az.Altında Ferrari olsa bunu yapma hakkını elde edecek miydi,tabi ki hayır ama en azından pedala bastığında çok kısa sürede hızlanıp geçebilecekti,hem kural hatası,hem de gitmeyen,hızlanamayan bir araba ile bunu yapmak..

Neyse,bende Riva'ya çok defalar gittim ama 160 lar fln o yollarda hiç yapacağım hızlar değil, allah korusun araba olmasa hayvan çıkar ama Sapanca,Bursa yolu yani otobanda kural hatası olsa bile 160-170 düşünmeden,çekinmeden yaptım,yapıyorum,yapacağım.Yeni motorum 240-250 yapıyormus,onlada o hızları yapacağım
    mostro bunu beğendi.

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana zırcahil neden dediniz ki Neden yuksek cc motor kullanmak istediğinizi sordum sadece. Motosiklet eğitimi aldığınız eğitmene hiç 160a çıktınız mı diye sorun size 160 ne ki 300e bile çıktım diyince "300le mi durmak kazayı onlemek daha kolay 60la mı zırcahil?" mi diyeceksiniz?
    Hız limitini aşan tüm motorcular zırcahil. Yuksek cc alanlar da karacahil o zaman.
    Bunun cahillikle alakası yok kardeşim haklısın.Sigaranın üstünde ölcen oğlum yazıyor millet içmeye yetiştiremiyor bu onların tercihidir sonuçlarına katlanırlar.Motosiklette böyle birşeydir.Sağ elindeki güç ile ne yapıp yapamayacağın senin sorumluluğundadır.Adam diyor ki ben bindim motora daha tenha diye rivaya geldim.kimseye rahatsızlık vermeden keyif yapıyorum.izlediğim kadarıyla leş gibi bir sürüş tarzı yok Yol boşken açıyor gazı kimseyi kışkırtmıyor kontrollü şekilde softcore apaçilik yapıyor.Zaten motorunu da bunun için almıştır yoksa harley almaya gidip de kimse z1000 almaz(motor z1000 di mi bu arada).motosiklet sürmek ve keyifli sürmek %80 mental bir aktivitedir.sen rahatsızsan bisikletle de ölürsün koşarken de ölürsün.
    mostro bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)