Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba İle Tatlıya Bağlanan Tartışmamız :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Evet arkadaşlar adım Yakuphan. 19 yaşındayım. Motosikletim Tnt 250. Gece 22.00 sularında İskenderun-Antakya güzergahında giderken virajda sollamaya kalktığım şahin sağ şeritte giderken yavaş yavaş şeridinden taştı ve bildiğiniz sol şeride girdi. Tabi benim çarpmama ramak kaldığı için bir hayli sinirlendim. Sinirlendiğimi ifade edecek şekilde sellektör ve kornamı sonuna kadar açtım. Bu hareketim onu da sinirlendirmiş ki tekrar beni sollayıp yanımda aynı hızla gidip ne oldu anlamında el işreti yaptı ve sağa çek falan dedi. Tabi ben tek kişiyim adamlar fark ettiğim kadarıyla 3-4 kişiler. Neyse çektim sağa önüme durdular aynı anda 4 kapı birden açıldı içeriden 6 kişi (yaş ortalamaları 25 civarı)indi ama nasıl bakıyorlar bana . içimden ''noluyor ulan'' ''inşallah çok dövmezler'' falan diyorum ben . Bu arada kafamdaki kaska ve eldivenlerime güveniyorum. Aramızda geçen konuşma şu şekilde

B : Ben
    AŞ : Araba şoförü
    ŞYOE : Şoförün yanında oturan eleman

AŞ : Noldu kardeşim el kol yapıyorsun?
    B : Sinyal vermeden şerit değiştirilir mi abi öldürecen mi beni?
    Aş : Dalgındım kardeşim olamaz mı?
    B : Senin bir anlık dalgınlığın benim hayatıma mâl olabilirdi.
    ŞYOE: Nerelisin sen kardeşim çıkar kaskını da yüzünü görelim.
    B : Kırıkhanlıyım abi(O ara kaskımı çıkardım büyük bir tedirginlikle)
    ŞYOE: Bir sıkıntı mı var?
    B : Arabadan 6 kişi indiniz abi sence bir sıkıntı olabilir mi? (Gayet ciddili bir ses tonuyla)
    Bunun üstüne önce şoför bir kahkaha attı sonra diğer 5 kişi ve en son ben hepimiz hunhararak gülüyoruz.
    AŞ : Neyse kardeşim yanlış bir şey yaptıysam kusura bakma bir an boş bulundum.
    B : Önemli değil abi sıkıntı yok.
    Ve sonra şoför elimi sıktı küçük bir sarıldı sırtıma vurdu bir kaç tane Tekrar kusura bakma deyip gittiler. :D
    Bunları anlattım çünkü garip bir şekilde hem hoşuma gitti hem de komiğime gitti :D
    Herkese iyi forumlar diler, düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
    ayzek, Sokollu ve mchi bunu beğendiler.
    Dünyada hiç kimse, seyirci koltuğunda oturan cesur insanları alkışlamaz. Alkışlar hep sahneye çıkanlar içindir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ordanda tatlı yemeğe gitseydiniz

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Aklıma trafikte beni sıkıştırıp üstüne ailesinin yanında inersem çok pis döverim seni diyen araç sürücüsünün araçtan inemeyişi geldi arada olur öyle şeyler ;)

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    guzel hikaye.

yalniz burda 19 yasin da vermis oldugu bir avantaj var. ustune kirsalar ve arabadan 6 kisi ciksalar bile `abi` diyebiliyorsun.
    bu olay `24 yasinda kendinden kucuk birinden emir almayi ve o ortami kendine yedirebilip askere gitmen` gibi bisey. ama yas 30a gelince parasini verip bankada yapiyorsun.

abi demeyip atarlansaydin belki farkli seyler olabilirdi.

neyse bi sekilde tatli sonuca baglanmis. sarilma olayi basarili.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Az önce diğer apaçi arkadaşa yazdım. Sana da lazım demek ki;

Kendi gücünü ve karşındakinin gücünü bilirsen savaşı kazanırsın.
    Kendi gücünü bilir, karşıdakinin gücünü bilmezsen, ya kazanırsın, ya kaybedersin.
    Ne kendi gücünü ne de karşındakinin gücünü bilmiyorsan, kesin kaybedersin. Sizinki de o hesap.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce diğer apaçi arkadaşa yazdım. Sana da lazım demek ki;

Kendi gücünü ve karşındakinin gücünü bilirsen savaşı kazanırsın.
    Kendi gücünü bilir, karşıdakinin gücünü bilmezsen, ya kazanırsın, ya kaybedersin.
    Ne kendi gücünü ne de karşındakinin gücünü bilmiyorsan, kesin kaybedersin. Sizinki de o hesap.
    Yası kücük olanlar apachimi oluyor neden bu önyargı neden bu üstüncülük oynamak.Asıl nokta saygıdır kardeşim bunun tonajını kaybetmezsen her zaman herşey tatlıya bağlanır.Yok güc yok bilmem ne gibi zırvalıkları geç izlediğiniz dizilerden filmlerden öğrendiğiniz hayatı baskasına nasihat olarak lanse etmeyin saygı duyunki sizede saygı olsun.Ayıp denen birşey var.Tepeden bakan her kim olursa yanlıs yapar önce dönüp aynaya bak kendi hayatını incele sonra bu sekilde tanımadığın bir insana hitap et.

Kardeşim en güzelini yapmıssın insan sinir haliyle böyle seyler yapar nedeni ise anlasılmamak empati eksikliği vs. gibi konular ama akıllı davranmıssın güzelde sonuca bağlanmıs.Ama sen yinede dikkat et insanlar dengesiz karsındaki insanların iyi anına denk gelmişsin bir sekilde.Söylede düsün mesela o arabanın öyle yaptığını gördüğünde korna yerine yavaslayıp tekrar seride gecmesini bekleyebilir veya hızlanıp bir anda sollayabilirdin.Sonucta 10 saniyelik bir olay yüzünden hem gergin oldun hemde durup zaman kaybettin..

Motosikleti
    -
    Teşekkür ederim abi

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gerçekten tatlı ni hikaye olmuş.Senin cevap beni benden aldı ama.:D
    ykpkdg bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler