Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İyi ses veren, dışarıdan ses almayan, dışarıda ses veren ama ucuz kulaklık tavsiyesi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okurken guldum, cunku bu tam tersi. Bass'i guclu, ancak tizler cok ayrintili degil. Cok yuksek frekanslara da uzamaz. Ama sonucta $8'lik bir kulaklik, dolayisiyla muthis bir performans beklememek lazim. Ancak bu fiyata, bilindik ve guvenilir bir firmadan, kuvvetli bass veren, rahat, takildiginda kulaktan cikinti yapmayan, hasbelkader kaybettiginizde arkasindan cok aglamayacaginiz bir kulaklik almis oluyorsunuz. Hi-fi kesinlikle degil, cunku o fiyata mumkun degil. Ama bass iyidir (ayrintili olmasa da guclu, asiri boguk da degil).
    Hocam teşekkürler, tam aradığım kulaklığı tarif etmişiniz

Bu arada fiyatına 8$ dediğiniz için bir kez daha moralim bozuldu ve efkarlandım. (bizim ülkede 80 TL gibi bir fiyata satılıyor şuanda )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam teşekkürler, tam aradığım kulaklığı tarif etmişiniz

Bu arada fiyatına 8$ dediğiniz için bir kez daha moralim bozuldu ve efkarlandım. (bizim ülkede 80 TL gibi bir fiyata satılıyor şuanda )
    Yapmayın yahu. Zamanında bir arkadaş Türkiye'de Media markt'ta 20 TL olduğunu yazmıştı... Ama birkaç sene oldu...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ıstedıgın kualklık şu spor yapılan kulaklıklar olabılır . kaskı tak cıkar rahatsız etmez ama o tarz kulaklıklar da bıldıgım en ıyısı pıoneer çünkü ;

pıoneer kulaklıkların yalıtımı gercekten guzel , alt frekanslara ınebılen ( modelıne gore ) , kısmen bas agırlıklı kulaklıklar

yok ben askılı kulaklık kullanmam ama ses şiddeti iyi olsun , uygun olsun ve kulakiçi olsun dersen bence en temız ses veren lg g5 orjınal kulaklıgı ( fıyatına gore )

kulaklık hastası bırısı olarak benım gorusum bu , bu arada ben bu sennheiser kualklıkları pek begenemedım ya sankı sesı kısıkmıs daha da acılcakmıs gıbı gelıyor ama aslında son ses ve gercekten şiddeti yok bunların .

lg g5 kulaklıgını bı dusun bence foto da orta da olan oyle kaba saba bırsey de degıl

SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulaklık hastası bırısı olarak benım gorusum bu , bu arada ben bu sennheiser kualklıkları pek begenemedım
    N'olur hastayım demeyin, yoksa ben düpedüz manyak olmuş oluyorum o zaman...

Sennheiser konusunda fikirlerimiz örtüşüyor. IE80'i de sevmedim, IE800'ü de...

Bu arada IE800 de olur motorsiklet kaskı içine. Panasonic'ten bile küçük çünkü. Ama o kulağımdayken kaskı takıp çıkarmaya acırım doğrusu...

Gel gelelim bası hem fazladır, hem derindir, tizleri sonsuza uzar, lakin fiyatına göre tiz detayı bariz geridedir...

Motosikleti
    ıstedıgın kualklık şu spor yapılan kulaklıklar olabılır . kaskı tak cıkar rahatsız etmez ama o tarz kulaklıklar da bıldıgım en ıyısı pıoneer çünkü ;

pıoneer kulaklıkların yalıtımı gercekten guzel , alt frekanslara ınebılen ( modelıne gore ) , kısmen bas agırlıklı kulaklıklar

yok ben askılı kulaklık kullanmam ama ses şiddeti iyi olsun , uygun olsun ve kulakiçi olsun dersen bence en temız ses veren lg g5 orjınal kulaklıgı ( fıyatına gore )

kulaklık hastası bırısı olarak benım gorusum bu , bu arada ben bu sennheiser kualklıkları pek begenemedım ya sankı sesı kısıkmıs daha da acılcakmıs gıbı gelıyor ama aslında son ses ve gercekten şiddeti yok bunların .

lg g5 kulaklıgını bı dusun bence foto da orta da olan oyle kaba saba bırsey de degıl

https://i.hizliresim.com/01ozdR.jpg
    Hocam LG lerin ve HTC lerin orijinal kulaklıklarının iyi ses verdiğini biliyordum. G5 bahsettiğiniz kadar iyiyse rotayı G5 kulaklığına çevireyim.

Peki bu G5 kulaklığında basslar ne durumda? Yeterli bass var mıdır muzik dinlerken? Yeni bir sennheiser CX200 vakasıyla karşılaşmam değil mi? (bol tiz, sıfır bass, yetersiz ses seviyesi durumu)

Birde sanırsam en büyük sorun bu kulaklığın orijinalini bulmak. İnternette her satıcı "yüzde yüz orijinal" yazıyor ama çoğu ürünün orijinallikle uzaktan yakından alakası bile yok.

En iyisi LG satan bir telefon bayiinden görerek almak sanırsam.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AliExpress ten 3 TL ye kulaklık aldım kulağa tam oturuyor ama kaskı takarken çok az sorun oluyor 3 TL'ye göre çok iyi sesi var
    kaskı taktıktan sonra kablosundan azıcık aşağı çekerek düzeltiyorum

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    LG G5 Kulaklığı kafama yattı fiyatı da düşündüğüm aralıkta benim bu güne kadar dinlediğim en iyi kulaklık xiaomi hybrid. Ses yüksekliği, yalıtımı, bası olsun bu kulaklığı aratır mı?
    hasmet bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LG G5 Kulaklığı kafama yattı fiyatı da düşündüğüm aralıkta benim bu güne kadar dinlediğim en iyi kulaklık xiaomi hybrid. Ses yüksekliği, yalıtımı, bası olsun bu kulaklığı aratır mı?
    Bende LG G5 var ama kulak içi kulaklık ile gelmiyor. Eski tip kulaklıklar çıkıyor kutusundan. Aftermarket kulak içi bir kulaklığı varsa bilemem.

Bu konularda en iyisi intercom. Çünkü kulağınızı acıtan bir şey yok kaskı giyip çıkarırken. Ben Vimoto V8 kullanıyorum ancak ses kalitesi gayet rezil. En büyük avantajı dış sesleri epey suppress edebilmesi. Özellikle benimki gibi gürültülü bir makineniz varsa en çok aradığınız özellik bu olur. O konuda tavsiye edebilirim.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman yapıştırıyorum soruyu. kafa üstü mü kulak içi kulaklık mı ?
    hasmet bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Xiaomi hybrit aldığımda iphone 5 in kulaklığını emekliye ayırmıştım. Çünkü bu kulaklık gayet güzeldi, ses seviyesi olsun basslar olsun beni tatmin ediyordu. Fakat kaskla kullanırken bazen tam oturuyor, bazen kaskı giyerken oynama yapıyordu. Bu yüzden tam verim alamıyordum ki, şimdi bir de sliconlarını kaybettim :( Bende acaba Xiaomi Air Kapsül nasıl diye merak ediyorum. Çünkü kulağa taktığınız an kaskla hiç sorun olmuyor. Acaba kullanan var mı aramızda ??

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende LG G5 var ama kulak içi kulaklık ile gelmiyor. Eski tip kulaklıklar çıkıyor kutusundan. Aftermarket kulak içi bir kulaklığı varsa bilemem.

Bu konularda en iyisi intercom. Çünkü kulağınızı acıtan bir şey yok kaskı giyip çıkarırken. Ben Vimoto V8 kullanıyorum ancak ses kalitesi gayet rezil. En büyük avantajı dış sesleri epey suppress edebilmesi. Özellikle benimki gibi gürültülü bir makineniz varsa en çok aradığınız özellik bu olur. O konuda tavsiye edebilirim.
    intercom benim için çok pahalı. Benim amacım kulaklık takarak hem kaliteli müzik dinlemek hemde dış sesleri duymamak.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı core-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kullanırken müzik dinlemeye telefonla konuşmaya karşıyım. en güzel müzik motorun sesi :DD
    4 silindir ve acik egzoz ise birde, kimse o kulakliklari kulagima ne taktirabilir nede takabilir

Bende de g5 var fotodaki kulaklık ile geliyor ki 2 arkadaş daha aldı onların kutu içeriği de aynıydı . Süleyman ben de kulaklık seçimin de hep bas ağırlıklı kulakliklara yonelirim sennheiser street 200 300 ve 2.0 kullandım ama sevemedim bir türlü . Şu an Pioneer , Sony bilmem ne bass var ve g5 kulaklığı . Pioneer alt frekanslara muhteşem iniyor hatta bas vurduğu zaman kulakligin arkası bile titriyor ama kask içinde olmaz çok kaba . G5 kulaklığı 2. Sırada markası zaten akg kaliteli bı kulaklık bass lar tizler altında kalmıyor ve en önemlisi ses güğümden gelir gibi gelmiyor
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bende de g5 var fotodaki kulaklık ile geliyor ki 2 arkadaş daha aldı onların kutu içeriği de aynıydı . Süleyman ben de kulaklık seçimin de hep bas ağırlıklı kulakliklara yonelirim sennheiser street 200 300 ve 2.0 kullandım ama sevemedim bir türlü . Şu an Pioneer , Sony bilmem ne bass var ve g5 kulaklığı . Pioneer alt frekanslara muhteşem iniyor hatta bas vurduğu zaman kulakligin arkası bile titriyor ama kask içinde olmaz çok kaba . G5 kulaklığı 2. Sırada markası zaten akg kaliteli bı kulaklık bass lar tizler altında kalmıyor ve en önemlisi ses güğümden gelir gibi gelmiyor
    bu kulaklığı akg firması üretmiş sanırım içinden yedek silikonları çıkmıyor. Artık tek merak ettiğim dışarıdan ses alıyormu yada dışarı ses veriyormu yalıtımı iyi midir?

Dışardan patırtı kuturtu almıyor ama ince sesleri alıyor . Şöyle soyliyim minibüs sesini duymuyorum . Ses dışarı çıkmıyor zaten çıksa direk kaldırır atarım ayar olurum öyle kulakliga . Bak sinirlendim şimdi aklıma gelince bile sinirleniyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Xiaomi hybrid fiyatina gore kotu degil. Ama yazdigim Panasonic'in basi az daha kuvvetlidir. Xiaomi'nin tizleri daha yumusaktir. Bi de Xiaomi metal ve kulak disina az daha cikinti yapiyor. Panasonic platik, hafif, kucuk, kulaga giren kismi oval oldugu icin yerine kolay oturuyor, rahat hissettiriyor ve kolay kolay cikmiyor.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir ve acik egzoz ise birde, kimse o kulakliklari kulagima ne taktirabilir nede takabilir
    Taksan da duyarsin merak etme. Bence cok kulaklik al, yolda giderken de etrafa dagit.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Dostum odyofil değilim ama fena derecede takıntılıyım
    Shure A&T Harman Klipsh Bose ve 3 sene Westone 4R kullanmış biriyim.
    Senin tek yapacağın şey kulak içi tulaklığa http://www.complyfoam.com/ aresine benzer ürün kullanmak
    Bende Shure 425 ve 4R ile kulak kepçesinin arkasından dolandıpı için takarken değil kaskı çıkartırken sorun yaşardım.
    Kulak içi kulaklık ve uygun nozulda foam köpük al fiyat uygun zaten.
    Sesi ciddi oranda - 20 desibel gibi keser kulak yolu şeklini alır sabitller kask da takıp çıkarırken çıkmaz..
    Ayrıca motorun her devirde mekanik vibrasyonu titreşimleri hissetmek ayna kontrolünü maksimuma çıkarmak yola odaklanmak için müzik dinlemeyi öneriyorum sadece başta biraz dikkat edin bu hastalık çok kötü yaşamayan bilemez kimse kaliteli müzik dinlemesin önermiyorum..(maddi açıdan)
    selametle olsun..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panasonic RP‑HJE120 Earbuds

Türkiye'de var. Hesaplı. Güvenilir. Sesi fiyatına göre iyi. Dışarı çıkıntısı çok yok. Müzik hobim olduğu için bayağı bir kulaklığım var. Ama motosikletle uzun yola çıkıyorken bunu takıyorum.
    hasmet bu kulaklık ebayde 10 dolara da var 40 dolara da var gerçek fiyatını biliyor musun. 10 dolarlık çakma olabilir mi

Motosikleti
    ebay veya amazondan panasonic siparişi versem en erken 3 haftada gelir. Ben en iyisi kulaklık alana kadar çekmecede duran sennheiserime yeniden "burn in" yapmaya başlayayım, belki performansı artar

Orijinal LG G5 kulaklığı LG satan bayilerde var mıdır acaba? Hafta içi birkaç bayiye uğrayıp sormakta fayda var.

Motosikleti
    SD 1290R
    hasmet bu kulaklık ebayde 10 dolara da var 40 dolara da var gerçek fiyatını biliyor musun. 10 dolarlık çakma olabilir mi
    $10'ı geçmemesi lazım. Amazon'da posta dahil $8.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)