Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elveda (Motosiklete binmeyi bıraktım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun,

çapır motorlar oturuşu rahat bilinsede super sportlar gibi günlük kullanıma uygun değildir..

özellikle sıkışık trafikte manevrası adamı canından bezdirir

bende bu aralar elektrikli bisiklet Goccia ya takmış vaziyetteyim..

sehir içi bir kaç gün test etme fırsatım olsa almaya karar verebilirim
    Bende GOCCIA ALPAN MTB mi satmak istiyorum eğer aradığınız buysa irtibata geçebilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende benzer durumdaydım. Yıllar sonra hayalime kavuştum ve aldım şükür.

O kıyafetleri giyip çıkarmak ayrı bi zevk benim için. Motorla uğraşmak ayrı bi keyif. Sıcaktan pişirir evet. Hızlı giderken üşütür. Onuda severim.

Tabi herkesin kararınada saygı duymak gerek.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Senin ilac skuter

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Vallahi arkadaşı açık yürekliliğinden dolayı tebrik ediyorum. Bizim milletimiz hangi araç, hangi eşya, hangi iş, hangi konu olursa olsun hep iyi yönlerini ön plana çıkarır, hiç kötü yönlerini söylemez, görmez, hatta kendine dahi itiraf etmez.

Önemli olan kendi hayallerinizin peşinden gitmişsiniz, gerçekleştirmişsiniz. Size göre olmadığını fark edip yeni bir yol çizmişsiniz. Saygı duymak kalır bizlere.

Her gün iş amaçlı kullanmayan, 1 gün binip 6 gün silen benim gibi tatlı su motorcularına göre eziyetli bir iş. Kıyafet giyinip soyunmak, park yerine alınıp, 1 saat soğumasını beklemek, toz, toprak olmasın diye üç kat sarıp sarmalayıp branda örtmek, her gün sabah yerinde duruyor mu diye kontrol etmek, gittiğin her yer de gözünün önünde durmasına dikkat etmek vb.gibi konular gerçekten hepimiz için eziyet. Parça ve bakım fiyatları konusunda da yerden göğe kadar haklısınız.

Ama işin hobi kısmına gelince; hele ki bizim gibi stresli bir ülkede, dar gelirli insanların hayallerine kavuşması, olsa bile hobilerini yapmaları çok ama çok zor bir iş. Üç hobim var; bunlar fotoğraf çekmek, motor ile dolaşmak, ve yabancı ülkelere seyahat. Aslında hepsi de birbiri ile bağlantılı. İlk ikisini gerçekleştirmek nispeten daha kolay. Üçüncüsü için bütçeyi ayarlamak zor bir iş. 14 ülke 65 şehir ancak 50 yaşına kadar zar zor yapıldı. 10 ülke daha yapabilir'miyim bilmiyorum. Sağ olsun devletimiz elini cebimizden hiç çıkarmıyor. Bu ayın birinde maaş alınca gördüm ki ikinci vergi dilimine girmişiz ve 200 TL daha uçmuş maaştan. Ne diyelim vatan sağ olsun.

Şimdi bazı arkadaşlar diyebilirler "motor yaşam biçimidir, özgürlüktür, felsefedir, bağımsızlıktır vb.vb." kimine göre bu doğru olabilir, kimine göre de bildiğin içten yanmalı, demir, plastik karışımından oluşan iki tekerli ulaşım aracı. Her kesimin fikrine saygı duymak gerekir.
    Salurbey, Ahmetbahadır ve motörcü bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    olsun hayırlısı olsun

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Cup alsaydın. Ben param olmasına rağmen gittim 2.el cup aldım. Hem motor kullanmayı öğreniyorum hem de aralardan geçmesi kolay oluyor. Yaşım da 32. Eğer cup almasaydım biraz daha iyi motor kullansam ybr alırdım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopper yerine supermoto veya dualsport alsaydın düşüncelerin daha farklı olurdu

Sen baştan pes etmişsin ustam. Hem chopper ne ya yaşlı amcalar kullanıyor onu

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnde araba aldım,vergisi algısı cizilcek derdi,trafik beklemesi,sürekli doldurma malzeme alma süreci,cebimde akrep var gibiydi,Sattım ybr aldım sigortası cart curt takımla 6 ya geldi,kus kadar rahatım dünya varmıs dedim ailem karsı ama güzel kullanınca seslenmiyorlar keyif için aldım silip parlatıyorum otoparkta izliyorum eve ckıyorum
    Senin araba komple boyaliydi zaten. Niye bu kadar kasiyodunki. Bide arabayla bastikca basiyodun tabi cebinde akrep olur lan insan gibimi kullaniyodun.Az yakiyorum diye hava atmak icin 40/50 le gidiyosun simdi ybr de :D neyse saka bi yana kazasiz belasiz bin kardesim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    keşke 2. seçenek olan hanımı boşayıp bide trafikte daha rahat edebileceğin apaçi motorlarından alsaydın.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen binmezsen, ben binmezsem, biz binmezsek nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa...
    sen aydınlatırsın geceyi mazhaRR

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen git, o gitsin, şu gitsin. bu motorları kim sürecek?

şaka şaka...
    @2 affetmemiş (:
    +1

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı metalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşk meşk bir yere kadar, bir süre evli kaldığınızda ne aşk kalıyor ne birşey, eşinizin size iyi bakması sadık olması iyi yemek yapması ve az para harcaması makbul oluyor.
    Motosiklet alınır, satılır , bırakılır bunlar önemli şeyler değil. Ancak hayatını paylaştığın insan için bunları düşünmek . Geçim sıkıntısı, çocuk, sorumluluklar vs gerçekten insanı zorlayan şeyler. Ancak yine de berbat bir günün ardından o insanın gözünün içine bakıp gülümseyemiyorsan zindan gibi bir hayattır herhalde o.

Umarım ekonomik problemleriniz çözülür ve daha mutlu olursunuz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Her yıl onbinlerce insan motosiklete binmekten vaz geçip satıyor.
    Dünya genelinden bahsetmiyorum bu rakam ülkemizden.
    Bırakanlardan ya malzeme veya motosikletini satmak için ilan verirlerse veya laf arasında geçerse haberimiz oluyor.
    Tabi bu onbinlerce bırakanın yanında daha fazla başlayan olduğu için ülkemizde motosiklet kullanımı gün geçtikçe artıyor.

Motosiklet kullanmaktan vazgeçmenin çeşitli nedenleri var ama genellikle temel sorun maddiyat oluyor.
    Şu bir gerçek motosiklet çekici bir araç fakat ülkemizde alım gücü ortalaması bir araç sahibi olmaya yetecek düzeyde değil.
    Fakat bir şekilde bulup buluşturulup bir motosiklet ediniliyor ve sonu belli macera da bu şekilde başlamış oluyor.

Bu devinim böyle gider.
    Kimseye motosiklet alma diyemeyiz ama masrafları ağır bir araç olduğunu zaman zaman dile getiriyoruz.
    Fakat herşeyde olduğu gibi ne olursa olsun bişekilde araç edinme hedefiyle yaşayan ülkemiz insanı tabi ki söylenenleri kulak arkası edecek, bi heves motosiklet alacak ve kısa sürede hevesi kursağında kalıp satacak.
    Maalesef ülke gerçeği bu.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun diyelim.
    Ama senin ilaç scooter.
    Gidersin bi yere parkedersin montunu kaskını atarsın içine gezer gelirsin. Alışveriş yapar torbaları bagaja atarsın. Ahaha anlattıkça bana da mantıklı gelmeye başladı
    metalman bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bana da mantiksiz geliyor, giyin-cikar, soğuk sıcak rüzgar, trafikteki tehlikeler. Kolunu ayagini kaybetmis motorcular. Ne işim olur motorla diyorum.

Binince de iyiki var diyorum.
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Adam ne bezmiş ama ya, bisiklete biniyor. Başka bir sorun var sanırım. Ama kapalı yer olmaması motorcu için gerçekten zor olur. Güçlü bir scooter ile başlasaydın devam ederdin. Zincir yok bagaj var falan filan. Neyse hoşçakal arkadaş

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    motorum arıza yapti gecen gün dolmusa bindim sanki ben dolmusa degilde o benim sirtima bindi bu ne basiklik bune darliktir alısmısım ruzgari hissetmeye
    motörcü bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbulda olsaydınız, o sizi bıraksada siz onu bırakmazdınız

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motosiklete binmeyi bırakmadın, sadece motorunu sattın. Bir sonraki motorunda daha bilinçli bir seçim yapacaksın.
    zulu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)