Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Florya BATUHAN Motor Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Günaydın arkadaşlar iyi pazarlar.
    Dün başıma gelen olayı anlatayım yorumları ve değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum.
    2. Motorum olan duke 200 abs ye alıcı çıktı. Geldi motora baktı denedi sürdü.Beğendi alacak dedi ki ustaya götürelim. Bu çevrede usta var mı dedi. Ben alırken götürdüğüm Oktay ustayı tavsiye ettim.
    Akşam aradı ve Batuhan motora götürmek istediğini söyledi bende motoruma güvendiğim için kabul ettim.
    Dün BATUHAN motora gittik baktı motora amartisör keçesi yağ kaçırıyor dedi ( ben bunu alıcıya öncesinde belirtmiştim sorun yok) üzerindeki Mt 60 rs corsa lastikler için bu lastikler bitik dedi.
    Ben 1000 km önce motoru alırken eski sahibi olan arkadaşım lastiklerin çok iyi olduğunu söylemişti. Kendim 1000 km ıslak kuru asfalt toprak karışık kullandım lastikler gayet iyiydi.
    Oktay usta ben alırken kendisi kullandı lastik için hiç bir şey söylememişti.
    Sonuçta çok az pazarlık payı olan motoru 600 tl düştüğüne verdim. Anlaştıktan sonra Batuhan motor yeni sahibini motorun serviste kalması için ikna etti sözleşme imzaladık.
    Yeni sahibi ile görüştüm biz çıkarken en son bir set pirelli için 1300 tl rakam görüşülüyordu. Bizim pazarlık ve işimiz bitti ama lastikleri almadan bir iki gün gez lastikler gerçekten iyi dedim ama ikna olmadı lastikleri aldı son fiyatı bilmiyorum.
    En son akşam aradım dedim bari çıkma lastikleri bana ver ben Yen'i alacağım motora takayım parasını da veririm dedim Yen'i sahibi kabul etti.
    Sonuçta ben istediğin fiyatın az altında verdim motoru ama olayı sizde bilin istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 1000 km önce motoru alırken eski sahibi olan arkadaşım lastiklerin çok iyi olduğunu söylemişti.

Kendim 1000 km ıslak kuru asfalt toprak karışık kullandım lastikler gayet iyiydi.

bence asıl sorun burada...yani eski sahibinin söylemiyle lastiğin iyi durumda olduğuna inanmışsın ve o şekilde alıcıyla konuşmuşsun..benim 2 yıllık mişlenleri yenisiyle değiştirirken sıfır olduğuna dair kenarlarındaki o tırtıllar halen duruyordu ama lastiğim bitikti..sen 1000 km önce motoru alırken Batuhan Motora veya başka bir servise gidip lastiğin bitip bitmediğini teyit edebilirdin..şimdi Batuhan Motor işini yapmış..kötü mü yapmış..yeni sahibi senin gibi bitik lastikle gezmeyecek bu kötü bişey mi...
    efendy06 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Oktay motora gittiğimi belirtmiştim yazımda. Cevap yazmadan dikkatli okuyun lütfen.
    Yeni lastiklerin 1300 tl olmasına yorumunuz nedir.

Motosikleti
    o zaman çıkma lastikler zaten sana geri gelecek..Oktay Ustaya götürüp usta bu lastikler sence bitik mi diye sorarsan Batuhan Motor mu çakal Oktay Usta mı dikkatsiz bunu öğrenmiş olursun...olan her türlü sana oldu...yani Oktay Usta dikkatsiz ise bitik lastikle gezdin kaza yapmaman şans..Batuhan Motor işini yapmışsa bu senin zararına olmuş gibi görünsede motoru sattığın kişi için daha hayırlı oldu..

ha çıkma lastiği Oktay Usta dışında bir lastikciyede götürebilirsin..ellerinde lastik kalınlığını milimetrik ölçen kim olursa olsun gerçeği sana söyleyebilir...

lastik fiyatları hakkında inan bir bilgim yok...sadece kendi cbf 150 mişlenlerimin sadece 330 lira olduğunu biliyorum

1300 lira çılgın bir rakam...ama doğru rakamlardır ...700-800-900 e de vardır ama marka lastikler 1000+ oluyorlar..
    sarpgray bunu beğendi.

Motosikleti

Resimde gorebilirsiniz dis derinliklerini en az 8 mm aradaki olcu cizgilerine daha cok vardi.
    Bence usta burda alici ve saticidan cok direkt cebine calisti ve objektif davranmadi

Konu olan serviste genç bi kardeşimize soba borusunu egzoz diye kilitlerlerken şahit olmuşluğum vardır.Buji seçiimi yapamayan kalfaları mevcuttur. Servisin asıl ustası işi bilir fakat bilgi ve tecrübesini acemi motorcuları kazıklamak için kullanır.Kurumsal kazık atma yetenekleri vardır. Fakat piyasada çok görülen hareketler olduğu için o kurum özelinde bi yadırgamam söz konusu değildir. Piyasa çakal kaynıyo...

Bi de ekleyeyim tecrübe yenilen kazıklar toplamı olduğuna göre motorunu alan arkadaş da zamanla öğrenecek.Biz de bedavadan bilgi ve tecrübe sahibi olmadık. Hatta motosikletçiliğin önündeki en büyük engel çalınma olaylarından sonra satış sonrası hizmet kalitesinin olmamasıdır.

Motosikleti
    Kimden kazik yiyecegimizi bilirsek en azindan kazik yeme ihtimalimiz azalir

Hatta benim şöyle bir tezim var ; motosiklet alanında başarılı yarış takımlarımızın olmaması sadece parasızlık ve sponsor meselesi değildir. En büyük engelimiz milli yarış takımımızın temelini oluşturacak ustaların çakallık yapmadan egosunu soyunma dolabına kitleyip garajda sadece bildiği işini
    en iyi şekilde yapmaya çalışmasını mümkün görmüyorum... Ve bu durum bende yaradır...

Motosikleti
    http://i.hizliresim.com/r3kQY3.png
    Resimde gorebilirsiniz dis derinliklerini en az 8 mm aradaki olcu cizgilerine daha cok vardi.
    Bence usta burda alici ve saticidan cok direkt cebine calisti ve objektif davranmadi
    ben uzman değilim ama bu lastikler şehir uyumlu değil galiba...eleman bence bundan bahsetti asfalt uyumlu tavsiye etti veya buna benzer bişey oldu..bunlar toprak tipi kros lastiklere benziyor... ya da Oktay Ustaya tekrar götüreceksen orada durum netleşecek gibi..modelmi yükseltiyorsun bu arada çıkma lastiği istediğine göre...

bu arada Batuhan Motordan sıfır inazuma almıştım 2013 de herhangi bir negatif durum yaşamadım...ama motoru 387. km de arkadaşıma satmıştım..hizmet kaliteleri hakkında bir fikrim yok..sıfır motor alırken sorun yaşamamıştım sadece

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben uzman değilim ama bu lastikler şehir uyumlu değil galiba...eleman bence bundan bahsetti asfalt uyumlu tavsiye etti veya buna benzer bişey oldu..bunlar toprak tipi kros lastiklere benziyor... ya da Oktay Ustaya tekrar götüreceksen orada durum netleşecek gibi..modelmi yükseltiyorsun bu arada çıkma lastiği istediğine göre...

bu arada Batuhan Motordan sıfır inazuma almıştım 2013 de herhangi bir negatif durum yaşamadım...ama motoru 387. km de arkadaşıma satmıştım..hizmet kaliteleri hakkında bir fikrim yok..sıfır motor alırken sorun yaşamamıştım sadece
    Mt 60 rs corsa bir çok özelliği üzerinde bulundurabilen muadili neredeyse olmayan bir lastiktir her türlü yolda ıslak, kuru, tozlu, topraklı, asfalt, pist nedir dinlemeyen bir lastiktir.

Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 60 rs corsa bir çok özelliği üzerinde bulundurabilen muadili neredeyse olmayan bir lastiktir her türlü yolda ıslak, kuru, tozlu, topraklı, asfalt, pist nedir dinlemeyen bir lastiktir.
    valla ben alışmışım 10 yıldır mişlen düz desene...bu desen bana biraz arazi ve toprak için gibi geldi..konuya hakim değilim..bu tarz desenlerde dişler aşınmıyor galiba sadece diş ucları cilalanmış gibi sivriliyor...bu yanılgı lastiğin bittiği anlamına gelmiyor olabilir...bizim mişlenler düz desen olduğundan lastiğin bittiğini anlamak daha kolay...bu desenli bir bir lastiğim hiç olmadı..ama gördüklerimde off road yapanlardı..yani transalpde de gördüm..1200 gs de de gördüm..ben asfalttan çıkmayacağım diyenlerde görmedim..ama asfaltta gidip bazende toprağada giricem diyenlerde gördüm..
    enderbilgi bunu beğendi.

inazumanıza mt60rs corsa taksaydınız bir daha mt60 rs corsa takamayacağınız herhangi bi motoru kesinlikle almazdınız bu derece bağımlılık yaratabilen bi lastiktir. Şöyle anlatayım hem rosso kadar tutuşu iyi hem de hamuruna yabancı madde karışmayacak bir lastiktir. Asfaltın üzeri mil kaplı iken bile tutuşu sağlıyor. Temiz asfaltta ise asfaltın dişlere dişlerin asfalta giriyormuş hissini duyuyorsunuz.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Motor olarak cbr250r düşünüyorum bu lastiklerin uyumsuz olduğunu biliyorum ama güzelim lastikleri batuhan motorda bırakmak istemiyorum en azından birisine hayrımız dokunsun diye düşünüyorum
    mete_han bunu beğendi.

Motor olarak cbr250r düşünüyorum bu lastiklerin uyumsuz olduğunu biliyorum ama güzelim lastikleri batuhan motorda bırakmak istemiyorum en azından birisine hayrımız dokunsun diye düşünüyorum
    ölüsü alınır duke 200 e çok mu uyumlu ki cbr250 ye uymayacak. jant ölçüsü ön 3.00 inç ve arka 4.00 inç olan her motora takılır...

Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazumanıza mt60rs corsa taksaydınız bir daha mt60 rs corsa takamayacağınız herhangi bi motoru kesinlikle almazdınız bu derece bağımlılık yaratabilen bi lastiktir. Şöyle anlatayım hem rosso kadar tutuşu iyi hem de hamuruna yabancı madde karışmayacak bir lastiktir. Asfaltın üzeri mil kaplı iken bile tutuşu sağlıyor. Temiz asfaltta ise asfaltın dişlere dişlerin asfalta giriyormuş hissini duyuyorsunuz.
    cbf 150 için mt60 serisi varmıdır acaba..90-90/18...

bana kramponla yolda yürümek gibi geliyor bu lastikler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    cbf 150 için mt60 serisi varmıdır acaba..90-90/18...

bana kramponla yolda yürümek gibi geliyor bu lastikler..
    Onun için çoğu kişi mişlen pilot sıtriit öneriyor ki bende taktırdım

Motosikleti
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun için çoğu kişi mişlen pilot sıtriit öneriyor ki bende taktırdım

benim 10 yılda galiba 6.takım mişlenim bitti 7.kez yinemilken tercih ettim..ama diğer marka modellerede şans vermek lazım bence...

benim 10 yılda galiba 6.takım mişlenim bitti 7.kez yinemilken tercih ettim..ama diğer marka modellerede şans vermek lazım bence...
    Ya michelin size sponsor olmuş ya da siz michelin'e ortaksınız bi metzeller kullansaydınız en azından lastik ve mukayese tecrübeniz olurdu. Michelinin o modeli bence o kadar başarılı bi lastik değil...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Jant ölçüsü uyumlu o zaman cbr 250 ye takayım
    enderbilgi bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tipik esnaf ağzı işte günü gününe tutmaz dediği o zaman büyük ihtimal başından savmak için iyi yav hehe demiştir..Tabi sende buna inanmış ürününü satmaya çalışmışsın sıkıntı burada... Senin hatan yeni alıcıya kardeş ben ustanın yalancısıyım bu böyle dedi dememen olmuş..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)