Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    gene yazmayayım dedim ama gerçekten bazı arkadaşlar trafik kurallarını ya unutmuş, yada vicdani davranıyor, arkadan çarpan suçlu demek, aynı şeritte giderken ,fren mesafesi bırakmayıp, öndeki araca çarpmakdır, beyaz araç kaza olunca mecbur durmuş veya yavaşlamış, arkadaki mavi motor da aynı şeritte durmalıydı, ha iyi sürücüdür, yavaşlar dikiz aynasına bakar ve sağ sol şerit seçer devam eder ,sinyal veremeyebilir yada dikiz aynasına bakacak zamanı olmayabilir, o zamanda sol sağ taraflardan birinden, beyaz araca yakın geçerek, önce kendini sağlama almalıydı,hem sol şerite girmiş, hemde frenlemiş ,yani mt 09 un çarpması normal, mt 09 un hatası hızlı olması, mavi motor a arkadan çarpmak yanlış bir öngörü ,aynı şeritte olsalar arkadan çarpmış denirdi ama değiller, ani şerit değiştirme olayı ile arkadan çarpma farklıdır,
    ha olay zaten baştan yanlış ,hata herkeste var ama bu kazada mt 09 daha az kusurlu, arkadaşın videolarını daha önceden izlemiştim,iyi tek teker yapıyor v.s uyarılacaksa bu konuda uyarılması gerekir ki, zaten bilenler uyarıda bulunmuş, arkadaşlar birde sizin gözünüzde abarttığınız 180.190 km hızlar bu motorlar için anında ulaşılacak hızlar, ben sattığım fz8 ile 1. vites 120 2. vites 160 3. vites 190 zaten görüyorum, saniyeler içinde hızlanıyor, kesiciye bile girmeden, hele 1000 lik ss ler dahada hızlı, şimdi burada düşük cc ile başla,tecrübe yaptıkça cc yükselt denmesinin amacı zaten bu, 300.500 cc lik makinalar gibi değil bu motorlar, önce kafanı ,sonra o sağ elini kullanmayı bileceksin ,mesele zaten burada ,bu hatalar devam ederse ,zaten ileride daha ciddi kazalarda yaşanır
    4KORSAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    2 mart 2017 üyelik ve müthiş tecrübelisin.tebrikler yorum için ama komiksin.geçmiş olsun desene.

Ne yazıkki tamamınız hatalısınız, öye olsaydı şöyle olsaydı... boş laf....

basacaksanız PİSTE, karayolunda basarsanızda suçlu aramaya gerek yok, kusura bakmayın demiyorum bakın, aynayada bakın bu arada....
    mete_han ve 4KORSAN bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Geçmiş olsun. Çok tecrubelide olsan, bir an orada tepki veremeyebilirsin. Motor işi böyle ne zaman öleceğin belli olmaz.
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Kazanın sebebi aşırı hız ve eğitimsizlik öncelikle buna itirazı olan yoktur sanırım. Bu aletlere bu kadar paralar verilip şekil yapmak sadece gazlamayı bilmek ve tekere getirmek marifet olarak algılanır. ( Bu lafım size değil yanlış anlamayın )

Bu hızlara çıkan ya da çıkacak adamların reflekslerinin ve eğitimlerinin de hızlarına oranla fazla olması gerekir. Yani sen 300 basmayı göze alıyorsan ben bu işi biliyorum demelisin ! Yoksa bu videoda olduğu gibi, "abeyy benim 125 sisi ile 1000 km tecrübem var 600 lük alsam olur mu" diyen adamı bu hızlara çıkarsan o da aynı şeyleri yapardı. Peki aradaki tecrübeyi ve eğitimi bu tip olaylarda ortaya dökemiyorsan senin farkın ne ?
    Malebranche, bpak ve luciphere bunu beğendiler.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Tüm mesele hız. Refleks ti yok önde ki motordu vs konularını çok anlamlı bulmuyorum. Her gün trafikte ister otomobil ister motor bi çok tehlikeli atlatıyoruz. Atlatıyoruz diyorum çünkü hızımız makul seviyeler civarında bu yüzden tepki verecek zamanımız oluyor . Hız yapmak istiyorsanız bunun yeri pisttir. Kendi canınızı önemsemiyor olabilirsiniz ama o trafikte sadece siz yoksunuz. 180-200 yapan tek alette siz de değil arabası motoru yüksek hız yapan herkes tapa gaz gitsin o zaman.
    Salurbey bunu beğendi.

Siz ona vurmasaymışsınız onun önündekine vurabilecek kadar hızlıymışsınız zaten... öndeki trafik tamamen durmuş gibi görünüyor. Düşen motorunuz vurduğunuz motorun önündekine kadar sürükleniyor. O karmaşada hayatta kalmanız büyük şans.

Vurduğunuz motorun sürücüsü önüne, yola iyi bakıyormuş, ancak önündeki tehlike sebebiyle arkayı öngörememiş.

Sizin kendinize ait "önümdeki adam şöyle geçti, böyle fren yaptı" yorumlarınız içinde olduğunuz durumu pek kavrayamadığınızı gösteriyor. Ona çarpmamış olsanız 2-3 saniye sonra tahminen 188 ile asıl kazanın olduğu "olay"ın içine girebilirdiniz. Çok geçmiş olsun.
    viperking bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bana göre öyle yüksek süratlara o kadar çok sayıda motorla çıkılmamalıydı, kaza riski çok artıyor, en azından 5 dk arayla ikişer motor kaldırılsaydi keşke, öyle yüksek süratlere çıkmasınlar hepimiz deriz de adamların motor sürme amacı sürat yapmak ...

Kimse birbirine o hatalı vs demesin, bütün grup kusurlu, grup sürüşü nedir nasıl yapılır biliyorlar mı, bu kişiler grup sürüşü mu yapıyorlardı yoksa topluca yarışa mi çıkmışlardı...
    mete_han bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Nebi kardes belki hatirlarsin youtube videolarinin birinde "Aman dikkat et cok hizlisin etlerini asfalttan torba ile toplarlar" diye yorum yapmistim... bunun boyle olacagi birkac videonu seyredenler zaten hissetmistir.. demek patlayacagin nokta burasiymis.. Bu saaten sonra degil motor bisiklete bile binme kendine nefsine ciddi cezalar ver...
    mete_han, Salurbey, Sj's ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o an ani reflex yapsa idim su an ya rahmetli idim yada senin gibi özürlü idim bana kurtarabilcegim kareyi gsterebilirmisin nerden kacabilirdin felan diye
    Kardesim benim ne alakasi var 1. Soldan kaptirmis gidiyosun ne guzel.Ama yaptigin hata su onundeki araclardan ciddi anlda fazla hizli gidiyorsun dolayisi ile kendine kacacak alan yaratarak gitmek gerekirdi.Sen trafic rider da yapilan yanindan hizli gecme hareketini yapcam egom biraz daha tavan yapsin uğruna kaza yapmissin.Orda fren yerine gaza kökleyip bariyele yanassaydin daha mantikliydi.Simdi diyeceksinki oyle yapsam ölürdüm hayir efendim ölmezdin dedigim gibi motor surmek teker yapip dip gaz gitmek degil..Burdaki durum aynen suna benziyor.Aaaa anani mikim caprtik allahh moduna girmis olsugun icin kaza yaptin.Neyse allah beterinden saklasin
    luciphere bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    ahkam kesenlerin çoğunun max. 250cc kullanıcısı olması garip.
    4KORSAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bildiğiniz gibi gazlamalı grup sürüşlerinde önünde akıp giden yolu takip etmek kadar arkayı kollamakta önemli.Gazlayan arkadaştan daha çok sol şeride geçen arkadaşta sıkıntı var.(yok önündeki araba çok yavaşladı vb.Grup sürüşündeyseniz sola kendinizi öylece atamazsınız.mecbur sizde yavaşlayacaksınız) Motosiklet kullanırken yok tecrübe,eğitim,kapasite vb. hepsinden önemlisi yolu okuma becerisi. Bunu yapamıyorsanız istediğiniz kadar usta olun kaza yapmaya mahkumsunuz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e birader sizde motor 1.viteste şu hıza çıkıyor makina güçlü şeklinde hezeyanlarda bulunmayıp sorun bizde biz köklüyoruz demeyi bilin..bu makina size miras kalmadı herhalde..bilinçli bir şekilde aldınız ve tatmin edilmesi gereken bir amaca hizmet ediyor...

ama asıl anlamadığınız konu sizin hayatlarınız..geleceğiniz..

konu kimin hangi cc de olduğu veya yorum yapma yeteneğine veya o hızlara çıkıp çıkmadığı değil konu sizin hayatlarınız...

yani tck da bir suçu açık ve bilinçli bir şekilde işliyorsunuz..kamuya açık olarak suçu yayınlıyorsunuz...ki etkilenen heveslenen gençler bunları normal olarak algılıyor...5-10 yıl sonra üst cc bir makinaya geçtiğinde bunu kendiside uygulayacak..algıya negatif mesajlar gidiyor..bunu eleştirenlerin hangi cc de olduğunamı takıldın..

tekrarlıyorum..konu öncelikle sizin hayatlarınız...sizin kendi hayatınıza biçtiğiniz değer nedir bütün mesele bu..hayatınız bu kadar ucuz mu..basit mi...eğer sende agresif bir sürüş stiliyle kullanıyorsan bu yazılanlar senin içinde geçerli..

2015 de nc700 aldım baktım cbf 150 kafasıyla agresif kullanıyorum..motor beni ele geçirmeden ben bundan kurtulayım dedim..kendimi kontrol altına alamayacağımı anlayınca 3 hafta içinde sattım ve tekrar cbf 150 ye geçtim..

siz hiç hastenede kaburga kırıklarıyla parçalı kırıklarla doktorun ameliyat için biraz daha bekleyelim deyip 4-5 ay ortopedide yattınız mı...

hiç platinle yaşamak nedir bilirmisiniz..atel nedir bilirmisiniz..

uzuv kaybı nedir bilirmisiniz...

hiç anne babanızın ya da eşinizin yardımıyla wcde afedersin z.çtın mı...el bileiğini kırıp hiç kıçını bile silemediğin oldumu...

bak ailene k.ç sildirme konusuna hiç girmedim...ama bunlarıda bir düşün..

sen hiç öldünmü diyemeyeceğim... çünkü onu tecrübe etmedim..sadece arkanda bıraktıklarını düşün..

rus ruleti oynamayı bırakın bence..eğer bu arkadaşımız gibi motor sürüş tarzına sahipsen eleştiriler senin içinde geçerli..
    Norton772, jimi_hendrix, polo34 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    İşte sizin bu zihniyetiniz ölümleri arttırıyor. Cümleye bakar mısın, "ahkam kesenlerin çoğunun max. 250cc kullanıcısı olması garip"

Babacım bu zihniyeti bırakın. Elinde maddi imkan olmasına rağmen 600'lükten gözü korkan kaç kişi var biliyor musun sen. Ölmekten, sakat kalmaktan, eşini çocuklarını geri bırakmaktan korkan kaç kişi var. Hala cc muhabbeti. Ben de para çok yarın gidip bir MT-10 alayım krallığımı ilan edeyim o zaman forumda bu kafayla bakarsam

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 250 cc kullanıcılarının bir kısmı bunların olabileceğini ön görüp o cc'de kalmış olamaz mı? Spor araçların frenleri de ona mukabil güçlüdür. Hızlandırmaktan ziyade gerektiğinde durabilmeyi bilmek gerekir. Ayrıca trafik Kuralları herkes için aynı olduğuna göre yorum yapabiliriz ki arkadaş da yorum yapabilirsiniz demiş. İnşallah yapılan yorumlar boşuna değildir de bundan bir sonuç çıkarır.
    luciphere ve BigLion bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte sizin bu zihniyetiniz ölümleri arttırıyor. Cümleye bakar mısın, "ahkam kesenlerin çoğunun max. 250cc kullanıcısı olması garip"

Babacım bu zihniyeti bırakın. Elinde maddi imkan olmasına rağmen 600'lükten gözü korkan kaç kişi var biliyor musun sen. Ölmekten, sakat kalmaktan, eşini çocuklarını geri bırakmaktan korkan kaç kişi var. Hala cc muhabbeti. Ben de para çok yarın gidip bir MT-10 alayım krallığımı ilan edeyim o zaman forumda bu kafayla bakarsam
    ben de Kawasaki VN2000 alacam. silindir başı 1000cc... Ön silindirim kadar olmayan motor sahibi arkadaşları muhattap almayacam...
    Dr. Fatih, Osm@n ve RoofRoof bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Tek bir kuralı yazacağım hız sınırı :

yerleşim yerinde 50 tek yönlü şehirlerarası yollarda 80 ,bolunmuş yollarda 90,otoyollarda 100

Bu sınırlar güvenli şekilde sürmeniz için yapılmıştır. 10 bin litrelik motorunuz olsa da kurallara uymak ZORUNDASINIZ.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı cagriaktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bir kuralı yazacağım hız sınırı :

yerleşim yerinde 50 tek yönlü şehirlerarası yollarda 80 ,bolunmuş yollarda 90,otoyollarda 100

Bu sınırlar güvenli şekilde sürmeniz için yapılmıştır. 10 bin litrelik motorunuz olsa da kurallara uymak ZORUNDASINIZ.
    kardeşim yani sen hic motorsikletle 90 ı gecmedin bu yazına gore 91 yapmamıssındır eminim

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    188km hızla giderken kaza. Acaba hızın 110 120 olsaydı sonuç ne olurdu

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    188km hızla giderken kaza. Acaba hızın 110 120 olsaydı sonuç ne olurdu
    dikkatsiz oldugun buradan belli kaza 140km ile yapılıyor! sen frene basmadigimi sandın sanırım

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)