Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    geçmiş olsun.. hata kimde, hatalısın, hatalı olan diğeri vs vs baydı artık. ani gelişen bir olay ve tepki süresi çok az.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Kawasaki sana "saplamış" zaten dostum.
    luciphere bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onundeki araba yavaşladigi için yavaşliyor oda ve aynasına bakmamasi sol şerit e frenleyip atlamasi hatalar ben olayi gec fark ettigimin farkındayım 1 veya 2 saniye tecrübe ile alakasi yok milim ile kacırdıgım kazalarda oldu sadece bu el alışkanlıgıdır buda yaptıgın km ve tecrübe ile alakalı grup halinde amatorce gazlamak zaten cahilce bir şey yeni edindigin tecrübe buda
    Tekrardan geçmiş olsun. Buradaki amacım sizi suçlamak yada haklı çıkartmak değil. Kazanın sebeplerini çıkartmaya çalıştım kendimce. Şuanki durumda dış kapının dış mandalıyım ben. Bu videolara cevap yazmamdaki amaç kendiminde böyle durumlara düşmesini engellemek. Düşündüklerimi yazarak diğer arkadaşlara da kendi fikrimi sunmak. Belki bir işlerine yarar. Keşke ortadaki araç yarım şerit sağda dursaydı da bu kaza hiç yaşanmasaydı. Bizde sonradan bu videoya 'ne kadar tehlikeli sürüyorsunuz' diye yorumlar atıp unutsaydık

Yine de teşekkür ediyorum kendi adıma. Olayın çeşitli kameralardan çekilmiş videosunu paylaşmışsınız. Bunu hiç yapmayabilirdiniz bile.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Nebi,

Bu kazada arkasından çarptığın arkadaşın usulen bir suçu yok... Motosiklet binen adam her şeyden önce kabullenmeyi öğrenmesi gerekiyor bazı şeyleri; iki teker üzerinde ego, kibir, kendine fazla güven kaza ve kayıp getirir. Elbette benim de bu kuralları ihlal ettiğim oluyor fakat azami dikkat bir çok kazayı bertaraf ediyor. Öndeki arkadaşın ancak tali kusuru olabilir o da usulen kesinlikle haksız olduğu anlamına gelmez, grup sürüşünde arkadan kamikaze gibi gelen birinin olabileceğini öngörüp ona göre ya aracın arkasında kalmalıydı ya da başka bir kaçış yolu denemeliydi. Gördüğüm kadarıyla o da hızlıydı ve kendini sola atmaktan başka çaresi yoktu sağ taraf geçişe müsait değil.

Önündeki arkadaş gayet normal ve doğru tepkili hareket etmiş, arkadan geliyordum kendini önüme attı frene bastı gibi bir bahane abes duruyor. Gayet ön görmüş hızını kabul edilebilir seviyeye düşürmüş ve kendini korumaya almış. Arkadan çarpmalarda kusur boşuna arka tarafa yüklenmiyor. Her şeyden önce fren mesafesini koruyacaksın. Grup sürüşlerinde en büyük ihlaller bu şekilde oluyor, grup sürüş kazalarını incelediğinizde hepsinin domino taşı gibi devrildiğini görmek işten değil. Gaza gelinip tüm sürüş kuralları ihlal edilir genelde. Öndeki frene şeridindeyken basıyor, stop lambasının yandığı bariz, sen çok geç tepki veriyorsun dolayısıyla biçiyorsun arkadaşı. Frene basar basmaz da kendini sola atmıyor, gayet tahmin edilebilir hareket etmiş.

Grupla sürmeyi bilmiyor veya kimseye güvenemiyorsanız ya çok defansif süreceksiniz ya da grup sürüşlerine katılmayacaksınız. Grup sürüşlerini hiç sevmem, genelde iki motoru da aşmayız gezerken. Siz gördüğüm kadarıyla tren gibi hepiniz peş peşe gidiyorsunuz, grubu üçlü-dörtlü gruplara bölmek çok mantıklıdır bu gibi durumlarda.

Geçmiş olsun ucuz yırtmışsınız, bir değil bir çok hata görüyorum bu videoda. Ek olarak en büyük kuralı ihlal etmişsiniz, grup sürüşlerinde öndeki izlenir ve önüne geçilmez mümkün olduğunca sen hiç, FT usulü bam bam bam tapa gaz devam edince kaza kaçınılmaz olmuş.
    hyanax100 ve luciphere bunu beğendiler.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nebi,

Bu kazada arkasından çarptığın arkadaşın usulen bir suçu yok... Motosiklet binen adam her şeyden önce kabullenmeyi öğrenmesi gerekiyor bazı şeyleri; iki teker üzerinde ego, kibir, kendine fazla güven kaza ve kayıp getirir. Elbette benim de bu kuralları ihlal ettiğim oluyor fakat azami dikkat bir çok kazayı bertaraf ediyor. Öndeki arkadaşın ancak tali kusuru olabilir o da usulen kesinlikle haksız olduğu anlamına gelmez, grup sürüşünde arkadan kamikaze gibi gelen birinin olabileceğini öngörüp ona göre ya aracın arkasında kalmalıydı ya da başka bir kaçış yolu denemeliydi. Gördüğüm kadarıyla o da hızlıydı ve kendini sola atmaktan başka çaresi yoktu sağ taraf geçişe müsait değil.

Önündeki arkadaş gayet normal ve doğru tepkili hareket etmiş, arkadan geliyordum kendini önüme attı frene bastı gibi bir bahane abes duruyor. Gayet ön görmüş hızını kabul edilebilir seviyeye düşürmüş ve kendini korumaya almış. Arkadan çarpmalarda kusur boşuna arka tarafa yüklenmiyor. Her şeyden önce fren mesafesini koruyacaksın. Grup sürüşlerinde en büyük ihlaller bu şekilde oluyor, grup sürüş kazalarını incelediğinizde hepsinin domino taşı gibi devrildiğini görmek işten değil. Gaza gelinip tüm sürüş kuralları ihlal edilir genelde. Öndeki frene şeridindeyken basıyor, stop lambasının yandığı bariz, sen çok geç tepki veriyorsun dolayısıyla biçiyorsun arkadaşı. Frene basar basmaz da kendini sola atmıyor, gayet tahmin edilebilir hareket etmiş.

Grupla sürmeyi bilmiyor veya kimseye güvenemiyorsanız ya çok defansif süreceksiniz ya da grup sürüşlerine katılmayacaksınız. Grup sürüşlerini hiç sevmem, genelde iki motoru da aşmayız gezerken. Siz gördüğüm kadarıyla tren gibi hepiniz peş peşe gidiyorsunuz, grubu üçlü-dörtlü gruplara bölmek çok mantıklıdır bu gibi durumlarda.

Geçmiş olsun ucuz yırtmışsınız, bir değil bir çok hata görüyorum bu videoda. Ek olarak en büyük kuralı ihlal etmişsiniz, grup sürüşlerinde öndeki izlenir ve önüne geçilmez mümkün olduğunca sen hiç, FT usulü bam bam bam tapa gaz devam edince kaza kaçınılmaz olmuş.
    Ben zaten haklıyım veya haksızım demiyorum ama expertiz bu kazaya mavi motora asli kusuru verdi herneyse biz baştan hata yapmıstık 30 racing motorla grup sürüşü olmaz.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pisi pisine giden canlar, çok yazık. Hep basit hatalar. Oysa ki bu kazalara karışmamanın o kadar kolay yolları var ki. Bir daha tekrarlamazsınız umarım.

Pilotların bir sözü vardır,

"Sürat karada felaket havada selamet getirir"

İlla karada basacaksanız o hızlar için mental ve tecrübe olarak hazır olduğunuza emin olun. En ufark bir süpheniz varsa bırakın yüksek süratlerde kullanmayı o gün binmeyin bu meretin üzerine. Ben artık çok yoruldum etrafımdaki dünya güzeli insanları kaybetmekten. Ulan daha 27 yaşımdayım, iki yakın arkadaşımı iki tekere kurban verdim. Değer mi arkadaşlar değmez, aileniz ve sevdiklerinizi düşünüp gaz kolunu çevirin. Pahalı biliyorum ama piste girin. Ya da bu süratler yerine dar virajlı yollara gidin. Hiç değilse düşerseniz kırık çıkıkla atlatın.

Allah hepimizi ıslah etsin. Adam akıllı binelim, her defasında sevdiklerimizi hatırlayalım. Sevgiler
    4KORSAN bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar daha once böyle bir paylaşım yapmıstım ve rahmetli olan arkadaşım için üzgün emojisi koymadigim için beni topa tutmuştunuz.Hermeyse bu kaza rahmetli olan arkadaşımızın arkasinda meydana gelmiştir ben kazayi gorunce gaz kestim ve yavaş firen basacaktım ki onumdeki mavi motor en hizli şerit olan sol şeride frenleyerek girdi ben ve z1000 dogal olarak ne kadar frenlesekde kaza kacınılmazdi. Şimdi birileri gelicek ve ben bu kazadan kurtulurdum diyecek ona eminim önündeki gs1200 ve buzlama yaptıgım yerde rahmetlinin yanında bariyerin hemen dibinde arkadaşını nasil ezmeden geçeceginide acıklarsa sevinirim. eger dikkat ederseniz o 1 saniyede 188 den 141 km hiza düşürüyorum hızımı. bu tur sürüşlerde bilmedigimiz kişiler ile tapagaz gitmemektir. bunu tecrübe edindim ve Her Türlü yoruma acıktır...
    Hocam bişey sormak isterim..videolarının çoğuna denk geldim...yutubda gördüğüm kadarıyla çok hızlı kullanıp risk alıyorsun...canını hep tehlikeye atıyorsun...bu videoyu geçelim bireysel bir hata olmuş...genel motor sürüş stilinle alakalı e devlet üzerinden Bimere birileri hakkında şikayetde bulunsa polis öncelikle ehliyetine el koyar..motorun bağlanır..yüksek para cezasıyla birlikte birde birde mahkemeye sevk edilirsin..savcılık orada akıl sağlığının yerind eolup olmadığı hakkında rapor isteyebilir..polis nezaretinde hastaneye gidersin..hadi kendi hayatının bir değeri yok (kendince) e bizlerden kastın nedir..gençlere kötü örnek olma dışında ve bu yüksek hızlarda olası diğer kazalara karışma olasılığında yüksek..

varsa bir psikolojik sorunun psikiyatriye gidebilirsin..kendine bir dur demelisin..mükemmel bir kişilik sahibi olabilirsin hayatında konumun statün vs herşey harika olabilir ama iki tekere bindiğinde kendini kaybediyorsun bunun farkındasın herhalde..bu bir hastalık olmalı...adrenalin tutukusuda bir saplantı değilmidir..bir takıntı belki...şahsına hakaret aşağılama gibi birşey algılama ama polis ve savcılığın dikkatini çekmen an meselesi...devletdendemi korkmuyorsun..seni bu kadar cesur yapan ne...hayatın nedne kıymetsiz bu kadar..önüne çıkacak bir köpeğe veya taş parçasına bakar..

tek drdin popülarite veya ego mu..ispatlamaya çalıştığın şey nedir bize veya hayata dair...farzedelim 499 km hıza çıktın hatta ışık hızına çıksan bile bu neden bizim umrumuzda olsun..hayatın diğer alanlarında başarısız ve mutsuzsunda hız yaparak mı tatmin oluyosun..yani bana bu pist dışındaki orantısız hız tutkunun sebebini açıklayabilirmisin..açıklama yapmak zorunda dğeğlsin..ama birileri yanlışını vurgulamalı...eleştiri kabul ediyorsundur umarım...

sana akıl verecek düzey ve birikimde biri değilim..bende cbf 150 ile apaçilik yapıyorum ama yoğun trafikte aralara dalma dışında aldığım riskler daha minimum...
    polo34, bpak, fazil ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    olur öyel şeyler sen yaşıyosan gerisi boş dostum o kazadan kim olursa olsun kurtaramazdı önündekinin sol şeritte frenleme yapması büyük bi hata

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbirşey yazmıyım dedim ama muhabbette gelinen noktada yorum yapıyım. Önce tekrar geçmiş olsun.

Bencede mavi motorun hatası yok yapması gerekeni yapıyor. Nebi 1. derecede sen hatalısın ve kabullenmek istemiyorsun. önüne kim öyle kırsa o hızda sizde vururdunuz mantığı hatanı inkar kısmı...

Motora kilitlenip geçebilecek boşluk olmasına rağmen geçemiyorsun ki bariyerlere vurursan öleceğini düşünmen seni kaskatı kilitlemiş. 10 kişiden 8'i kilitenip senin yaptını yapardı, 1/10 kişi oradan sıyrılır, 1/10 kişi boşluktan geçemeyip bariyere kaptırırdı kendini. Mesele bu değil aslında. mavi motora vurarak ta bariyerde rendelenme olasılığın yüzde 50 belki yüzde 75 miş. Yani şuan hiç başit bir mevzu atlatmadın. şuan olayı tartışacak kadarda şanslısın.

Bence hatanı kabul etmeyle başla. hatanı kabul etmessen aynı sürüşe devam edeceksin. bir 5-10 yaş büyük olsan duruma farklı bakacaktın ama bakamıyorsun.

1)yeteneğinin çok üzerinde risk alıyorsun.

2) daha önemlisi aldığın keyiften hiçbir olumsızluğu hesaba katmadan basıyorsun.

3) en az 2-3 ölümcül hatayı kaza anı ve öncesinde yapıyorsun.

1 ve 2 yi kendi içinde sorgularsan samimi biçimde, 3 şıkkı gerektirecek bi pozisyona bir daha girmeyeceksin büyük ihtimalle
    miyazaki, bpak, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben burada buz dağına çarpan bir titanik görüyorum.

titanic impact scene

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    hatayi kabullenip kabul etmemek problem degilki isteyen istedigi gibi yorumlar ben kendimin hatalı oldugunu o sürüşe geldigim zaman anlamaliydim

Şu kazadan kurtulacak dünya üzerinde kimse yoktur, boş yapmayın. Hata tamanen mavi motorlu arkadaşta, benim anlamadıgım vefat eden mavi motorlu arkadaş mı?
    4KORSAN bunu beğendi.

Motosikleti
    ben her kazamdan sonra motoru satmayı ciddi ciddi düşünürüm...hasarda byükse servisten aldıktan sonra yakın zamanda da satarım..bu kazayı bahane edip bu sürüş stiline uymayan başka bir makina seçmeyi düşünürmüsün peki..sevi sevenleri )illaki vardır) aileni seni bugünlere getirenleri üzerinde emeği olanları hastane köşelerinde acillerde cenazelerde gözyaşı dökmesini engelleyebilirsin..buna izin vermeyebilirsin..bu kazada şanslısın ki bariyere yapışmadın..bir dahaki sefere bu kadar şanslı olamayabilirsin....2000 yılından beri aktif motor üzerindeyim...yaptığım ciddi kaza sayısı 3...

hayat dediğimiz şey zaten bu tecrübelerimizin toplamıdır...olacağı varmış oldu...
    4KORSAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    hatayi kabullenip kabul etmemek problem degilki isteyen istedigi gibi yorumlar ben kendimin hatalı oldugunu o sürüşe geldigim zaman anlamaliydim
    vefat eden arkadaş bizden once bariyerlere carparak vefat etti başka bir kaza o

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bişey sormak isterim..videolarının çoğuna denk geldim...yutubda gördüğüm kadarıyla çok hızlı kullanıp risk alıyorsun...canını hep tehlikeye atıyorsun...bu videoyu geçelim bireysel bir hata olmuş...genel motor sürüş stilinle alakalı e devlet üzerinden Bimere birileri hakkında şikayetde bulunsa polis öncelikle ehliyetine el koyar..motorun bağlanır..yüksek para cezasıyla birlikte birde birde mahkemeye sevk edilirsin..savcılık orada akıl sağlığının yerind eolup olmadığı hakkında rapor isteyebilir..polis nezaretinde hastaneye gidersin..hadi kendi hayatının bir değeri yok (kendince) e bizlerden kastın nedir..gençlere kötü örnek olma dışında ve bu yüksek hızlarda olası diğer kazalara karışma olasılığında yüksek..

varsa bir psikolojik sorunun psikiyatriye gidebilirsin..kendine bir dur demelisin..mükemmel bir kişilik sahibi olabilirsin hayatında konumun statün vs herşey harika olabilir ama iki tekere bindiğinde kendini kaybediyorsun bunun farkındasın herhalde..bu bir hastalık olmalı...adrenalin tutukusuda bir saplantı değilmidir..bir takıntı belki...şahsına hakaret aşağılama gibi birşey algılama ama polis ve savcılığın dikkatini çekmen an meselesi...devletdendemi korkmuyorsun..seni bu kadar cesur yapan ne...hayatın nedne kıymetsiz bu kadar..önüne çıkacak bir köpeğe veya taş parçasına bakar..

tek drdin popülarite veya ego mu..ispatlamaya çalıştığın şey nedir bize veya hayata dair...farzedelim 499 km hıza çıktın hatta ışık hızına çıksan bile bu neden bizim umrumuzda olsun..hayatın diğer alanlarında başarısız ve mutsuzsunda hız yaparak mı tatmin oluyosun..yani bana bu pist dışındaki orantısız hız tutkunun sebebini açıklayabilirmisin..açıklama yapmak zorunda dğeğlsin..ama birileri yanlışını vurgulamalı...eleştiri kabul ediyorsundur umarım...

sana akıl verecek düzey ve birikimde biri değilim..bende cbf 150 ile apaçilik yapıyorum ama yoğun trafikte aralara dalma dışında aldığım riskler daha minimum...
    öncelikle geçmiş olsun.

onu o kadar korkusuz yapan youtube üzerinden aldığı like lar ve 15-16 yaşındaki ergenlerin yaptığı yorumlar abi.
    şu an bile takipçi sayısı için açtığını düşünüyorum bu konuyu çünkü hatalarını kabul eden bir arkadaş gibi gelmedi bana.
    mete_han ve luciphere bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.

onu o kadar korkusuz yapan youtube üzerinden aldığı like lar ve 15-16 yaşındaki ergenlerin yaptığı yorumlar abi.
    şu an bile takipçi sayısı için açtığını düşünüyorum bu konuyu çünkü hatalarını kabul eden bir arkadaş gibi gelmedi bana.
    takipci like isteyen biri degilim abone olun diye hiç bir zaman kimseye demedim bilgisayarımdaki hard disk de yer yok motovloger diyolarmış boyle video atanlara.. eger tık isteseydim clickbail yapar her videoda ilgisiz alakasiz isimler yazardım
    mete_han bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ayni kisiler ve ayni kaza pozisyonu 5 sefer ust uste tekrarlanabilinse, kaç defa si kazayla sonuçlanır?

Bu arada duran aracın, hiç bir şekilde uyarı levhası koymaması ve/veya dörtlü yapmaması zaten her araç için cinayete kasıt.

Kişiye özel kaza tahlili yapmicam, yaptığım kaza benzeri...
    Şu andaki tecrübeyle o zamanki yaptığım kazayı atlatabilirdim.
    Şu andaki kazaları, o zaman yaptığım kazadan aldığım dersle yapmıyor olabilirim.

Ama,
    Kişi motosiklet üstündeyse, haddini bilmeli.

Herkes ders almaya çalışsın.
    4KORSAN bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Çok kişi öndeki motora kusur bulmuş ama sanırım olay olurken yolun sağ tarafında etrafa saçılmış parçaları görmedi. Adam zorunluluktan ve üstelik bunu görerek fren yapıp dik pozisyona geçmiş. Bence suçlu arkadan çarpan arkadaş ki zaten trafikte arkadan çarpan daima hatalıdır çünkü takip mesafesini korumak zorundadır. Hangi bilir kişi öndeki motora kusur vermişse ya sağda olup bitenleri görmemiş yada kasten yapmış. Ayrıca arkadan çarpan arkadaş o an öndeki motora görüşünü yönelttiği için açıyı kaybetmiş. Araya odaklansa belki kurtabilirdi. Her halükarda aşırı sürat zatebaşlı başına hata. Geçmiş olsun ama bence daha sakin ve odaklanmış motor sür.
    luciphere bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.

hız bağımlılığı var tek sorunu o aracları trafik kukası sanıyor..

ama o kukalardan biri bir refleksle sağa veya sola her an kırabilir...

2014 Nisan başında fuardan sonra Tr nin ilk sipariş mt 07 sini Düzce Dadaşlardan teslim aldım...18600 liraya...1500 lira daha ver MT09 al dedi Dadaş...bir tane test etme imkanı oldu sadece 100 metre gittikten sonra geri döndüm...aga bu makina dedim aklını yitirmiş..beni bozar dedim kalsın dedim.. o gün bugündür mt 09 dan korkarım...ki mt07 bile rodaj kullanımıyla İstanbula gelmeme rağmen beni tedirgin etti..modern zamanların apaçi makinaları bunlar..hani Mersinde Adanada üzerine yatılan mobiletler falan olur ya..işte bu MT seriside benim gözümde nakedlerdeki orantısız gücü ifade ediyor..

kaza bela hepimizden uzak olsun...

hız tutkusunu özel alanlarda pistte tatmin edebilir o duguyu yok edemesede ezebilir kanaatimce..
    4KORSAN bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XRX - 2015
    Öncelikle geçmiş olsun. Sonucunda ölüm-yaralanma nolursa olsun üzücü.
    Herkes kendince mantıklı, dışarıdan saçma veya güzel yorum yapıyor ancak gözlem alanınızın bir seviye önünde bir kaza oluyorsa ve gözlem mesafenizdeki araç ani fren yaparak sola doğru kayıyorsa o an hata yapmanız olasıdır. Biri kurtarabilir, bir diğeri ise kaza mahaline odaklandığı için önündeki sürücüyü gözden kaçırabilir. Çok ya da az tecrübe fark etmez. Anlık bir meseledir. Üzücü olan ise geçmiş olsun bile demekten aciz, paylaşım yapan kişiye abuk subuk yorumlar yapmak.
    Malesef bu kişilerin değil motosiklet farkındalığında olması, bu olaya katkısı ortalamanın altındaki bir kamyon sürücüsünden daha fazla olmuyor diye düşünüyorum. Hee kim söylediklerimi üzerine alınır ve "abuk-subuk" kısmına takılarak cevap verirse o da kendi bileceği iştir. Nihayetinde şu veya bu kişi demiyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)