Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Öncelikle geçmiş olsun.Fakat refleksiniz 0 olduğunu buradan görebiliyorum.Ben izlerken kurtardım motoru.Hiç kusura bakmayın kurtarmak için çok rahat 3-4 saniyeniz var.Ben Trabzon Çömlekçi Tüneli(Trabzon Tüneli diye geçer) orayı önde ki abime yetişeyim diye 120 ile döndüm.Bariyere kitlendim kontra vererek bariyerleri yalama geçerek kurtardım.Ki orası keskin virajlı bir tünel.Sen burda hafif bir dönüşü olan virajda bi sol sağ yapamıyorsan kusura bakmada o motoru hiç kullanma hocam.Parası olan herkes motor alırsa böyle olur maalesef.Bu yaşa kadarda refleksler gelişmemişse yetenek yok demektir.Kullanma boş yere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ölen kişiyi ben anlamadım . Bu videodaki kazadan önce mi kaza yapıp ölmüş ?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı mrkcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölen kişiyi ben anlamadım . Bu videodaki kazadan önce mi kaza yapıp ölmüş ?
    hayır, vefat eden arkadaş r6 ile virajı alamıyor ve kaza yapıyor. daha sonra bunlar arkadan gelirken kazayı geç görüyorlar tabi hızlar yüksek, bir de kendi aralarında kaza yapıyorlar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    senden başka yoldaki herkes en öndeki kazayı fark etmiş frenlemeye yada kaçış koridoru seçmeye başlamış..

bir tek sen hala tapa gaz gidiyorsun! o motor önüne çıkmasa belki hiç frenlemeden o hızla daha öndeki 1200 gs e veya ilk kazada devrilen motora yada yerde yatan kazazedeye mi çarpacaktın merak ediyorum..

eminim ki başka bir kaza olduğunu yerden kalkıp ilk şoku atlattıktan sonra anladın ..

çok yüksek hızlarda en az 100-150 metre ilerideki olayları farkedecek şekilde konsantrasyonun olmalı,

aksi takdirde yavaşlamakta çok çok geç kalırsın ve bir kaç saniye içinde film kopar..

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun, bariyerden sekmissiniz zannedersem, mazallah kopartirdi arada kalsaniz.

...

180 le ivmelenen bir mt 9 surucusu olarak orada duz frenden baska yapilabilecek bir sey de yok bence, elestrilere katilmiyorum. Kacabileceginiz
    kadar kacmisiniz.
    İvmelenen derken? gaz kazanın oluşmaya başlamasından saniyeler önce neredeyse kesilmiş (azaltılmış aslında doğrusu. belki dönüş öncesi hızı daha fazlaydı, videonun o kısmını görmedim) sabit hızla gidiyor. Hatta bu süre içerisinde 1-2 km hız bile düşüyor gazın azaltılmasıyla. İvmelenme nasıl olacak orada? Kusura bakmayın ancak ne motorun sesi ne de gösterge bu dediğinizi doğrulamıyor.

Aslında diğer söylediklerinize kısmen de olsakatılmadan edemiyor insan. Bu kazada suçu tek bir kişiye yüklemek olmaz, ancak bu kaza videosunun paylaşılma şekli, paylaşanın son derece çirkin tavrı ve diğer videolarından da görebileceğiniz tehlikeli sürüş şekliyle birleşince dediklerinize katılmak da bir anda mümkün olmamaya başlıyor.

Teoride de o anda kontra gayet de mümkün. Bunu anlamak için 3-5 motor videosu izlemek de yeterli, ancak panik anında ya da o anki ruh haliyle bunu burada "ben kurtarırdım" diyen kaç kişi yapar orasını bilemem (bence hemen hemen hiçbirisi). Ancak bu kazanın bence yetenek ya da refleks ile bile alakası yok. Tamamiyle sürüş tarzıyla alakası var. mt9un çarptığı motorun sol şeride kırmadığını varsayalım. Önünde hava koşulları ve sürüş tarzından kaynaklı bir körlük var. Defalarca izledim bu videoyu. mt9 sürücüsünün o açıda ve o şekilde o beyaz vw golf'ü görme şansı yok (ki zaten görüyor olsa o mavi motorun önüne kıracağı kabak gibi ortada). Arkasından gelen motor değil de, o golf de sola kırabilirdi. Bu dediğim olmuş olsa (ki gayet de olabilecek bir şey. sağda kaza var, arkada şeritte hızla gelen bir motor var. vb..) Şu an daha farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Ha psikopat reflekslerin vardır, o gün kafan da temizdir ve böyle sürersin orası başka. Ancak reflekslerin böyle gecikmeliyse ya da konsantrasyon yoksa (ki yok gibi duruyor) ve böyle sürersen sol şeritte DAHA FARKLI kazalarda, yok olur gidersin.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajından sonra videoyu daha dikkatli inceledim.
    41. saniyeden 42. saniyeye geçerken tutuarsızlık var. Arada kesilmiş bölüm var galiba.
    42. saniyeden sonra o ayaktaki ve yaralı arkadaşta görünmüyor.
    Bilmediğimiz bir şeyler var. Mesela ölen kişi o sırada yerde yatan mı yoksa ayaktaki arkadaş mı?
    Yerde yatan arkadaş Nebi kardeşimiz kaza yapmadan önce hayatta mıydı?

Ben cevap yazana kadar Nebi kardeş açıklamayı yapmış zaten..
    Bende şimdi tekrar izledim. 41-42 saniyeleri arası ilginç bir kopukluk var. Sürücü motordan düşünce motor önde sürücü arkada sürüklenmeye başlıyorlar. O kopukluktan sonra birdenbire yer değiştiriyorlar. SÜrücü önde motor arkada kalıyor. Nasıl olmuş anlamadım.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    ben şimdi bu mt -09 yerde sürüklenirken ileri de yerdeki yaralı yada vefat etmiş ki kimse bilemez yasal olarak acil ekibi bu kararı verebilir. sürüklenen motor çarpmış mıdır yoksa çarpmamış mıdır? geçmiş olsun . yakınlarına baş saglığı dilerim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha once böyle bir paylaşım yapmıstım ve rahmetli olan arkadaşım için üzgün emojisi koymadigim için beni topa tutmuştunuz.Hermeyse bu kaza rahmetli olan arkadaşımızın arkasinda meydana gelmiştir ben kazayi gorunce gaz kestim ve yavaş firen basacaktım ki onumdeki mavi motor en hizli şerit olan sol şeride frenleyerek girdi ben ve z1000 dogal olarak ne kadar frenlesekde kaza kacınılmazdi. Şimdi birileri gelicek ve ben bu kazadan kurtulurdum diyecek ona eminim önündeki gs1200 ve buzlama yaptıgım yerde rahmetlinin yanında bariyerin hemen dibinde arkadaşını nasil ezmeden geçeceginide acıklarsa sevinirim. eger dikkat ederseniz o 1 saniyede 188 den 141 km hiza düşürüyorum hızımı. bu tur sürüşlerde bilmedigimiz kişiler ile tapagaz gitmemektir. bunu tecrübe edindim ve Her Türlü yoruma acıktır...

https://www.youtube.com/watch?v=T0wVcQhjcGk
    ulan carptigin adam ölmüş, hala ne anlatiyorsun?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli daha önceden virajı alamayıp ölmüş öndeki motor yerdeki parçalar vs olduğundan arabanın soluna geçiyor arkadakide duramayıp öndekine çarpıyor

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli daha önceden virajı alamayıp ölmüş öndeki motor yerdeki parçalar vs olduğundan arabanın soluna geçiyor arkadakide duramayıp öndekine çarpıyor
    simdi bu arkadasin arkadan carptigi kisi ölmüş mü, bunu ben dahil kimse anlamadı!!

simdi bu arkadasin arkadan carptigi kisi ölmüş mü, bunu ben dahil kimse anlamadı!!
    Hayır, ölen o değil, onların önünde olan başka bir kazaya karışan farklı bir kişi.

kardes ozur dilerim, olayi yanlis anlamisim, yorumumdan dolayi kusura bakma. pardon.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    evet konu gittikçe karışıyor ama yazılanlardan şöyle bir yorum çıkıyor. ilk kaza önde meydana geliyor. kaza sonrası kameraya yansıyan görüntüler geliyor ve arka tarafta ayrı bir kaza oluyor. 4KORSAN ın çarptığı kişi ve durumu hakkında şimdiye kadar bir yorumda bulunmadı gözümden kaçmadı ise ama arkadaşın hayatta olduğunu varsayıyorum umarım hayattadır ve sağlıklıdır. Burada herkesin merak ettiği şey ise şu önde kaza yapıp yerde yatan kişi kazada mı hayatını kaybetti yoksa sizin kazanızda dahil arkadan gelenlermi buna sebep oldu?

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, ölen o değil, onların önünde olan başka bir kazaya karışan farklı bir kişi.
    saol kardeş.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Vefat eden arkadaşa Allah rahmet eylesin. Kazazede arkadaşlara geçmiş olsun.

Videoyu izledim her şey tamam da kaza noktasında duran veya yavaşlayan arabanın yanından 180 hadi bilemedin 140 la geçmenin mantığı nedir.
    Benim öğrendiğim bildiğim kadarı ile ilerde bir kaza görürsen yavaşlamaya başlar dörtlüleri yakarsın. Kazanın yanından güvenli bir hızda geçersin.
    Hadi diyelim kaza olduğu anlaşılmadı 2 araç önündeki fren yapan beyaz arabanın yanından da 180 el geçemezsin öncelikle neden fren yapıldığını anlayana kadar makul bir hızla yaklaşır güvenli geçiş koşulları oluşunca geçersin

Bence araç ve trafik tecrübesi olmayan arkadaşlar bunu kullanmadan önce bir arabayla bol bol yoğun akıcı trafikte pratik yapmalılar.

Aksi taktirde hem kendilerini hem diğer insanları tehlikeye atıyorlar.

Kaza olmadığını düşünelim yani olaydan mavi motosikleti çıkaralım. Beyaz arabanın önünde bir kaza var ve insanlar araçtan kazazedeleri çıkarmaya çalışıyor arkadan 180 km ile gelen motosiklet ne olabilirdi yorumu size bırakıyorum
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hız yüksek viraj çıkışı ilerde ne olduğunu kestirmek zor
    O hızlarda her şey saniyeler içinde oluverir 185 kmh hız yaptım aklım çıktı
    Yok soldan geçerdim yok şöyle yapardım yok ya biz o durumda olsak ne yapacaktık kim bilir
    Nebi arakadaş kurtarsa arkadan gelen z 1000 kurtarabilecekmiydi sanki savaşa gidiliyo kural yok şu yok bu yok adam silme geçiyo yanından

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla devir ne değişti günümüzde .adam ilgi çekmek için apachi gibi motor sürdü bu zamana kadar sonrada büyük bir kaza yaptı onuda ilgi çekmesi açısından paylaştı hatta bir kişi öldü allah rahmet eylesin kendiside çok büyük bir badire atlattı geçmiş olsun ama bu kişi daha akıllanacağına ekipmanı bile kazada pert olmasına ragmen ekipmansız bu seferde 600 rr gazlama videolarını koymuş yahu insan hiç mi etkilenmez hiç mi durulmaz pes doğrusu
    Ultraviolet bunu beğendi.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla devir ne değişti günümüzde .adam ilgi çekmek için apachi gibi motor sürdü bu zamana kadar sonrada büyük bir kaza yaptı onuda ilgi çekmesi açısından paylaştı hatta bir kişi öldü allah rahmet eylesin kendiside çok büyük bir badire atlattı geçmiş olsun ama bu kişi daha akıllanacağına ekipmanı bile kazada pert olmasına ragmen ekipmansız bu seferde 600 rr gazlama videolarını koymuş yahu insan hiç mi etkilenmez hiç mi durulmaz pes doğrusu
    Attıgım video kaza gunu benim elimden kamerayi alip goruntuleri sildim diyen kocaeli racing başkanının yuzunden dagildi, bana bile kameramı kendi kameramı zorla veren adam gitmiş başka grupların adamına goruntuyu vermiş(sildim demesine ragmen) ve bu sebeble goruntu yayılmıştır ve goruntulerde rahmetli olan arkadaşımızın editlenmemiş görüntüleri bulunmakta idi o goruntuler habere dagilacagına benim editledigim görüntüler dagilsin ve bir daha olayla ilgili video haberlerde ve başka yerde cıkmasin diye aldıgım bir karardır. Bu konunun başlıgı dikkat çekme amacıyla böyle yapılmıştır ki cogu kişi videoyu izlesin ders alsın grup sürülerindeki tehlikeleri algılasın ve ona göre dikkatli davransın grup Daha önce grup sürüşü yada ilk defa motora binen adamla yola çıkarsan böyle kazalar meydana gelir elbet.. orada kaza olmasaydı bu grupla dönüş yolunda yada başka bir zaman illa kaza olacaktı. Ben dersimi aldim. Hem Motor sürüş ve bazi kişilerin ne mal oldugunu ögrenmiş oldum ve en az hasarla onlardan uzaklaştım. Ayrıca Grup Sürüşlerinde kamera kullanmak kazaya %50 daha fazla sebebiyet veriyor neden derseniz kullanıcı yada diger motorsiklet kullanıcılari ekrana cıkabilmek için tehlikeli sollamalar yapmakda yada kullanıcı kullandıgı motoru daha bir üst seviyede tehlikeli şekilde kullanmakta bunu sonucunda ise kaza gercekleşmektedir.Ayrıca gurubumuzun karaktersiz adamı ilyas atici yapmadigim yorumları yaptı diye grup yada sosyal medyada göstermeye çalişmaktadır. Bu grup un başkanı bize zamanında biraz gaz aç diye kulagımıza fisildayan Şeytani bir adamdır.(dikkatli ve temkinli git demesi gerekirken..)Grupta Cocuguna bile hakim olamayan adam gelmiş bize ders vermeye çalışıyor ya ona çok üzülüyoru. Hatalı oldugumu kabul ediyor ama bu hatanın tek benim hatam olmadıgını biliyorum ve diger kişilerin hatalarını kabul etmesini uzun ve saglıklı yaşamalarını temenni ediyorum saygılar.
    motorcu48 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bu kadar hız niye

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    nebi kardeşim. kötü kullanıyosun. kötü kullanmaya da devam ediyosun. cbr600 videonuda izledim. ergenlerin video altlarına yazdığı yorumlar seni gaza getiriyor. biraz ara ver takkeni önüne koy bi düşün. gidişatın iyi değil. selametle.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)