Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motorumu Mayısın 20'sinde teslim alıcam ( CİDDİ SORUN )

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hesap yaparak söylemedim kardeşim. Sadece düz hesap yaptım. 3 aylık vadede yapılabilir sende tecrübe kazanırsın. Çalışıyorsundur muhtemelen. Arada sende bişeyler koyarsın kenara.

Bu arada 50K para için enpara.com'da günlük faizle 30 gün sonunda 296,70 TL para geliyor. 32 günde 475,06 TL. 46 günde 670,68 TL. 92 günde 1285,48 TL. 181 günde 2727,40 TL getirisi oluyor. Dİğerleri ne verir bilmiyorum.
    Hocam senin fikrin çok mantıklıda. rica etsem motor geçişlerinide yazarmsın senin önerin nasıl olur. şunu şu kadar kullan şuna geç tarzında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Kardeş ben 150 den 600 e geçicem diyince taşlanmıştım sana ne olur bilmiyorum:D
    Ama 900cc cidden risk bide başlangıç için keşke acele etmeseydin ama ilk 2 ay ölmezsen alışırsın motora diye düşünüyorum Kazasız belasız sürüşler..
    sarpgray bunu beğendi.

Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben 150 den 600 e geçicem diyince taşlanmıştım sana ne olur bilmiyorum:D
    Ama 900cc cidden risk bide başlangıç için keşke acele etmeseydin ama ilk 2 ay ölmezsen alışırsın motora diye düşünüyorum Kazasız belasız sürüşler..
    Vallahi saol , tesellin çok güzel ilk 2 ay ölmessen dahada bişey olmaz

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Açık sözlü olmak istedim :D

Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık sözlü olmak istedim :D
    ilk 2 ay fıtı fıtı b modunda gidicez o zaman

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Kendi yapacağım şeyi yazıyım sana.

CBF 150 aldım 2 hafta önce. Onu kullanıyorum. Onu bi 10 15 bin kullanıp MT25 tarzı bir motora geçecem. MT25'te de 10 15 KM kullanıcam ama sonra sıkıntı olacak bana çünkü beğendiğim 400 500 CC'lik bir makine bulamadım. Hadi örnek olarak CB500 diyelim. CB500 için 10 15 bin yetmeyecek diye düşünüyorum.. Ortalama 25.000 Km kullandıktan sonra da MT07 güzel gelecektir. MT tork delisi makine olduğu için elimde uzun süre tutmayı düşünüyorum ölmez sağ kalırsam eğer. Bunun için KM belirtmedim ama yapabildiğimden fazlasını yapmayı düşünüyorum. MT07'den sonra benim asıl istediği BMW K veya R serisi veya Cruiser Toruring Sport Touring tarzı motorlar. Mesela Yamaha FJR1300 fena olmaz veya BMW'nin 1100 1200'lük gezi motorları fena olmaz. Bunlardan birini alıp uzun yollara çıkmayı düşünüyorum. Ekstra olarak bir tane de şehir içi için 250'lik scooter güzel olacaktır.

Benim istediğim ve hayalim bu şekilde. Bakalım hayal olarak mı kalacak yoksa misal 10 yıl sonra BMW sahibi olur muyum zaman gösterecek. Bu dediklerim tamamen kendi düşüncem ve sabır gerektiren bir iş. Ben ölmek istemiyorum çünkü. Gezilecek çok yer var. Viraja girilecek çok yer var. Gezilecek ülkeler var.İlk hefefim mesela motorla GÜrcistan'a gitmek. Yunanistan'a gitmek istiyorum.

Yaşın kaç bilmiyorum ama kalbinle düşünme aklınla mantığınla düşün kardeşim. 1.83 boy 120 kiloyum CBF çok güzel duruyor bende.

Ustacım önemli olan gaz tepkisi değil sonuçta her yol düz değil bunun virajı var osu var busu var en önemlisi araçla trafik tecrüben hernekadar olsada 200km hızla giden bir motorda senin panik anında ne refleks göstereceğin önemli insanlar bunların önemini vurguluyor motorun gücü arttıkça risk artar

Motosikleti
    Hornet 650
    Warning! Troll Detected

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Warning! Troll Detected

Mayısın 20'sinde resim eklerim

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı suprema41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim rotamda yok. trafik orduevinin ordaki battı çıktıda başlıyo . almasın seni çok gülme .
    Kocaeli'de trafik yok ile benim rotamda trafik yok farklı şeyler ya hani , ondan gülme geldi. Can sikintisi yazivedimm yorumm.
    buyugumsundur , saygılar suprema.

BENCE eğitim alip , uygulamada da etkinliğini ortaya koyduktan sonra trafik tecrüben de varsa, eğitim aldığın eğitmen de neden olmasın diyorsa motorun cc si önemli değil. Ha cani riske etmekse , o seçim insana kalır. Kazasız belasız umarım.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Arama bölümüne yazarsan senin gibi 600 cc başlıyıpta şuan aramızda yok olan arkadaşların yazılarını oku sakat bir şekilde hayatını devam edenlerinde oku sonra ilk ve son motorunla keyfine bak

Ayrıca bu forum şifreni aile bireylerden birine kesinlikle ver ve tembihle başına bir şey gelirse konu açarak yazsınlarki gelecek nesilere ders niteliğinde olsun

Kazasız belasız sürüşler ve hayırlı olsun diyorum

espresso bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Biri benim konumu hortlatmış zannettim senin 24 yaşında düştüğün duruma 1.5 sene kadar önce 29 yaşımda bende düştüm kardeşim. Hatta ben aldıktan sonra gelip foruma danıştım. Senin gibi eğitimleri ve kiyafetleri çoktan halletmiştim. Mt9 la başladıktan sonra ne mi oldu? Yaklaşık 1000km kadar b modunda sürdükten sonra ben bununla baş edemem bu riske değmez diyerek sattım. Duke 390 a vites düşürdüm. Ve o millettin acaba başedebilirmiyim dediği 390 bisiklet gibi geldi bi 8bin km kadar takıldık. Üstüne mt7 ye geçtim o muhteşem torklu mt7 çok eğlenceli geldiysede aklımda hala 9 vardı bi 9bin kmde 7 le takıldık. Simdi 125nm li bir yol endurosuna biniyorum. Tercihim rüzgarsızlıktan yana olduysada hala bir gözüm dısarlarda başka seçenekler aramıyor değil.
    2 önerim var.
    Bir, sıra sıra her segmentin tadıni almaktan kendini mahrum bırakma.
    Iki, elbet o motoruda değiştireceksin. Farklı tarzları denemeden gerçek mutlu olduğun motoru bulamazsın.
    Not : sattığım hic bir makineden zarar etmedim. 2. Elin avantajlarını arastirirsan cok secenekler mevcut.
    Son olarak yaşın 24 şimdiden düşündüğün gibi bileğine hakim olamayabilirsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Motor tecrübem 2000km sadece scooter
    -Boyum 195 kilom 110
    -3 Kur honda eğitimi aldım bu ay

*Sorunum : MT-09 Siyah sipariş verdim ve teslim alıcam mayısın 20 sinde . Başlangıç motorum Mt-09 evet doğru duydunuz.R25 e bindim sığmıyorum vites atamıyorum. Mt 25 e bindim aynı şekilde. Enduro tarzı motor istemiyorum zaten gs önermeyin.Mt-07 ye bindim saplanmış gibi duruyo ve rahat edemiyorum .Bende biliyorum cbf alıp 15k km yapıp teker teker motor atlamayı fakat benim bütçem yok.Aldığım motorun son motorum olmasını istiyorum.Bütçen yoksa nasıl 40k lık motor alıyosun diceksiniz.Yarışmadan kazandım parayı.Demek istediğim r25alıp 3 ay kullanıp satıp üstüne para koyamam . Motor değiştiremem yani teker teker öyle bir imkanım yok.O yüzden istediğim motor mt 09 ve onunla başlıyorum.
    Bütün gün trafikteyim zaten kocaelideyim trafik yok . Gidip geleceğim rota güzel. Trafik tecrübem çok çok çok fazla . eğitimlerimi almışım , ekipmanlarım çiçek gibi.
    -Peki ben şimdi neden mt 09 ile başlayamim . Herkez sen salakmısın diyo.Gaz benim elimde değilmi adam gibi kullanırsam neden sıkıntı olsun kı? Gaza dokununca otomatikman duvara çarpıyor bu motor onu anlamadım . Tamam güçlü makine eyvallah ama ben kullanıyorum bu motoru .
    Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap gibi.
    Kardeş yorumlari gördün,okudun analiz edebilirsin,ne desek boş para senin,zevk senin,risk senin. gönlün hangisine yattiysa al,unutma ki,bu motorun özellikle bu modelin şakasi yok.benden bir öneri istersen Xmax250-xmax400 önerebilirim kalipli bir motordur boy sorununun olmaz..duzgun 2ellere bakabilirsin..kal saglicakla
    espresso bunu beğendi.

Hocam saol önerilerin için . Benim rotam Hergün Körfezden çıkıp umuttepeye gitmek . Orduevinin ordan çıkıyorum zaten.Benim rotada trafik yokki tek tehlike kuruçeşme orduevi arasıdır heralde.
    Kuruçeşme orduevi arası mt 09 a hiç gerek yok şahsi fikrim dostum. Eğitimlerimi aldım kendime güveniyorum diyorsan xj6f-tracer 700 ikilisinden biri çok daha mantıklı olur.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ben olsam zx 10 r alırdım

Improves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısın ilk ve son motorun olur, başarılar.
    mete_han bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    https://youtu.be/5sNTn7WJKzQ
    bence bu video gayet açıklayıcı gaz sonuçta sizin elinizde tatlı tatlı gidersiniz peki kontrolden çıktığında başa çıkabilecekmisiniz mt09 diyorsunuz inşallah (son) motorunuz olmaz..

Motosikleti
    R25
    Ekipmanların fotosunu at abicim en azından şu troll muhabbeti kalkar ortadan

[QUOTE=suprema41;4140830][B]Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Motor tecrübem 2000km sadece scooter
    -Boyum 195 kilom 110
    -3 Kur honda eğitimi aldım bu ay

*Sorunum : MT-09 Siyah sipariş verdim ve teslim alıcam mayısın 20 sinde . Başlangıç motorum Mt-09 evet doğru duydunuz.R25 e bindim sığmıyorum vites atamıyorum. Mt 25 e bindim aynı şekilde. Enduro tarzı motor istemiyorum zaten gs önermeyin.Mt-07 ye bindim saplanmış gibi duruyo ve rahat edemiyorum .Bende biliyorum cbf alıp 15k km yapıp teker teker motor atlamayı fakat benim bütçem yok.Aldığım motorun son motorum olmasını istiyorum.Bütçen yoksa nasıl 40k lık motor alıyosun diceksiniz.Yarışmadan kazandım parayı.Demek istediğim r25alıp 3 ay kullanıp satıp üstüne para koyamam . Motor değiştiremem yani teker teker öyle bir imkanım yok.O yüzden istediğim motor mt 09 ve onunla başlıyorum.
    Bütün gün trafikteyim zaten kocaelideyim trafik yok . Gidip geleceğim rota güzel. Trafik tecrübem çok çok çok fazla . eğitimlerimi almışım , ekipmanlarım çiçek gibi.
    -Peki ben şimdi neden mt 09 ile başlayamim . Herkez sen salakmısın diyo.Gaz benim elimde değilmi adam gibi kullanırsam neden sıkıntı olsun kı? Gaza dokununca otomatikman duvara çarpıyor bu motor onu anlamadım . Tamam güçlü makine eyvallah ama ben kullanıyorum bu motoru .
    Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap

Öncelikle hayırlı olsun. .Bende senin gibi kararsizdim ilk motorum olcakti büyük bi makine alcaktim sonanda Benelli Tnt 250 aldım. .ben 34 yaşındayım yapı olarak sakin bi adamım. 16 yaşından beri araba kullanıyorum trafiği iyi okuduğumu düşünüyorum. .Eğer sakin bi adamsan limitlerini bilirsen ve eğitim alırsan kullanılsın..Ama muhakkak iyi bir eğitim var. (Özel ders )

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Hocam biliyorum arkdaşı , siz bunları gönderdikçe bende olmayan telaş stres çıkmaya başladı.Çok mantıklı olmadığının farkındayım ama o riski alıcam.
    benimki fıstıklı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)