Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Motorcuya yol vermeyip dayak yiyen adam ( Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sol şeridin solundan geçerken bir de normal geçiyorum diye yazmış. şu motorcu atarları artık fazla oldu yıldırdı.
    utanmadan arlanmadan da yaptığı pisliği yayınlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu toros un sahibini tanıyan varsa verelim bu videoyu adama. Video üzerinden motor sahibine dava açıp yüklü miktarda tazminat alabilir tahminimce.

Motosikleti
    gt250r
    Motorcu arkadaş gereksiz yere kendine zarar verdirtecek şekilde tepki göstermiş ortada dayak falan yok sadece tahrik var. Bi kaç saniye içinde küfür bile etmeden etkisiz hale getiremeyeceksin madem hiç uğraşma.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ah bu kamerayı takanlar yokmu ne diyim

İnsan olmak çokmu zor

Mutavazi olmak çokmu zor

Yer yer hepimiz motorcuda olsak hatta yapıyoruz kavga gürültünün sonumu var
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aynı videoyu mu izledik ben anlamadım..

Giden arabanın sağından geçilmez, evet güzel bunu ben de mümkün mertebe yapmamaya çalışıyorum.
    Soldan geçiyor, yaklaşırken ufak bir süre tanıyor araçlara, bu ilk araçta da önceki araçta da mevcut. Yaklaşıyor, bekliyor, tamam dedikten sonra geçiyor, saçma sapan bir hız bir önüne kırma falan da yapmıyor geçerken. Akşam vakti, farı olan bir şey solunda, geniş de bir alan. Salak gibi yolda düz gidemeyecek kadar bakıyorsan o telefona, BAKMA ULAN!

Motor sağdan geçmesin (ki buna katıldığımı söyledim), e motor soldan da geçmesin. Kusura bakmayın da Dünya'nın trafik olmayan komik şehirleri dışında her yerde motosikletler araçların arasında bulunan anlamlı seviyedeki boşluklardan geçerler, geçecektirler de. Evet bu sırada atıyorum önüne birşey çıktı duramadı vs motorcunun sorumluluğudur da, önündeki yavaşlayan arabadan, onu geçmiş artık önünde olan soldaki motorcudan bi haber giden adam da hayvan oğlu hayvanın tekidir. Kalkıp motorcunun soldan geçmesine kusur bulmak kadar abesle iştigal bir şey de olamaz. Bi de niyet okuyorsunuz, beyaz BMW olsa en yaparmışmış.. Arabadaki denyo, solundan geçen motor değil de koca bir Escalade olsa ona yetişip önüne kırar mıydı? Miş miş miş..

Beykoz'da oturup sadece haftasonu çok erken saatlerde Şile'ye Riva'ya gitmek için veya uzun yol için motosiklet kullanıyorsanız ne güzel. Ancak biraz gerçekçi olun, bu bir taşıt ve belli avantajları belli dezavantajları var. Siz akşam 18:00'de Mecidiyeköy'den Anadolu Yakası'na geçmek istediğiniz köprüde duruyor musunuz şeridin ortasında? El insaf.. Filtreleme bir motosikler kullanma şeklidir, hep vardır, hep de olacaktır.

Ha dövme konusuna bir şey diyemem. Ben herhangi bir sebepten olursa olsun insanlara şiddet uygulanmasına karşıyım, ne olursa olsun diyorum çok net. İnsan kendini tutamaz, benim de tutamadığım oldu, ama bu haklı çıkarmaz şiddet uygulamayı. Benim izlerken içim soğusa bile kalkıp halka açık bir yerde bu şekilde bir şey yazamam, politically correct nedir milletçe öğreneceğiz umarım bir gün.

Kayseri'deki atarlı genç videosundaki gibi durumlar oluşuyor diye her kameralı delirdi triplerine girmek de çok saçma.
    Adamın şivesinden ötürü bişeyler söylemek ise, hakkaten yorum yapılabilecek bir şey değil.
    Merdo bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bu video icimizde bile ne kadar orangutan olduğunu açığa cikardi bence.
    Bir barzonun sirf keyfi ugruna bir adama girişmesine alkis tutan mutlu olan var.
    Siz olduğunuz için bu memleket bu halde.

Kural tanimaz kanunsuz yasamak sizin doğanıza göre normal olabilir ama trafikte alinan her canda senin parmağın var bilesin.

Gerçekte bu milletin iq seviyesi 0 a cok yakin.

Biz bok icinde çürüyüp gebermeye mahkumuz, cocuklarimiz da bok içinde çürümeye mecbur.

Yolda giderken orangutanin birinin ezmesi ile kaybetmek, ufak tartismada silah ile vurularak öldürülmek bu ulkede normal.
    Biz buyuz çünkü.

Domuzla güresme, ikiniz de çamura bulanirsiniz ama o bundan zevk alir demişler.

Filterng duran trafikte yapilir. Yarim metrede adamin şeridini isgal ederek degil. Kanuni acidan adamin hic bir sucu yok.
    Orangutani ezse ölse,
    Cep telefonu ile konuştuğu icin 50-100 kağıt ceza alir o kadar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video icimizde bile ne kadar orangutan olduğunu açığa cikardi bence.
    Bir barzonun sirf keyfi ugruna bir adama girişmesine alkis tutan mutlu olan var.
    Siz olduğunuz için bu memleket bu halde.

Kural tanimaz kanunsuz yasamak sizin doğanıza göre normal olabilir ama trafikte alinan her canda senin parmağın var bilesin.

Gerçekte bu milletin iq seviyesi 0 a cok yakin.

Biz bok icinde çürüyüp gebermeye mahkumuz, cocuklarimiz da bok içinde çürümeye mecbur.

Yolda giderken orangutanin birinin ezmesi ile kaybetmek, ufak tartismada silah ile vurularak öldürülmek bu ulkede normal.
    Biz buyuz çünkü.

Domuzla güresme, ikiniz de çamura bulanirsiniz ama o bundan zevk alir demişler.

Filterng duran trafikte yapilir. Yarim metrede adamin şeridini isgal ederek degil. Kanuni acidan adamin hic bir sucu yok.
    Orangutani ezse ölse,
    Cep telefonu ile konuştuğu icin 50-100 kağıt ceza alir o kadar.
    Bir insanın ölmesine orangutan ölse de, adamın hiç bir suçu yok de. Gözün değil aklın bozuk. Başka açıklaması yok, medeniyetten bahsedip de telefonla uğraşıp

a. arabayı şeritten kaçıran
    b. motorcunun üstüne bile bile kıran, geçtiğini gördükten sonra hızlanıp üzerine kıran

bir insanı "hiç bir suçu yok" diye aklamaya kalkıyorsun. Gözün bozuk olamaz, aklın bozuk.

Filtering sadece duran trafikte yapılmaz. Geçilen alan da 50cm falan değil. Gözün gördüğünü kendini kandırmak için abartma.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting
    Lane splitting is riding a bicycle or motorcycle between lanes or rows of slow moving or stopped traffic moving in the same direction.[1][2] It is sometimes called lane sharing, whitelining, filtering, or stripe-riding.[3][4] This allows riders to save time, bypassing traffic congestion, and may also be safer than stopping behind stationary vehicles.

http://www.bikesafe.co.uk/advice-centre/filtering/
    Whenever the subject of filtering comes up we often get asked the question “Is it legal?” The simple answer is “Yes.” There is a ‘but’ though. Filtering is legal if it is done with ‘due care and attention’, and is not ‘dangerous’. Filtering is really just overtaking slow moving vehicles, remember overtaking is illegal where there is a no overtaking sign, where there is a double white line and it would be necessary to cross a solid one closest to you, on hard shoulders on motorways and the approach to pedestrian crossings.
    Filtering is one of the real benefits of riding a bike and a reason so many of us commute to and from work.

http://www.bmf.co.uk/news/show/10-tips-for-safe-motorcycle-filtering
    Filtering is a means to make safe progress in stationary or slow-moving traffic.

https://www.qld.gov.au/transport/safety/rules/motorcycle/
    Lane filtering is when you ride your motorcycle at low speed between stationary or slow moving vehicles travelling in the same direction you are.

Daha fazla kaynağa gerek yok sanırım.
    Filtering duran trafiğe değil, duran veya yavaş giden (aynı yönlü trafiğe) yapılır. Motorcu da burda abartı hızlara bakmadan, her aracı geçmeden önce bir süre yavaşlayıp bekleyerek adam gibi filtering yapıyor.
    Toros'u kullanan ayı oğlu ayı, yolda olup bitenin farkında değil, ya da motorcuyu düşürmek için kasti hareketler yapıyor. Başka açıklaması yok.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Adam diyo ki , "Sen orda rahatsın , ben bunun üstünde nasıl gideyim?"
    Adam diyor ki, "Yeter be!"

Motorcu hayvan , motorcu barzo, kaka motorcu.
    Empatiden bahseden arkadaşlar, bir de empati kursalar.

Dur bakalım, ben şimdi yolda gidiyorum, hızlı değilim, e çok yavaşta değilim, sol seritteyim...Bir sorun teşkil etmiyorum gibi.

Sonra sağdan bir onun bunun yavrucagi geliyor, kulağında telefon, sağdan sola üstüme sürüyor, benim varlığım yavrucağın ipinde değil, kornaya bastığımda arabayı savuracak kadar panik yapıyor (ki bu aklının trafikte olmadığını gösterir)
    Üstüne bir de hala el kol yapıyor (Malesef ki oda yemiyor)

Ben ne yapmalıyım acaba..?
    En iyi bu "Tomruk" arkadaşa gidip, "Beyfendi yaptığınız görgü ve trafik kurallarına aykırı, sizi biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum, lütfen" desem acaba mabadı ile gülüp, üstüne tarak geçip gidermi ? Tabi aşağı inip bu naif kisiligimden dolayı kafamı gözümü patlatmazsa.

Beyler, bayanlar, abiler kardeşler yapmayın.
    Gerçekçi olun, şerefiniz namusunuz hatrına realist olun, bir birimizi kandırmayalım.

Vahşi doğada karşınıza bir sincap çıkarsa eğer, ona fındık verir fıstık verir sevmek istersiniz.
    Ama karşınıza bir "ayı" yada kurt çıkarsa ya silahinizi cekersiniz ya bıçağınızı...

Sincapa silah çekmek adaletsizlik, ayıya fındık uzatmak "gerzekliktir".

Video sahibi motorcu kardeşime ve size saygılarımı sunarım.

Ayı ve kurt gibi doğa harikası iki canlı türünü, arabanın içindeki o tek hücreli canlı ile kıyasladığım içinde cok üzgünüm.

Hatta tek hücreli diğer canlılara da çok ayıp oldu.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Motorla ordan gecmeye çalışan adam

Arabaya binince motoru sikistirir.

Motorla ordan gecmek yasak.

Motorla ordan geçmeyen ve normal trafik akisinda suren adam
    Arabada da olursa telefonla oynamaz. Motor da sıkıştırmaz.

Orangutan her yerde orangutan.
    Orngutanin kavga ettigi kişi aslinda kendisi.

Mesele su, asil problem,
    Motorla ordan gecmeye çalışmayan
    Arabayla da motor ezmeye çalışmayan
    Adam
    Bu trafiğin ve orangutanlarin icinde telef oluyor.

Neyse anlamak icin beyin lazim. Anlayan anlar anlamayan zaten durumun sorumlusu.
    Buna karşı
    Anlatsam tesiri yok
    Sussam gönül razi degil.

Bosver.
    crxforever bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam diyo ki , "Sen orda rahatsın , ben bunun üstünde nasıl gideyim?"
    Adam diyor ki, "Yeter be!"

Gerçekçi olun, şerefiniz namusunuz hatrına realist olun, bir birimizi kandırmayalım.
    Mesajinin iki farkli kismini alintiladigim icin uzgunum fakat motorcu arkadasin o cok onemli serzenisinden once senin de bahsettigin ŞEREF NAMUS uzerine yaptigi harika konusmalarini ve arac surucusunu el ayak yoluyla oksamasini kacirdin sanirim.
    Arac surucusunun dikkatsizlik ve telefonla ugrasmaktan gormedigini dusunuyorum,tipki motor surucusunun arkasindan gelen gecmeye calisan kamyonet surucusu gibi.A pardon, siz Bunu goremediniz cunku arkadasin aynalari kapali idi

Motorcunun eline sağlık.
    Dun motorla sol şeritten gidiyorum , onume araç çıktı ( Doblo tarzı ) . 1-2 selektör yaptım yol vermedi , takip e devam ettim. ( Önündeki araçla da arasında 3 araçlık boşluk var ) gündüz vakti uzunlari yakarak takibe devam ettim gene yol vermedi , baktım olmayacak , sağından hızlıca geçtim ( tracer 900 var altimda ). Ve hemen sola yanastim. Meğer benim gazi acmami bekliyormuş , ben sol şeride yanastigimda bu herif hemen kuyruguma gelmiş ve korna çalıyordu. Baktım önümde dolu , hemen kaçtım sağa.
    O yüzden böyle itlere bu dayak mustehak. Herkes birbirine saygı duyacak. Sol şerit babanızın yolu değil. Yol isteyen var ise bırakın geçsin. Tek şerit bile olsa hafif sağa kayıp motorluya yol verebilirsiniz. Böylece sağınızdan geçmek zorunda kalmaz motorcular.
    Ben araba kullanırken her zaman aynaları kullanırım. Ve bir motorlu gördüğümde arkamda ise yol verir , önümde ise takip mesafesini uzun tutar , solladigimda ara mesafenin fazla olmasına dikkat eder, kısaca motosiklet üstünde karşılaşmak istemediğim durumlar ile onları karşı karşıya bırakmam.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)