Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 390'dan sonra 690 nasıl olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Hasar kaydı degil bu
    Pert kayıtlı diyelim eger bi aracın degerinin %60 tan fazla hasar i varsa o pert kayıtlıdır
    Ha sen pert e ayirtmassin tamir ettrirsin o başka
    Ben olsam almam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasar kaydı degil bu
    Pert kayıtlı diyelim eger bi aracın degerinin %60 tan fazla hasar i varsa o pert kayıtlıdır
    Ha sen pert e ayirtmassin tamir ettrirsin o başka
    Ben olsam almam
    bi bakayım da...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Naked amacı şehir içinde kıvrak kıvrak kullanmaktır ,yüksek cc Tek silindir olunca alet biraz deli bozuk olur ,gaz açarsın yüksek tork ile şahlanır kapatırsın sanki fren yapmış gibi motor freni yapar, böyle hart hurt kulanım

benim sevdiğim en güzel tarafını anlatmışsın.
    2016 modelli böyle değil test sürüşüne katıldım gecen yıl daha sakin olmuş motor gaz açıyorsun gitmiyor gibi gaz kapatıyorsun Fren yapmış gibi kompresöre binmiyor o yüzden beğenmedim titreşim de daha eski modellere göre.

Özel den mesaj at merak ettim hangi gruba giriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ( bu yazdıklarından hiçbiri değilim )

demekki tespitin yanlış oluyor

ben ktm duke 690 ı alırken kıstaslarım vardı öyle karar verip aldım.

1-hafif güçlü olmasını istedim.piyasada bu motorun alternatifi yok en yakın mt 07 oda 30 kg daha ağır.
    2 -kaliteli olsun istedim .brembo frenler vs.
    3- agresif olsun istedim .
    4-bakım maliyeti düşük olsun 2 yağ filtresi 1.8 lt yağ alıyor yaklaşık 135 tl tutuyor.
    bunlar bir kaçı tercih ktm duke 690 etmemim sebebi.
    Demek ki dünyada emsali yok tek silindir , naked yük cc ,
    Naked amacı şehir içinde kıvrak kıvrak kullanmaktır ,yüksek cc Tek silindir olunca alet biraz deli bozuk olur ,gaz açarsın yüksek tork ile şahlanır kapatırsın sanki fren yapmış gibi motor freni yapar, böyle hart hurt kulanım şehir içi için sıkıntılı bir durum olur bundan mütevellit AKLI başında olan japonlar bu topa hiç girmiyor, Uzun yol/stabilze yol endruo için durum farklı...

Ticari ürün var, Nish ürünler vardır, Butik ürünler vardır, hepsinin üreticisi ve alıcısı farklıdır,
    Bu ticari bir ürün degil butik bir ürün eger ticari bir ürün olsaydı 4 büyük japonda en az birisi bu işi yapardı.

Tepitimde dogru hangisi oldugunuzu da yazarım ama ayıp olur (onunda cevabını söylediğin cümlede var Duke 690 kullanmadan laf atmak biraz komik)

sonuç siz begenmişsiniz almışsınız saygı duyarım güle güle kullanın buna kimse karışamaz tekerinize taş degmesin.

Bana kim sorarsa sorsun mantıklı degil derim bu da benim görüşüm.
    Ayrıca bu motor çok hafif hafif yapmak için bir çok parçasını alimulyum kulnmak zorundadırlar, bu yüksek yedek parça maliyeti olur. Alacak insanın iki kere düşünmesi lazım.[/QUOTE]

Alüminyum malzeme olarak motorda gidon.jant.,arka maşa, cıvatalar birde pegler var başka büyük parca yok alüminyum olarak.

17500 km dir kullanıyorum iki yıl oldu alalı sadece debriyaj balatası değiştirdim komple set olarak yay sacları yağ ve yağ filtresi değişimi 750 TL.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17500 km dir kullanıyorum iki yıl oldu alalı sadece debriyaj balatası değiştirdim komple set olarak yay sacları yağ ve yağ filtresi değişimi 750 TL.
    Debriyaj çok erken değişmiş. Subap aralıklarlarına baktırmadınız mı daha?

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorun üçüncü sahibiyim. ilk sahibi saffet üçüncü ntv de program yapan ikinci sahibinden aldım dediğine göre 400 -500 km kadar kullanmış ben aldığım da 8165 km deydi.

24500 km Baktırdım,ölçüm yapıldı olması gereken ayarda olduğu için her hangi bir işlem yapılmadı.
    hasmet bunu beğendi.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    14000 tl 14000 euro luk motorun yuzde 25 i yapar. keske biraz matematik bilseniz

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatası ile ilgili bir şüphem var 13000 km motul 7100 yağ kullandım iyisi olsun dedim ( tavsiye eden oldu) ,bir arkadaşım da sordu ne yağ kullandın diye 7100 motul dedim oda 7100 motul kullandı.
    İkimiz de debriyaj balatası değiştirdik kaçırıyor diye.
    hasmet bunu beğendi.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    turuncu
    motoru aldım beyler,

lastikler, özellikle arka, bitikti o sebeple korkarak sürdüm. ki motoru alıp da ilk sürüşüm zaten gece karanlığına denk geldi, aksi gibi kaskın vizörü de koyu olunca pek bi şey göremedim gece. yatayım diyorum, arka taraf fik fik kayıyor. yumuşak modda kullandım pek hırçın gelmedi; tabi bi 2 numreli modu var daha denemedim, lastik alınca artık.

yılların getirdiği ufak aşınmalar, dökülmeler var boyada ve çıkartmalarda; ama dert edilecek şeyler değil.

şimdi bana lastik lazım 120-160.. boyut büyük olduğundan fiyattan girecek zaten.. ne lastik alayım ben buna?

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldım beyler,

lastikler, özellikle arka, bitikti o sebeple korkarak sürdüm. ki motoru alıp da ilk sürüşüm zaten gece karanlığına denk geldi, aksi gibi kaskın vizörü de koyu olunca pek bi şey göremedim gece. yatayım diyorum, arka taraf fik fik kayıyor. yumuşak modda kullandım pek hırçın gelmedi; tabi bi 2 numreli modu var daha denemedim, lastik alınca artık.

yılların getirdiği ufak aşınmalar, dökülmeler var boyada ve çıkartmalarda; ama dert edilecek şeyler değil.

şimdi bana lastik lazım 120-160.. boyut büyük olduğundan fiyattan girecek zaten.. ne lastik alayım ben buna?
    rosso III bakabilirsiniz

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldım beyler,

hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullanman dilegi ile,
    Latik ile ilgili bilmiyorum ama benim 120-160 lastik almam lazım sava-sport birşey var ondan düşünüyorum , belki alırım ama bilmiyorum ,belkide almam benim kisi diş derinligi olarak eskimedi ama sene olarak eskidi lastik 3 yıllık oldu biraz sertleşti hava ısınınca da tutmaz ise bakacagım bir şey..

Sava yı incele istersen yabancı sitelerde memnun kalmışlar.. TR de de F/K sı iyi duruyor..

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    pirelli scorpion trial 2 alman gerekiyor. f/p oranı muazzam 690 duke te 15000 kullandim hala daha gidiyordu arkadasa verdim kullanmasi icin. param cok dersen mt60 rs corsa alacaksin ama arka 7000 de biter. Rosso fln hikaye. su performansı fln rezalet bi lastik zaten Rosso. bu 2 sinden birini sececeksin. keyifli surusler

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KTMADDICTED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli scorpion trial 2 alman gerekiyor. f/p oranı muazzam 690 duke te 15000 kullandim hala daha gidiyordu arkadasa verdim kullanmasi icin. param cok dersen mt60 rs corsa alacaksin ama arka 7000 de biter. Rosso fln hikaye. su performansı fln rezalet bi lastik zaten Rosso. bu 2 sinden birini sececeksin. keyifli surusler
    valla 10 bin km rosso kullanan bir arkadşım var halada kullanıyor gereksiz şaçma sürüşler apaçilik yapıp yanlamadığınız zaman iyi gidiyor bir ara bir efsane vardı rosso almayın 3000km dayanmıyor diye

Motosikleti
    turuncu
    elimde şu an 120-160 mt60 rs corsa var, 390'dan çıkanlar (eski sahibi taktırmıştı); ama 3 yıllık lastikler ve arka lastikte iç yama var, hoş yama yaptıralı beri hava kaçırma falan sezmedim. lastiğin temas yüzeyi az diye çekiniyorum?

Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    rosso lar cok dayanikli lastikler ama yol tutusu patates.Zaten bir lastik ne kadar iyi tutarsa o kadar cok asiniyor ve omur tuketiyor demektir.Trial 2 angel gt nin gelistirilmis hamurundan yapilmis bir lastik.Ducati Multistrada Bmw 1200 Gs in de uzerinde gelen fabrika cikisi lastiktir.Yagmur performansi ve dayanikliligi cok iyidir.Rosso ulkemizin ayna asfaltinda,kumlu camurlu sulu yollarinda tutmayan bir lastik.

ELindeki eski mt60 lara gelince 3 sene uzun bir sure dis kalinligi ne durumda bakmak lazim.Lastigi takip denemeden sinirlarini zorlamadan anlayamazsin.Bence git 0 trial 2 al guvenli sur.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    "Ben motoru yüksek devirlerde kullanmam, ulaşım amaçlı da kullanmam. Kendim öğretmenim, okul sonrası veya hafta sonları falan çıkıp yollarda, becerebildiğim kadarıyla, virajlarla falan haşır-neşir olmak benim amacım. Apaçilik derdinde falan değilim."

bu kullanım için 390 yeter artardı aslında.

hayırlı uğurlu olsun motorun.

ama bu motor tam bir apaçilik motoru. öyle memur gibi kullanıp yazık etme motora. hakkını ver apaçilik yap.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    tuzlu olur

690 cok merak ettigim bir motor super olabilir bende 250ccden 750 4 silindire gectim 1 senedir kullaniyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satarken çok zorlanırsın.

ER-6 , CBF650,600 gibi şeylere bak viraj demişsin MT07 eliyorum bu yazdıgım motorları alırsan hem alırken hem satarken hem bakımlarda kafan daha rahat olur.

Ayırca bütün dünya gerizekalı kuş beyinli aptal bir bu KTM mi akıllı 600 kusur cc tek silindir naked motor yapıyor,

BMW,HOnda ,Kava, triump.......geri zekalı bir bunlar mı akıllı

Çok çok çok gerksiz bir motor zaten ilanlarda 1 tane var ikincisi yok...Milettin tevecuhu de belli oluyor burdan zaten.
    Bırak hocam uğraşmayın alsında elinde patlasın

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam almış. Ya hayırlı olsun de, ya da sus.
    oialdemir, xawa ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patlayan bi şey var da, benim elimdeki motor değil; avatarına bi bak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)