Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni çikacak Yasa

Motovento
    REKLAM ALANI
    egzozcu savaş ferik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni çıkacak olan yasadan tam olarak bilgisi olan varmı.hem tek gözü görenler,hem ilk okul mezunları ehliyet alabilecek hemde 125cc ye kadar olan scooter ları b ehliyetle kullana bilinecek bu ayın sonuna kadar çıkması bekleniyordu meclisten çıkmış sağlık bakanlığına gönderilmiş diye duydum. daha detaylı bilen varsa buyursun ve yorumlarınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toprak_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600
    bende duymuştum öyle bişey ama ne kadar gerçekçi bilmiyorum

bir çok kişinin dilinde 125cc ye kadar olanları b ehliyeti artık kullanabilecek söylentileri var. ama yasanın çıktığını duymadım yoksa sitede MUTLAKA duyurulurdu.
    Karanlığa Taş Atılmaz

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tek gozu gorenler ılk okul mezunları ehlıyet alabılıyor o yasa cıktı ama o 125 lık yasası henuz cıkmadı
    Yeni yine yeniden

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Sinif ayrimi yapmak asla istemem ama ilk okul mezununa ehliyet verilmesine karsiyim, tek gozu gorenede verilmesine karsiyim arkadas ben iki gozumle yeterince genis aci yakalayamiyorum adam nasil tek gozuyle yakalasin.
    Ama 125'lik 4 zamanli motoruB grubu ehliyete versinler yaptigi 100km hiz ondan zarar gelmes

NIGT FOX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bende öle bseyler duydum ama tam kesin bilgi yok gecen gün ehliyet kursuna gittim ble bsey varsa almıyım a2 ehliyet dıe ama kadın bna ble bı bılgının ellerıne yazı olrak gecmedıgını soyledı.

KaNKa_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scooter Tuning
    B sınıfıyla motor kullanmak diye bişi çıkmadı ya sadece ilkokul mezunlarıyla tek gözü görmeyenlerin yasası çıktı oda daha resmi gazetede yayınlanmadı sanırım...
    Sevmek aldatmaksa durdurun dünyayı inecek var...

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    oyle bısey var 1 senedır cıkacak aama tartısma var soforler cemıyetınde bırı kabul edıyor otekıler karsı cıkıyor bu nereye kadar gıdecek bılmıyorum
    Yeni yine yeniden

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Vallahi ne yalan söyleyeyim öyle bir şeyi ilk sizden duydum

___KILIÇ___
    ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hocam B ehliyetle 125 cc ye kadar kullanılması kadar saçma bişey yok.. birisi iki teker diğer dört teker.. bence bu yasa çıkmaz.. hem çıkacak olsa bile devlet büyüklerimiz gelirlerini nasıl sağlayacaklar..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bencede sacma ehlıyet tamaen kalkmalı
    Yeni yine yeniden

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    bencede sacma ehlıyet tamaen kalkmalı

Ehliyet mi onee yaaws
    CBR 125 R

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    skaa yaptım tabıde bence gelmesı gereken kanun yası doldurmak gerekmesın doldurmadan alabılsın ehlıyetı
    Yeni yine yeniden

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    skaa yaptım tabıde bence gelmesı gereken kanun yası doldurmak gerekmesın doldurmadan alabılsın ehlıyetı
    evet bak bu olabilir.. mesela yaşlar birer yaş geri çekilebilir...
    CBR 600F Honda,

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    yeni yasA 5 YIL daha ilkokul mezunu ve tek gozlu ozurlulerin ehliyet almasina musade ediyor.125 cc alti B ehliyetine baglanacak diye bir yasa yok ve olmayacak.Ehliyet yasalari dunya standartlarina gore yapiliyor.Dunyanin her yerinde B ehliyet ve A2 olarak adlandirilir.Olmayacak dua ya amin demek yanlis olur
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    evet bak bu olabilir.. mesela yaşlar birer yaş geri çekilebilir...
    Yok arkadaş bu iş yasalarla olacak bişey değil..

bir yaş ,,,,,iki yaş..üç yaş geri çektin...ne oldu..ehliyet verdin..ehliyet vermekle sitede yayımlanan bunca kaza haberlerinin önüne geçilebilecekmi...?

Yok arkadaş bence ehliyet yaşı aynı kalsın....Önce belli bir zaman kursiyerlik ehliyeti verilsin..bu kursiyerlik zamanını bizim ehliyet diye 10x5 cm boyuntundaki kağıt parcasını bakkaldan alan, düzelteyim bakkaldan alıp sürücü adayına veren sürücü kurslarının eğitim, deneyim,tecrübe ve hakikaten 1980'lerden kalma araba,otobüs kamyon ve motosikletlerle (adam vitesli motosiklet kullanacak sınava mobilet ile giriyor ve kazanıyor) eğitim ve ehliyet verilirse yaşı sen istersen 14 düşür...Bu kaza yaralanma ve ölüm haberlerinin duyurulmamasını sağlıyamazsın..

öncelikle tavizsiz sıkı bir denetim ile bu ehliyetleri ver.bakalım insanımız bu zorunluluk karşısında mutlaka zorda olsa bilinçlenecek ve bu kazalar olmamaya başlacak..
    CBF 150 ADANA

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    bu yasa her ay sonu çıkıyo ama bir göremedik çıktığını
    TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı mindtrap adlı üyeden alıntı
    Sinif ayrimi yapmak asla istemem ama ilk okul mezununa ehliyet verilmesine karsiyim, tek gozu gorenede verilmesine karsiyim arkadas ben iki gozumle yeterince genis aci yakalayamiyorum adam nasil tek gozuyle yakalasin.
    Ama 125'lik 4 zamanli motoruB grubu ehliyete versinler yaptigi 100km hiz ondan zarar gelmes
    sevgili minttrap kalp kırmak veya polimik yaratmak değil amacım ama sessiz kalamadım lütfen alınma ama yazdıkların tamamen yalnış bana göre !biraz daha ince düşünürsen mutlu olurum ! zamanında imkanları olmayan okuyamayan ama kendini geliştirip büyük iş adamı olan spor cu olan millete faydası dokunan yüzlerce insan var 2. de benim 125 motorum var 100 le gidiyorum bigün sana vereyim bi düş bakalım ne olur tabi allah göstermesin !
    sevgili arkadaşım umarım bana alınmazsın sevgilerimle
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    yeni yasA 5 YIL daha ilkokul mezunu ve tek gozlu ozurlulerin ehliyet almasina musade ediyor.125 cc alti B ehliyetine baglanacak diye bir yasa yok ve olmayacak.Ehliyet yasalari dunya standartlarina gore yapiliyor.Dunyanin her yerinde B ehliyet ve A2 olarak adlandirilir.Olmayacak dua ya amin demek yanlis olur
    Arkadaşlar bakıyorum da biz aldık herkes ehliyet alsın zihniyeti var üzerinizde genel konuşuyorum kimse şahsi almasın, bisiklete dahi ehliyet çıkarsınlar istersiniz yapmayın gözünüzü seveyim. @zeda3000 böyle kesin konuşuyorsun ama Avrupa Birliği uyum yasaları gereği bu kanunlar muhakkak çıkacak istersen aşağıdaki adresten doğruluğuna bir bak.

http://www.tmf.org.tr/dokumanlar/TMF...%20Oneri-1.doc
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bıyıklı senın nıck ne guzel ole ya
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler