Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motosikletimi alıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle herkese merhaba . Uzun süre boyunca araştırmalarım sonucunda ekipmanlarımı dizdim ve motosiklet arayışıma bir nokta koymaya karar verdim. Kararım konusunda ne diyeceksiniz az çok tahmin ediyorum fakat yine'de sormak istedim. Bu haftasonu
    Motoran'ın getirdigi 'spada anton 150' adlı motosikleti canlı görmeye gidecegim. Motosiklet hakkına az çok araştırma yaptım. Malzeme kalitesi bana dandik gelmedi açıkçası. Bir cbf kadar sağlam olmasa'da , bir mondial kadar 'da dandik degildi. Tek sıkıntısı 2.el piyasasının düşük olması. Sizler'de anton150 hakkında fikirlerinizi sunarsanız sevinirim. Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bak kızma ama ,eğer o motoru 0 olarak alıp 5800 ₺+plaka vs 6500 kadar masraf edeceksen .Bence bir kere daha düşün derim.Ne olurasa olsun çinli çinlidir.Ha eğer 3 4 bine ikinci elini alacaksan git al ,zaten o paraya anca bunu alırsın .senin yerinde olsam bajajın 125 150 lik modellerine yönelirdim.Motoran ne kardeşim :( spada felan geç bunları .

Avenger street bajaj ,hem görüntü hem kalitesiyle spadaya don sallatır bence.
    Kaldıki pulsar 150 ns de alabilirsin.Hem görüntüsü hem kalitesi iki gömlek üstte olur bence

Motosikleti
    -
    Bayıde hero hunk modelını gorup ıncelemenı onerırım kesınlıkle.

Pulsar 150AS yada 150ns alacaktım. Bir tanıdıgım çıkan arıza ile baş edemessin dedi. Başka öneriniz varsa dinlerim. Şimdi gidip ybr125 alırsam'da üstümdeki ekipman ile kurbaga yavrusu gibi duracak. Hadi pulsar yakışıklı makine ' de ybr çok cılız kalır altımda...

Motosikleti
    Honda CBR 500
    O zaman 6 bin filan ona vericegine biraz daha ekle 2. el cbr 125 al şekil ve sorunsuzluk önemliyse sonuçta honda

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hero karizma r bakabilirsin

Benim max bütçem 5 milyar. Motorsikletin sıfırı 5.400 tl , nakit'de inidirm yapacaklarını varsayarak konuşuyorum. Ayrıca a1 ehliyete sahip oldugum için 11 kw a kadar kullanabiliyorum. Bunu'da göz önünde bulundurmak lazım

Motosikleti
    MT-25
    125'lik bakmalısın bu motosikleti alırsan durumun polisin insafına kalmış.Yetersiz ehliyetten hem sana hem ruhsat sahibine yazar,motoru bağlar cebinden en az 2 bin lira çıkar.

Ehliyet kanunlarına göre 11kw/14hp ye kadar motorsikelt sürme hakkım var...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet kanunlarına göre 11kw/14hp ye kadar motorsikelt sürme hakkım var...
    O kanunu bana da göstersene bir şey bildiğimiz var demek ki ondan konuşuyoruz burda...

Google'a aç bak , yasalar sürekli degisiyor. Haftada 2-3 kez yunus yada şahin timi polislere denk gelip soruyorum hepsi kw'a bakıyoruz diyorlar. Kurslar ve görevliler kw diyor , sizi bilemem. Yasalar'da sürekli degisiyor...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google'a aç bak , yasalar sürekli degisiyor. Haftada 2-3 kez yunus yada şahin timi polislere denk gelip soruyorum hepsi kw'a bakıyoruz diyorlar. Kurslar ve görevliler kw diyor , sizi bilemem. Yasalar'da sürekli degisiyor...

Resmi gazeteden alıntıdır.

Yasalar sürekli degisiyor demiştim ;)

Motosikleti
    MT-25
    Bir musibet bin nasihatten iyidir derler.Resmi gazetede yayınlanan en son ehliyet yasası ile ilgili bilgi atıyoruz senin verdiğin cevap ''Yasalar sürekli degisiyor demiştim ;)''.Ben burda sana yardımcı olmaya çalışıyorum,ayrıca kanunlara göre 11 kw'ya kadar sürebilirim diyorsun bununla ilgili resmi bir kaynaktan belge gösterebilir misin?

Ben en son attıgınız gazete'de yayınlanan en son ehliyet yasasına yalan haberdir demedim zaten , yasalar degisiyor dedim, ilk zamanlar kw olarak tabir ediliyordu demek ki şimdi kesin bir karara varmak için cc ye dönüştürdüler.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Tamam tartışmaya gerek yok :D kardeş paran o kadarsa ve a1 sahibiysen, bunun yanı sıra ilk motorun ise 2. El temiz bir ybr'den geçecek yolun. İşi yokuşa sürme alıpda satamamak var;)

Motosikleti
    Hyosung GV650
    büyük ihtimalle o motorun son sahibi olursun yada ileride iyice öldü fiyata satarsın. beğenmediğimiz mondialin bile piyasası bundan daha iyidir demedi deme çünkü kimsenin aklına ya gidip bi spada anton alayım demek gelmez.

ybr altımda cücük gibi kalır demişsin ama biz erkeklerin sürekli kullandığı bir laf vardır boyu değil işlevi önemli diye işe birde buradan bak. yada tvs apache filan bakabilirsin bunada titreşimli diyeceksin büyük ihtimalle ama spada anton dalton neyse eminim o daha titreşimli olacaktır ne olduğu belli olmayan ön çamurluğu krostan alınmış commuter. bajaja bir arkadaşın sürekli servise gidersin demiş lakin çinlilerin daha kaliteli olduğunu düşünmüyorum kaldıki ilk motorum çinliydi. çinli motor seçerken herşeyden önce servis yaygınlığına ve ikinci el piyasasına bak derim.

yinede tercih senin para senin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)