Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250cc model danışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Herkese Merhaba

yaklaşık 5 yıldır 125cc honda innova kullanıyorum. para biriktiriyorum yeni bir motor için. 125'ten 250cc bir modele geçmeyi düşünüyorum kademe kademe artış için. yaşım 20 ve öğrenciyim. kullanma amacım uzun yol. kafamda belirlediğim modeller

1- suzuki inazuma f (çift silindir olması ve rüzgardan nispeten az etkilenmesinden dolayı)
    2- kawasaki z250sl
    3- ktm duke 250 (abs)
    4- hyosung gv250

açıkçası 2. ve 4. seçeneği fiyatı nispeten uygun olduğu için düşündüm. şimdi diyeceksiniz ki bunlar hep farklı tarzda motorlar. haklısınız. 2 ve 3 uzun yol için yorucu olacak muhtemelen ama kendilerine göre artıları var işte. ben genel olarak her çeşit tavsiyeye açığım. bütçem 12-16 bin lira. he son olarak kademe kademe artışa zıt bir düşünce olarak 2004-05 model bmw f650'ler var bütçeme uygun. teknoloji olarak yazdıklarımdan çok daha iyi ama düşündüren kısmı

1- 125'ten 652cc'ye geçmek
    2- satarken zorlanır mıyım ?

teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    F650 Hangi konuda teknoloji olarak üstün, çok bilgim yok F650 ler konusunda ama...

250likler konusuna gelirsek 1. motosiklet biraz daha ''tur'' kafasına uyan, konfor özellikleri ön planda olan , ağırlığı ve yakıtı diğerlerine göre biraz daha yüksek bi motosiklet.

z250 ve duke 250... İkisi de benzer tarzda motosikletler. Kawanın daha hisli olması durumu oldukça muhtemel. Fakat ABS güzel, faydalı bir şey. Burada tamamen seçim söz konusu. satış konusunda ikisi de, hatta 3 ü de en çok satan 250 değil, o yüzden satış hızı diğerlerine göre daha düşük olabilir. Olmayabilir de kısmet
    4. seçeneğe yorum yapmaya gerek yok

Bu arada z250 abs var. Buda önemli bir detay

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    dostum inazumanın 2.eli çok ucuz ömürlük sağlam motor ama gidişini bir süre sonra beğenmiyebilirsin kaza yapıncada motorun parçalarını satarsın .Bunların haricinde tavsiye ederim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    f650 fazla torklu motordur, vitesli bir 125 kullanmış olsan bir nebze, ancak scooterden direk geçilebilir mi bence zor. Gaz açtığında hunharca yanlayabilen, tutunabilirse tekere gelebilen bir motor. Şu sıralar ben de ilgileniyorum kendisi ile. Tek silindir olanlardan çift bujiliyi öneriyorlar. Sanırım 2004 veya 2005'de geçmiş çift bujiye. Ama araya çabuk satılabilecek vitesli bir 250 cc sıkıştırmak iyi olacaktır. Fakat yazdığınız motorların hiçbiri "hızlı satılan" sözüne karşılık gelmiyor.

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f650 fazla torklu motordur, vitesli bir 125 kullanmış olsan bir nebze, ancak scooterden direk geçilebilir mi bence zor. Gaz açtığında hunharca yanlayabilen, tutunabilirse tekere gelebilen bir motor. Şu sıralar ben de ilgileniyorum kendisi ile. Tek silindir olanlardan çift bujiliyi öneriyorlar. Sanırım 2004 veya 2005'de geçmiş çift bujiye. Ama araya çabuk satılabilecek vitesli bir 250 cc sıkıştırmak iyi olacaktır. Fakat yazdığınız motorların hiçbiri "hızlı satılan" sözüne karşılık gelmiyor.
    Hocam innova yarı otomatik ama düz kullanmayı da biliyorum elimdeki innova olduğu için ondan devam ettim. Diğer konuda da bir r25 ya da cbr250 gibi satılacak motorlar değil yazdıklarım ama tur için düşündüğümden dolayı da bu tiplerden düşündüm. Açıkçası inazuma hariç çok da tur için kullanıma uygun değil ama bilemedim işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 Hangi konuda teknoloji olarak üstün, çok bilgim yok F650 ler konusunda ama...

250likler konusuna gelirsek 1. motosiklet biraz daha ''tur'' kafasına uyan, konfor özellikleri ön planda olan , ağırlığı ve yakıtı diğerlerine göre biraz daha yüksek bi motosiklet.

z250 ve duke 250... İkisi de benzer tarzda motosikletler. Kawanın daha hisli olması durumu oldukça muhtemel. Fakat ABS güzel, faydalı bir şey. Burada tamamen seçim söz konusu. satış konusunda ikisi de, hatta 3 ü de en çok satan 250 değil, o yüzden satış hızı diğerlerine göre daha düşük olabilir. Olmayabilir de kısmet
    4. seçeneğe yorum yapmaya gerek yok
    Peki tek silindir bir kawa ya da ktm ile tur ne derece mantıklı olur ?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    mola verdikten sonra çocukluğumuzun tahta arabalarıyla bile uzun yol gidilir, motor tipi o kadar da kıstas değil.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Shruikan yorumunuza katilmiyorum.
    200kmlik aslinda uzun olmayan bir gezintiden yola cikarak ornek verecek olursam:
    Eski cb125e motosikletim ile git git bitmeyen yol sonrasinda el ve ayak uyusuklugu birakirken simdi inazuma f ile ne zaman bitti bu yol modunda iniyorum motordan ve keske daha yol olsa da gitsem hevesinde oluyorum.

Bu durum 650lik bir touring motorda belki de 1000kmlik yollar icin gecerli olacak.

Ona bakarsan gerekli dinlenmelerle yuruyerek de gidilir uzun yola.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kimse yazmamış, ben yazayım; çift silindirli Benelli TNT250'yi düşünebilirsiniz; stoklarda kaldıysa, baya bi kampanya yapmışlardı fiyatlarda, 15binin altına indiydi. Hatta 10 bin küsüre tek silindirlisini veriyorlar, TNT25.

Yedek parça açısından öğrenci bütçesine daha uygun da gelebilir hem... her yönüyle...

Haziranı beklerseniz ABS'li modellerinin de geleceği bekleniyor...

Not: Dıştan bakan birinin görüşüdür; üstüne binen birinin değil. Şu sıralar 250cc'ye yeni geçmeyi düşünen biri olarak; burdan bakınca böyle görünüyor.
    YasinC bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shruikan yorumunuza katilmiyorum.
    200kmlik aslinda uzun olmayan bir gezintiden yola cikarak ornek verecek olursam:
    Eski cb125e motosikletim ile git git bitmeyen yol sonrasinda el ve ayak uyusuklugu birakirken simdi inazuma f ile ne zaman bitti bu yol modunda iniyorum motordan ve keske daha yol olsa da gitsem hevesinde oluyorum.

Bu durum 650lik bir touring motorda belki de 1000kmlik yollar icin gecerli olacak.

Ona bakarsan gerekli dinlenmelerle yuruyerek de gidilir uzun yola.
    abi mola diyom mola. goldwign ile 3 saatte bir mola verirsin, ybr ile yarım saatte bir verirsin.

EDIT: mesajın devamını okudum, sen de aynı şeyi demişsin zaten. benim demek istediğim; amaç yolda olmaksa motor fark etmez. amaç bir yere ulaşmaksa, mümkün mertebe konforlu bi motor almak gerek elbet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)