Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motosiklet alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce Pulsar 200NS motosikletimi sattım. İlk motosikletimdi ve yaklaşık 6 ay boyunca binmiştim. Alışmakta zorluk çekmedim, kısa sürede trafiğe çıktım (aldığım ilk gün) hiç bir kazaya karışmadım hızlı kullandığım halde. Zaten satmamın bir nedenide hızlı kullandığım içindi, kendimi tutamıyordum kaza yapacağım diye korktum. Aslında dikkatli bir insanımdır, ön görüşüm iyidir, ne kadar hızlı gidersem gideyim zamanında durabilirim fakat kaza aniden olan bir şey, 160 km hızla giden bir motosikleti saniyeler içinde durduramam ne kadar iyi kullanırsam kullanayım. Neyse artık kendime hakim olacağıma inanıyorum, motosikleti satınca araba alacaktım fakat para denkleştiremedim tekrar motosiklet almayı düşünüyorum. Yarış tipi motosikletlerden sıkıldım, tipi hoşuma gitmiyor. Ben 170 boylarında, zayıf yapılı biriyim. Öyle büyük motorlar bana göre değil, altımda kötü duruyor. Kross tarzı motosiklet düşündüm ama onlarında seleleri biraz uzun. Önerilerinize açığım. Bütçem 10.000 lira civarı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    özlettin..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı takintili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce Pulsar 200NS motosikletimi sattım. İlk motosikletimdi ve yaklaşık 6 ay boyunca binmiştim. Alışmakta zorluk çekmedim, kısa sürede trafiğe çıktım (aldığım ilk gün) hiç bir kazaya karışmadım hızlı kullandığım halde. Zaten satmamın bir nedenide hızlı kullandığım içindi, kendimi tutamıyordum kaza yapacağım diye korktum. Aslında dikkatli bir insanımdır, ön görüşüm iyidir, ne kadar hızlı gidersem gideyim zamanında durabilirim fakat kaza aniden olan bir şey, 160 km hızla giden bir motosikleti saniyeler içinde durduramam ne kadar iyi kullanırsam kullanayım. Neyse artık kendime hakim olacağıma inanıyorum, motosikleti satınca araba alacaktım fakat para denkleştiremedim tekrar motosiklet almayı düşünüyorum. Yarış tipi motosikletlerden sıkıldım, tipi hoşuma gitmiyor. Ben 170 boylarında, zayıf yapılı biriyim. Öyle büyük motorlar bana göre değil, altımda kötü duruyor. Kross tarzı motosiklet düşündüm ama onlarında seleleri biraz uzun. Önerilerinize açığım. Bütçem 10.000 lira civarı.
    cross tip bir motor düşünüyorsan crf250 bakabilirsin. bunun haricinde cruiser bakabilirsin

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    RX3İ diyecektim vazgeçtim demiyorum. 1.75 den aşağısında sıkıntılı olur.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Duke 200????

Motosikleti
    4. motor Honda
    az daha koyup mt25 tabiki

Motosikleti
    MT-25
    Mükemmel reflekslerine en uygun motosiklet s1000r bence.

200NS Pulsar'dan sonra yaris tipi motorlarin seni kesmemesi normal.
    Bu nedenle Hayabusa sana cok uygun olacaktir.
    Hem fren yetenegin de asmis nasilsa. Baska da bir seye ihtiyacin olmaz.
    VECİHİ bunu beğendi.

hhkmgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 ABS
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200NS Pulsar'dan sonra yaris tipi motorlarin seni kesmemesi normal.

Bu nedenle Hayabusa sana cok uygun olacaktir.
    Hem fren yetenegin de asmis nasilsa. Baska da bir seye ihtiyacin olmaz.
    Onlarda kesmeyebilir, belki H2R?
    Sürüyorum, öyleyse varım..

Hız yapmak istemiyorsan 150 cc bir motor bakabilirsin. Şehir içi fazlasıyla yeter. Honda nın motorsiklet modellerine bir bakabilirsin. Yamaha dan 125 ybr var ama beğenirsen!
    Sattığın motordan daha hızlı olsun diyorsan kazaya hazır ol şehir içi çok kullanıyorsan?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bazıları neden dalga geçmiş anlamadım? Adam hız yapmak istemiyorum onun için de biraz daha uysal bir şey arıyorum diyor ve hayabusa, h2 bilmem ne önerilerilerek dalga geçiliyor. Gayet kendini bilerek bir tespit yapmış ve ona uygun bir tercih yapmak istiyor. O bütçeye daystar tarzı bir Cruiser mantıklı sanki. Biraz daha uysal ve rahat.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Yine aynı markanın ikinci ellerine baksan mesela. Ns160 falan gelecek ya da geldi. Hem bütçene de uygun olur hem de sıfır almış olursun. Madem hızlı gitmek istemiyorsun yine Bajaj'dan yana kullanırsın tercihini. Hem huyunu suyunu biliyorsun makinelerin.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazıları neden dalga geçmiş anlamadım? Adam hız yapmak istemiyorum onun için de biraz daha uysal bir şey arıyorum diyor ve hayabusa, h2 bilmem ne önerilerilerek dalga geçiliyor. Gayet kendini bilerek bir tespit yapmış ve ona uygun bir tercih yapmak istiyor. O bütçeye daystar tarzı bir Cruiser mantıklı sanki. Biraz daha uysal ve rahat.
    Zamanında açtığı konulardan dolayı.

06Serhat ve sokamarukun bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Şimdi bizim duramayacağımız yerde durabilen mükemmel reflekslere sahip,acayip soğukkanlı bir trollümüz olduğun için bence en iyisi multistrada,xr,tiger falan olabilir.Kesmezse ve yarış tipi motorlardan sıkıldıysan

bu tarz bir çalışma deneyebilirsin.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bu ne hacı H2'ye top case mi takmışlar.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Trolluk yapıyorsun ama yine de konularını okumak keyifli oluyor

H2 ye arka çanta da ferrariye tüp olayı gibi olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)