Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu sattım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Evet, artık motorum yok. İlk öğretmenlik yılımdan bir öğrencim gelip talip oldu motoruma, satılık bile değildi, sattım. Aklımda hacim büyütmek vardı ama karar vermemiştim.

Şimdi yeni motor bakıyorum. 1-2 silindir, yakıtı makul, CBR'den daha güçlü (bu işin en kolay kısmı bu olsa gerek zira 250 ve üstü hacimlerde çinliler hariç her motor CBR'den güçlü ) motor bakıyorum. Naked, enduro(yol endurosu), Çakma SS (CBR gibi oturulması lazım en kötü ihtimalle) sport touring gibi nispeten "rahat" edeceğim, hayvan gibi yakmayacak motor arıyorum. Bajaj, benelli, CF moto tercihlerim dışındaki markalar. Aklıma gelen motorlar;

1- NC700X
    2- NC700S
    3- Transalp 700
    4- 660 Tenere
    5- ER6F
    6- V-storm 650
    7- KLE650 Versys
    8- ER6N (ön tasarımını çirkin buluyorum)
    9- NT700 Deauville ABS
    10- F650GS (Tek silindir - tek/çift buji)
    11- Transalp 650
    12- KLE500 (Temizi yok meretin)
    13- CBR500R
    14- CB500F (8 numara ile aynı)
    15- MT07 (8 numara ile aynı)

Bu motorların + / - yönlerini yazarsanız (tecrübe sahibi arkadaşlar lütfen, -miş ile biten cümleler kurmazsanız sevinirim)

Ya da alternatif öneriniz var mıdır? Benim aklıma gelmeyen, yakıt olarak beklentim, bütçem falan baktığım modeller incelendiğinde ortada. Bu kıstaslara uyan, su soğutmalı motor var mıdır aklıma gelmeyen?

Not:

Duke390, ve Bajaj Dominar tercihlerim arasında değil. Boy 1,80. Duke küçük, Bajaj ise bajaj olmasından kaybediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kawasaki Vulcan
    efendy06 bunu beğendi.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok fazla seçenek sunmuşsunuz, aslında bence iyi olmuş ama tamamının artıları eksileri sıralansa çok uzun olur liste. Bunun yerine şahsi olarak ilk üç tercihimi yazayım, bir iki ufak tefek eklemeler yapabilirim.

Bir de ikincisi, listede karakter olarak birbirine oldukça uzak motosikletler var. Önce tarzınızı belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Benim tercih sıralamam:
    1- Transalp 700
    2- Versys
    3- V-Storm

Ufak tefek söyleyeceklerim: Honda NC serisini biraz ruhsuz bulanlardanım, onun için listeye almadım, haksız olabilirim. Tenere çok güzel motosiklet, "mükemmel" diyemiyor olmamın nedeni yüksekliği ve tek silindir oluşu, ağırlıklı olarak asfalt dışında da kullanırım derseniz tenere. 650gs tek silindir olanları eski, çift silindir 800cc olanları pahalı geliyor bana. Gerçi Africa Twin de diyecektim de 650gs'e pahalı dedikten sonra utanıp vazgeçtim. Transalp 650 yakıt dezavantajlı. Gerçi 700 için de çok yakar diyorlar ama kendi motorum olduğu için çok afedersiniz bok atamıyorum, uakıtı da bence çok değil. Er6n ve f çirkin. F daha güzel tamam ama versys var orada? Kle 500 temiz bulamazsınız, temizi satılığa çıkarsa ben alcam çünkü CBR 500 R fazla spor, 500 f de keza öyle. MT07 artık motosiklet dünyasının doblosu olduğu için hiç ilgi çekici gelmiyor. Sonuç: Transalp 700 fiyat/performans mükemmel, kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Versys bundan 3 ay önce olsaydı 27bin liraya cillop gibi bulunurdu ve bu listenin başında olurdu ama şimdi temizleri çok pahalı. V-Storm'u da acayip beğeniyorum ama sürmediğim için detaylandıramıyorum. Şahsi düşüncelerim bu şekilde.
    efendy06 bunu beğendi.

Temiz VFR 800
    efendy06 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Er6f al, arkana bakma bence.. Hem spor hem şık, hemde az yakar.
    jimi_hendrix, efendy06 ve Pistonlar bunu beğendiler.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Tenere daha çok arazi endurosu gibi şehir içinde rahat olur mu bilemiyorum.

F serisi de pahalı olur

Nc, Vulcan, Transalp güzel olur diye tahmin ediyorum.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    öncelik sıralamasına göre 5 - 7 - 1 - 2
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Bende bir Cbr250 kullanıcısı olarak yakın zamanda motorumu değiştirmeyi düşünüyorum kafamda sadece bir model var o da Cbr500R. Daha test edemedim bu sene de test motoru göndermeleri zormuş dediklerine göre. Ama bayide üstüne oturdum 250'ye göre daha dik bir oturuşu var. Açıkçası çok keyifli görünüyor.
    efendy06 bunu beğendi.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    cbf 500 eski modellerine bence bakmalısın temiz bulursan bütçeni yormaz listenden ben mt 07 derdim ama senin isteklerin sanki nc dermiş gibi
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900
    Ben Er6f ve versys arasında kalmıştım,ben versys alacaktım inceledim kullandım sonra başka markaya geçtim,ama seçenekler arasında son kararım versys olurdu..
    efendy06 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Uzun yol yapıyorsan naked motorlar rüzgardan dolayı seni yorabilir. Tabi kişiye göre değişir durum.

Er6f bende çok araştırdım, hatta almaktan son anda vaz geçip cbf600 aldım. Abs li is güzel olur. Ancak ilerde satacak olursan , ikinci eli yavaş. Bu nedenle versy düşünülebilir. Aynı motor bloğuna sahip.

Nc serisi bende pek ısınamadım o yüzden birşey diyemiyorum.

Diğer modellere pek yorum yapamayacağım. Ama kendi tercihim olacak olsa

Versys
    Er6f

Bu ikisi arasında seçim yapardım.
    efendy06 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    hayırlısı olsun.
    xj6 aklında bulunsun bence forumda adanalı abimiz var gerekli bilgilendirmeyi yapar sana http://www.motosiklet.net/forum/memb...ali-30679.html

efendy06 ve jonvolkan bunu beğendiler.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Murat yeni motorun şimdiden hayırlı olsun.
    Sanırım senin sürüş tarzına göre herhalde mt 07 alırsın.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @T97G : Hocam bütçe olarak beni biraz aşar. Güzel motordur, ama cruiser'e kaymayı şimdilik düşünmüyorum. Bütçe ayarlansa bile, daha yüksek bir motor istiyorum.

@inshroud : Hocam fazla seçenek sundum haklısın, tarz konusunda çok takıntılı değilim, cruiser kadar alçak bir motor (%80 şehir içinde kullanacağım, trafiğe daha hakim olmak istiyorum, dur kalk yapmadığım, 90 km/h hız ile evden çıkıp gideceğim yere kadar gidebildiğim, yani hızlı akan ama yoğun olan bir trafik) ya da crosslar gibi rahatsız motorlar dışında önerilere açığım. Temel beklentim rahat olması, sorunsuz (en azından yakın) olması, normal/sakin kullanımda yakıtının 5 litreyi geçmemesi (sadece Transalp 650 geçer, o yüzden listede çok geride). Bunları sağladıktan sonra enduro, naked ya da touring/sport touring çok farketmez. Transalp 700 konusunda izlenimleriniz, sürüş dinamiklerine göre yakıt tüketimi, + ve - yönleri konusunda fikirlerinizi rica edeceğim. Çok beğendiğim bir motor. CBR500 ve CB500F spor, farkındayım, ancak nispeten rahat motorlar, sorunsuzlar ve yakıtları makul seviyelerde. MT07 tercihlerim arasına ucu ucuna giriyor. Yakıt tüketimi/güç denklemi güzel, yoksa biliyorum, ilgi odağı olmaz. Bir de tenere yükseklik konusunu es geçmiyorum, ama boy 179 olunca yeter diye düşünüyorum açıkçası. Tek silindir titrer biliyorum, ama adamlar dünyayı geziyor bu motorlarla, demekki çok da titremiyor diye düşünüyorum. Ama TA700'ün daha çok ilgimi çektiğini saklamayacağım.

@shoeisever : VFR güzel motor da hocam, Vtech. Vtech olunca ben hiç 8500 devir altına inmem o sesi duymak için, o zaman da çok yakıyor meret Ama çok güzel motor.

@Levent Gocmen : Hocam kawasaki konusunda çekindiğim noktalar var, yoksa tipini çok sevdiğim, yakıtı makul, gücü yerinde, kalitesi iyi bir motor. Siz kawasaki kullanıyorsunuz, işletme giderleri nasıldır bu motorun? Marka algısı çok olumsuz servislerin fiyat politikası noktasında. Ben BMW hariç ne alırsam alayım, CBR250'deki gibi, servisine gidebilmek istiyorum Çok mu şey istiyorum?

@ZaptNaMumkun : Aklımdan geçiyor, ama topcase takınca çok çirkin durur diye çekiniyorum. Topcase de takabilmek istiyorum açıkçası ama yine de bir anlık gaz ile yönelebileceğim bir motor

@Sahil : ER5 ve CBF500'lerin temizlerine bir dünya para istiyorlar. Hadi onu geçtim, yakıt sarfiyatı olarak cbf500 için hiç olumlu şeyler söylemiyorlar. TAmircim ona o kadar yaktıracağına TA650 al daha iyi dedi, haliyle listeme hiç giremedi. Yakıt konusunda çok değişik yorumlar var. Bana 90-130 km/h aralığında dur kalksız ne yaktığı çok önem arz ediyor.

@ismail sen : Şu işletme giderleri işini bir çözümlersem, düşünüyorum ciddi ciddi. Hatta daha temizinin daha kolay bulunabilmesi sebebiyle versys düşünüyorum, ama temizini bulursam ER6F, tek geçerim. Bir de beyaz olursa tadından yenmez

@sailor33 : Dünyayı yakıyor olmasa, CBF600 diğer bütün beklentilerimi fazlasıyla karşılayan bir motor, farkındayım. Ancak yakıt verisi fena, gerçi bütün 4 silindirlilerin öyle Satılabilirlik alacağım motor için %10'dan fazla önem arz etmiyor. SAtılabileceği bir fiyat verildiğinde her motor satılır, 3-4 yıl kullanmayı planlıyorum, 3-4 yıl sonra ER6F'den edeceğim zararı pek önemsemem satarken.

@bektanist : Güzel motor, ama bütün 4 silindirliler gibi, en ideal kullanımda bile 5 litrenin altına düşeceğini sanmıyorum. Bora bey'e ulaşıp danışacağım yine'de.

@karaca3 : Münir abi, MT07 benim sürüş dinamiklerimi güzel karşılıyor. Hem sakin sürüşe uygun, hem de şımardığımda muazzam tork eğrisi ile, istediğim her şeyi hem de uygun yakıt tüketimi ile sağlıyor, ama naked. Listede en az bulunan motorun naked olmasının sebebi, daha önce naked kullanıp, rüzgardan nasıl dayak yiyeceğimi biliyor olmam Malum Ankara'da yılın 10 ayı motor kullanıyorum en az. Nispeten daha giydirilmiş ER6F, Diversion F, CBR500R daha tercih edilesi oluyor bu yüzden. MT07'nin biraz daha giydirilmişi olsa, tam benlik

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Hunharca araştırmaya devam. Sadece işe gidip gelirken bile yılda 10 bin km'yi geçiyorum, keyfi sürüşlerim ile 20 bini buluyor. Haliyle yakıt mühim. Sorunsuzluk daha mühim, çünkü yolda kalmak çok kötü bir şey, pulsar'la kalmıştım.

Biraz sürüş dinamiklerimden bahsedersem, beni tanımayan arkadaşlar da daha komplike önerilerde bulunabilirler.

İşe gidip gelirken kullandığım rota düz. Yokuş vs. yok. Trafiği yoğun olsa da 90-100 km/h civarı bir hızla akıyor. Ben de trafiğin üzerine 20 km ekliyorum sürat olarak, o şekilde seyrediyorum. Bu esnada ne yaktığı önemli. Yani, 120-130 km/h hız ile dur kalkı çok az olacak şekilde elde edebileceğim yakıt verisi mühim. Bazen gaza gelip açıyorum, ama keyfi gazladığımda ne yaktığını çok daha az önemsiyorum. Denklem basit, fazladan devir = yakıt.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Buna göre sana Er6f kalıyor kardeşim. Benim şahsi görüşüm tabi.

Her ne alırsan al. Şimdiden hayırlı olsun

Bir tur binerim ama

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna göre sana Er6f kalıyor kardeşim. Benim şahsi görüşüm tabi.

Her ne alırsan al. Şimdiden hayırlı olsun

Bir tur binerim ama
    Adanaya gelmem ama, malum haberlerde çokça çıkıyor
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adanaya gelmem ama, malum haberlerde çokça çıkıyor
    Adana'ya gel diye demedim. Zaten Ankara'ya gelme durumu olabilir, şimdiden yerini yapayım dedim

Şaka bir yana gelirsen baş tacısın
    efendy06 bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, artık motorum yok. İlk öğretmenlik yılımdan bir öğrencim gelip talip oldu motoruma, satılık bile değildi, sattım. Aklımda hacim büyütmek vardı ama karar vermemiştim.

Şimdi yeni motor bakıyorum. 1-2 silindir, yakıtı makul, CBR'den daha güçlü (bu işin en kolay kısmı bu olsa gerek zira 250 ve üstü hacimlerde çinliler hariç her motor CBR'den güçlü ) motor bakıyorum. Naked, enduro(yol endurosu), Çakma SS (CBR gibi oturulması lazım en kötü ihtimalle) sport touring gibi nispeten "rahat" edeceğim, hayvan gibi yakmayacak motor arıyorum. Bajaj, benelli, CF moto tercihlerim dışındaki markalar. Aklıma gelen motorlar;

1- NC700X
    2- NC700S
    3- Transalp 700
    4- 660 Tenere
    5- ER6F
    6- V-storm 650
    7- KLE650 Versys
    8- ER6N (ön tasarımını çirkin buluyorum)
    9- NT700 Deauville ABS
    10- F650GS (Tek silindir - tek/çift buji)
    11- Transalp 650
    12- KLE500 (Temizi yok meretin)
    13- CBR500R
    14- CB500F (8 numara ile aynı)
    15- MT07 (8 numara ile aynı)

Bu motorların + / - yönlerini yazarsanız (tecrübe sahibi arkadaşlar lütfen, -miş ile biten cümleler kurmazsanız sevinirim)

Ya da alternatif öneriniz var mıdır? Benim aklıma gelmeyen, yakıt olarak beklentim, bütçem falan baktığım modeller incelendiğinde ortada. Bu kıstaslara uyan, su soğutmalı motor var mıdır aklıma gelmeyen?

Not:

Duke390, ve Bajaj Dominar tercihlerim arasında değil. Boy 1,80. Duke küçük, Bajaj ise bajaj olmasından kaybediyor.
    aha senin istediğiniz motor bu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...27604305/detay

rahat, uzun yola gider, sulu soğutma sistemi, enjeksiyon yakıt sistemi. güzel ve ucuz motor. motor ile asya servisi ilgilenmekte yani parça fiyatı ucuz olur ve servis sıkıntınız olmaz. tipi güzel ve yüksek gidon + alçak sele ile yatık olmayan bir oturuş pozisyonu sunmakta ve az rüzgar yedirip rahat bir yolculuk sağlıyor.

arka lastik kalınlığı güzel motor iyi yani azda yakar.

172 kilo ağırlık
    160 km son hız, yani sabit 130 gider diyorlar ve 160 km hızda red line sınırı.
    25 beygir galiba
    21 nm tork var galiba
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @fatih.met: CBR de bu sınıf için rahat bir motordu, ve muhtemelen bundan daha güçlüydü. Daha güçlü bir şeyler arıyorum, 250 cc düşünmüyorum. Zaten o sınıfın en sorunsuz motorunu sattım

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Efendy06 aynı yoldayız,vites küçülttüm seni kobay olarak görüyorum
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)