Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorumu sattım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @fatih.met: CBR de bu sınıf için rahat bir motordu, ve muhtemelen bundan daha güçlüydü. Daha güçlü bir şeyler arıyorum, 250 cc düşünmüyorum. Zaten o sınıfın en sorunsuz motorunu sattım
    bu nasıl? ekonomik olduğunu söylüyorlar yani 6 litrenin altında bir yakıt tüketimi söz konusu ve gerektiğinde 200 kilometre hızı rahat geçebilir. abs var ve 1000cc touring. az yakar çok kaçar ve konforlu vede 4 silindir olmasına rağmen az yakar.

6 vites olması ayrı bir güzellik. 100 beygirin üstünde güç üretiyor. senin durumunda şu anda bir çok seçeneğin var ve bence izlemen gereken yol bir model seçmek yerine ilanlar arasında temiz ne bulursan onu almak olabilir.

birde alacağın motor ss tipinde ise zorlanmış oluyorlar genelde. ama bu cbf 1000 touring olduğundan bunda daha uysal bir kullanım söz konusu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...22540115/detay

bir ilan daha buldum ama al işte dediğim gibi eleman motoru virajda yatırdığının resmini çekmiş birde, kim bilir kaç sefer tekere kalkacak gibi kökledi de debriyajı onu bunu zorladı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...83748488/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hayırlı olsun efendy,yakıt konusunda tutumlu olsun demesen son kasa 0 km cbr650f dicem
    efendy06 bunu beğendi.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Merhabalar. Yıllarca er6f kullanmış biri olarak size er6f oneririm. Benım er6fım 2006 modeldi. 1 kere bile bir sorun yaşamadım gidişi virajı uzun yolu çok iyiydi.

Gaza tepkisi vs. 1 günde yaptığım max yol 610 kilometreydi, hiç yormadı. Yazcak - yön aklıma gelmiyor. Ben seçim yapsam yine er6fi seçerdim saydıklarınız arasında.

Sportif bir motordan geliyorsunuz. Nc serisi hoşunuza gitmeyebilir. Ruhsuz motorlar :D. Er6fın gorunusune aldanmayın cbr'dan daha dik bir oturus pozisyonu vardır.

Sıkıntısız ömürlük bir motor.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @fatih.met: Kardeş 2006 model CBF'ler karbüratörlü diye biliyorum ben. Doğru biliyrsam o motor inip iteklesek gene de 6 litre yakar. Bunun 600cc olanı bile çok yakıyor. En son kasası az (ortalama 5-6 litre) yakıyor, ama o da bütçeye uygun değil. O CBR500 takibimde, ama tarz konusunda tam istediğimi vermez diye korkuyorum. İkinci eli zayıf. Alırsak satmak zor, emin olup öyle almak lazım.

@Salurbey: En son bende onu diyecem, ama hem çok yakar, hem de o dört silindir beni yoldan çıkartır, dibini görürüm

@mostro: Bir tek servisinden çekiniyorum. Arkadaşımda ER6N vardı, sorunsuz motordu. Peki reel kullanımda yakıt tüketimi nasıldı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    maddiyat varsa
    versys
    v strom
    olmadı er 6 f
    divesiyon f

nc serisi az yakar çok kaçmaz haberin olsun
    nc alırsan arka amortisöre dikkat et
    efendy06 bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Dibini gör,bi kere geliyoruz hayata ortalama düşün yakıtı, bazen gazlarsin bazen orta şeker. Cbr650f topigi hareketli,yankee var yeni aldı,birkaç arkadaş daha var,sıfır km aldılar. Şimdiye kadar olan kullanım deneyimlerini paylaştılar,bence 0 km 650f i iyice düşün derim.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @F54: Hocam gittiği kadarı yeterli gibi görünüyor. NC'yi gidişinden çok yakıtı ve tarzı için düşünüyorum. Çok yoğun dur kalklı trafikte sürekli vites değişimi gerekiyormuş, ama bende dur kalk yok, yol boyu 6. vites. Hız olarak beklentim 130 ile giderken bağırmaması, ve 130-140'a seri bir şekilde (en azından 250CC'lerden belirgin daha seri) çıkması. Yoksa 200 yapmasını falan beklemiyorum Arka amortisör aklımda, peki nesine bakacağım da iyi veya kötü olduğunu anlayacağım ki?

@Salurbey : işte bir kez yaşıyoruz, tamam 90 sene yaşamasam da olur, ama daha 32, bir 10 sene daha yaşasam iyi olur Şaka bir yana, yakıtı fazla, onu da geçersek, 4 silindir işletme maliyeti açısından da çok cazip gelmiyor bana.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    5 6 yıl önce kullanıyordum er6fimi hiç hatırlamıyorum ama çok yakan bir motor değildi. 5lt gibi bişey yakıyordu herhalde.
    efendy06 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Cbr600f düşünmez misin?
    efendy06 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Genel olarak verebilecegim tavsiye:
    * Hacmi mumkun oldugunca yuksek olsun.
    * Mumkunse 4 silindir tercih etmezdim
    * Japon olsun
    Yazdiklariniz arasindan ozellikle NC serisi ve V-storm'u, bir de MT07'yi mutlaka denerdim yerinizde olsaydim.
    CB500, CBR500, F650GS dusunmezdim. Almisken hem yuksek cc alin, hem daha duzgun bir motor alin, ve Avrupali'dan uzak durun (ciddiyim)
    Digerleri hakkinda cok bir deneyimim yok.
    efendy06 bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Transalp güzel ama herzaman olması gerekenin 2-3 bin lira fazlasına satılıyor, heleki 700 lükleri.
    O paralara çift silindir 800cc Bmw F650 alır pürüzsüz kullanımın tadını çıkarırsınız

Nc700 ruhsuz falan filan deniliyor ama Avrupa ve dünyanın sınıfında en çok satan motoru sanırım. Bence alınabilir.
    Nt700 Gereğinden daha pahalı. Yenisi olsaydı çok güzel bir asfalt motoru olurdu.

Tenereyi kesinlikle kullanmadan almayın. Kağıt üzerinde güzel ama kullanışlılıgi düşük, ağırlık merkezi çok yüksekte, zorlayabilir.

Versys düşünülebilir.
    Mt07 kafası çirkin kabul ama fiyat performans motosikleti
    Er6n kötü değil ama az sattı, herşeyi zor olacaktır. Bakımı satışı vs.

Avrupalıdan uzak durun diyen arkadaşlari hayretle okudum.
    Asıl japon diye gereksiz bir efsane oluşturulmuş. Ergonomisi yetersiz makineleri kullandirmislar millete. Bir defa Avrupalı motor kullanınca farkı anlayacaksınız.
    Triumph, Bmw, Ktm çok karakterli ve heryonden kendi sınıfındaki japon rakiplerinden üstün motosikletler. Bakımları falan da gözünüzde büyümesin, son dönemde Yamahanin attığı kazığı kimse atmıyor.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Evet, artık motorum yok. İlk öğretmenlik yılımdan bir öğrencim gelip talip oldu motoruma, satılık bile değildi, sattım. Aklımda hacim büyütmek vardı ama karar vermemiştim.

Şimdi yeni motor bakıyorum. 1-2 silindir, yakıtı makul, CBR'den daha güçlü (bu işin en kolay kısmı bu olsa gerek zira 250 ve üstü hacimlerde çinliler hariç her motor CBR'den güçlü ) motor bakıyorum. Naked, enduro(yol endurosu), Çakma SS (CBR gibi oturulması lazım en kötü ihtimalle) sport touring gibi nispeten "rahat" edeceğim, hayvan gibi yakmayacak motor arıyorum. Bajaj, benelli, CF moto tercihlerim dışındaki markalar. Aklıma gelen motorlar;

1- NC700X
    2- NC700S
    3- Transalp 700
    4- 660 Tenere
    5- ER6F
    6- V-storm 650
    7- KLE650 Versys
    8- ER6N (ön tasarımını çirkin buluyorum)
    9- NT700 Deauville ABS
    10- F650GS (Tek silindir - tek/çift buji)
    11- Transalp 650
    12- KLE500 (Temizi yok meretin)
    13- CBR500R
    14- CB500F (8 numara ile aynı)
    15- MT07 (8 numara ile aynı)

Bu motorların + / - yönlerini yazarsanız (tecrübe sahibi arkadaşlar lütfen, -miş ile biten cümleler kurmazsanız sevinirim)

Ya da alternatif öneriniz var mıdır? Benim aklıma gelmeyen, yakıt olarak beklentim, bütçem falan baktığım modeller incelendiğinde ortada. Bu kıstaslara uyan, su soğutmalı motor var mıdır aklıma gelmeyen?

Not:

Duke390, ve Bajaj Dominar tercihlerim arasında değil. Boy 1,80. Duke küçük, Bajaj ise bajaj olmasından kaybediyor.

Orta segment motorlar bunlar. Kullanım amacına göre değişir. Arazi çok düşünmüyorsan bütçen de uygunsa NC700, MT07, Vstrom dertsiz tasasız az da yakan yeni motorlar. Uzun yolda da işini fazlasıyla görür. Biraz daha araziye de gireceğim diyorsan Transalp (özellikle son kasa, 700 cc olanlar), KLE650 ve TENERE derim. F650 2008 üzeri olanlardan bulursan olabilir. Nacizane tavsiyem bunlardır.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupalıdan uzak durun diyen arkadaşlari hayretle okudum.
    Asıl japon diye gereksiz bir efsane oluşturulmuş. Ergonomisi yetersiz makineleri kullandirmislar millete. Bir defa Avrupalı motor kullanınca farkı anlayacaksınız.
    Triumph, Bmw, Ktm çok karakterli ve heryonden kendi sınıfındaki japon rakiplerinden üstün motosikletler. Bakımları falan da gözünüzde büyümesin, son dönemde Yamahanin attığı kazığı kimse atmıyor.
    Zamaninda KTM'in yaptigi en iyi motosikletin, daha 1 sene 3000km olmadan, 4 ay serviste kalip motoru sokulup degistirilmek zorunda kalinca, ister istemez oyle dusunuyor insan; ozellikle de daha once 12 sene boyunca sahip oldugum 3 farkli Japon motosiklet serviste 1 gun bile gecirmemis olunca...

Ama bunlar sahsi ornek. Eminim tersi deneyimi olanlar da olmustur. Objektif fikir icin belli bir modelin uluslararasi forumuna gidip kronik sorunlar ("teething problems" diye gecer) bolumune goz gezdirin. Fikir sahibi olursunuz.

Avrupali motosikletler genel olarak Japonlardan cok daha sorunlu. Bu bilinen ve umum tarafindan kabul gormus bir gercek. Kabullenin artik. Marka sevginiz mantiginizin onune gecmesin.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    @whitedeamon : Hocam 4 silindire hazır hissetmiyorum esasen, yoksa CBR650F bakmak için icabında bütçeyi biraz daha zorlayabilirim. Ancak ister 600F olsun ister 650F, bunların ikisine de kendimi hazır hissetmiyorum. 2-3 ay kadar BMW R1100RT kullandım, tamam 1100cc ama alet ağır ve konfor odaklıydı. Uzun vadeli kullanarak tecrübe edindiğim motorların en güçlüsü CBR250R. Arada kısa süreli denemelerim tabiki oldu, ama bir kez R6'ya binip çevre yoluna çıkınca anlamıştım, halen o fikirdeyim, o dört silindir bana çok Ani hızlanma, yüksek tork eğrisi falan sorun teşkil etmez, ama 200 km/h üstü süratlere rahatça çıkan motorlardan şimdilik uzak duruyorum, inşallah hep uzak duracağım. Çünkü kendimi biliyorum, motor giderse, bende giderim.

@hasmet : Hocam kısa süreli F650 ve R1100RT deneyimlerimden yola çıkarak, BMW'nin iyi olduğu kanaatindeyim. Tamam parçası ve işçiliği pahalı, ancak orta-üst segmentte japonlar için de aynı durum geçerli. Bizim buralarda F650GS tamiri ER6F tamirinden daha kolay.
    Hacmi mümkün olduğunca yüksek tutmak konusunda maalesef yakıt ekonomisi beklentim dolayısı ile en fazla 700-750cc'ye çıkabiliyorum.
    Ama önceliğim, temizini bulabilirsem ABS'li V-storm (inşallah abssiz olanlara kıyasla, bunun freni tutuyordur, sonra konu açarım "duramadım diye") yok bulamaz isem NC şeklinde olur.

@mephamd : Hocam çift silindir F650GS vermiyolar ki TA700 parasına TA için yazılan fiyatlar yüksek, ama sıkı pazarlık edilebiliyor, çünkü 700lük olanı çok tutulmadı piyasada. Ancak, süreç içinde 800 cc çift silindir F650GS bulabilirsem temiz, tabiki ibre ona döner. Sonuçta her şeye "daha fazla" sahip bir motor TA700'e kıyasla. NT'nin pahalılığı noktasını çok önemsemiyorum esasen, şaftlı, kendinden çantalı, güzel bir touring. İlgimi çekiyor, ama inceliyorum, benim ilçede onun lastiği patlasa yapamazlar. Hatta muhtemelen lastiği sökemezler bile
    Tenere'nin en büyük vaadinin arazide daha iyi bir sürüş olduğunu biliyorum diğerlerine kıyasla. Esasen kağıt üstünde istediğim her şeye sahipken, dikkat çekecek derecede asi görüntüsü ile ilgileniyorum. Ama biliyorum ki asfaltta o paralara daha iyi seçenekler mevcut. MT07'nin kafa kısmındaki çirkinlik bir takım aksesuarlar ile giderilir, o mühim değil de, hocam motor naked, hani almışken rüzgara karşı biraz korusa daha iyi olur diyorum, onu da ER6F sağlıyor. Yoksa biliyorum ER6F'in bakımı sıkıntı, satışı sıkıntı, olur da kaza yaparsam hepten sıkıntı. Bu işin sonunda yine DL650 ABS, NC falan kalır muhtemelen seçenek olarak, bir de temizini bulursam F650GS. NC'nin karaktersizliğine bende katılıyorum. 700cc ama o karakterde değil motor. Pekala 300-400 cc ile aynı haz yaşanabilir diyor herkes, haklılar. Ama alet zaten yakıt tasarrufu, maliyet düşürmek gibi kaygılarla tasarlanmış. Normaldir, onun karakteri benim pozisyonumda rağbet görür. Sadece şu amortisör işi kafa karıştırıcı.

@ Albion, arada araziye girerim, ama girdiğim araziye ss'ler hariç her motor girer. Aslında TA650 hastasıyım, ama meret ortalama kullanımla bile 6 litre yakar diyorlar. Düşündürüyor.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Transalp 700
    2- Versys
    3- V-Storm
    Benim tercih de bu olurdu...
    efendy06 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tercih de bu olurdu...
    Neden peki? Neden TA700 DL650'nin önüne geçiyor? Açıklarsanız ben de ona göre yönelebilirim.
    Salih_T bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    SD 1290R
    Ama önceliğim, temizini bulabilirsem ABS'li V-storm (inşallah abssiz olanlara kıyasla, bunun freni tutuyordur, sonra konu açarım "duramadım diye") yok bulamaz isem NC şeklinde olur.
    Benim de sahsi tercihim aynen bu sekilde oldurdu. V-Strom daha zevkli, NC ise daha oturakli ve ekonomik olur diye tahmin ediyorum...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    TA 700 çok araştırmıştım. Hatta geçen yaz satılık ilanındaki bir çok motor, hala aynı elden satılık ilanlarda. Fiyatları çok yüksek. Motor çok iyi ancak o fiyatları o motora verirken, aklınıza farklı alternatifler gelebilir.
    efendy06 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Neden peki? Neden TA700 DL650'nin önüne geçiyor? Açıklarsanız ben de ona göre yönelebilirim.
    sadece görüntüsünden dolayı..

aslında parça, işçilik ve 2.el piyasası eşit olsa ilk seçeneğim şeklinden ve gücünden dolayı versy olurdu..
    -versy parça fiyatından ve bulunabilirliğinden kaybediyor.. güvendiğim bir ustam var bi şekilde yaptırırım..
    -xl700 içlerinde en fazla yakıt tüketeni.. tek sıkıntısı bu bana göre..gerçi 2.eli de rakibi vstorm kadar iyi değil..
    -vstorm a gelirsek...geçen gün ustamlada görüştüm sana vstorm alalım dedi. 2. el piyasası en iyi olan o... yakıtta xlden avantajlı.. parçada versyden.. ama tip olarak diğer ikisi daha iyi bana göre..

sonuç olarak hala karar aşamasındayım.. seneye kadar birikim yapıp xl700 yada vstorm dan birine karar vereceğim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6f al, arkana bakma bence.. Hem spor hem şık, hemde az yakar.
    Ah be levent hocam çok iyi bir motor
    Bir de yedek parça fiyatları çok pahallı olmasa tam alınacak motor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)