Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAJAJ EURO4 ÜRÜNLERİN SEVKİ HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem ata bey bajaj street avenger 150 modelinin euro 4 versiyonu gelecek mi? ayrıca 200 lük versiyonu gelecek mi?
    Değerli moto.alic; euro4 normlarına uygun bazı modellerimiz ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kesinleştikçe bildirmek durumundayız. Selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ne oran var ne orantı aman banane.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Önümüzdeki hafta büyükihtimal sıfırını alacağım bu motorun benim sorum sıfırını alırken nelere dikkat etmeliyim, motorun nerelerine bakmalıyım bide bu motorla birlikte tamir kiti veriliyormu?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    %37Ötv ötv üzerinden %18kdv kdvnin kdvsininde kdvsi vergi oranlarına dolar kuruna bakıp yorum yapalım

Arabalarda durum daha vahim devletimiz bizi sağolsun çok düşünüyor merak eden bakar arabanın geliş fiyatı ile vergili satış fiyatlarına
    efendy06 bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Ekrem Abi Selamlar;
    Dominar'ı daha erken bekliyorduk açıkçası. Mayıs 20'sinde sevkiyat ise Haziranı bulacak trafiğe çıkışlar.
    Bunun daha erken olması sağlanamaz mı? Şahsen beklerken heyecanımı kaybetmekten korkuyorum.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %37Ötv ötv üzerinden %18kdv kdvnin kdvsininde kdvsi vergi oranlarına dolar kuruna bakıp yorum yapalım

Arabalarda durum daha vahim devletimiz bizi sağolsun çok düşünüyor merak eden bakar arabanın geliş fiyatı ile vergili satış fiyatlarına
    Bunların tabiki farkındayım ve şu alttaki firmalardan sahiplerinide tanırım çalışanlarınıda yani konuya uzak bir değilim.
    http://www.nasyonel.com/#1 Sahipleri : Enis Hancı , Rıza Hancı ilk bu işi kuran Esat Hancı abileridir.
    http://www.referansoto.com/ Sahipleri : Uçar ailesi isim yazmak istemiyorum medyatik oldukları için.

Yani bu konulara vakıf birisiyim. Benim ne oran var ne orantı demem 12.000 TL fiyat beirledikleri ürünü dolardan sebep yaptık diyebilir 5 ay sonra yada 1 sene sonra dolar arttığı halde 9.000 TL gibi bir rakama düşürebilirler. Bu yapılmadı diyebilirmiyiz ? 12.000 TL ver ürünü al Bir sene sonra model yükseltmek isteyen insanın edeceği zarar ne olur ? Gerçekten oran yok.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların tabiki farkındayım ve şu alttaki firmalardan sahiplerinide tanırım çalışanlarınıda yani konuya uzak bir değilim.
    http://www.nasyonel.com/#1 Sahipleri : Enis Hancı , Rıza Hancı ilk bu işi kuran Esat Hancı abileridir.
    http://www.referansoto.com/ Sahipleri : Uçar ailesi isim yazmak istemiyorum medyatik oldukları için.

Yani bu konulara vakıf birisiyim. Benim ne oran var ne orantı demem 12.000 TL fiyat beirledikleri ürünü dolardan sebep yaptık diyebilir 5 ay sonra yada 1 sene sonra dolar arttığı halde 9.000 TL gibi bir rakama düşürebilirler. Bu yapılmadı diyebilirmiyiz ? 12.000 TL ver ürünü al Bir sene sonra model yükseltmek isteyen insanın edeceği zarar ne olur ? Gerçekten oran yok.
    Japonlarda euro 4 e geçince 250 ccleri dominardan pahalı olur deniyor bekleyip görmek gerekir ns ler 8,900 lerden 8.300 lere düşmüştü 2 elimiz deyersizleşti diye isyan etmişti millet
    efendy06 bunu beğendi.

Her şeyin en pahalısını kullandığımız bu yerde, bu fahiş fiyatlaydan hoşnut olduğum anlaşılmasın lakin 100bin tl değerindeki otomobile 150bin tl vergi ödediğinden bihaber arkadaşlar olduğunu görmek, üstüne üslük burada 65000€ ya aldığı otomobilin avrupada da 65000€ satıldığını sanıp, ilginç bir matematikle, motosikletleri kastederek "bunların yanına arabalar bedava yiaa" diye ahkam kesmesi içimde bir umutsuzluk yarattı. Üslubundaki çirkinliğe değinmeme gerek bile yok sanırım. Yanlış anlamış olup, haksız olmayı dilemekten ve hayırlı günler demekten fazlası gelmiyor elimden...
    Belfast bunu beğendi.

Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Abi Selamlar;
    Dominar'ı daha erken bekliyorduk açıkçası. Mayıs 20'sinde sevkiyat ise Haziranı bulacak trafiğe çıkışlar.
    Bunun daha erken olması sağlanamaz mı? Şahsen beklerken heyecanımı kaybetmekten korkuyorum.
    Aleykum Selam Değerli sdt;

20 nisan tarihinde gemi ile yola çıktı. Varış, gümrük işlemleri ve satışa hazır olması net 30 gün. Daha öncesi imkansız görünüyor maalesef.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bajaj'a bakış açısını çok değiştiriyor Ekrem Ata.En azından ciddi bir problemle karşılaştığınızda en yetkili kişiye kolayca ulaşabiliyorsunuz.Bir gün dominar almaya karar verirsem bunun en büyük sebebi ekrem abi olur.Adam yaşayan garanti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    18 bine kaç adet dominar 400 satacak acaba

Ayda satacağı miktar bu fiyata bir elin parmaklarını geçmez

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Ekrem bey , boxer motorlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Bazı yerlerde hiç bulunamıyor bazı duyumlara gore de Turkiye'de satışı durduruldu(euro4). Türkiye'deki geleceği nedir bu modelin? Saygılar.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [COLOR="Silver"]

Maalesef değerli sheriff87; bu fiyat için inanın çok çalıştık. Özellikleri ile fiyatı mukayaese edin. Bir de üzerinde % 37 ÖTV, ÖTV'li rakamın % 18 KDV rakamını da hesap edin. Bu rakamın çok üzerinde bir tablo çıkıyor.

Çift ABS, kaydırmalı debriyaj gibi özellikleri ile çok iyi bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebilirim. Yakın zamanda kullanıcı yorumları gelince dediklerim daha iyi anlaşılacak. 400 cc motosikletin sürüş zevki her halükarda hissedilecek.

Sizi mutlaka bir dominar 400 ile görmek isterim.

Mardin'li motorsever arkadaşlarımıza selamlar...[COLOR="Silver"]
    A.Selam çok sağolun. Özelliklerine filan diyecek bir sözümüz yok nitekim 3 yıldır beklememizin sebebi markaya olan güvenimizdendir. Fiyat konusuna gelince, sizin samimi olduğunuza inancım tam. Lakin gelirimizde bir artış olmadığı gibi cebimizdeki para da eridi o yüzden, en azından kardan bir miktar feragat edilmek suretiyle, daha uygun bir fiyat bekliyordum açıkçası. Devlete de sözümüz geçmiyor ki vergileri indirtelim. Dominarı bende isterim zira aradığım tüm özellikleri sunan bir model tıpkı pulsar gibi kullanıcı dostu bir ürün. İlk lansmandan sonraki beygir kırpılması can sıkıcı olsada beni pek üzmez çünkü uzun yolcuyum. Pulsarla tek günde 900 km yol yaptım bana mısın demedi. Dominarın daha güçlü olmasının yanında hint forumlarında en çok övülen özelliği konforlu olması. Daha ne istiyim. Ha bir enduro olursa çok daha güze olur, bunu bajaj globalede yazdım ama yaparlar mı bilmem. Çok uzattım kusura bakmayın motor hele bi gelsin Allah Kerim.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 bine kaç adet dominar 400 satacak acaba

Ayda satacağı miktar bu fiyata bir elin parmaklarını geçmez
    Değerli Pistonlar; haziran ayı sonunda satış rakamını burada paylaşacağım. (bayimize satış değil, parekende satış)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey , boxer motorlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Bazı yerlerde hiç bulunamıyor bazı duyumlara gore de Turkiye'de satışı durduruldu(euro4). Türkiye'deki geleceği nedir bu modelin? Saygılar.
    Değerli Hubalahubhub; euro4 kapsamında boxer 150 maalesef olmayacak. Selamlar...

Millette bir motorsiklet tutkusu var fiyatlar yüzünden motorsiklet alamıyor. Suclu mu arayacan herkes suclu. Çünkü biz fakiriz ve dahada fakirleşecez 125 cc motorlara bu yorumları yapacaz. Devlette vergileri indirmiyor çünkü dışarıya musluğu kapatıp türkiyeye para akışını saglamalı. İnşallah bu yaz dolar ve euro düşecek

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlarda euro 4 e geçince 250 ccleri dominardan pahalı olur deniyor bekleyip görmek gerekir ns ler 8,900 lerden 8.300 lere düşmüştü 2 elimiz deyersizleşti diye isyan etmişti millet
    CRF250 Rally örneğine bak dostum
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Ekrem Abi şimdi nası Pulsarı dehşet uygun fiyata satıp piyasayı alt üst ettiyseniz Domınarıda yine aynı şekilde 16 bin çıtasında tutup bu sefer tüm markaları allabk bullak edebilirdiniz...o zaman inanmayacaksın ama bende bir Domınar sahibi olabilirdim..şimdi diyeceksin ki 16 bin veren 18 bin neden vermesin..abi öyle değil işte..bunun plakası var sigortası var lastiği değişir genelde çantası var demiri var 20 bine yaklaşıyor ve bu paralar bir Hint Malı ürüne ben vermem..vermek isteyende 3 kez düşünür..

ama sizde baktınız mal satılıyor diğerlerine diğer markalara benzeyip kur dolar muhabbetini çıkarıp onlara benzemeye başladınız..gönüllere kaliteli ürün uygun fiyat mantalitesiyle başlayıp sonra kaliteli ürün ama kitlamasyon fiyat kriterlerine geçtiniz...

pulsarın fiyatı bu kadar uçmamalıydı..pulsar artık eski hızında satmaz..millet 2.ele yönelir...

dominarda beklenen hedefe ulaşamaz...bence...

ha isterim ki yanılayım...Bajaj zirveye yerleşsin..

birde Honda 250 lik Rallyi 20 bine satıyor diye kıyaslamayın..biz 400 lüğü 18 e veriyoruz demeyin...

rally 250 nin hakkıda 20 bin değil domınarın hakkıda 18 bin değil...

şuna cevap ver Ekrem Abi..

Dominar siparişi geçtiğinizde Bajaj Indıa Firmasına ilk ödemeyi yaptığınızda dolar kaç liraydı..şimdi kaç lira..haydi bakalım ürün maliyetini samimiyetle yayınladın şimdi dolar düştü Domınarı 17 den verecekmisin..madem olay kur da bitiyor..ürünü Kawasakı Z Moto gibi dolar üzerinden fiyatlandır...
    .

Motosikleti
    dominar
    Ekrem Bey selamlar,

Her şey iyi güzel hoş da kaç yıldır mevcut problemlerin hala devam etmesi ne olacak? NS200 konusundan alıntı:
    Alıntı szralp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bende siyah gri 2017 200ns le araniza katildim ilk motorum. Motorumu cuma gunu teslim aldim fakat bir kac sorunum var ilki gosterge kendini sifirliyo suan motoru calistiriyorum kadran gidiyo devir saati tekrar sifirdan sona gidip aciliyo ve saat sifirlaniyor bu sorunun akunun zayif olmasindan dolayi olma sansi varmidir yoksa gosterge mi sorunludur ? Birde motoru kaldirirken 3000 devir civari kaldirdigimda stop ediyor motor daha devirli mi kaldirmak gerekli motoru ?
    Evet 18.000TL'ye Dominar mantıklı. 250cc motorlar o para, evet. Ama ya böyle ufak tefek de olsa problemler olma ihtimali ne olacak? Stop etme problemi, gösterge problemleri vs. Sinek misali, küçükler ama mide bulandırıyorlar. Ve işin kötüsü de bu problemlerin yıllardır NS200'de devam ediyor olması.

Ayrıca kurdan dolayı bu fiyata çıkıyorsa Dominar, kur düştüğünde de fiyatın düşmesini bekliyoruz. Hatta direkt dolar olsun para birimi, hem siz de kurdan etkilenmezsiniz.
    efendy06 ve mete_han bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi örnek veriyorum 1 dolar 2 lira olsun ve 1 dolar 3 rupi olsun.

biz eskiden 8 liraya aldığımız bajaj motoru 4 dolara yani 12 rupiye alıyorduk. yani işin temelinde biz motoru 12 rupiye alıyorduk ve bizim paramız rupiden değerli olduğu için 8 liraya alıyorduk.

şimdi bajaj 11 lira olmuş. rupi türk parasına göre değer kazanmadığını var sayarak ilerler isek şöyle oluyor. eskiden 8 liraya aldığımız yani 12 rupi eden motor şimdi 11 liraya satılıyor ve bunu rupi olarak çevirirsek 16,5 rupi fiyata satıyorlar.

bunlar kendi ülkelerinde bu motora zam yaptılarsa bizede zamlı olarak yansıyordur.

arada doların bir etkisi yok. yani dolar değişiyor ama asıl meselenin kökü rupi ve türk parası arasındaki değerlilik oranı. 1 dolar 2 lira iken 1 dolar 3 rupi ise 1 liraya 1,5 rupi alırız ve buda 8 liralık motora 12 rupi veriyoruz demektir.

şimdi dolar bize 3 lira olduysa hindistanda 1 dolar 4,5 rupi olması lazım. aksi halde hindistan parası bizim paramıza göre değer kazanmış demektir.

not: rupi ve liranın dolar değerini misal salladım.

ekleme yapıyorum; doların artmasıyla hindistan motor üretimi pahalılaşmıştır ve kendi ülkelerinde 12 rupilik motoru 16,5 rupi parasına zam yapmışlardır ve bizde eskiden 8 liralık olan şeyi şimdi 11 liraya alıyoruz çünkü dolar arttı diyoruz.

evet işin kökü yine dolara bağlanıyor.

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bin liraya canı alınmamış, sürekli servise sokmayacak, sıfır üretimi devam eden, ikinci el bir otomobil gösterebilir misiniz?
    50 bin liraya yakıtı az olan, tutulan model sıfır km araç gösterebilir misiniz?
    Bazen insanlar öyle konuşuyor ki aynı ülkede yaşamıyoruz diye düşünüyorum...
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Be kardesim zekanında bu kadarı.. Çok zihni parlak biri olduğunu düşünerek şunu yazıcam sadece ;
    20 bine aldığın motor , avrupa ülkelerinde 4000 euro civarında satılan motorlar. Kur un burda 1/1 olduğunu düşünürsen 4000 liralık motor. Almanya'da 1300 euro en düşük ücretle çalısan bir işci yaklaşık 3 maaş ile bunu alabiliyor , aynı orantıyı burda kurarsak 14 maaş ediyor.

Ayrıca bahsettiğimiz sey sıfır araç fiyatları. 250 lik 20000 liralık bi motorun yanında 1400cc bi aracın vergi orantısı ile fiyatını ve 200.000 km den fazla kullanılabilir olduğunu düşünürsen bedava.

Havalar hala soğuk. Kasksız dolaşma kardesim. Üşümesin kafan.
    Yarildimmmmmm adjzjwhjzjsjsjs

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Sayin Ekrem bey ilk basta size reklam yapiyorsunuz diye kizmistim ama simdi dusuncelerim degisti.diger markalarin ceolarida gelip burda insanlarin icine karissa fena olmaz.japon markalarin fiyatlari oldukca pahali oldu artik.Benim tek hayalim 4 silindir bir motor almak mealesef bizim ulkemizde cilgin fiyatlar bir turlu yetisemiyoruz.Su hintliler ne zaman 4 silindir yada 3 silindir motor yapicakk.Yapsinlar ilk ben alicam vallahi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)