Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Park Ampulune 95 TL CEZA

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba,

İzmir'de oturuyorum, sabah saatleri yeşildere yolunun nasıl bir trafik olduğunu biliyorsunuzdur eğer izmirdeyseniz bu trafikte fark edilmem için 5 liralık led park ampulu alıp taktım çakar şeklinde yanıp sönüyor.

Bu led ampul diğer sürücülerin dikkatini dağıtıyormuş bu yüzden 64/1-b-5 maddesince Yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak kanununa göre 95 tl ceza kesildi.

Sorum şu koskoca motosikleti görmeyipte üstümüze kıran adamlar 5tl lik fındık kadar ledimi görüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum sinirlenmene gerek yok. kanuna aykırı bir şey yapmışsın ve ceza yemişsin. polis görevini yapmış.
    fearlesboyy ve pea bunu beğendiler.

byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sinirlenmene gerek yok. kanuna aykırı bir şey yapmışsın ve ceza yemişsin. polis görevini yapmış.
    Ceza yazsın gereken kişilere yazmasın demiyoruz, Sabah vakti günlük güneşlikken 1 tane led ampul yakmışım bunun için cezamı yazılır akşam açmış olsam neyse

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yazsın gereken kişilere yazmasın demiyoruz, Sabah vakti günlük güneşlikken 1 tane led ampul yakmışım bunun için cezamı yazılır akşam açmış olsam neyse
    kanunda sabah-akşam farkı yok diye biliyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dua et önder abi emekli oldu

https://eksisozluk.com/deli-onder--4194119
    F54 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    la kurala aykırı davranmışsın işte. sonradan ışıklandırma sistemi kurmak/takmak yasak.

arabacı önüne kırınca kızarsın ama? camı açıp da "ee, çarpmadım ki" dese, "he tamam o zaman" diyecek misin?
    MotorKafa ve nines bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Zaten trafik cezalarına iki çeşit itiraz var;
    1- Kime ne zararım var ki?
    2- Herkes yapıyor yine ben ceza yiyorum?

Geçmiş olsun.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çakar yasak, muayeneden de geçmez bu yüzden çinden aldığım lambaları taktırmaktan vazgeçtim. Zararına sattım.
    Farkedilmek için reflektif sarı yelek giyin gündüz gece lambadan daha etkili.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde bir akşam çevre yolunda gidiyorum, ilerde kocaman bir far, uzunlar yanıyor, dedim biri ters yönde üstüme geliyor herhalde, sonra dikkat ettim ışık yaklaşmıyor, biri geri geri gidiyor diye düşündüm. Işıkta yakaladım, ne göreyim, bir adet Cg li arkadaş, bildiğin ön farı arkaya monte etmiş.
    weirdo1 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde bir akşam çevre yolunda gidiyorum, ilerde kocaman bir far, uzunlar yanıyor, dedim biri ters yönde üstüme geliyor herhalde, sonra dikkat ettim ışık yaklaşmıyor, biri geri geri gidiyor diye düşündüm. Işıkta yakaladım, ne göreyim, bir adet Cg li arkadaş, bildiğin ön farı arkaya monte etmiş.
    arkasına mı monte etmiş?

Riptalon ve Osm@n bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartısız öyle yani, öndeki farın aynısı değil, kare, beyaz camlı kocaman bir far, ve içinde bildiğin uzun far etkisi yaratan bir ampul, ve de sürekli yanıyor, öyle frene basınca yükselme falan değil.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Motosiklette modifiye var mıydı? (air süspansiyon, ayna iptali, sticker, açık egsoz vs.)
    Kullanım tarzında bir değişiklik var mıydı? (apaçilik, teker yapmak, lastik yakmak, agresif sürmek vs.)

Yanlış anlaşılmasın sadece bu yada bunlar gibi farklı detaylar polis memurunu tetiklemiş olabilir mi bunu merak ediyorum.

Eğer bu yada bunlar gibi ek detaylar var ise dikkat çekmiş olabilir. Yoksa da ya çok sıkı bir kontrol yapılmış yada gerçekten çok şanssızlık anına gelmiş.

Polis memuru, kanuna göre yasak olduğu için görevini yapmış ve gerekli cezai işlemi uygulamış. Bu nedenle polis memuruna kızmak yersiz olur. Bu konudan bağımsız olarak, her zaman ve herkese eşit uygulamadıkları için hep birlikte kızabiliriz emniyet teşkilatına komple.

Ceza için de geçmiş olsun.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi olmuş. bir daha kanuna aykırı modifiye etmezsin. edersen bir daha ceza yersin. paran boksa sorun yok. takılmaya devam et.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çakar kullanmak emniyet teşkilatı tekelinde diye biliyorum, o yüzden cezayı özenle kesmiştir bence

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Zaten diğer sürücülerin dikkatini çeksin diye taktım deseydin

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Gündüz far ı şeklinde sabit yansa ceza yemezdiniz. Burada ki sıkıntı farlarınızın çakar olması.
    Geçmiş olsun

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündüz far ı şeklinde sabit yansa ceza yemezdiniz. Burada ki sıkıntı farlarınızın çakar olması.
    Geçmiş olsun
    Olayın aslını yukarıdaki arkadaş yazmış. Sen yapılan işlemi tam olarak anlamamışsın. Led ampule değil, çakara ceza yedin. Forumda defalarca ikaz edildi. Okumuş olsaydın ceza yemene gerek kalmayacaktı. Geçmiş olsun.

Burdan üstüne yürüyen aksi insanlara yorum yapmıyorum insallah aynı sey onlarında basına gelir.
    Keske led takarken buraya danıssaydın daha mantıklı şeyler yapabilirdin trafikte extra bi şey takmak yasak işgüzarın tekine denk gelirsen keser cezayı istanbulda cok umursamıyorlardil.Ayrıca sunu söyliyeyim ısık falan hikaye kaza olunca ısık falan dinlemiyor ben cakar taktırmıstım uzun 3 modlu farkedilmemek imkansız ama adam yine geldi carptı :D

Ne yaparsan yap elbet biri çarpıyor o yüzden olay led de değil süratle ilgili kimseye güvenme..

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Valla beni cok rahatsiz ediyor cakar lambalar vazgecin aykiriliklardan

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Geçen beni de durdular egzoz sesini bile kontrol ettiler ve öndeki beyaz led dikkatlerini çekti orijinal gibi duruyordu zaten kontak aç kapa yaptılar çakar modu var gibisinden şükür sorun çıkmadı ama eminim çakar modunu iptal etmeseydim bana yazacaklardı cezayı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)