Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Siz tecrübeli arkadaşlara birkaç soru.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kusura bakma ama önerdiğin motor yakıtta cimri falan değil, 100 km 2,5 lt falanda yakmıyor,çok yaktığından fabrika verilerinde yakıt tüketimini bile yazmamışlar,,al buyur burda gerçek kullanıcı verileri var ,6lt üstü yakan bile var
    http://www.yakittuketimi.net/bajaj-pulsar-rs-200/

onun haricinde motorun fabrika verisi son hızı 140.8 km ,,göstergenin fazla gösterdiğini herkes biliyor
    ve 0-100 hızlanması 8 saniye değil 10 saniye,,bajaj yine korkudan teknik özelliklerine 0-100 hızlanmasını koymamış
    aşağıdaki videoda 0-100 ve çeşitli hızlanma videosu var
    https://www.youtube.com/watch?v=w0Ry9G_ZrXc
    RS 200 kullanicisiyim, bir depoyla 350km uzerine cikabiliyorum tanidiklarim arasinda 400km yapan var. 1 depodan kastim, depo 12 litre ama 2 litresi yedek, isik yaninca petrole girdim 10 LT civari benzin aldi. Bu bahsettigim surusun 200km'si uzun yol, 150'si Antalya'nin sikisik sehir ici trafigi. 350km boyunca ben (80kg) + nisanlim (50kg) + 45kg yuku tasidi motor. Ozetle RS 200 ile yakit tuketimini 2,5LT/100km seviyesine dusurmek zor degil ve iddia ediyorum bu sinifta duke 200 haric bu motosikletten daha ekonomik olani yok

141km hizda RPM isigi yaniyor, fabrikanin belirttigi deger bu olabilir, gostergede 152km'de kesiciye giriyor. Gosterge fazla gosteriyor haklisiniz ama diger markalarda bu konuda cok farkli degil.

0-100'un 8sn oldugu kendi motosikletimin videolarini gerekiyorsa youtube'a yukleyebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum racing tarzi motor cok bayar seni 1 2 saat sonra kryiften cok agri baslar keza naked de oyle bak sen beni dinle guzel bir scooter al o paralara cok ekonomik cok konforlu keyifli seni yorda yormayacak bagaji vs olacak bir suru scooter var hem ekipman hem uzun yol konforu yeni baslayacaksan vitesli motor dertli zincir yaglamasiydi bagaj yetersizligi falan ...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Sen araştırmalarını yapmışsın zaten biliyosundur birçok şeyi.. ss motorada hevesin var sanırım.. ama bence scooter düşünmesen bile naked motorlara bakmayı es geçme derim.. çok zevkli olur artçıyla.. görüntüsüde ilgi çekici olan motorlar var ss den aşşağı kalmaz bir çoğu..

Motosikleti
    2020 R6
    "Pistonlar" R25 şuanlık düşünmüyorum çünkü 2015 sıfırı 15milyar olan motora 2.elini 15 milyar istiyorlar. Sıfır alırsam da ekipmana para kalmayacağı için maalesef alamıyorum. CBR 250R yerine ABS li RS200 şimdilik daha çok işimi görür diye düşünüyorum. Tabi herkesin görüşü farklı olabilir.

"c3y" usta önerin için sağol ama bir önceki mesajda durumu açıklamıştım.
    "Scooter ve ya naked diyen arkadaşlar öneriniz için teşekkürler. Oturuş pozisyonlarına baktım ama hepsi dik oturuyor. Ben yazılımcı olduğum için artık dik oturmada sıkıntılar çekiyorum. Ayaktayken pek bir sıkıntı olmasa da otururken istemeden öne eğiliyorum. Şimdi ben bu motoru alıp racing motor gibi eğik oturursam güzel bir görüntü olmaz diye çekiniyorum. Malum trafikte görüyorum bakıyorum hepiniz dimdik oturuyorsunuz maşallah."

Önerilerinizi dikkate alarak hayırlısıyla Bajaj Pulsar RS 200 2017 modelini almaya karar verdim. Eğer seneye Honda CBR 250RR çıkarsa motoru değiştirmeyi düşünüyorum. İlk motorum olduğu için önceliği güvenlikten yana kullanarak ABS li bir motor tercihi yapmanın en doğrusu olduğuna karar verdim.

Vermiş olduğunuz cevaplar için hepinize teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Kimse sormamış sanırım görmedim ama motosiklet ehliyetinin sınıfına uygun mu baktığın motorlar önce onu bir kontrol et bence.

Hyosung her şekilde görünüş olarak en kalıplı en asıl ss makinelere benzeyen motor ama parça ve servis sıkıntısı var distribütör pek iyi değil.

Yamaha en güçlüsü ama beygir gücünün tamamını 12 bin devirde verdiği için genelde redline kullanılan bir motor yatak sarmaların sebebi de bu sakin kullanılmış bulursan iyi ama imkansız gibi. Motorunun özellikleri son ana kadar açıldığı için ömrü kısa. Ayrıca parçası diğerlerine göre pahalı.

Kawasaki en az bilgi sahibi olduğum marka o yüzden tam bilgi veremeyeceğim.

Honda benim uzun süren araştırmalarım sonunda verdiğim karardır. Daha sakin dolayısıyla daha sorunsuz bir motordur. Ama gitmek istersen de üzmez sadece 100 km/s üstü çok titreşimlidir çünkü yüksek devirde gitmek zorunda kalıyorsun uzun yol biraz yorucu. Parçası bol servisi bol motorun teknik ufak tefek tamirlerinden anlamayan ben için en uygun motor çünkü nazlı değil her şekilde çalışır gider.

Bu arada sağlam ekipman almak istersen rakam en az 4 bin olur. Bir de kız arkadaşına alırsan toplam 8 bin ona göre hesapla. Ucuz alıp sonradan pişman olma.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300 al 2. El düşünürsen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Ayakkabı kot tekstil mont eldiven 1250 tutar çarp 2 ile 2500
    2 de kask 2 bin 4500 ilk başlarken bu paraya güzel ekipman dizebilirsin

Motosikleti
    2020 R6
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 al 2. El düşünürsen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Ayakkabı kot tekstil mont eldiven 1250 tutar çarp 2 ile 2500
    2 de kask 2 bin 4500 ilk başlarken bu paraya güzel ekipman dizebilirsin
    Öneri için sağolun ama bütçem yetse de ekipmana param kalmıyor. Belki bir sonraki motor olarak olabilir.

Edit: (Mesajınızı güncelledikten sonra),
    1250 ye toplanacak ekipman da çok basit kalır diye düşünüyorum sanki ?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    350 tl kot
    200 tl eldiven
    500 civarı montlar var ( marka ixon olabilir kullanıyorum fena değil )
    300tlye de yds bot
    Kask olarak nolan n86 ( kullanıyorum ) ya da türevi bir şey olabilir

Kask 750 ye alirsan mont eldiven kot ya da bot için paran artabilir

Su an benzeri kombinasyonla dolaşıyorum
    Gönül ister dainese arai ama bütçe elvermiyor maalesef

Not : kullandığım mont 422 tl imiş
    Hudson kot montlar var yazlık bende derisi var. Derisi gibiyse kullanılabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)