Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT Revenge Kask Kullananlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaslar biliyorum belki de uzerinde en cok konusulan kasklardan birisi ama fazla arastirma yapamiyorum su anda evde bebek filan...

4,5 senedir kullandigim agv k3 en sonunda cene baglanti mandalindaki yay iflas etti ve sanirim o parca degismiyor. Degisse bile kaskin arrik miyadini dolsurdugunu dusundugumden bugun biraz ekonomik de olmasi sebebiyle mt revenge kask aldim.

Kullanan arkadaslara sorum su; kaskta islik sesi duyuyor musunuz belli bir surat uzerinde?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    İncelemesini zamanında çekmiştim onu izleyebilirsin. Ses içeriye alıyor ama ıslık sesi yok. Oldukça havadar bir kask. Alırken tavsiyem yuvarlak kafa yapısına sahipsen 1 beden büyüğünü alman. Şayet kafan hem yuvarlak ve normalde de xl beden giyiyorsan kesinlikle önermem. Zira en büyük bedeni xl. Ha olmaz mı? olur ama elmacık kemiklerine çok baskı yapıyor. Hele bir de sinüzit varsa alır çarparsın kaskı

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ben kullanıyorum 3 yıldır memnunum. kaskın yapısı yanlardan dar. 1 beden büyük tavsiye ederim. bana güven veriyor. sağlam bir kask. yüksek hızlarda içine ses alıyor.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Tesekkurler cevaplar icin. Sanirim benim kafa yapima tam uydu. 5 yasindaki agvden sonra kask kafami tam sardi ve guven verdi.
    Yalniz bende tum havalandirma delikleri kapaliyken bile bazi yonlerden ruzgar yiyince (60-70km/h sonrasi) islik sesi geliyor.
    Acaba uretim hatali olabilir mi?
    Bir de mikrometrik cene kilidi duzgun calismiyor gibi kaski takip ceneyi kitleyebilmek icin biraz ugrasmak zorunda kaliyorum. Tirtikli uc kirmizi mandala girecekken oradaki yay mekanizmasinin disari cikan uzantilarina takilip kaliyor. 5-10 deneme yapmak zorunda kaliyorum orayi gecirebilmek icin.
    Sanirim bu kaski degistirmeyi deneyeceğim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Gp replica modelini kullaniyorum,cok ses aliyor

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    ses var ancak güvenlik konusunda kaliteli bir kask.

Arkadaslar kaskin fiyati yukseldikce guvenlikten ziyade konfora ve sese yonelirler. Guvenlik bir yere kadar oluyor, o yuzden bu fiyatta bir kaskta ses olmasi normal.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Ses sorununun en saglikli cozumu pamuk yada kulak tikaci diyorlar

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler cevaplar icin. Sanirim benim kafa yapima tam uydu. 5 yasindaki agvden sonra kask kafami tam sardi ve guven verdi.
    Yalniz bende tum havalandirma delikleri kapaliyken bile bazi yonlerden ruzgar yiyince (60-70km/h sonrasi) islik sesi geliyor.
    Acaba uretim hatali olabilir mi?
    Bir de mikrometrik cene kilidi duzgun calismiyor gibi kaski takip ceneyi kitleyebilmek icin biraz ugrasmak zorunda kaliyorum. Tirtikli uc kirmizi mandala girecekken oradaki yay mekanizmasinin disari cikan uzantilarina takilip kaliyor. 5-10 deneme yapmak zorunda kaliyorum orayi gecirebilmek icin.
    Sanirim bu kaski degistirmeyi deneyeceğim.
    değiştir o kaskı sıkıntılı kilit tak diye giriyor zorlama durumu yok ıslık sesi zaten yok ya elindeki kaskı düşürmüşler ya da fabrikasyın bir problem var

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Satin aldigim yerle gorustum. Yarin goturecegim kaski bakalim. Tesekkurler.

Dostum bu kaskin olayi sadece ses degil bendede var arastirip aldim bizim insanimiz tutulmuslar sarp tan 5 yildiz almis falan filan sana tavsiyem bu kask trafik icin uygun degil gorus acin inanilmaz kotu kask alirken once guvenlik sonra en onemlisi gorus acisi ses olayini bitiricek kask yok onemli olan saglamligi ve konforu ben tavsiye etmem..

Motosikleti
    Bisan Falcon - Kuba Superlight 200
    Bende 1 yıldır kullanıyorum yüksek süratler için uygun bir kask değil 90 km/h gibi hızların üstünde hem içeriye baya bir hava alıyor hem de çok ses geçirmeye başlıyor bunun yanında kaskın aerodinamik yapısı da yüksek süratlere uygun değil rüzgar ile baş etmekte zorlanıyor ama dediğiniz ıslık sesi ve kilitte bir sıkıntı benim kaskımda yok. Alınabilir fiyatına göre güzel bir kask eğer gazlayan bir spor motor kullanıcısı değilseniz.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Islık sesi bende de oldu. Meğer üst hava kanalından biri geri açılıyormuş.

Ses aldığı konusunda herkes hem fikir. Buf takıp kulakları kapatınca bir nebze daha iyi oluyor

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bugun kaski geri goturdum yalniz baska bir mt revenge denedim kilit mekanizmasi onda da ayniydi. O yuzden kaski degistirmedim. Satici arkadas biraz el yordamiyla soyle tut soyle kitle vs gibisinden tarif etti. O sekilde daha kolay oldu.
    5 bucuk senedir mikrometrik kilitli kask kullaniyorum. Dunku cocukmusum gibi yeni ogreniyorum kitlemeyi.
    Neyse bir sure idare etsin durumlari duzeltince daha iyi bir kaska yazilirim.
    Herkese tesekkurler.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    6 Aydır mt revange kask kullanıyorum ses yok 130 hızlarda daha fazla basamadım motor gitmiyor kask dan çok memnunum kışın sıcak tutuyor yazın bunaltıyor

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bende 1 seneden fazladır kullanıyorum.ilk kullanımlarda kulağa acaip baskı yapıyor.ancak içini söküp yıkadıktan ve 3 4 ay kullandıktan sonra normale döndü.dar gelenler kesinlikle içi söküp yıkasınlar bariz işe yarıyor. Vizör sanki tam oturmuyor yerine ve fabrikasyon sanırım milim lik boşluk var kapamak imkansız.ve acaip ses alıyor. Maddiyat biraz düzelince scorpion exo 500 almayı düşünüyorum. Sesi kesmek imkansız bu kaskta tek eksisi ses fazla alması ve yanlardan dar olması darlığın çözümü içini yıkamak ve biraz kullanmak.

Motosikleti
    YAMAHA MT25
    3 aydır kullanıyorum. İlk kaskım olduğu için diğer kasklarla karşılaştıramıyorum, fakat çok memnunum. Bütün kasklarda olur mu bilmiyorum ama karşılaştığım tek sorun soğuk havalarda buğu oluşması. Bu sorunun kaskın hava girişleri ile bi alakası var mıdır acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pistte yapılan bir kazada mt kask kullanan bir sürücünün öldüğünü okumuştum. Kask yüzünden ölmüştü. Mt marka kasklara olan ilgim o haberden sonra yitirdim. Uzun süreli araştırmalarım sonucunda nolan'ın mt'den daha güvenli olduğu kanısına vardım ...

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pistte yapılan bir kazada mt kask kullanan bir sürücünün öldüğünü okumuştum. Kask yüzünden ölmüştü. Mt marka kasklara olan ilgim o haberden sonra yitirdim. Uzun süreli araştırmalarım sonucunda nolan'ın mt'den daha güvenli olduğu kanısına vardım ...
    Marco Simoncelli'yi duydunuz mu hocam? Kaskının markası AGV idi. Pistte yarışıyordu rahmetli

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Ben 7 aydır kullanıyorum öyle ıslık sesi ve yok ayrıca siyah vizör de yazın çok tak çıkar yaptım sıkıntı yok. Scorpion kaskım da var o daha fazla rüzgar sesi veriyor. Güvenlik olayına gelince beş yıldız almış bir kask.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)