Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 batması nedir? Tedavileri nelerdir?

Motovento
    REKLAM ALANI

R25 Batması Nedir?

Referandum sonrası tartışacak konu bulamayan Türk Halkı son zamanlarda Yamaha YZF R25 modeliyle meşgul. Bu konu yüzünden işi gücü bırakıp, ailesini boşlamaya başlayan Türk Halkının arası gittikçe açılıyor. R25 ve diğer motor kullanıcılarının arasının gittikçe açılması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, açıklamalarında: "İktidarda olduğumuz 2002 senesinden beri muhalefet partileriyle aramız, R25 ve diğer motor kullanıcılarının arası kadar soğuk olmadı. Japon markası kullanan kişilerin kendi arasında kıyaslama yapması, tartışması, kavga etmesi gayet normal ancak Çin ve Hint pazarının bu motorlarla kıyaslanmasını doğru bulmuyorum. Eeeeeey Çin! Eeeeey Hint! Siz kimsiniz ya?" ifadelerini kullandı.

R25 Batması Belirtileri Nelerdir?

R25 batması hastalığı düşünce yapısı ile sadece Türkiye topraklarında bulunmaktadır. Bu hastalığın belirtileri hiç kullanmamasına rağmen R25'in çok yaktığını belirtmesi, R25'in o paraları etmeyeceğini düşünmesi, Bajaj veya Benelli ile kıyaslaması, parça kalitesinin düşük olduğunu belirtmesi, bazı hastalarda sadece R25'in değil Yamaha'nın kalitesinin eleştirilmesi.

R25 Batması Tedavileri Nelerdir?

R25 Batmasını uzman Akio Gidio'ya sorduk. Gidio, tedavinin zorlu bir süreç olduğunu ancak olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti. Tedavinin süreçleri şu şekilde:

1-) Yamaha markasının uluslararası ve Türkiye pazarının büyüklüğünün ve kalitesinin gösterilmesi.
    2-) R25'in kendi segmentinde başarılı ve en iyiler arasında olduğunun kabullendirilmesi.
    3-) Batma yaşayan kişiler için ne kadar zor olduğu bilinmesine rağmen R25 kullandırılması.
    4-) İstiklal Marşı ve kapanış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    R25 ne çok konuşuldu 0 km alıp 15.000 km'yi bitirdiğim ve sanırım 20.000 km.yi üzerinde bitiriceğim çok sevdiğim motorum.Bu defa eksilerini yazıcam; öncelikle aynalar,yaw insan arkayı net gösterecek (örnek cbr250 600rr veya yeni r1) bir diyazn yapar,kolumu içeri kırmaktan gına geldi,sonra şu IRC'ler,avrupa,abd piyasasına pilot street bize ırc el insaf,sonra 2 kere üretim hatası var diyerek geri çağırma,dua eder oldum yeni bir geri çağırma olmasın diye düşünüyorum başka ne var eksi,yok bulamıyorum maalesef.

( aklıma geldi, bizde nede up side down teleskopik ön çatal yok r125 de var hayret, gerçekten sinir ediyor beni )

Kalanı çok güzel çok özel bir motor.Alın güle güle kullanın.
    oialdemir bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış..
    Capitao_3 bunu beğendi.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ne çok konuşuldu 0 km alıp 15.000 km'yi bitirdiğim ve sanırım 20.000 km.yi üzerinde bitiriceğim çok sevdiğim motorum.Bu defa eksilerini yazıcam; öncelikle aynalar,yaw insan arkayı net gösterecek (örnek cbr250 600rr veya yeni r1) bir diyazn yapar,kolumu içeri kırmaktan gına geldi,sonra şu IRC'ler,avrupa,abd piyasasına pilot street bize ırc el insaf,sonra 2 kere üretim hatası var diyerek geri çağırma,dua eder oldum yeni bir geri çağırma olmasın diye düşünüyorum başka ne var eksi,yok bulamıyorum maalesef.

Kalanı çok güzel çok özel bir motor.Alın güle güle kullanın.
    Benim motorum 2 geri çağrılmada da çağrılmadı Allah'a şükür. IRC ülkemizi genel sorunu, çağrılma konusunda haklılar. Aynalardan bende memnun değilim ancak bazı insanlar bu motoru eleştirmek için eleştiriyor. Ben onlara ayar oluyorum. Bir kere o seleye oturup kullansınlar aşık olurlar ama yok dinletemiyoruz adamlara.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 2 geri çağrılmada da çağrılmadı Allah'a şükür. IRC ülkemizi genel sorunu, çağrılma konusunda haklılar. Aynalardan bende memnun değilim ancak bazı insanlar bu motoru eleştirmek için eleştiriyor. Ben onlara ayar oluyorum. Bir kere o seleye oturup kullansınlar aşık olurlar ama yok dinletemiyoruz adamlara.
    bu kadar satılması sevilmesi,son kullanıcı noktayı koyuyor zaten.Ama isterdim ki r125 in bazı özellikleri r25'de olsun,mesela tam ss gidonu ve oturuşu , ters teleskopik çatal.Bunları kesin r25'e koymaları gerekiyordu bence.
    mostro bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Aynen ne çok konuşuldu r25. Lütfen artık 959 panigale hakkında konuşalım parça kalitesi vs..
    jimi_hendrix ve Capitao_3 bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim bu millet bir acayip kendisine ait olmayan şeyi babasının malı gibi savunur yada hiç görmediği,kullanmadığı,ilgilenmediği şeyler hakkında kıskançlıktan sürekli bok atıp durur akrabalık ilişkişinde de bu geçerli fakir akraba zengini kıskanır zengini fakir olan akrabası zenginleşince onu kıskanır.

Siz hayattın keyfini çıkarın boş verin millet ne diyor.

Sürekli çok yakıyor deniyor. Ulan yakıyorsa bana yakıyor, kullanıcısına yakıyor. Sanki benzin parasını senden alıyorum.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    R25 batmasini bilemem de size batan birseyler var sanirim, hayirdir R25 uretim ortagi falan misiniz?

Kullanicisi olan/olmayan bir suru insan R25'in kotu yanlari hakkinda bazi seyleri tutarli bir sekilde forum ortaminda diler getirmis, size batan ne?

R25 cok yakiyormus, kronik yag pompasi yuzunden yatak sariyormus, parca kalitesi Yamaha'nin adina yakisir seviyede degilmis, servisler gelen musteriye insan muamelesi yapmiyormus vs. bunlarin hepsi yalan yanlis olsa ne olur? Yada Tum bunlar dogru olup senin icin sorun olusturmuyorsa senin motosikletini kullanma engel mi?

Ates olmayan yerden duman cikmaz diye bir deyim vardir, bu kadar insan ayni seyleri tekrarliyorsa demek ki bir sorun olma ihtimali yuksek.

Ayrica forumda R25 hakkinda kullanicilari tarafindan acilmis magduriyet konularini da zaman zaman goruyoruz, konuyu acarken yazdiklarini o baslik altinda bir tekrarla bakalim R25 kullanicisindan ne tarz bir tepki alacaksin

Kullanıcı maduriyetini sadece R25'e ait değil. Benelli'de de sorun çıkıyor, Honda'da da sorun çıkıyor, Bajaj'da da sorun çıkıyor ama bir R25 dalgası tutturulmuş gidiyor. Daha R25 insanlar R25 şöyle böyle atıp tutuyor. Şu ana kadar gittiğim servislerde çok güzel ağırlandım, oturdum çayımı içtim, gittim. Bu servislerle ilgili değil bizim insanımız ile ilgili bir durum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle aynalar,yaw insan arkayı net gösterecek (örnek cbr250 600rr veya yeni r1) bir diyazn yapar,kolumu içeri kırmaktan gına geldi,
    Abi yuvarlak kör nokta aynası tavsiye ederim
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    İyi de konuyu hep R25'ciler açıyor kimi şikayet , kimi diyor Yamaha fakirlere motor satmayacak
    R25'cilerde ki durumunda biraz ergenlikte olur herkes bana bakıyor , beni konuşuyor gibi gelir ona benziyor.
    Zamanla geçer ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Tedavisi mt07 veya xj6f almak

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    r25 güzel motordur iyidir, bir defa kullandım, açıkçası selesi ve oturuş pozisyonu benim motordan daha iyiydi ve rahattı... Nefret sebebi ise bir tane normal r25 kullanan birilerine henüz rastlamamış olmam; nerde egzozu açık bağıran bi ses duyuyorum, bi bakıyorum ya pulsar200 ya da r25...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    R25 çok yakıyor almayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 çok yakıyor almayın.
    Kawasaki de yedek parçası çok pahallı almayın

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    R25 batmasını bilmem. Fakat avrupalıların 7 euro ödediği hava filtresini(Yamaha XCity250) bize 70-80 TL.ye itelediklerinde baya bir batma hissi oluyo
    Mustaphalanx ve Capitao_3 bunu beğendiler.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bu motora sahip olsam kesinlikle daha kalın yağ kullanırım,
    15~50 motul 7100 örneğin , koruyuculuğu ve yüksek ısıya karşı dayanıklılığı daha iyi.
    Yağ değişimini 4000km bir yaparım,
    Motoru ısıtmadan yola çıkmam,
    Antifriz seviyesi önemli, şayet eksik ise;su miktarı az olduğundan daha çabuk kaynar ve motor her daim daha yüksek ısı ile çalışır,su seviyesi ne kadar yüksekse daha geç kaynama olur,motul sarı renk antifriz harika bir ürün, motoru daha serin tutmaktadır.
    Zorunlu apaçilik dışında, motoru genelde redline sokmadan kullanırım.
    Topspeed gibi saçmalıklara vaktimi harcamam, işime bakarım.
    Bu şekilde 100.000km, kapak açmadan kullanırım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok rica ediyorum kimse r25 kelimesini yazmasın birdaha. konuşmak istemiyorum üstüne gitmeyin insanların r25 de 25 diye. nereye baksam r25 deliricem

Bugune kadar gordugum en gereksiz ve sacma sapan konulardan biri olmuş. Arkadaş ne kadar boş insan var bu forumda, biri bitiyor birisi basliyor sacmalamaya.
    Adam sanki yamaha nin %25 hissedari, para versen böyle sacunmazlar.
    Yasin kaç senin bilmiyorum ama önemli değil, " batan " filan gibi kelimeleri pervasizca kullandigin için zir cahilin biri oldugun belli. Aklini basina al adam gibi konu aç, kendini gelistir biraz bu kafayla bir yere varamazsin.
    Mesele yamaha , honda , değil mesele üslubunda.
    mgora, eby78 ve Capitao_3 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)