Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

r25 lerin 3-5-7 binde satışa çıkmaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    çünkü r25 lerin hepsi sorunlu.

oldu mu istediğin cevap buydu değil mi? ama hayır on numara motordur kendileri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    R25 çok yakıyor ne deseniz deyin

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen nasıl bir kafadasın cidden çözemedim 7 litre nedir yahu?1.6 dizel otomatik 7 litre yakıyor,cidden insanı gıcık etmeye başladın artık yazdığın şeyler çok saçma biraz mantıklı yorumlar yapmayı öğrensen keşke.Bir de yazmak için yazıyorsun yapma bunu.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dizel otomobil ile benzinli motor karşılaştırılmaz onu bir baştan diyeyim.

R25 çıktığında anormal yüksek devirde gelen maksimum torku yüzünden çok yakacağı ayan beyan ortadaydı. "Motor bilmem kaç bin devirden sonra çıldırıyor abi" nin bedeli budur işte. O yüzden benim bineceğim motor mümkünse erken çıldırsın.

Motosikleti
    MT-25

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü r25 lerin hepsi sorunlu.

oldu mu istediğin cevap buydu değil mi? ama hayır on numara motordur kendileri

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    250cc R25 ile 1.6 dizeli arabayi kiyasladiniz ya helal olsun ama sunuda belirteyim r25 150 kilo 1.6 dizel bir arac ortalama 1400-1500 kilo, r25'in ne kadar cok yaktigini.bu tablo bile aciklar sanirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ocyhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir daha bak

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Allah aşkına yalvaririm bilmeden konusmayin.250cc 7 lt imkansız degil ama çok zor motorun canını alman lazim.R25 kullanmadigin ne kadar belli bu motor ortalama 5 lt yakar şehiriçi. Uzun yolda 6 lt yakar oda sürekli kesicide vites atarsan tabiki.

At yalanı, seveyim inananı. Uzun yolda 120'yi geçmezseniz 3.5lt'nin üzerine çıkmaz. Şehir içi maksimum 4-4.2 oluyor. Motorun 7lt yakması için 1.vites 10bin devir falan gerekiyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bildiğim kadarıyla 250cc için korkunç bir yakıt tüketimi var.

Arkadaşımda büyük bir hevesle almıştı ama 1 ay kullanıp 2500kmde sattı.

R25 sattıktan sonra 2007 model CBR 600rr almış, yakıt olarak aralarında çok fark yok demişti bana.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    R25 kullanmayanlar yakıt konusunda nasıl yorum yapıyor merak ediyorum.İstanbul dışında hiçbir yerde herhangi bir r25'in 6-7 litre yaktığını görmedim, istanbuldaki r25 kullanan apaçiler kırmızı ışıkta beklerken bile kesiciye soktukları için onların yakıt ortalaması 6-7 litre olması normal.Ben hayatımda bi motorla bu kadar apaçilik yapan bir yer görmedim adana dahil, bak adana diyorum.

Normal r25 kullanıcıları için örnek vermek gerekirse;
    Ben kendim 85 kiloyum, motorum 5 binde, haftada 4 gün manisa'dan izmir'e gidiyorum (yolu bilenler bilir çoğu yokuş) hep şehir içindeyim, yakıt ortalamam 4.6 lt.Şu zamana kadar 4.8 litreyi geçemedim! Yokuş yukarı 140-150 çıkıp, virajlara göre 100-120 arası iniyorum.

Aynı şekilde bir arkadaşım da sürekli izmire gidip geliyor, kendisi 120 kilo, motorunda çakrapoviç egzoz var, yokuş yukarı 12-13 bin devirde 130-140 ile çıkıyor onun bile yakıt ortalaması 5.3 ile 5.5 arası değişiyor.

Ha bu arada r25'lerin 3-5 bin kmde satılmasının tek nedeni alıp biraz hevesini aldıktan sonra aldığı paraya geri satma çabası.

Hatay'daki bir abim r25 ile hergün işe gidip geliyor, kendisi 90 kilo, yakıt ortalaması tam 3.0 litre ama 80 kmyi pek geçmiyorum diyor.

Yok 6 litre yok 8 litre geçin bunları.Onlar resmen motor görmemiş apaçiden başkası değil.
    zekeriyaimam ve simoncelli bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 kullanmayanlar yakıt konusunda nasıl yorum yapıyor merak ediyorum.İstanbul dışında hiçbir yerde herhangi bir r25'in 6-7 litre yaktığını görmedim, istanbuldaki r25 kullanan apaçiler kırmızı ışıkta beklerken bile kesiciye soktukları için onların yakıt ortalaması 6-7 litre olması normal.Ben hayatımda bi motorla bu kadar apaçilik yapan bir yer görmedim adana dahil, bak adana diyorum.

Ben kendim 85 kiloyum, motorum 5 binde, haftada 4 gün manisa'dan izmir'e gidiyorum (yolu bilenler bilir çoğu yokuş) hep şehir içindeyim, yakıt ortalamam 4.6 lt.Şu zamana kadar 4.8 litreyi geçemedim! Yokuş yukarı 140-150 çıkıp, virajlara göre 100-120 arası iniyorum.

Aynı şekilde bir arkadaşım da sürekli izmire gidip geliyor, kendisi 120 kilo, motorunda çakrapoviç egzoz var, yokuş yukarı 12-13 bin devirde 130-140 ile çıkıyor onun bile yakıt ortalaması 5.3 ile 5.5 arası değişiyor.

Hatay'daki bir abim r25 ile hergün işe gidip geliyor, kendisi 90 kilo, yakıt ortalaması tam 3.0 litre ama 80 kmyi pek geçmiyorum diyor.

Yok 6 litre yok 8 litre geçin bunları.Onlar resmen motor görmemiş apaçiden başkası değil.
    Dediğimin aynısını demişsin
    80 kmh 3 litre

Şehir içi çok yakması gayet normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dediğimin aynısını demişsin
    80 kmh 3 litre

Şehir içi çok yakması gayet normal

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Eskiden Ybr mi Cbf mi konularını görmekten bıkmıştık. Şimdide r25 iyidir-kötüdür konuları görmekten bıktık.

Cbf konuları açılmaz oldu umarım yakın zamanda r25 konularıda açılmamaya başlar.

+ sı ve - si her motosiklet gibi var. Kendine uyan alsın işte. Amma büyüdü r25 konuları.
    motorcu48 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 ortalama 4,5-5,5 lt yakıt yakar. Üstünü de yakabilir fakat o kullanımda da kişinin yakıt ekonomisi beklediğini değil, performans beklediğini görmezden gelmek körlük olur.
    R25 çok mu yakıyor? Hayır R25 çok yakmıyor. R25 in muadili, güç olarak dengi ÇİFT SİLİNDİRLİ motosikletlere bakıldığında -ki muadili ninja 250 den başkası değildir- benzer bir yakıt tüketimi var.
    Bir motosiklet dengi motosikletler ile aynı yakıyorsa ve bize bu tüketim çok geliyorsa almayız. Her ne kadar yakıt tüketimini mantıklı bulmasam da; çok yakıyor, 7 litre yakıyor diyerek üçüncü gözümüzle görerek eleştirirsek, bunun adı başka bir şey oluyor. Performans odaklı düşünce ile ekonomi odaklı düşünceyi ayırmak gerek
    MazhaRR bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ortalama 4,5-5,5 lt yakıt yakar. Üstünü de yakabilir fakat o kullanımda da kişinin yakıt ekonomisi beklediğini değil, performans beklediğini görmezden gelmek körlük olur.
    R25 çok mu yakıyor? Hayır R25 çok yakmıyor. R25 in muadili, güç olarak dengi ÇİFT SİLİNDİRLİ motosikletlere bakıldığında -ki muadili ninja 250 den başkası değildir- benzer bir yakıt tüketimi var.
    Bir motosiklet dengi motosikletler ile aynı yakıyorsa ve bize bu tüketim çok geliyorsa almayız. Her ne kadar yakıt tüketimini mantıklı bulmasam da; çok yakıyor, 7 litre yakıyor diyerek üçüncü gözümüzle görerek eleştirirsek, bunun adı başka bir şey oluyor. Performans odaklı düşünce ile ekonomi odaklı düşünceyi ayırmak gerek
    7 litre şehir içi diyoruz
    Şehir dışı 3.0 hatta 70 km le gidersen 2.7 litre yaktırabilmek mümkün
    Şehir içi 6 buçuk litreden az yakıyor diyen adama inanmam

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoeisever arkadaşıma katılmak ile birlikte bizim milletimizdeki bir algı da etkili. İster araba al ister başka marka motosiklet. Bir süre geçtikten sonra aynı cümleyi herkes söyler "Ne zaman satıyorsun"

Ya arkadaş ben severek kullanıyorum, neden satayım ? Olsun ne zaman satıyorsun, millet alıp satmayı çok seviyor memlekette..
    bende artık bıktım buna benzer sorulardan. benim motorum tip olarak güzel ve gören "kaç paraya aldın" diye soruyor. fiyatını söylüyorum ve "şu anda kaça satarsın" diye tekrar soruyorlar bende kızıyorum.

"ben tüccar falan değilim" diyorum. "bu motoru binmek için aldım ve ettiğim masrafın hesabını da yapmam satarken de piyasasına göre üç fazla yada beş eksik fiyata koyarım duruma göre" diyorum.

ben böyle dedikten sonra pek verecek cevapları kalmıyor.

asıl mesele bizim insanımızın konuşma özürlü ve pis kalpli olması, güzel konuşamazlar çünkü akıllarında ve kalplerinde güzellik yoktur. hep iğneleyici konuşurlar ve can sıkarlar. çoğu zaman yaptıkları şey boş ve gereksiz muhabbet.

hayırlı olsun diyen varla yok arası, memnun musun diye soranda pek olmuyor. hep bir fesatlık içindeler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Eğer bir motor cok sattıysa bir okadarda ikinci elini bulabilirsiniz.

kronik sorunuydu filandı siz bunlarla kendinizi avutmayınız kronik sorunu olan bir motorun yenisi kapış kapış satılmaz .

size kıyaslama yapacağım .kronik sorunu ve ucuz olmasından dolayı en dandik motor olan pulsar 200 ns taktir edersinizki en çok satan motor katagorisinde üstelik sorunu tescilli olduğu halde satışı durduruldu mu?
    şuan bajaj ilan sayısı 385

yamaha 358

r25 çömez genç tayfasının motoru genellikle bunu alanlar babasına dedesine motoru aldırıp birde üstlerine üstlük motoru delili sürünce daha km yapmadan sattırıyorlardır SCOOTER gibide değil eşya yükte taşınmaz baba dede amcada süremez bu tarz motorları ...pulsar hiç değilse her amaca hitap eder

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 litre şehir içi diyoruz
    Şehir dışı 3.0 hatta 70 km le gidersen 2.7 litre yaktırabilmek mümkün
    Şehir içi 6 buçuk litreden az yakıyor diyen adama inanmam
    Bu kadar emin konuşmak için motosikletin sahibi olmak veya çok yakınınızda sürüşünü bildiğiniz birinin motosikletinin yakıt tüketimini görmeniz gerek diye düşünüyorum. Böyle bir örneğiniz mi var? Benim yakınımda, 2 kişide vardı ve bahsedilen 5 litre idi.

Sahibi olduğum cbr şehir içinde; 3 de yakıyor, 4,5 litre de. 250 cc nin gücü sınırlı olduğu için ş. içi ve dışı pek farketmiyor, biraz kullananın yamyamlığı
    Az silindir, çok iş

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bize r125 satmışlar heralde ortalamam 3.7

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)