Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincirinizi kaç km'de bir yağlıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Ben 300 Km'de bir yağlıyorum. Kitapçıkta daha fazla yazıyor ama bunun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Zincir konusu kafama takıldı motoru alalı 2. buçuk ay oldu 3er tane Motul Zincir temizleme spreyi ve zincir yağı bitirdim İlkinde biraz fazla kullanmıştım ama Sizce normal mi ? 1 yağlamada 400ml zincir yağı ve spreyini bitiriyormusunuz yoksa yarısı yetiyor mu ?

birde diyelim uzun yol yapacağız yaklaşık 600 km yol gideceğiz nasıl yapmak gerekir ? Gittiğiniz yerde mi yağlıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yaşadığım yerde sürekli yol çalışması olduğu için etrafı toz götürüyor bazen 300km den önce temizleyip yağlıyorum. Temizleme spreyine para vereceğine gaz yağı kullan, kitapçıkta da öyle yazıyor. Bence 1 kutu bitirmek çok fazla. Vıcık vıcık yağ olur.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığım yerde sürekli yol çalışması olduğu için etrafı toz götürüyor bazen 300km den önce temizleyip yağlıyorum. Temizleme spreyine para vereceğine gaz yağı kullan, kitapçıkta da öyle yazıyor. Bence 1 kutu bitirmek çok fazla. Vıcık vıcık yağ olur.
    ilk yağladığımda bir kutu bitirmiştim fakat yağ bol olsa bile hiç atmamıştı motul çok güzel yapışıyor. fakat motora bir zararı var mıdır acaba ?
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Sivi gress kullanin internette 404 markasinin sivi gressi var 10 tl civarinda

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivi gress kullanin internette 404 markasinin sivi gressi var 10 tl civarinda
    Motul zincir yağı çok öneriliyor ve bende bayağ sevdim hiç atmıyor. Sıvı gres sürersem muhtemelen heryer yağ olacak. Motul daha iyi değil midir ?
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

Bende yaklaşık 300 km de bir yagliyor , 3 yaglamadan sonrada komple yıkıyorum motoru.
    Yağı da , 2 tur sıkıyorum o kadar. Hep motul kullandım. Geçenlerde motul bitti , Akrapovic egzoz ile hediye olarak gönderdikleri yamalube yi kullanmaya başladım, gayet de tatmin edici bir yağ , atma matma olmadı. Bunda temizlik sonrası zinciri ısıtıp öyle yaglamamin etkisi var mı dir bilemiyorum.
    Bitince ipone deneyeceğim.

Bende 300km de bir yağlıyordum ama 1000km sonra temizlik yapınca zincirin üstünde acayip bir yağ katmanı çıktı. Pskolojikmi bilmiyorum ama temizlemeden önce motor çok yakıyor gibiydi birde yani fazla yağlamak olumsuz etilemiş gibiydi. Demem o ki sürekli üst üste yağlarsanız, eski kalan yağla yeni yağ yapışıp çamur gibi oluyor. (Yağım: ipone)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zincir spreylerinin yapışma özelliği var 500-600 km duruma görede degisebilir

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zinciri temizlemeden asla üstüne yağ sıkmam, top case imde sert bir fırça ve bez hep bulunur, hiç bişey bulamasam wd40 ı sıkar, fırça ile temizler, bez ile kurutur, ardından yağı sıkarım, en fazla 10 dakikamı alır.
    Zincir yağlama periyotu, yolun, havanın durumuna, kullandığın yağın kalitesine göre değişir, yağmursuz geçen bahar aylarında (iyi bir yağ ile) 1.000 km bile yapabilirsin, ama mesela öyle bir yola gidersin, yağmurda asfaltın üstü komple, yakıt,yağ veya tuz olur, 100 km de bile yağlama ihtiyacı doğar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)