Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

FUAR ÇEKİLİŞİNDEN KAZANILAN DUCATİYİ ANINDA SATMAK

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de alır almaz satardım da şunu anlamadım, motorun 500 km'de olanları 60000 TL iken bu arkadaş nasıl oluyor da 20000 €'ya ilana koyuyor ? Nedir bunun sıfır fiyatı ? Yine açgözlü tok satıcı sendromu mu yoksa ? 500 km'de 20000 TL uzuca almak varken bunu niye alalım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışmalardan kazanılanın vergisi daha az ama, çekilişle kazanılan ürünlerin vergisi (muafiyet miktarını aşarsa ki bu çok aşıyor) yüksektir.
    Şahsen ben olsam aynısını yapardım, çünkü motor artık bana hitap etmiyor, kötü demiyorum, sadece tarzı bana uygun değil.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Herkesin ducatisine kime karışamaz

Adam ister alır biner ister benzin döker yakar. Ama satması doğal, zengin biri dahi olsa illa SS motor sevecek diye bir durum yok.

Bana çıksa bende satar mıydım? Satmazdım, takas ederdim şöyle bir şeyle:

doghouse ve cece89 bunu beğendiler.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Kararına saygı duymak lazım.Belki paraya ihtiyacı vardır.Belki tarz olarak hoşuna gitmiyordur.Düşünüyorum bana çıksa ben de satardım.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Parasının canı cehenneme, bir iki kere gazlamadan hayatta satmazdım. Ducati bu, kaç insan ducatiye binecek.Zaten bedava gelmiş varsın ikinci el de 10000 lira gitsin. Şans işte tanrı istediğine veriyor yapacak birley yok

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Belki kullanmayı dahi bilmiyordur öylesine katılmış kazanmıştır

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Satmak gibi bir niyeti olmadığı çok net. İlgi çekmek için ilan verildiği çok belli, amacına da ulaşmış bu şekilde.
    61,000._TL ye sıfır gibisi var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-mes-motors-2016-ducati-panigale-959-sifir-gibi-plakali-335800759/detay

Artı şahıs fatura kesemez, alacak kişi kredi kullanamaz. Peşin tiko para verecek olan adam neden daha pahalıya faturasız şahıstan alsın? Üstelik bunun Türkiye satış fiyatı ne? araştırmış mı bilmiyoruz. Avrupa satış fiyatı €16,500 civarında. Burda da muhtemelen yakın bir fiyattır. Bayie gidip pazarlık edilir kredi kullanılır bir sürü seçenek varken bunu kimse alamaz, hatta aramaz bile.

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmakta olduğu mallar için internet sistesinde fiyat belirtmeyen firmanın yedek parça fiyatları için neler yapacağını düşünüp, akıllıca davranmış. " sektörün içinde " değil; para kısmı da sıkıntılı ise akıllıca bir davranış. Bana çıksa ben de satardım. Bu ülkede aylık 4-5 bin kazanmıyorsan ducatiydi bmw idi çok kardeşim. 4bin derken yuro, yuro... dünyanın en pahalı benzini, yıllık haşırt vergisi, lastiği, bakımı, düşün bakalım 2 tane de çocuk nasıl olacak?
    Bu siteye de bu başlığı açmak için üye olmak, ya da kendi adıyla açmamayıp yeni üyelik almak ta güzel. Ben biraz haset sezdim?Çekiliş kurallarında belirtiyor muydu binmek zorunludur diye? Ülkede herşey güzel, herkes hakkını alıyor, vergi adaleti var falan da sıra insanların tasarruflarına hesap sormaya mı geldi? Hiç düşündün mü belki bu şanslı arkadaş aradan geçen süre içinde şansınınkaybedip işsiz kaldı, olamaz mı?
    sitedeki diğer hesabımın şifresini unuttuğum için uzun zamandır dışardan takip ediyordum siteyi, ve evet bu durum çok garibime gittiği için yeni bir üyelik açıp bu konuyu burada paylaştım.Motoru satan şahıs adına herhangi bir hakaret veya sitemde bulunmadım sadece diğer arkadaşlarında düşüncelerini merak ettim.İsteyen istediğini yapabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmakta olduğu mallar için internet sistesinde fiyat belirtmeyen firmanın yedek parça fiyatları için neler yapacağını düşünüp, akıllıca davranmış. " sektörün içinde " değil; para kısmı da sıkıntılı ise akıllıca bir davranış. Bana çıksa ben de satardım. Bu ülkede aylık 4-5 bin kazanmıyorsan ducatiydi bmw idi çok kardeşim. 4bin derken yuro, yuro... dünyanın en pahalı benzini, yıllık haşırt vergisi, lastiği, bakımı, düşün bakalım 2 tane de çocuk nasıl olacak?
    Bu siteye de bu başlığı açmak için üye olmak, ya da kendi adıyla açmamayıp yeni üyelik almak ta güzel. Ben biraz haset sezdim?Çekiliş kurallarında belirtiyor muydu binmek zorunludur diye? Ülkede herşey güzel, herkes hakkını alıyor, vergi adaleti var falan da sıra insanların tasarruflarına hesap sormaya mı geldi? Hiç düşündün mü belki bu şanslı arkadaş aradan geçen süre içinde şansınınkaybedip işsiz kaldı, olamaz mı?
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasının canı cehenneme, bir iki kere gazlamadan hayatta satmazdım. Ducati bu, kaç insan ducatiye binecek.Zaten bedava gelmiş varsın ikinci el de 10000 lira gitsin. Şans işte tanrı istediğine veriyor yapacak birley yok

aynı görüşteyim en azından bir tur atardım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çekilişten çıktığını söylerse kimse cebindeki parayı vermek istemez bedavadan kazandı, bide benim parayı alıp bi güzel yicek diye düşünerek sevindirmemek için gider az kullanılmış temiz bişey alır. yani 2. el fiyatına vermesi gerekebilir

Motosikleti
    Hyosung GV650
    satıp üzerine az daha ekleyip ybr alabilir.
    Süleymantnz bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulen hepimiz de aynı mantık var banada çıksa direk ilana koyarım motoru da garaja koyarım.
    Satıp bir tane mt-7 alır mis gibi gezerim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Direkt satarım , hatta motor teslim edilirken iskonto yapıp motor kalsın nakitte anlaşalım derim. Sonrada Verys 650 alırım yoluma bakarım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sat gitsin ne ugrasican moruk.
    Al temizinden bi Beta 250R, artan paraylada eksiğin varsa en alangirlisinden ekipman, yoksa en sağlamından bir gece alemi, rakı sofrası dostlarla.
    Çiçheeek.

Arkadaşlar bir soru sorucam.
    Siz olsanız satarsınız onu biliyoruz da. Ducati alacak olsanız neden bu adamdan alasınız?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz olsanız satarsınız onu biliyoruz da. Ducati alacak olsanız neden bu adamdan alasınız?
    Dostum muhtemelen motoru kazanan arkadaş ducati çıkınca ne yapacağını şaşırmış fiyatını bile bilmeden ilan koymuş.

Hak vermiyorum değil bana çıksa bende bir dengemi kaybederdim.
    Üst yorumlarda bir arkadaşında dediği gibi dikkat çekmek için koymuş da olabilir.
    Öyle ise eğer başarmışta.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı noktaya dikkat çekecektim. Bir kere ikramiyeden gelen araçların öyle bayi fiyatına falan satılması mümkün değil. Anca 2.el piyasa fiyatının altına satabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Ayrıca bir nokta daha var. Arkadaş konuyu araştırmamış olmalı. Ödemeyi teslimatta istemiş, anlaşılan ruhsat çıkartmadan satma niyetinde. Ancak ruhsat sadece fatura sahibi üzerine çıkabilir. Önce bunu bir kendi üzerine ruhsat çıkartması lazım, noter satışı olmadan kim niye para ödesin ki.

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zenginin parası züürtün çenesini yorarmış

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu hediye araç mantığını bir türlü anlayamıyorum.

çekilişle ducati, maserati, ferrari, porsche neden veriliyor? köylü mehmet emmi maserati'yi ne yapacak? ya da benim gibi cbf150 kullanıcısı ducati'ye nasıl binecek? vergisi ayri dert, sigortası ayri dert.

oysa ki verseler üçer beşer şöyle günlük kullanıma uygun, orta kesimi yormayacak şeyler -ki zaten bu çekilişe zenginler katılmaz ki, genelde ortadirek sınıf katılır- hem halk memnun kalsa, hem de çekilişi yapanlar memnun kalsa?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Anında satarım ve sattıktan sonra o paraya alınacak çok fazla alternatif var. Heralde 2 tane motor alırdım. Yada ktm 1190-1290 adv falan alırdım kafa kafaya.

Motosikleti
    MT-25
    Iyi de bize ne .. motoru o kazanmış istediğini yapar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)