Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50CC YARDİM!!!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhabalar
    Ankarada yasiyorum. İşim ile evim arası 10 km. İlk defa motorsiklet alacam ama daha önceden kullanmışlığım var. Motor ehliyetim yok B ehliyeti ile sürebileceğim bir motor aramaktayım. İnternette araştırmam sonucu aşağıda verdiğim motosikletler mantıklı gelmeye başladı. Kararsiz kaldım bu motorlar 4 vitesli sadece ARORA ve YUKİ nin 50cc cup modeli var. Benimde tam istediğim gibi, fazla hızlı gitmeyi sevmem. Binamızda kapalı garaj ve isyerimdede aynı şekilde ama çok kararsızım. Ruhsatta L1 yani b ehliyeti kullanabilir.
    Lütfen yardım edin. Bu motorlar hakkınnda hiç yorum bulamadım.

http://m.n11.com/motorsiklet-yuki-gu...nim-P150766142

http://www.evkur.com.tr/arora-50cc-c...klet-otv-dahil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı gezman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar
    Ankarada yasiyorum. İşim ile evim arası 10 km. İlk defa motorsiklet alacam ama daha önceden kullanmışlığım var. Motor ehliyetim yok B ehliyeti ile sürebileceğim bir motor aramaktayım. İnternette araştırmam sonucu aşağıda verdiğim motosikletler mantıklı gelmeye başladı. Kararsiz kaldım bu motorlar 4 vitesli sadece ARORA ve YUKİ nin 50cc cup modeli var. Benimde tam istediğim gibi, fazla hızlı gitmeyi sevmem. Binamızda kapalı garaj ve isyerimdede aynı şekilde ama çok kararsızım. Ruhsatta L1 yani b ehliyeti kullanabilir.
    Lütfen yardım edin. Bu motorlar hakkınnda hiç yorum bulamadım.

http://m.n11.com/motorsiklet-yuki-gu...nim-P150766142

http://www.evkur.com.tr/arora-50cc-c...klet-otv-dahil
    50cc alacağına bisiklete bin daha iyi
    motorcu48 bunu beğendi.

10 km nası gidecem. Hadi gittin diyelim çalıştığım yer kalabalık ter kokaçan akşama kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Etrafımdaki arkadaşlar dedikleri şu bu motorlar 100cc ama B ehliyeti kullanabilsin diye kısmış olabilirler. Alıp ruhsat plaka işini gördükten sonra açtırabilirmiyim ki acaba

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    al kardeşim ,her türlü işini görür,sağdan yavaş yavaş gider gelirsin
    yalnız evkurdan bişey almanı tavsiye etmem ,aşırı kazık

marka pek farketmez neticede hepsi çin malı

sahibindende temiz az kullanılmış km si düşük 2 ci el almanı öneririm

b ehliyetle 100cc kullanamazsın
    hatta 49cc ye kadar

Yok evkur dan tabikide almam o linki misal niyetine koydum.
    Ama şöyle bişey var 50cc cup un ikinci eli daha piyasaya düşmemiş. Hem motoru severim satmamda kolay kolay muhafaza edecek yerimde varken 0 aliyim dedim

Motosikleti
    yok ben sıfırına çok para verme amacıyla şöyledim,,çünkü onun sıfırına vereceğin parayla 150cc motor alırsın

2 ci eli düşmemişse bilemiyorum,size kalmış satmam kullanırım amacıyla alınabilir ama kullanmaya başladıktan sonra ,siz nekadarda bana yeter deseniz,zamanla daha güçlüsünü alma arayışları başlayacak ister istemez
    siz sadece ehliyet problemi için 50cc istiyorsunuz,ona bişey diyemem fakat motor kanınıza girdimi mecburan ilerde ehliyette almak zorunda kalacaksınız

demedi demeyin,,bu işler hep böyle ufaktan başlar ama önü alınmaz tutkuya dönüşür

benim aracım var,,İstanbul trafiğinde öteye beriye gitmek için vergisiz 100cc bir scooter aliim idareten ufaktan ayak işlerimi görür arabayla gidemediğim yerlere bunla giderim dedim ve 99cc bir çin malı scooter aldım

aradan 2 sene geçti şuan 400cc xmax scooter kullanıyorum,bunuda satıp dahada yükseltmeyi düşünüyorum,,bunlar nasıl oldu anlamadım desem yeridir
    yani motora alıştınmı bırakamazsın bağımlılık yapıyor

Motosikleti
    -
    3 ay bınıp atarım dersen ıkısıde ıs gorur,yok aldım tepe tepe yıllarca bıneyım dersen daelım beagle..

Yer ucagi kardesim senin bahsettiğin gibi motor kullanan arkadaşlarımda aynı görüşte aynısını onlarda bahsetti bende zaten acemiliğimi atıp öyle ehliyet alırım diye düşünüyodum.
    Arabam vardı yeni sattım ev kredimi kapattım. Uzun bir süre alamıyacağım.
    Evime metro uzak otobüsde geçmiyor hergün 1 saatten fazla yol yürüyorum metroya,
    Elimde 3.500 tl kaldı. Ehliyete yazılsam A için 1.200 tutuyor. Ve 2 aya anca elime gececekmiş.
    Sizde kullanmışınız çin malı alma dedikleri kadar var mı? 2 günde bozulur diyolar.
    Birde ankarayı duymuşsunuzdur burda motosiklet kullanıcilarına saygı yok demiyimde motor kültürü yok insanlar alışkın değil.
    Bu arada ALLAH kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    Arkadaşın bahsettiği beagle 5.000 ben okadar paraya ehliyet ve 100cc motor alırım ;)
    Ben şimdilik ehliyet işine girmeden kısa yoldan motor sahibi olmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Bu arada ankadarki yuki motor satan biyeri aradım 2.700 fiyat verdi. Bunun sigortasıydı plakasıydı elimdeki para yeter diye hesap ediyorum

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam ben 3 sene 50 cc scotter kullandım İstanbul da. Düz yolda 50-55 km hız rahat yapıyordum ve İstanbul da gitmediğim mesafe kalmadı. Ama benim tavsiyem 50 cc için vitesli motor almana gerek yok. Zaten motorun gücü ne sürekli vitesle uğraştığına değmez. Scooter senin ihtiyacını fazlasıyla karşılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    10 km lik yolu 20 dk gidebilirsin
    Hem sporda yapmış olursun

50 CC ile dip gaz 7 dk

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaşım kuba kee al işi bitir. O kadar para 50 cc ye verme. önümüz yaz biraz idare et ehliyeti de aldım mı senin işin dört dörtlük olur. Can havliyle 50 cc ye sarılma. Evladiyelik motosiklet kuba kee bir daha düşün.

Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim. Ehliyet almaya calışacam ama her an bi 50'cc motor alabilirim eğer temiz bişey düşerse
    Birde yazın sıcağında 10km yolu nasıl 20 dk gideceksin anlamiyorum.
    Pistonlar arkadaşın yaşı baya küçük herhalde hiç 10 km yürümemiş. Birde hergün gidip gelecen 20 km 40 dk haha onun hesabına bakılırsa 2 dk da adam 1 km yol yürüyor
    erenedip bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    B ehliyetle bildiğim kadarıyla 50 cc ye kadar kullanabiliyorsun ama 50 dahilmi bilmiyorum.
    Bence a1 ehliyeti alıp 100 cc nin altında olan bir motor alıp yani 97 98 cc hem vergiden muaf hem de daha güçlü olur.

Motosikleti
    4. motor Honda
    kimse söylememiş ama o paraları çin işine vermektense pugeot kisbee al derim.
    incelemelerde 50cc ler içinde en başarılısı olduğunu söylüyorlar

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 km lik yolu 20 dk gidebilirsin
    Hem sporda yapmış olursun

50 CC ile dip gaz 7 dk
    ciddi çeşit bir adamsın 10 km hayatında yürüdünmü desen yok...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İnsan yürüyüş hızı saatte 8 km

Motosikleti
    Yer ucagi kardesim senin bahsettiğin gibi motor kullanan arkadaşlarımda aynı görüşte aynısını onlarda bahsetti bende zaten acemiliğimi atıp öyle ehliyet alırım diye düşünüyodum.
    Arabam vardı yeni sattım ev kredimi kapattım. Uzun bir süre alamıyacağım.
    Evime metro uzak otobüsde geçmiyor hergün 1 saatten fazla yol yürüyorum metroya,
    Elimde 3.500 tl kaldı. Ehliyete yazılsam A için 1.200 tutuyor. Ve 2 aya anca elime gececekmiş.
    Sizde kullanmışınız çin malı alma dedikleri kadar var mı? 2 günde bozulur diyolar.
    Birde ankarayı duymuşsunuzdur burda motosiklet kullanıcilarına saygı yok demiyimde motor kültürü yok insanlar alışkın değil.
    Bu arada ALLAH kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    Arkadaşın bahsettiği beagle 5.000 ben okadar paraya ehliyet ve 100cc motor alırım ;)
    Ben şimdilik ehliyet işine girmeden kısa yoldan motor sahibi olmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Bu arada ankadarki yuki motor satan biyeri aradım 2.700 fiyat verdi. Bunun sigortasıydı plakasıydı elimdeki para yeter diye hesap ediyorum
    valla kardeş sana kalmış bişey,,3500 tl ile ben olsam önce ehliyete yazılır o süreci başlatırdım,sonrasında elimde kalan para ile2 ci el az km de mesela 1-3 bin arasında 50cc bir scooter alırdım ki zaten ehliyete 1000 tl versen geriye bayağı bir para kalıyor,1500,2000 arasıda 50cc scooter çok rahat bulursun
    bu şekilde elinde para bile kalır,bir müddet bu şekilde işe gider gelirsin sana yeter,,ehliyeti aldığındada 50cc yi satıp istersen ki kesinlikle isteyeceksin,daha büyük güçlü motora geçersin,ki 2 ci el aldığın motoru satarkende fazla zarar etmeden satabilirsin zaten

çin malları adam gibi kullanırsan bakımlarınıda yaparsan seni idare eder ama bir japon gibi evladiyelik değil onu bilmen gerekir

1000-3000 km de yeni model az kullanılmış bişey alırsan sorunsuz 15-20 bin rahat yaparsın ki 50 bin yapanda var,tabi bakımlarına dikkat edicen

50cc motoru büyükler geçiş için basamak olarak düşün,sıfır alıp fazla para verme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim. Ehliyet almaya calışacam ama her an bi 50'cc motor alabilirim eğer temiz bişey düşerse
    Birde yazın sıcağında 10km yolu nasıl 20 dk gideceksin anlamiyorum.
    Pistonlar arkadaşın yaşı baya küçük herhalde hiç 10 km yürümemiş. Birde hergün gidip gelecen 10 km 40 dk haha onun hesabına bakılırsa 2 dk da adam 1 km yol yürüyor
    35 km lik yolu 70 dk da gittim
    Yol bisikletimle
    20 dk ya 10 km ye denk geliyor
    Ha ben bisikletle kağnı gibi giderim dersen 40 dk ya da gidersin 20 km yolu

Motorum olmasına rağmen yol bisikletini binmeyi devam ediyorum
    Bisiklete binmeyince kilo alıyorum
    Bisiklet en hızlı kilo verdiren formu en iyi şekilde koruyan spordur
    Yarış yol bisikletin tadı zevkine bir başka
    Bekar iken daha çok zaman ayırıyorum sporlara
    Evlilikte pek zaman bulamıyorsun
    Yinede elimden geldiğinde spor yapmaya çalışıyorum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    50cc altı motosikleti B ehliyeti ile kullanabilmek için Ehliyeti değiştirmen gerekiyor. Yeni ehliyetini aldığında kullanabileceğin sınıflar ehliyette yazacak. Ancak şimdiden randevu almanı tavsiye ederim 2-3 ay sonrasına ancak veriyorlar. Motoru alıp sonra şok olma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 km lik yolu 70 dk da gittim
    Yol bisikletimle
    20 dk ya 10 km ye denk geliyor
    Ha ben bisikletle kağnı gibi giderim dersen 40 dk ya da gidersin 20 km yolu

Motorum olmasına rağmen yol bisikletini binmeyi devam ediyorum
    Bisiklete binmeyince kilo alıyorum
    Bisiklet en hızlı kilo verdiren formu en iyi şekilde koruyan spordur
    Yarış yol bisikletin tadı zevkine bir başka
    Bekar iken daha çok zaman ayırıyorum sporlara
    Evlilikte pek zaman bulamıyorsun
    Yinede elimden geldiğinde spor yapmaya çalışıyorum
    Hocam mantıklısın ama Ankara-İstanbul gibi bol yokuşlu büyükşehirde yoğun trafik arasında 10km bisiklet sürmek alışkın olmayan biri için eziyettir. Burda bazı arkadaşlar var her gün 20km gidiş- 20km dönüş yol yapıyorlar bisikletle ama bunlar senin gibi spora alışkın bünyeler.

http://www.sym-tr.com/urunler/maxi-scooter/orbit-50/ alacaksanız illa yuki felan bulaşmayın ya bunu alın ya da
    yada git uygun yollu bir honda today

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler