Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arai uçmuş

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kask Arai oldugu icin pahali. Bunun da sebepleri var, mesela:

http://www.motosiklet.net/forum/kask...ml#post4134374

Aslinda Arai tum markalardan daha ciddidir guvenlik mevzuunda. Mesela SNELL sertifikasiz full kaski yoktur bir tane bile. Sadece kaski zayiflattigi icin icten gunes vizoru koymaz, diger markalar cok satiyor olmasina ragmen. Ancak ille de acik kask isteyen musteriler icin de eli mahkum kask uretmek durumunda.

Mesela pek iyi bilinen Schubert'in Snell sertifikali bir tane bile kaski yoktur. Ayni sekilde kaski zayiflatan icten gunes vizorlu modeli doludur. Kask sessiz ve luks, ama koruma nane...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    az bile keşke 3800 olsa alan alamıyan belli olsun fakirler motora binmesin

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Arai diyince aklıma eski honda Formula 1 şefi Yasuhisa Arai geldi, o zannedip öyle girdim...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai diyince aklıma eski honda Formula 1 şefi Yasuhisa Arai geldi, o zannedip öyle girdim...
    O da mi uçmuş?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renkler ve zevkler tartisilmaz. chooper/cruiser suren adamda arai kapali kaskin 5 bin lira olmasina anlam veremeyebilir. At gozluklerinizi cikartiniz
    cruiser la kapalı kaskın alakasını anlayan varsa beri gelsin gerçi pardon sizleri nazi kaskları koruyordu demi ya unuttum, altta 80 k lık harley kafada 100 liralık nazi kaskı...

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cruiser la kapalı kaskın alakasını anlayan varsa beri gelsin gerçi pardon sizleri nazi kaskları koruyordu demi ya unuttum, altta 80 k lık harley kafada 100 liralık nazi kaskı...
    Cahil olma arkadasim, tutturmussunuz 100 lira falan diye. Ulan ne adamlar gordum.kafalarindaki yarim kask ozel yapim ve bir motosiklet parasi. Ama bende hata size laf anlatmaya calisiyorum. At gozlugu takan insan sagina soluna bakamazki haklisiniz

Motosikleti
    mondial znu 125
    Cahil olma arkadasim, tutturmussunuz 100 lira falan diye. Ulan ne adamlar gordum.kafalarindaki yarim kask ozel yapim ve bir motosiklet parasi. Ama bende hata size laf anlatmaya calisiyorum. At gozlugu takan insan sagina soluna bakamazki haklisiniz
    benim oradaki fiyat mevzusu söz gelimi. Açık kask korumaz! sen harley kullanıyosun altındaki bisiklet değil. Sert bi kazada son aynı son!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir de böyle bir önyargı var cruiser kullanan 100TL lık nazi kaskı takar diye. Ben full face shoei takan da gördüm, agv, nolan takan da. Yarım açık Momo takan da. Ayrıca cruiser motor kullananlar öyle ss sahibi cadde bebeleri gibi 200 falan yapmazlar bu onlar için bir yaşam tarzıdır. Kıyafetini kaskını eleştiremezsin, kimseyi ilgilendirmez.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Valla ozentileri goruyoruz deri yeleklerin arkasinda hell riders yok muhafizlar. Gunduz memur ama ona sorsan uyusturucu kacakcisi gbi bir havalar. O yelekler olmadan cikilmaz vs. Hepsi oyle degildir ama sahit oldugum cogunluktan bahsediyorum bu yuzden bu ozentilik mevzusina hic girmeyelim chopper kullananlar zararli cikar:D
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de böyle bir önyargı var cruiser kullanan 100TL lık nazi kaskı takar diye. Ben full face shoei takan da gördüm, agv, nolan takan da. Yarım açık Momo takan da. Ayrıca cruiser motor kullananlar öyle ss sahibi cadde bebeleri gibi 200 falan yapmazlar bu onlar için bir yaşam tarzıdır. Kıyafetini kaskını eleştiremezsin, kimseyi ilgilendirmez.

Motosikleti
    -
    yetmez ama evet..

bızım ınsanımıza mustehak,ekıpmanlara ek vergı geldı gecen ay boyle oldu,az bile

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arai hava cıvaymış ya la :D

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Valla ozentileri goruyoruz deri yeleklerin arkasinda hell riders yok muhafizlar. Gunduz memur ama ona sorsan uyusturucu kacakcisi gbi bir havalar. O yelekler olmadan cikilmaz vs. Hepsi oyle degildir ama sahit oldugum cogunluktan bahsediyorum bu yuzden bu ozentilik mevzusina hic girmeyelim chopper kullananlar zararli cikar:D
    Hocam merak ediyorum öncesinde bir sıkıntı mı yaşadınız bu arkadaşlarla? Hayatımda cruiser sahibi olmadım, sürüş dinamiğinden nefret ederim, herhangi bir gruba da üye değilim.

İnsanların kaskları neden bu kadar rahatsız etti mesela? Şimdi ben desem plastik kask kullananları görüyoruz, kafana leğen geçir daha iyi desem olur mu?

İnsanların kıyafetlerine neden bu kadar laf? İnsanlar o kültürü sevmiş olabilir, bir parçası haline gelmek isteyebilir. Kendi aralarında role play bile yapıyor olabilirler. Hepimiz zaman zaman fantezilerimizi yaşamışızdır, yaşamak istemişizdir. Bir nesil neo gözlüğüyle gezdi mesela.

Buyrun sizinde motorunuzu , ekipmanlarınızı görelim. Bizde kendi yorumlarımızı yapalım.

Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merak ediyorum öncesinde bir sıkıntı mı yaşadınız bu arkadaşlarla? Hayatımda cruiser sahibi olmadım, sürüş dinamiğinden nefret ederim, herhangi bir gruba da üye değilim.

İnsanların kaskları neden bu kadar rahatsız etti mesela? Şimdi ben desem plastik kask kullananları görüyoruz, kafana leğen geçir daha iyi desem olur mu?

İnsanların kıyafetlerine neden bu kadar laf? İnsanlar o kültürü sevmiş olabilir, bir parçası haline gelmek isteyebilir. Kendi aralarında role play bile yapıyor olabilirler. Hepimiz zaman zaman fantezilerimizi yaşamışızdır, yaşamak istemişizdir. Bir nesil neo gözlüğüyle gezdi mesela.

Buyrun sizinde motorunuzu , ekipmanlarınızı görelim. Bizde kendi yorumlarımızı yapalım.
    valla benim bi derdim yok. Ben scooter kullanan sıradan bir sürücüyüm. Bu mevzuyu arkadaş ss kullananlar şöyledir böyledir diyerek ön yargılı bir bakış açısıyla başlattı. Ben de karşılığında o mevzuya gelirsek bu da budur dedim. Benim derdim kimin neci olduğuyla ilgili değil hatta severim cruiser kullanırım da ilerde kısmet olursa. Burada mevzu kasktı, eleman gitmiş olayı "Renkler ve zevkler tartisilmaz. chooper/cruiser suren adamda arai kapali kaskin 5 bin lira olmasina anlam veremeyebilir. At gozluklerinizi cikartiniz" diyerek saptırmıştır. konu kaskların koruması, açık kaska verilir mi idi...

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tarz sahibi adamlarin zevklerini savunurken benim mesajimi alintilayip " elestiremezsin " tarzi kelimeler kullanmani anlayamadim. Bastan tum mesajlarimi okuyup oyle yorumla bence ...

Motosikleti
    mondial znu 125
    Ben tarz sahibi adamlarin zevklerini savunurken benim mesajimi alintilayip " elestiremezsin " tarzi kelimeler kullanmani anlayamadim. Bastan tum mesajlarimi okuyup oyle yorumla bence ...
    muhtemelen bana demişti o yanlış olmuştur:D

Motosikleti
    SD 1290R
    Hımm. Markalar bitsin, sırayla Cruiser, SS, enduro, naked ve scooter sahiplerini haşlayayım bi... Yumuşak yumuşak yiyelim hep beraber...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Yuzsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 le giderken kafan parçalanmasın diye bu nasıl bi mantık bu kafayla türkiyede nasıl yaşıyosunuz
    Cruiser ve 200 ile gitmek?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    en iyi SHOEI, çünkü bende de var
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Tmax 530
    Icinizde yer etmis anlasilan. Zevk meselesi diyip gecmek yerine, b.k atmissiniz bolca. Yorumlariniza genel olarak alinti yapmak gerekirse, Cruiser motosikletlerin kazaya karisma oranlarini bir arastirin bence. Turkiyede de ozellikle Harley Davidson motosiklet kullanarak; kazaya karisip, hayatini kaybeden bir surucu olmamis. Bunu diyor olmam full face takilmasina gerek yok demek degil tabii ki ama diger turlere gore risk en az diyebiliriz.

Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da onlara "Hell's dentists" diyolar

Bayagi yayginmis disciler arasinda HD. Hafta ici guzel guzel discilik yapiyo, haftasonu haydut gibi kusanip daglara kaciyo motosikletle

Cruiser'larin kazaya daha az karisiyor oldugu bir gercek. Daha sakin ve guvenli makinalar. Tekere gelmez, stoppie yapamaz, arka fren neredeyse on fren kadar tutar, vs.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)