Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SİGORTASIZ YAKALANDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Motoru birkaç ay önce devralmıştım.İlk motorum,ehliyette zaten sıfır km.Harclığım yok diye yaptırmamıştım sigortayı, polis durdurdu ve sordu eksik var mı?Ruhsatım yanımda değil yeni devraldım motoru dedim.(önemli görmemiş olacak ki bunu, sorgulama yaptı ve çaaat sigortasız araç."Ben sana sormadım mı eksiğin var mı " diye hayıflandı.Ya şimdi hemen yaptır ya çektireceğim dedi.Ceza tutarını sordum;çekici 100 küsür 150 de ceza dedi(yada tersi).Cepte beş kuruş yok neyse bir abimiz var aradım halledelim abi böyle böyle.Yürüyerek geri dön sigortayı yaptır(3 aylık geCikmeyle 354 tl)vs moral falan kalmadı.Dostlar ya siz sigortanızı yaptırın ya da benim gibi ahmaklık etmeyip yardımcı olacak adamı zora sokmadan açıkça söyleyin.Polise sigorta yok desem motorla gönderecekti..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Eksik var desen belki eksik evraktan ceza yazardı. Ehliyete bakıyorlar esasen.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    geçen durdurdu beni de polis, soruyor:

- a2 var mı?
    - var
    - sigorta var mı?
    - var
    - muayene var mı?
    - var
    - tc no söyle
    - (işte bilmem ne bilmem ne)
    - hadi iyi yolculuklar...

hiçbir evrağa bakmadı yani

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen durdurdu beni de polis, soruyor:

- a2 var mı?
    - var
    - sigorta var mı?
    - var
    - muayene var mı?
    - var
    - tc no söyle
    - (işte bilmem ne bilmem ne)
    - hadi iyi yolculuklar...

hiçbir evrağa bakmadı yani
    muhabbete mi durdurmuş yani. en azından ehliyet ceza puanı sorgulaması lazım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhabbete mi durdurmuş yani. en azından ehliyet ceza puanı sorgulaması lazım.
    valla elinde bi tablete plakayı ve kimlik no'yu girdi, o kadar.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla elinde bi tablete plakayı ve kimlik no'yu girdi, o kadar.
    Zaten bu ikisini girince senin ve motorun hakkında herşeyi görüyor ( muayene, sigorta vs vs )

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Belgeye bakmasına gerek yok. Plaka baksa zaten herşey çıkıyor ortaya. Bende Sezon açılışı muayeneden yedim.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Burada "sigortasız kullansam sorun olur mu?", hatta "ruhsat çıkarmasam?" gibi sorular soruluyordu yılın başlarında.
    espresso bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normal olanı yapmış neden yadırgadınız ki ? yine iyi niyetli memurmuş başkası olsa cezayı keser çekerdi otoparka
    gibigibi1985 bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bazı iyi niyetli olanlar önce sorar. Mesela benim kamyonda bikaç kez denkgeldi. Muayene yok dedim. Görmedim seni devam et dedi bıraktı. Kimiside hiç sormaz direk evrak ister eksiklere verir cezayı. Sigortayı yaptır bile demez çektirir. Günde belli sayıda araca bakmaları gerek. Eksiği olmayanı sorgulayıp kota dolduruyorlar eksiğin varsa iyi niyet gösterip sorgulamadan bırakıyorlar.

Sigortasızı bırakmak yanlış o ayrı tabi.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Memur işini yapsa hayıflanırız yapmasa yine hayıflanırız.
    28indensonra, espresso, erenedip ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400
    Sistemden sorguladıkları araçlara gereği varsa işlem yapmak durumundalar, sisteme girmeden soruyor "Eksik evrağın var mı?" diye.
    Kanunu uygulamak için değil de kota doldurmak için çevirme yaptıklarında onun için ilk önce soruyorlar evrakların tam mı diye. Sorgulayıp da eksik çıkarsa onlara da iş çıkıyor(evrak doldurt, çekici vs falan...).
    Yok amaç kanunu uygulamak ise hiç gözünün yaşına bakmıyor, "çotaaaa" diye bağlıyorlar aracı. Bu da polisten polise değişiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belgeye bakmasına gerek yok. Plaka baksa zaten herşey çıkıyor ortaya. Bende Sezon açılışı muayeneden yedim.
    Aynen dostum dediğim gibi zaten polis telsizden plakayı okudu merkezdeki görevli siğorta yok deyince polisin yüzü ekşidi ;hissettim abi sana sormadım mı ben eksiğin var mı diye sitem etti.ceza yazmaya hiç niyeti yoktu ancak sorgulayınca mecburen işlem yapmak zorunda galiba.Sağolsun hemen yaptır gel dedi ama motorla gönderemem yakarsın beni kaza olursa dedi..

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Aynen öyle bize de şehir dışına çıkarken çevirdiler. Eksik var mı diye sordu ona göre sisteme giricem dedi sağolsun, eksik yoktu ama yazacak adam neden sürekli tek tekerde gidiyorsun der yazardı

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Acaba memur direk sigortan var mı yok mu demeden sorgulatıp gerekeni yaparsa bu memur kötü niyetli mi olur yoksa görevini mi yapmış olur ?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim sen dua et, sigorta lazım olacak bir durum olmadan cezayı yemişsin, aksi takdirde moralin çoook daha fazla bozulabilirdi.
    bpak ve gibigibi1985 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru birkaç ay önce devralmıştım.İlk motorum,ehliyette zaten sıfır km.Harclığım yok diye yaptırmamıştım sigortayı, polis durdurdu ve sordu eksik var mı?Ruhsatım yanımda değil yeni devraldım motoru dedim.(önemli görmemiş olacak ki bunu, sorgulama yaptı ve çaaat sigortasız araç."Ben sana sormadım mı eksiğin var mı " diye hayıflandı.Ya şimdi hemen yaptır ya çektireceğim dedi.Ceza tutarını sordum;çekici 100 küsür 150 de ceza dedi(yada tersi).Cepte beş kuruş yok neyse bir abimiz var aradım halledelim abi böyle böyle.Yürüyerek geri dön sigortayı yaptır(3 aylık geCikmeyle 354 tl)vs moral falan kalmadı.Dostlar ya siz sigortanızı yaptırın ya da benim gibi ahmaklık etmeyip yardımcı olacak adamı zora sokmadan açıkça söyleyin.Polise sigorta yok desem motorla gönderecekti..
    yoksa bugün E-5 kenarında yunusla tartışan pizzacı sen miydin dikkatli olun arkadaşlar

bugün bende eve gelirken saat 16:40 civarıydı ve E-5 anayol kenarında duran iki motor gördüm, tabi biri scooter kurye ve diğeri yunus polisiydi. yanlarından geçerken polis durdursada dursam modunda geçtim hatta polis bana baktı 2 saniye falan ama sonra durdurmayınca devam ettim.

eksik yok rahatım, giren girdi zaten 1400 lira sigorta yaptırdık ve 2017 nin vergisini peşin ödedim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Öylesininde niyeti önemli. Şimdi trafik kurallarını hiçe sayarak araç motor kullananlar var. İnsanlara rahatsızlık veren apaçiler var. Hani şu eksoz açan motor bağırtan vs. Öylelerinin zaten genelde plaka yok. Sorgusuz sualsiz cezası kesilmeli onların.

Ama bi taraftada gariban adam var. Yada idare edilmesi gereken hafif şeyler var. Onlarında görülmemesi gerek.

Geçen sene bi kamyon aldım çekme belgeli. Denizli'den Aksaray'a geldim o halde. Aksaray'da evden sanayiye gidiyordum. Birkaç eksiği var onları yaptırıp muayeneye sokacağım. Plaka çıkaracağım. Öyle sağda solda gezmiyorum insanlara rahatsızlık verecek bi eylemimde yok. Polisler durdurdu. Hiç laftan anlamayıp 860 lira ceza yazdılar. Üstüne de arabayı bağladılar. Şimdi ben bu olayı kime anlattıysam küfür etti malum kişilere. Yapılacak iş değil çünkü. Görmezden gelinmesi lazımdı. Yarın bir gün sivilde denkgelirse ben biliyorum yapacağımı. Yada o anki sinirle ezebilirim.

Erzurum yolunda bi polis ekibi varmış. Sürekli aynı kamyoncuya ceza yazarlarmış. Adam bir gün yine polis çek sağa diyince çok kızmış. Üstüne kamyonu sürmüş öldürmüş. Eline sağlık bağzısı hakediyor gerçekten.

Geçen hafta kamyonla gelirken polis çevirdi. Çok lamba var arabanda ceza yazacağım dedi. Canın sağolsun dedim. Biliyorum çünkü yasak o kadar lamba. Bile bile suç işliyorum ve yazarken gıkım çıkmadı.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Trafik polisleri bu konularda çok esnek. Ben olsam basarım cezayı, zerre acımam.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İlk motorumu aldığımda, henüz ehliyetimi alamamıştım. Sürücü kursunun verdiği tarihte sınava giremedim, çünkü kahrolası sürücü kursu evraklarımı vaktinde göndermemişti. Ben de 1 haftaya ehliyet alacağım nasıl olsa diye gidip motoru aldım, ama ehliyet 4 ay sarktı. Bu 4 ay içinde motoru kullandım, bir kez çevirdi polis, stop edip indim, kaskı çıkarttım (içinden b.ku yedik diye geçiriyorum), "buyrun memur bey" dedim, "eksiğiniz var mı?" diye sordu, "Ehliyette A2 yok, sürücü kursu evrakları vaktinde teslim etmediği için gecikti, ehliyetsizim yani" dedim. Baktı sigorta var, plaka yerinde, kask vb. var. Motor orjinal, apaçilik görünmüyor, "iyi yolculuklar" deyip gitti
    gibigibi1985 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)