Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 600 İLE YAPTIKLARIMIZ VE YAKTIKLARIMIZ :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    [B]Evet arkadaşlar , yakın zamanda almış olduğum cbf600 üm ile yaklaşık 800 km kadar yol yaptım.

Kullanım , yakıt vs. gibi konularda hemde motosiklet üzerinde yaptığımız bakımlar vs hakkında biraz bilgi paylaşımı yapmak istedim.

Öncelikle motosikletimiz 2007 model abs li bir motosiklet. Yalnız motosiklet karbüratörlü olarak bilinmesine karşın(2008 ve sonrası modeller enjeksiyonlu ve kombine abs sistemine sahiptir) kimi insanlar yarı karbüratörlü demektedir. Bunun sebebi de karbüratör içerisinde bulunan bir enjektördür.

Motosikletin teknik özelliklerini tek tek yazmayacağım, zaten teknik özellikler konu başlığında mevcut

Öncelikle motosikletimi aldığımda , 5 aydır yatmasından dolayı aküsü bitmişti. Sağolsun eski sahibi Engin bey gerekli bakımları vs yaptırarak teslim etti. Bunun haricinde motosikletin herhangi bir sorunu kazası vs. yoktu. Tamamen orjinal ve sağlıklı olduğundan , gerek expertizden ve Adana Mt grubundan aldığımız referanslar neticesinde gözüm kapalı aldım diyebilirim

Motosikleti aldıktan sonra ilk fotolardan birisi ve ilk deneme sürüşümüz. Adana Mt grubundan Yusuf arkadaşımızın da xj6n si ile birlikte Tarsus'a gidiyoruz. Git-gel ortalama 125 km civarında.

Bu yolculuğumuzda nerdeyse yarısı otoban yarısı şehir içi kullanım olmak üzere karışık bir yakıt hesaplaması yaptım. 118 km de yakıtı tekrar fulledim ve 5.32 lt yakıt aldım Ortalama hızımız 80-120 arası. Otobanda kısa süreli 2 defa 120-160 arası gaz açtım. Şehir içi trafik normal ve ışıklar bayağı vardı. Kullanım esnasında ara gazı , ani hızlanma ve kalkış yapmadan bu veriyi yakaladım(Hoş öyle motosiklette kullanmam)

Sonrasında tamamen şehir içi, ani kalkış olmadan ve sıkışık trafikte yaptığım testte 6 küsür lt (tam hatırlamıyorum) oranını yakaladım. Bu da tatmin edici geldi. Adana sıcak olduğu halde bir kaç kez sadece fan açtı motor. Fakat çok sıkıştırılırsa durum değişecektir.

Sonrasında biraz da motosiklete bakalım , kozmetiğine renk katalım dedim. Tekrardan Tarsus'a gittim. Yaşı itibari ile ufak tefek göze batmayacak küçük çizikler vardı. Ali ÖZKAN kardeşime buradan teşekkür ediyorum. Motosikletlerin boyası ince olduğundan pasta cila boyaya zarar verir dedi ve boya koruma ile cila işlemi yaptı. Ellerine sağlık. Ben beğendim siyah incimi (Bu arada Ali arkadaşımız da sıkı bir motosiklet tutukunudur. 3 kardeşin hepsi öyle )

BEFORE

AND AFTER

Cbf600 ün emmisinin cülüğü cbf 150 de çıkmış arka planda

MORE AFTER

Verdik tabi zehri bir defa

Bu arada cbf600 nispeten agresif olmayan bir yapıya sahip. Ama bu demek değil ki başlangıç ya da az tecrübe ile kullanılacak bir motosiklet.

Frenler tatmin edici. Yalnız arka fren bana biraz hissiz geldi. Sanki boşa frene basıyormuş hissi verebilir.

Cbf600 ün sürücü selesinin yükseklik ayarını , alt kısımda bulunan vidaları sökerek ayarlayabiliyorsunuz. Gayet basit. Ama en yüksek kademeye alınca depo ile sele arasında yaklaşık 2-3 cm bir boşluk oluşuyor. Görsel olarak rahatsız edebilir.

Süspansiyonlar yumuşak. Kasislerden geçerken , özellikle 2 kişi ile altı sürtebilirsiniz.

Son olarak eskimiş jant şeritlerini söktük. Kapa plastiğinde renk solmasından dolayı karbon kaplama yaptırdım. Lakin kafa plastiği silikonlu gibi esnek bir plastik. Bir çok tabela işi yapan geri atar dedi ama sağolsun bir arkadaşımız bayağı bir uğraştı. Güzel de oldu. Şimdilik bir problem oluşmadı. Ama farı söküp takmak çin işkencesi idi Sağolsun Çağdaş ustamızın da yardımlarıyla hallettik.

Bu arada arkadaşlar jant şeritlerini , eliniz yatkınsa maket bıçağı yardımı ile sıyırıp çıkarabilirsiniz. Ama dikkat edin. Fazla bastırırsanız boyayı çizersiniz. Ben damla jant stickerı kullandım. İlk ve son kez. Isıtıp yapıştırdığımız halde , yolda giderken attı. Virajda arja tekerin altına geldi ve lastiğin kaydığını hissettim. Çok şükür kazasız atlattık. Bu yüzden kullanmamanız da fayda var.

Bunlar da son dokunuşlar

Karbon çekilmiş hali

Çağdaş ustamız

Bahsettiğim jant stickerları

Son olarak , ben cbf 600 ü beğendim. Gayet keyifli ve rahat bir motosiklet. Son uzun yol seyahatimizde 172 km de 8.43 lt benzin aldım. 120-140 arası kullandık hep otoban sürüşünde. Arasıra 160 bandına da çıktım kısa süreli.

120 km de gayet güzel yolculuk yapılabilir. Kimisi diyebilir "o zaman neden 600" güç elinizin altında olsun , ama ihtiyacınız varsa kullanın,gereksiz yere değil.

Başınızı ağrttımsa , vaktinizi aldımsa kusura bakmayın. Tekerinize taş deymesin./B]
    crxforever, Sokollu, Salurbey ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Maşallah aslan parçası çok güzel duruyor. Kazasız belasız kullanın hocam. Bu maline aklıma girmeye başladı. İlerde inşallah iyice tecrübelenince bundan almak lazım bi tane.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah aslan parçası çok güzel duruyor. Kazasız belasız kullanın hocam. Bu maline aklıma girmeye başladı. İlerde inşallah iyice tecrübelenince bundan almak lazım bi tane.
    Teşekkürler. Allah gönlünüze göre versin
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Hayırlı uğurlu olsun abi,
    karbon çok güzel olmuş

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun abi,
    karbon çok güzel olmuş
    Teşekkürler. Eğer bunda sorun yaşamazsak yan kapakları da kaplatacağım. Sonuçlarını yazarım yine

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    geçen kış bende kullanıyordum. soğuk sabahlarda çalıştırmada problem yaşadım bir kaç kez.
    gerçi istanbul için bu söylediğim. Adana da sorun olmaz muhtemelen.
    iyi günlerde kullanın. keyifli motor bence, yeterince güçlü, dengeli ve güzel motor...
    sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen kış bende kullanıyordum. soğuk sabahlarda çalıştırmada problem yaşadım bir kaç kez.
    gerçi istanbul için bu söylediğim. Adana da sorun olmaz muhtemelen.
    iyi günlerde kullanın. keyifli motor bence, yeterince güçlü, dengeli ve güzel motor...
    Doğrudur hocam. Burada öyle aşırı bir soğuk yok. Ama motosiklet 3-4 gün yatıyorsa jikleyi çekip ısıtıyorum yinede.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Güzel motor fakat ustanı beğenmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Adamın şu haline bak
    Ağzında bir sigara

Şu hareketlere bak hele
    Adamdaki keyfe bak
    Tütüne tüttüre içiyor

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhaba hayırlı olsun. Kaç km de motosikletiniz ve bende almak istiyorum fiyatlar konusunda kafam karışık değeri sizce nedir?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah kaza bela vermesin kardeşim. Motorun sport touring piyasasında ilk 3 girer, yalnız bu motorla fazlaca km yapacaklara tavsiyem gidon u 3-5 santim yükseltmektir.
    sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hayırlı olsun. Kaç km de motosikletiniz ve bende almak istiyorum fiyatlar konusunda kafam karışık değeri sizce nedir?
    55 bin km olmak üzere. Fiyatlar konusunda birşey demek en son araştırmalarımdan sonra İnan çok zor.
    Temiz dedikleri halde kazalı çıkanlar vs derken. Bu motosikletin temizini sanırım 16,5 den itibaren bulabilirsen bulursun. O da en iyi ihtimal. Yalnız motorda kaza bela yok deyip bu fiyatı çekenlerin iyice araştırdığında ya kazası çıkıyor ya da başka birşey. Bilindik tanıdık bir motosiklet bulursan yapış

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çok güzel motor Honda neden üretmiyor bunu artık

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motor Honda neden üretmiyor bunu artık
    Onu bende bilmiyorum maalesef. Honda da fazla çeşitlilik kalmadı

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ne motor ama. 2007 modelinde bile ABS var,çok sağlam makina.Biz hala ABS konuşuyoruz.Bu honda'yı anlamak mümkün değil,bugün 0 km 2016 600RR'a baktım hrc, abs hala yok inanılmaz yaww.
    sailor33 bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Kardeşim, tam ikinci elde motor alınacak adamsın. Bakıyorsun motora temiz kullanıyorsun. Maşallah güle güle kullan...
    sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim, tam ikinci elde motor alınacak adamsın. Bakıyorsun motora temiz kullanıyorsun. Maşallah güle güle kullan...
    Güzel düşünceleriniz için teşekkürler. Tüm motosikletlerime hem kozmetik hem periyodik bakım olarak takıntı derecesinde titizlik gösteriyorum

Hayırlı olsun kardeşim piyasada temiz yüksek modelli uygun fiyata bulsam ay bası bende alıcam ama bulamıyorum...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu motor "hık" demiş burnundan cbf150 düşmüş baya benziyorlar.
    sailor33 ve Pistonlar bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim piyasada temiz yüksek modelli uygun fiyata bulsam ay bası bende alıcam ama bulamıyorum...
    İnşallah gönlünde yatan Aslan'a kavuşursun

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Maşallah parlamış bendede var bi tane 2006 model 20 bin km de hatasız siyah
    İlk sahibinden aldım
    Satmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)