Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor bloğu kırıldı/çatlatdı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Torka bak yahu 2. viteste burnout.
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum kırıldı/çatladı yazmışsın ama bu bildiğin ortadan ikiye yarılmış motor.

geçmiş olsun. arkadaşlar yazmış zaten başka söze gerek yok. bence bir an önce sat elincen çıkar. masraf açar sana bu haliyle.

o çatlağı oluşturacak sıkıntı içerde sağlam bişey bırakmaz şahsi kanaatim. eski motor bloğunun arta kalan malzemelerinden duvar süsü yapabilirsin mesela. krankı güzel temizler duvara asarsın. şekil olur (eğer hala tek parçaysa tabi)

geçmiş olsun. pahalı bir eğlence ve tecrübe olmuş.
    doghouse bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    saka mı bu yaaa boyle motormu ..allah korusun boyle azıcık bır teker denemesınde blok 2 ye ayrılıyorsa yolda gıttıgı yerde basınıza daha kotusu gelebılır gecmıs olsun

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

Konu başlığını görünce
    Bir an Ktm 390 motoru sandım
    HAHAHHA valla bende bi an içimden geçirdim bu aralar çok popüler

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    mt-25 falan olsa yedek parçaya çıkartırdım direk. O bloktan daha hayır geleceğini hiç sanmıyorum.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Aklıma "Organize İşler" filmindeki "Süpermen n'aptın?" repliği geldi.
    Kırılma, çatlama değil bu, motoru ikiye yarmışsın be dostum, geçmiş olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kırık yere bir cekomastik silikon çekeceksin, eskisinden daha sağlam olmazsa terbiyesiz olayım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    müstehaktır iyi olmuş

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı golgeroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm abilerim ablalarım kardeşlerim. Geçen hafta megelli 250R da teker yakmayı denedik keske denemeseydik... 1. viteste güzel güzel teker dönmeye başladı, 2. vitese geçtik bi anda puffff diye bi ses geldi motor stop etti benzin kapağı açıldı. Biraz bekledik tekrar çalıştırmayı denedik marş basmadı. Alttan yağ akıttıgını fark ettik eğilip baktık. Blok kırılmış veya yarılmış. Bi kaç tane ustaya götürdük hepsi tahmini olarak blok piston silindir krank yalan olmuş dediler kimse içini açıp bakmadı. Şimdi bu motor sizce zorlamayla içindeki parçaları parcalar mı ? 0 veya çıkma yedek parçaların fiyatı çok tutar mı ?
    http://i.hizliresim.com/aLpL32.jpg
    http://i.hizliresim.com/ldpdjQ.jpg
    Hocam sana tavsiyem öncelikle düzgün bir motor ustası bulman. İstanbul'da sana yakınsa istersen Teknisyen oto Levent usta'ya bir uğra.

http://motosikletustasi.com/teknisye...narim-servisi/

İkinci adım da yedek parça. Megelli'yi dokuyucu getiriyordu. Orjinal yedek parça için öncelikle Dokuyucu'nun sitesine bak, sitesinde aradığın parça yoksa telefonla ara bir sor.

https://www.dokuyucu.com.tr/asp/grou...li-Yedek-Parca

Eğer yedek parça temin edemiyorsan veya aşırı pahalı ise çıkma bir motor bulman lazım.

Ustayla da zaman ve fiyat konusunda anlaşırsan motor yaptırılır, güle güle kullanılırsın.(Fiyat elbette değişken olacaktır motor tamamen söküldükten sonra belli olur ama işçillik için bir fiyat aralığı verebilir 1000-1500TL gibi) Tamiri biraz tuzlu olabilir ama tamir mümkün.

Eğer tamir kafana yatmıyorsa ya da usta tamire yanaşmıyorsa ya motoru bozuk halde satışa çıkarırsın veya parça parça satarsın.

Levent Usta bence sorunu halleder. (Çıkma parça temini dahil)

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

Konu başlığını görünce
    Bir an Ktm 390 motoru sandım
    KTM 390 da böyle bir algı oluşmuş bunun sebebi farkettiğim kadarıyla hep ön kaldıranlar. Ön kaldırıp bu motorun bloğu patlıyor diye ağlayıp laf yaymışlar belli ki ortaya. Daha geçen gün bir başkası ön kaldırırken Duke 125 mi 200 mü ne şaşesini kırmış adam.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 390 da böyle bir algı oluşmuş bunun sebebi farkettiğim kadarıyla hep ön kaldıranlar. Ön kaldırıp bu motorun bloğu patlıyor diye ağlayıp laf yaymışlar belli ki ortaya. Daha geçen gün bir başkası ön kaldırırken Duke 125 mi 200 mü ne şaşesini kırmış adam.
    Yok hocam, boyle bazen hava sicaktan soguga cabuk gecince bile catliyormus. Mesela sabah ayaz, ogleyin gunes cikiyor, çaaat, gitti blok.
    127 ve Mamba09 bunu beğendiler.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torka bak yahu 2. viteste burnout.
    Zs177mm , Tork 23 nm , 22 kw ( 34 mm karburatörle )

Aynı bloğu GasGas , Mondi rx3 evo , vs biçok firma kullanmakta , eski modelini 3 sene kronik marş dişli yatağı kırmasına rağmen sorunsuz kırmadan kullandım .

Sattığım gün alan genç kardeşime anahtarı verdim , uğurlarken bakkal dayı sürüşüne şahid oldu ve dediki ; Bu jojuk , bu motorun ..... koyar. dediği gibi olup , bir hafta geçmeden motoru kitletip yan bloğu çatlatmış ...

Dolayısı ile , firmalardan bağımsız bloğa lütfen kimse kabahat bulmasın , tank bloğu olsaydı yine yarardı eminim.

Motosikleti
    Pulsa RS 200
    Hepinize değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Verdiğiniz tavsiyeleri değerlendirmeyi denicem.

geçmiş olsun işin zor ,iyi bir usta bul cbr250r yerine uyuyorsa çıkma cbr250r motor blogu v.s taktır .Çıkma megelli blogu bulaman çok zor ama belli olmaz şansını dene pert olmuş megelli bulursan olabilir ,kaynak v.s seni üzmek istemem ama artık o motor sana evlat olmuş artık ayrılman satman çok çok zor ..

Neyse geçmiş olsun cana gelecegine mala gelsin kaza yaptım say..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    "Pert" Yaygın bir motor olsa, çıkma motor bul değiştir derim ama..... Parçalayıp yedek parça niyetine sat derim ama..... Servisten yeni motor al tak derim ama... Diyemiyorum. Başıma gelse, çıkma motor istemek için ülkedeki tüm megelli servislerini arardım. Muhtemelen şerefsiz hırsızların kulağına gider, megelli 250R avına çıkarlardı. Çıkma motor bulursan , çıkarıldığı motosikletin plakasını isteyip emniyetten sorgulat. O.Ç hırsızlara ekmek yedirme.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler