Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

4 mevsim motosiklet montu yazın kullanılır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mr Joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Venom dynamic aldım bugün. Deneyip görücez bakalım ama yazın terletmez gibi gözüküyor. 3 mevsim kullanılır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Havalandırma cepleri olsa da içliği veya yağmurluğu çıksa da 4 mevsim montlar sıcak havalarda maalesef fazla gelecektir.
    Kışlık ve yazlık 2 set yapmakta fayda var.

Alıntı Mr Joseph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom dynamic aldım bugün. Deneyip görücez bakalım ama yazın terletmez gibi gözüküyor. 3 mevsim kullanılır.
    merakla bekliyorum hocam değerlendirmelerini. istanbulda sıcaklar başladı mı bilmiyorum ama umarım çabucak ısınır da deneme şanısnız olur :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalandırma cepleri olsa da içliği veya yağmurluğu çıksa da 4 mevsim montlar sıcak havalarda maalesef fazla gelecektir.
    Kışlık ve yazlık 2 set yapmakta fayda var.
    en mantıklısı öyle fakat bütçe olmayınca bu yollara gidiyoruz :D

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Prohel coulombia kesinlikle 4 mevsim değildir. Sonbahar, kış ve ilkbaharda kullanabilirsin. Ancak yazın kullanılmaz. Bende bu monttan kullanıyorum. 1.si havalandırma fermuarları yok. 2.si iç astarı tek katman sadece elyaflı içliği çıkartabiliyorsun. Su geçirmez astarı çıkmıyor. Korumaları gayet iyi ve kaliteli bir motor. Ancak yazın kullanırsan fırına verilmiş güveç gibi olursun.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 mevsim mont palavradan öte değildir. 3 mevsim korumaları iyi olan 300-500 bandında bir mont al. decathlon dan 20-30 tl ye üst yağmurlukla beraber kışları kullan hem temiz kalsın hemde deforme olmadan uzun süre kullan. yazlık olarak 250-350 tl arası yazlık mont alıp yazın kullan. 4 mevsiv diye satılan her montta kumaş asla yazlık mont gibi ince olmayacağı için renkde koyuysa pişersin nokta. durursan yine pişersin nokta. tahminen 800-850tl ye çıkarsın.
    artemis99 bunu beğendi.

Bende ixonun 4 mevsim montu var ( montun etiketinde 3 yazıyor ama) ankaranın sıcagındada soğundada kullanıyorum memnunum.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar hazır konusu açılmışken file mont tavsiye eder misiniz mümkün ise link ile birlikte?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hazır konusu açılmışken file mont tavsiye eder misiniz mümkün ise link ile birlikte?
    kendi kullandığım monttur tavsiye ederim. Çok hafif file mont.
    http://urun.n11.com/mont/ixon-hacker-game-korumali-fileli-yazlik-motosikletci-montu-P94355908?Renk=Bej&Beden=XL&cid=604001&gclid=Cj0KE QjwuOHHBRDmvsHs8PukyIQBEiQAlEMW0Ghjk4JUirs6Ajy0m0n Nzru8JtIb2MC-YqziuTDp96kaAh8i8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kullanılmaz
    Kışın üşürsün yazın pişersin

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Ben geçen sene ağustos eylül arasında dört mevsim montumla idare edebildim. AEA(kampanya için mağazadaydı )) nın tavsiyesiyle motorumu almadan önce almış oldugum A-Pro Aerotech kullanıyorum. Kışın da iç astarı hariç tüm katmanları takıp bir de içlik kullanarak kullandım. Aşırı soğuklarda ve yağmurda hiç kullanmadım. Ama aşırı soğukta yeterli gelmezdi.

tabi alabiliyorsan iki mont en iyisi. Ben de bu sene Richa summercool veya benzeri bir yazlık mont bakınıyorum şu aralar. İlk yılımda idare ettim... bütçe kısıtlıysa idare edilebilir! sıcaktan değil ama ağırlıktan şikayet ettim. Molalarda kaskla birlikte hemen çıkarmak gerekiyordu.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Yol yakınken vazgeç. Dört mevsim kullandım bir sene kadar ; kısın icligi ve yelek boyunluk ile bile kollarim usurdu. Içime giydiğim ekipman sayesinde göğüs kismi usutmuyordu.
    Yazın da tam tersi pisersin son bahar lik bence mevsimlik montlar

herkese teşekkür ederim 4 mevsimden vazgeeçmiş bulunmaktayım :D yazlık arayışına girişiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler