Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tank Pad nasıl sökülür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar eskiyen tank padi söküp yerine yenisini yapıştıracağım. Sökerken nelere dikkat etmeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    çizme yeter yapılşanı kalırsa wd 40 sıkarsın sökülür

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Saç kurutma makinesi ile ısıtarak sök.
    Kalan yapışkanları temizlemek için Aseton kullanabilirsin. WD40 yağlıdır. Ota b*ka herşeye WD40 sıkmayın güzünüzü seveyim
    enescanatar, manofsteel ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalan yapışkanları temizlemek için Aseton kullanabilirsin. WD40 yağlıdır. Ota b*ka herşeye WD40 sıkmayın güzünüzü seveyim
    wd40 kutsal sprey. boynun tutulunca boynuna sıkarsın bel ağrısına beline kabız olunca malum yere .

herşeyin çözümü wd40
    07mehmet07, YERUÇAĞI ve dental_land bunu beğendiler.

Motosikleti
    wd40 etketi söküyor onu biliyorum fakat orayı yağlı bırakırsa bir sonra ki tank pad düzgün yapışmaz.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    saç kurutma makinası ile ısıtmalısın,çok rahat şekilde çıkıcaktır.Aseton kısmına gelince onunla ilgili bir yorum yapamıyorum,içindeki kimyasallar motorun platik veya diğer kısımlarında boyana,yüzüeye zarar verir mi.Zarar vermediği bilinen çözücüler vardır mutlaka,heee belki asetonda zarar vermez emin değilim.Eğer göze alırsan,ufak ve görünmeyen bir kısımda deneme yap önce biraz bekle ne etkisi olacak,ona göre karar verirsin.

ayrıca arkadaşlar konu açıldı diye yazıyorum,kontak vs gibi elektrik devrelerini temizlemek bakımı yapmak için WD40 sıkmayın, WD40'ın ayrı ürünleri var,ben aldım, WD40 Contact Cleaner , özel üretiliyor elektrik olan devreleri temizlemek için aman diyim,normal wd40 la temızlenmez kontak montak ve diger elektrikli yerler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sabahları bi tatlı kaşığı wd40 içiyom
    ...garip... bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 kutsal sprey. boynun tutulunca boynuna sıkarsın bel ağrısına beline kabız olunca malum yere .

herşeyin çözümü wd40
    Koltukaltına sıkılırsa ter kokusunada iyi geldiği söyleniyor, ayrıca romatizma ve siyatiğede birebirmiş hatta her gün tüketilirse kanseri bile önlüyomuş, uzmanlar yemeklerinize, salatalarınıza mutlaka wd40 sıkın diyorlar
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    wd40 arabanın boyasındaki çizikleride gideriyormuş,,şaka değil youtubede videosu var ,wd40 ın bi ölüme çaresi yok galiba
    tiawern, nines ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltukaltına sıkılırsa ter kokusunada iyi geldiği söyleniyor, ayrıca romatizma ve siyatiğede birebirmiş hatta her gün tüketilirse kanseri bile önlüyomuş, uzmanlar yemeklerinize, salatalarınıza mutlaka wd40 sıkın diyorlar
    hem istenmeyen tüylere çözüm olduğu gibi kelliğe ve köseliğede çözüm oluyor
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Tankpadi soktum elimle ama altinda oldukca igrenc izler kaldi yarin wd40 ile temizleyecez sanirim ardindan iyice yagini alip yenisini yapistiracagim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 arabanın boyasındaki çizikleride gideriyormuş,,şaka değil youtubede videosu var ,wd40 ın bi ölüme çaresi yok galiba
    Doğrudur benim yapmışlığım var.
    Arkadaşımla kız arkadaşı bende kalmışlardı, sabah baktık kızın arabasına bir taksi sürtmüş geçmiş köşeden, sarı sarı boyasını bırakmış tamponun ucuna. Hafif hafif sıkıp bezle bastırarak sildim, boyada bir açılma da olmadı, sarıyı da misler gibi çıkardı.

Electical contact cleanerın farkını bilmiyorum şimdi gördüm, ama motosikletin hareketli parçalarının tamamını (elektirk gelenler dahil) WD40'la temizlemek yıllardır yapılan bir şey yahu. Pası falan alıyor, kabloya bir zararı olmaz ki.

900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    elektrik aksamında lütfen wd40 kullanmayın.killingroad arkadaşım yanılıyorsun.lütfen neden diye sorma.aynı zamanda yanıltıyorsun.üzerinde contact cleaner ibareli ürünleri elektrik aksamında kullanabilirsiniz.bu benim mesleğim.lütfen bu tür bilgilerde atmayın kafadan.kablolara zararı olur.araştırın sorun anlayın dinleyin.wd40 ile temizlemek yıllardır yapılan bir şey değil.

Motosikleti
    Tank pad sokme konusu elektrik aksamina nasil geldi anlamis degilim..

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Sac kurutmayla soktukten sonra silgi ile temizleyin;)

Sakın aseton vs sürme boyası akabilir motorun benden söylemesi tecrübe edindim aman diyeyim.

Motosikleti
    söktüm ve yenisini taktım arkadaşlar.. önce elimle söktüm. klasik wd40 ile güzelce temziledim çok basitçe temizledi..
    ardından bol su ile yağ kalmaması için yıkadım. kolonya ve temiz bir bezle iyice yağsız hale getirdim ve yeni padi yapıştırdım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı 900rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik aksamında lütfen wd40 kullanmayın.killingroad arkadaşım yanılıyorsun.lütfen neden diye sorma.aynı zamanda yanıltıyorsun.üzerinde contact cleaner ibareli ürünleri elektrik aksamında kullanabilirsiniz.bu benim mesleğim.lütfen bu tür bilgilerde atmayın kafadan.kablolara zararı olur.araştırın sorun anlayın dinleyin.wd40 ile temizlemek yıllardır yapılan bir şey değil.
    Yahu araştırın diyorsun sonra lütfen neden diye sorma diyorsun.
    Güzel bir şekilde açıkla dinleyelim, teşekkür edelim. Böyle yazarsan bir anlamı olmaz ki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)