Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TRAFİKTE SURİYELİLERE YAPILAN ÇİFTE STANDART........

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar selamlar bugün yasadığım ve beni cok sarsan bir olayı anlatıcam

Benim ruhsatımda ek1 belgesi kayıptı bunu muayene yaparken ordaki memur söyledi.Bana dediki 7 gün süren var randevu alıp yenisini cıkar 140 tl civarı birşey ödersin.Tamam sorun değil dedim randevu almaya calısıyorum yeminle boş bulamadım bir türlü.Simdi polis cevirse ceza yazıcak.
    Bugün yine istanbul pol e girip randevu almayı denedim.Sayfayı actım trafik islemlerini sectim ordan trafik belgesi zayi islemlerini denedim.
    tc numaramı girdikten sonra dolu dedi bütün ilceleri seçtim sonuc aynı.

Bende farklı bişey yaptım trafik islemlerini tekrar secip SURİYELİLER İÇİN trafik evrak islemlerini seçtim.Tak anından ertesi gün sabah 8 30 dan aksam 17 00 a kadar istediğim zaman aralığında randevu secenekleri cıktı.

Simdi sunu soruyorum seçtiğim subede bu trafik islemleri ile ilgilenen bir tane memur var bütün islemleri yapan bu adam.Randevu sistemi neden normal türk vatandasına dolu derken suriyeliye ayrıcalık tanıyor.

Bunun için emniyet genel müdürlüğünü aradım şikayet ettim sonuc yok chp yi aradım telefon yüzüme kapandı.Akp yi aradım saolsun bir kız ilgilendi şikayetimi içişlerini bakanlığına iletti.Suan beklemekten baska birşey yapamıyorum.Bunu paylasmamın nedenide bilin ne halde olduğumuzu görün.

İnanmayan varsa kendi deneyebilir.Trafik tescil islemlerinden sonra en altta SURİYE VATANDASLARI yazan kısmı secip devam edin sonucu kendi gözlerinizle görün.
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Tahminimdir bu sadece gerçek değildir.

Suriye vatandaşlarını kayıt altına almak için böyle bişey olabilir. Türk vatandaşı zaten kayıt altında bişey olmaz ama Suriye'li adamı bi an önce kayıt altına almak lazım diye düşünüyor olabilirler. He bunda siyasi bir düşünce var mıdır yok mudur bilemem.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminimdir bu sadece gerçek değildir.

Suriye vatandaşlarını kayıt altına almak için böyle bişey olabilir. Türk vatandaşı zaten kayıt altında bişey olmaz ama Suriye'li adamı bi an önce kayıt altına almak lazım diye düşünüyor olabilirler. He bunda siyasi bir düşünce var mıdır yok mudur bilemem.
    Kardesim girip kendin deneyebilirsin.Bu işe bakan 1 tane vezne var ben ilçe emniyete gittim orda bu işi yapan adam boş çalısmıyor.

Onun sucu yok ama bu sistemi yazan adama sormak lazım.Eğer sayfayı actıysan kayıtla ilgili değil evrak yenileme işlemleri diye geçiyor.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim girip kendin deneyebilirsin.Bu işe bakan 1 tane vezne var ben ilçe emniyete gittim orda bu işi yapan adam boş çalısmıyor.

Onun sucu yok ama bu sistemi yazan adama sormak lazım.Eğer sayfayı actıysan kayıtla ilgili değil evrak yenileme işlemleri diye geçiyor.
    Ben Ankara'da olduğum için internetten randevuda sorun olmuyor. Saat 11:02de randevuyu aldım 11:06'da bakoya gittim evrakları verdim yaprakları aldım diğer bankoya geçtim evrakları verdim. Şimdi ruhsatın çıkmasını bekliyorum. İstanbul'daki durumu bilmiyorum ama Ankara'da işlemleri hızlıca hallettim.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar bugün yasadığım ve beni cok sarsan bir olayı anlatıcam

Benim ruhsatımda ek1 belgesi kayıptı bunu muayene yaparken ordaki memur söyledi.Bana dediki 7 gün süren var randevu alıp yenisini cıkar 140 tl civarı birşey ödersin.Tamam sorun değil dedim randevu almaya calısıyorum yeminle boş bulamadım bir türlü.Simdi polis cevirse ceza yazıcak.
    Bugün yine istanbul pol e girip randevu almayı denedim.Sayfayı actım trafik islemlerini sectim ordan trafik belgesi zayi islemlerini denedim.
    tc numaramı girdikten sonra dolu dedi bütün ilceleri seçtim sonuc aynı.

Bende farklı bişey yaptım trafik islemlerini tekrar secip SURİYELİLER İÇİN trafik evrak islemlerini seçtim.Tak anından ertesi gün sabah 8 30 dan aksam 17 00 a kadar istediğim zaman aralığında randevu secenekleri cıktı.

Simdi sunu soruyorum seçtiğim subede bu trafik islemleri ile ilgilenen bir tane memur var bütün islemleri yapan bu adam.Randevu sistemi neden normal türk vatandasına dolu derken suriyeliye ayrıcalık tanıyor.

Bunun için emniyet genel müdürlüğünü aradım şikayet ettim sonuc yok chp yi aradım telefon yüzüme kapandı.Akp yi aradım saolsun bir kız ilgilendi şikayetimi içişlerini bakanlığına iletti.Suan beklemekten baska birşey yapamıyorum.Bunu paylasmamın nedenide bilin ne halde olduğumuzu görün.

İnanmayan varsa kendi deneyebilir.Trafik tescil islemlerinden sonra en altta SURİYE VATANDASLARI yazan kısmı secip devam edin sonucu kendi gözlerinizle görün.
    arkadasım bunu hemen mılletle bagdastırmamak gerek aynı randevuyu bır rus bır fransız ıcınde olsa aynı sey olur .sistemler genelde yabancı uyruklku ıcın ayrı yerlı ıcın ayrı calısır gunde normal olarak yapılan vatandas ıslem sayısı emın olun sandıgınız kadar az degıl ama bır gunde yabancı uyruklu bırısının yaptıracagı ıslem sayısıda gunde yok denecek kadar azdır.tek sorun bu...
    tiawern ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimseyi savunmuyorum ama olay şu şekilde gerçekleşiyor.

Sistemde farzedelim 5 ana bölümde işlem yapabiliyor. Bunlardan biri de Suriyeliler için geçerli olan bölüm. 4 bölüme çok talep varken Suriyeliler bölümüne talep sayısı çok az. Bu nedenle Suriyeliler bölümü işlem olmadığı için hep boşta. Trafik gibi düşünün. Hangi yol daha fazla kullanılıyorsa orası dolu oluyor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    sadece trafikte mi ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseyi savunmuyorum ama olay şu şekilde gerçekleşiyor.

Sistemde farzedelim 5 ana bölümde işlem yapabiliyor. Bunlardan biri de Suriyeliler için geçerli olan bölüm. 4 bölüme çok talep varken Suriyeliler bölümüne talep sayısı çok az. Bu nedenle Suriyeliler bölümü işlem olmadığı için hep boşta. Trafik gibi düşünün. Hangi yol daha fazla kullanılıyorsa orası dolu oluyor.
    TAMDA BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM SEY SOYLE DÜŞÜNÜN BİR HASTAHANEDE göz ve diş polikiliniğinde sıra bulmanız zor cunku bu rahatsızlık cok fazla ama bır örnek veriyorum kalp bölümü daha sakin bunun gibi bir şey.
    sheriff87 bunu beğendi.

Arkadasım siz konuyu anlamadınız yada daha trafik islemleri için yolunuz düşmedi yada sistemi bilmiyorsunuz.

Bu işi bir tane vezne var o vezneye kendim daha önce gittim, ve oraya gittiğimde memurlar çay çorba goygoy takılıyorlardı usta işimi halledemezmisin memur dediki elimden birşey gelmiyor.Sistemden randevu alman gerekli.Madem böyle yoğun olucak neden kimse yok? neden kuyruk sıra yok hastahanedende randevu alıyoruz ama deli gibi kuyruk var.Bunun için Genel müdürlüğü aradım onlar bile şaşırdı arayıp bende şikayet dilekçemi doldurdum.Bu sistemi yapan kimse İstanbul da herkez randevu alamamaktan mağdur.Ama Suriyeli ol sıkıntı yok nede olsa onlar az kişi.Kendi ülkemde mülteci gibiyim...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kardeş ne ağladın ya.
    ya makarnanı yeyip sus ya da tepkini göster.
    seçenekler çok açık.

Randevu sistemi geldi memurlar rahat ama halk çileli kardeşim. Rendavu sistemi iyidir ama randevu almadan da millet işini halledebilsin. Örneğin ; ben ehliyet alacaktım herşeyim tm ama ehliyetimi cebime koyamıyorum ehliyetsiz araç kullanmak durumunda kalıyorum rendavu alayım dedim 1 aydan önce randevu alamıyorum Diyarbakırda. Sonunda çevre illerin ilcelerine baktım Elazıg ın bir ilçesinde 2 gün sonraya yer vardı kurtuldum. Atladım arabaya ehliyetsiz olarak verdim evrakları ehliyetim kapıma yollandı. Gelelim diyarbakıra memurlar bazen yogun ama rendavulular hemen bitiyor gelsin çaylar 😔

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ne ağladın ya.
    ya makarnanı yeyip sus ya da tepkini göster.
    seçenekler çok açık.
    Cahillik akıyor mübarek ben sadece neler yaşadığımı bildirdim belki daha sonra baska bir kardeşimizde yaşar en azından tek olmadığını bilir.

Çıkışta selpak falan al cahillik bulasmıs sil yoksa kalıcı etkilerini görürsün.

Sadece emniyet veya trafik subede degil rendavu sorunu. Örnegin; Dişim ağrıyordu gittim diş hastanesine almadılar beni, yav abi dişim ağrıyor dişim yok randavu al da gel. Sinir oldum iyice biyandan da ďiş ağrısı öldürüyo beni. Rendavu alalalım dedim bir baktım 25 gün sonraya rendavu veriyolar 25 gün ağrı kesici kullandım gittim hasteneye bu kezde dememezmi biz bu dişini çekemeyiz kanal tedavisi icinde geç kalın mış !!! Sanki ben geç kaldım 😠 beni başka hastaneye gönderdi gittim oraya. Bunlarda demezmi randavu verecez 15 gün sonraya. Hay yapacanız işinde deyip cıktım. Özel disciye vardım iki dakıkada halletti 30 tl verdim çok şükür kurtuldum. Demekki istenince işimiz halledilebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Rendavu konusunda seni senden fazla anladıgıma emin olabilirsin kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Suriyeliler konusuna gelince önceki yazdıklarımın hepsinde bizden önce başvuru yapmasa bile bizden haftalar önce bitiyor işi

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Büyük devletlerde ve imparatorluklarda böyledir bir çok milletten Tebaa olur

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Babam bi ara suriye pasaportu alcam diyordu hak verdim simdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)