Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Darbe almış kask kullanımı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hacı Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Herkeze merhaba.Öncelikle forumda bulunan darbe almış kasklarla ilgili konuları okudum fakat orda bahsi geçenlerden hariç bi soru sormak isterim ben Schuberth J1 kask kullanıyorum kaskımın ön camının geniş olması ve kalitesinden oldukça memnunum ama ben bu kask ile kaza yaptım ve sağlam darbe aldı kask yan tarafa kafamı vurduğum için çatlak oluştu normal şartlarda kullanmamam gerekiyor farkındayım fakat, ya bu kaskı bi süre daha kullanacağım yada gidip en fazla 200-250 TL lik bi kask alacağım.Şimdi benim sorum bu kaskı kullanmaya devammı ediyim yoksa sonuçta darbe almış bi kask ucuz ama darbe almamış bi kask bundan dahamı iyidir.Şimdi bu konuya kafandan canından daha önemlimi para vs gibi konuşma yapacak kişiler lütfen yorum yapmasınlar tabiki daha önemli değil ama olmayan parayı harcama gibi bi şansım yok.NOT:kredi kartı vs kullanmıyorum taksitle al vs diyecek arkadaşlarada ek bilgilendirme.Bu arada konunun sonunda fark ettim sorduğum soruya verilecek cevaplardan ziyade işsiz insanların yapacağı sapır saçma yorumlardan çekindiğimi fark ettim
    Kullanma 200-250 tl lik kask al diyen arkadaşlarda kask tavsiye ederlerse memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Dostum kaza geçirmiş kask yerine kafana plastik bir kutu geçir daha iyi. İçindeki köpük malzeme sıkışmış durumda ve darbe önleyici özelliği kalmamış halde. O yüzden hiç düşünmeden kask al. O fiyat aralığında burada kasklar konuşuldu forumda aklına uyan bir model bulursun elbette.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    CBF 150
    Cevabın için teşekkür ederim.
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kaza geçirmiş kask yerine kafana plastik bir kutu geçir daha iyi. İçindeki köpük malzeme sıkışmış durumda ve darbe önleyici özelliği kalmamış halde. O yüzden hiç düşünmeden kask al. O fiyat aralığında burada kasklar konuşuldu forumda aklına uyan bir model bulursun elbette.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Mt revenge sizin işinizi fazlasıyla görür. Bence Çatlak kask kullanmak kasksız kullanmakla eşdeğer bir durum.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    size ın nedir ?

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Hacı Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba.Öncelikle forumda bulunan darbe almış kasklarla ilgili konuları okudum fakat orda bahsi geçenlerden hariç bi soru sormak isterim ben Schuberth J1 kask kullanıyorum kaskımın ön camının geniş olması ve kalitesinden oldukça memnunum ama ben bu kask ile kaza yaptım ve sağlam darbe aldı kask yan tarafa kafamı vurduğum için çatlak oluştu normal şartlarda kullanmamam gerekiyor farkındayım fakat, ya bu kaskı bi süre daha kullanacağım yada gidip en fazla 200-250 TL lik bi kask alacağım.Şimdi benim sorum bu kaskı kullanmaya devammı ediyim yoksa sonuçta darbe almış bi kask ucuz ama darbe almamış bi kask bundan dahamı iyidir.Şimdi bu konuya kafandan canından daha önemlimi para vs gibi konuşma yapacak kişiler lütfen yorum yapmasınlar tabiki daha önemli değil ama olmayan parayı harcama gibi bi şansım yok.NOT:kredi kartı vs kullanmıyorum taksitle al vs diyecek arkadaşlarada ek bilgilendirme.Bu arada konunun sonunda fark ettim sorduğum soruya verilecek cevaplardan ziyade işsiz insanların yapacağı sapır saçma yorumlardan çekindiğimi fark ettim
    Kullanma 200-250 tl lik kask al diyen arkadaşlarda kask tavsiye ederlerse memnun olurum.
    kesinlikle yeni bir kask. 200-250 değil ama 300-350 civarı sanırım fiyatı MT Revenge. işini görür

Motosikleti
    CBF 150
    Enescanatar ve ernaltnts tavsiyeniz üzere baktım Mt Kask Mt Revenge Solıd Mat Siyah(Sharp 5*) modeli hoşuma gitti biraz sanırım yeni kask alacağım.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Kesinlikle yeni bir kask hocam. Daha öncesinde darbe almış kask kullananların yorumlarını bizzat dinledim. Umarım istediğiniz kaskı alırsınız fakat şimdilik 250 Tl'likte olsa kask alın.
    Hacı Abi bunu beğendi.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Hepsiburada.com bugğn motosiklet ürünlerinde %15 indirim yapıyormuş aklında olsun eğer almadıysan ordaki modelleri de incele derim. Belki kaliteli bi kaskı uygun fiyata kapatabilirsin.

Motosikleti
    CBF 150
    Yok almadım ama bütçe ayarlamam lazım önce bi kaç gün arabayla git gel yapacağım zaten işe ilk fırsatta bi kask alacağım.İlginiz için teşekkürler
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsiburada.com bugğn motosiklet ürünlerinde %15 indirim yapıyormuş aklında olsun eğer almadıysan ordaki modelleri de incele derim. Belki kaliteli bi kaskı uygun fiyata kapatabilirsin.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Kullanma. Grex G 6.1 al. Ucuz ve iş görür bir kasktır. Düz renk olanları 250 tl civarı. ben hem kendim hem artçım için aldım. memnunum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir süre erteleme şansın varsa, motor kullanma, atıyorum 1 ay bekle biraz daha koymaya çalış üstüne. 200-250 de cidden düşük bir rakam, güvenliği geçtim bir de schuberth'in konforuna alıştıktan sonra da kafanı rahatsız edecektir.

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Darbe almis kask kullanmak , kullanilmis condomu kullanmaya benzer...

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    hocam bazıları yere düşen bir kaskı bile kullanmıyor. bence ciddi bir darbe almadıkça kask kullanılır. fakat sizin kaskınız ciddi bir darbe almış ve kırılmış. muhtemelen esneme anında darbe emici köpüklerde zarar görmüştür. mt revenge öneririm bende size ucuz ve sağlamdır.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle yeni bir kask. 200-250 değil ama 300-350 civarı sanırım fiyatı MT Revenge. işini görür
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt revenge sizin işinizi fazlasıyla görür. Bence Çatlak kask kullanmak kasksız kullanmakla eşdeğer bir durum.
    tekrar rahatsız ediyorum sizi ama şimdi geçen gün tekrar bi kapalı kask taktım bildiğin nefes alamıyor gibi hissettim sanırım önceden açık kask kullandığım için ben MT revenge Yerine gene MT nin Mt Flux Titanium Güneş Vizör Çene Açılır Kaskına denk geldim ve açık kask almak yerine en azından istediğim zaman çenesini kapatabileceğim bi kask alıyım dedim şimdi satılan yerde sharp 4 yıldız yazıyor ama ben sharp dan kontrol ettiğimde sadece MT FLUX yazıyor ve kapalı bi kask https://sharp.dft.gov.uk/testsratings/mt-flux yani bu.Benim sormak istediğim bu yıldız sayısı aynı modelin çene açılırı içinde geçerlimidir yoksa satan site dümenmi yapıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çenesi açılır kask sağlam darbe anında çenesiz kask gibidir.

uzak durun.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sprey boyama teknikleri ile birseyler yapin sus saksi vs olsun siddetli kaza yapmis kaski kullanmayin kimse korur yada koruyamaz net birsey diyemez e diyemedigi icin kafa bu ayak olsa kirilir kaynar..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumlar doğruda... 1000 liralık kaskı ancak 20 liraya satarlarsa alıp takacak olanlar bi el kaldırsın bakalım

Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar sanırım üstteki yazılanları okumadan yorum yapıyorsunuz henüz 2. sayfaya bile geçmedi konu zaten işe şu an arabayla gidip geldiğimi ilk fırsatta yeni kask almaya karar verdiğimi yukarıda yazdım zaten.Ben sadece bana kask tavsye eden arkadaşlara sharp dan 4 yıldız almış bi serinin çene açılır modelindede aynı yıldız geçerlimidir onu sordum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)