Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

slm kaza yaptım bilgi istiyorum kaza yapan arkadaşlardan bilgi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    slm arabaya çarptım arabanın sahibinde kasko varmış adam önüme kırıp döndü kaza oldu. herneyse zabıt tutuldu arabada kasko varmış bendede trafik sigortası vardı. daha raporu alamadım. motor arkadasımındı ailem boaskı yapıyor hayatım karardı gibi . bana ailem diyorki bana kamu davası açılıcakmış.bana dava filan açlırmı ilk kazam bi bilrigim yok mesajlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    repsolypf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat
    acilcak tabi isin isine polis varsa gidersin icin rahat olsun sen adamin masrafini hallet

KoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Geçmiş olsun kardeş. Ehliyetin varmı ? Eğer ehliyet varsa dava felan açılmaz. Bu arada suçlu kim ona göre olay değişiyo eğer senin bütün evrakların tamamsa ve suçlu kişi karsı tarafsa onun kaskosu hem onu öder hemde seni. ama sensen senin sigorta öder bildiğim kadarıyla. Dediğim gibi ehliey varsa sıkma canını halledilir. Tekrar geçmiş olsun !

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    geçmiş olsun allahtan hayati bi durum yok (önemli olan da bu)
    kamu davası açılıyo eğer kusur sendeyse olay para cezasına çevriliyo ama cüzi bi miktar,, sen bunları dert etme kazada kazandığın (belki hayatın) kaybettiğinden(para) çok

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Bu kadar telaş yaptığına göre ehliyetin yok. Bu durumda hasar çok değilse cebinden ödeseydin. Ancak anladığım kadarıyla polise aksetmiş durum şimdi bu durumda sigorta şirketi hasarı öder ancak ehliyetin olmadığı için sana dava açmaya hakkı var üstelik büyük bir ihtimalle kazanır. Kamu davası açılması için ortak kullanıma ait bir şeye zarar vermen durumunda olur. Ama ehliyetin yoksa trafik suçu işlediğin için yeni kanuna göre cezalandırılırsın.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

eko81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF.250
    GEÇMİŞ OLSUN arkadaş duffy arkadaşın dediği gibi ehliyetin varsa korkma ama yoksa sigorta şirketi öder ama davada açar keşke oanda A.2 ehliyetli birisini bulup onun üzerine yazdırsaydın

arkadaş sen ne yaptın yaa, mahfoldun bittin, büyük ihtimal çıkar amaçlı suç örgütü kurmaktan ve bu örgüt çerçevesinde kazaya karışmaktan en az 10 yıl hapis ve 23,000 ytl para cezası yersin.. zuhahahahahaha
    canın sıkma allah can sağlığı versin, sana şimdi beşyaz çamaşır ve sigara gönderelim cezaevine arada da harçlık göndeririz)) nihahahahah

Pa$ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbrr660 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sen ne yaptın yaa, mahfoldun bittin, büyük ihtimal çıkar amaçlı suç örgütü kurmaktan ve bu örgüt çerçevesinde kazaya karışmaktan en az 10 yıl hapis ve 23,000 ytl para cezası yersin.. zuhahahahahaha
    canın sıkma allah can sağlığı versin, sana şimdi beşyaz çamaşır ve sigara gönderelim cezaevine arada da harçlık göndeririz)) nihahahahah
    Arkadaş,adam kaza yaptım diyo,kısaca zor durumda. Bilgi vermiceksen makara da yapma. Senin motor 4 teker galiba

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ilk önemli detay

ehliyetin varmı...

varsa problem yok...

ama yoksa afedersin ama .ıçtın...raporda ehliyetsiz sürücü %100 haklıda olsa (önceden 8/8 diye resmi yazışmalarda yer alırdı şimdi yüzde % olarak belirleniyor kusurlar) kazada haksız bulunur ve trafiğe çıkması suç gerektirdiğinden sorumlu tutulur...

raporunu 2-3 gün içinde ilgli trafik şube bürolarından (bölgesine göre değişir...) alabilirsin...Şimdi sana kaza anında raporu tutan polis bir numara vermiştir...birde saat verir...o saatde ve sonrasında ilgili bürodan kaza raporunu resmi olarak yazılmış şekilde alırsın..Ama kaza esnası polisin tutumu önemli kim haklı kim haksız orada belirlenir...alacağın rapaor sadece resmi bir tutanaktır içerisinde küçük bir kroki vardır...kaza krokisi olur...bu evrağı sigorta şirketine fakslarsın veya uğraşmazsın tamircine verirsin o uğraşır...

tamircin genelde bu tip az hasarlı meblağları senden talep eder sen kendin sigortadan al ayağına yatar...25 ila 40 gün içinde sigortadan paranı alırsın veya tamircin senin adına alır...tamircine gitdiğinde ekspertiz raporu tutulması için tamircin veya sen ekspertiz raporu hazılanması için randevu istersin...sigprta veya taşeron ekspertiz gelir 1-2 foto çeker...motor perte ayırılırsa (yani gerçek değerinin biraz altında maddi hasar oluşması demektir...%80) Bu durumda perte ayrılır ve kaskodan sana motorunun değerinin az altında para ödenir...parayı kabul etmeme ve tamirini isteme şansın yoktur...

ekspertiz ne derse o olur...tamircin bu arada herşeyi kilitlemeye kalkar...ekspertiz işi az biliyorsa buda zayıf ihtimal tamirci hep masrafı şişirmeye kalkar vs...tabi bu durum seni bağlamaz...sen motorun bir an önce işini bitmesini istersin...vs.vs.

ama ehliyetin varsa dedim...tahminen ehliyetin yok...

bir detay daha var çok önemli...eğer ehliyetin yoksa tahmin ediyorum ki karşı tarafın hasarını kendi motorunun hasarını Sigorta sana ödetebilir...bu hakkı var...Bu işleri ciddiye almamanın bedeli ağır olacaktır üzülerek yazıyorum bunları...Arabada bişey yoktur belki ama karşı taraf kendi isteğiyle tamponum çizildi diye (ki mutlaka bir hasar ondada oluştu) değiştirme yapacaktır...en küçük operasyonu bile işçilikle 1000 ytlden yapan ustalar hep olur piyasada...bu rakamda aylar sana sigortanın sana açacağı davayla mahkeme masrafları ile birlikte açık ve net sana patlar..geçmiş olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    ehliyetin var ve evrakların tamam ise bir sorun yok
    hata oranına göre karşı tarafın hasarı senin trafik sigortandan ödenir.
    yada karşı taraf hatalı ise senin hasarın onun trafik sigortasından ödenir.
    ancak ehliyetin yok ise herşeyden önce karşı tarafın hasarını cebinden ödemek zorundasın bu 1
    motorun sahibi olan arkadaşa ehliyetsiz birine motoru verdi diye ceza kesilir bu 2
    ayrıca hakkında ehliyetsiz araç kullandığın için kamu davası açılır bu 3
    bu arada karşı tarafın kaskosu yapılan araç tutarını senden ister bu 4
    umarım ehliyetin vardır ve tüm evrakların tamam dır
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ehliyet... ehliyet... ehliyet...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler