Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratörü kendim temizlemek istiyorum. Garanti bozulur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar elimde Mondial Drift 125cc var. yaklaşık 3 ay önce aldım ve ilk motorum. Çömez sayılırım yani Motorum bu son 1 haftadır stop ediyor nedenini çözemedim. Belli bir süre gittikten sonra özellikle park ederken, ışıkta beklerken, yani gaz vermediğim durumlarda stop ediyor. ve bir süre uğraştıktan sonra anca çalıştırabiliyorum. Ama 5 dk sonra yine. Sanırım aşırı ısınma var. Şimdilik karbüratör, buji gibi ihtimaller üzerinde duruyorum. Siz bu sorun hakkında ne düşünüyosunuz ?
    İnternetten bir video izledim karbüratör temizliği ile ilgili, kendim temizlemek istiyorum ancak bu işlem motorun garantisini iptal etme gibi bir durumu ortaya çıkarır mı ?

Cevaplar için şimdiden Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    karburatörden çıkış ta benzin varmı yada haznede pislik varmı bakabilirsin sökerken nasıl söktüğünü not al resim çek ama kanatim şudur karburatör temizliği gerekmez rolanti ve ya hava ayarından kaynaklanır birde jikle açık kalıyormu acaba otomatik jikleyse ayar yapılabiliyormu onu öğren motosikletlerin karburatörleri kolay pislenmez temizlik gerektirmez kısaca senin motorun rolanti ayarı düşüktür tahminim servise gidip ayarlatmalısın
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Cikleyi elimle ayarlayabiliyorum. Sizin rolanti ayarı dediğiniz karbüratörün yanında vidaya benzer bir ayar var ondan mı bahsediyorsunuz ?

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Ben kendim temizlesem garanti bozarım

Önerim nette detaylı anlatım uygulama videoları var, ben izledikten sonra vazgeçmiştim

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    eğer kendin sökmeye çalışırsan garanti bozulur eğer böyle bir durum varsa ya benzin pistir ya da rolanti ve hava ayarında bir sıkıntı vardır benim tavsiyem garantiye ver

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    haydar dümene gelen sorular gibi olmuş.soruna gelince ben kendin sökmen taraftarı değilim çok eskiden ben o işe kalkıştığımda ters bağlamışım o yuzden motor gazı kesince stop ediyordu ve çok zor çalışıyordu tıpkı senın şuanki sorunun gibi .yoksa gizliden sokuldu mu:D en güzeli tamirciye götürmek

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sleyman10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar elimde Mondial Drift 125cc var. yaklaşık 3 ay önce aldım ve ilk motorum. Çömez sayılırım yani Motorum bu son 1 haftadır stop ediyor nedenini çözemedim. Belli bir süre gittikten sonra özellikle park ederken, ışıkta beklerken, yani gaz vermediğim durumlarda stop ediyor. ve bir süre uğraştıktan sonra anca çalıştırabiliyorum. Ama 5 dk sonra yine. Sanırım aşırı ısınma var. Şimdilik karbüratör, buji gibi ihtimaller üzerinde duruyorum. Siz bu sorun hakkında ne düşünüyosunuz ?
    İnternetten bir video izledim karbüratör temizliği ile ilgili, kendim temizlemek istiyorum ancak bu işlem motorun garantisini iptal etme gibi bir durumu ortaya çıkarır mı ?

Cevaplar için şimdiden Teşekkürler..
    Kaliteli bir yıldız anahtar alırsın (izeltaş altaş vb) WD40 alırsın vidaları sökmeden önce vida diplerine sıkarsın.

Vidaları ve vida yerlerini bozmadan temizler takarsan hem karbüratörün garantisi devam eder hem de büyük ihtimalle sorunun çözülür. İnyetnetten montaj demontaj videolarına bakarsan kolayca kendin yaparsın.

Daha kolay yolu da şu dokuyucu vb güvenilir yedek parça mağazalarından ucuz yollu tercihen tayvan malı bir karbüratör alır takarsın sorun çözülür. Servise vereceğin paradan daha ucuza gelecektir hem beklememiş de olacaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler