Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motosikletim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. İstanbul trafiğinden sıkıldığım için bugün ani bir karar ile a2 ehliyet için kursa kayıt oldum. Şehir içinde gezmelik işe gidip gelebileceğim bir motosiklet bakıyorum. Honda cbf 150 Yamaha ybr125 Pulsar 150 as vs... Siz deneyimli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum bu konuda. Tavsiyeniz nelerdir? Nelere dikkat etmem gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumu araştırmanızı tavsiye ederim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de trafikten sıkılıp 5 ay önce motor almıştım. Ehliyetim olmadığı için henüz hala metrobüsle işe gidip geliyorum.
    İstanbul trafiğinde otomatik vites araba rahatlığına alışınca ilk motor da otomatik olsun, çantayla falan uğraşmayayım, kocaman bagajı olsun deyip scooter aldım. Yamaha xmax 250'mi henüz yalnızca artçı olarak kullandım. Scooter candır, tavsiye ederim.

İki haftadır cumartesi günleri ehliyet kursunda A sınıfı eğitimleri için yamaha ybr 125, pulsar 150 ve bugün de Honde CBF 500 kullandım. YBR 125 çok kolay motormuş. Bisikletten gelen alışkanlık ve arabadan edinilen devriyaj kavrama alışkanlığıyla parkurda fıldır fıldır gezdim. Acayip rahat bir alet, sıkışık trafikte falan hiç yormaz gibi.
    Sonrasında Pulsar 150'ye binince aaa motor buymuş dedim. YBR'den daha iyi anlamında değil, o karşılaştırmayı yapacak tecrübem yok henüz. Ağırlık anlamında öyle dedim. Yine onunla da parkurda turladıktan sonra bu günkü eğitimde honda CBF 500 kullandım. Otomobilden kamyona binmiş gibi hissettim. BU devrilirse kesin kaldıramam dedim. İlk kalkış, vitesi ikiye alma falan halledip parkurda turladıktan sonra baktım o kadar sorun değilmiş ama keskin dönüşlerde hala ürkütüyor ki bence ürkülecek bir makina. Düzlükte gazı verince de fırlayacakmış gibi gidiyor, gazı hassas kullanmak gerek. Ama güzel.

Bu kadarcık az tecrübe ve yamaha xmax artçı olma tecrübemle iş ev arası yakınsa yamaha nmax gibi abs'li bir 125cc scooter, benim gibi gidiş geliş günde 100km yapacaksanız da xmax250 gibi irice bir scooter tavsiye edeceğim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Bende pulsar var. 3'e ayırırsak kalite görüntü konfor olarak

Kalite *****+ Konfor **** Görüntü *** = ybr

kalite ***** + Konfor ***** + Görüntü ** = Cbf

kalite *** + Konfor *** + Görüntü ***** = As 150

As 150 sürmedim ama genel olarak pulsar yapısıyla düşününce KENDİMCE böyle değerlendiriyorum. Bu yıldız olayı da kendi aralarındaki sıralama için uydurdum yoksa pulsar kalitesiz değil bence ama bir cbf gibi ybr gibi de 100 binleri rahat rahat devirir garantisi yok gözümde. Şimdiden hayırlı olsun çok takılmayıp bir yerden başlamak lazım bu arada as150 yakından gerçekten çok yakışıklı duruyor (150 segmenti için).

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    200 lük al
    İstanbulda tem e5 hızlı akıyor
    125@150 cc ile içinizden geçerler!

Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lük al
    İstanbulda tem e5 hızlı akıyor
    125@150 cc ile içinizden geçerler!
    Yolda olduğum vakitlerde hızlı akmadığı için motosiklet alacağım zaten. Yoksa araba var. Motosiklet alırsam E5 veya TEM kullanma zorunluluğum olmadan Topkapı Edirnekapı gibi sabah-aksam dehşet trafik olan yolları kullanmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Eşimle beraber binebilmek adına scooter mı alsam? Sürüş açısından nasıl olur?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ybr al bunlara uyma.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Biraz araştırdım. YBR tam Apaçi tarzı duruyor. Pulsar ns 150 çok hoşuma gitti. Sanırım bunu alacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sarıaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım. YBR tam Apaçi tarzı duruyor. Pulsar ns 150 çok hoşuma gitti. Sanırım bunu alacağım.
    Hevesini kırmak istemem fakat bajaj motorları kronik sorunları fazla
    İllaki bajaj almak istiyorum dersen 200ns al
    150ns alacaksın bir kaç ay sonra pişman olacaksın gitmiyor diye

Başlangıç motoru alacaksan en az 200 lük ten başta
    Benim başlangıç motorum 200ns
    Performansı tatminkar olduğu için iyiki almışım diyorum bi o kadar kronik sorunlarıyla uğraşmama rağmen
    Valla motoru alalı yaklaşık bir yıl oldu
    Şimdiden gözlerim Yamaha MT 07 arıyorum

150 lik motor aldığında çabuk sıkılırsın motordan

Benden söylemesi

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Performansı tatminkar olduğu için iyiki almışım diyorum bi o kadar kronik sorunlarıyla uğraşmama rağmen

Benden söylemesi
    150 lik scooter ımla istanbulda maksimum 110 yapabilen motorumla hiç sıkılmadım istanbul abi bura 100 üstü gidim diyosan ya otabanda olucan Yada azraile anlaşman yoksa zor he var tabi 100 ü geçebilceğin yerlerde sıkıntılı

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Benden söylemesi
    150 lik scooter ımla istanbulda maksimum 110 yapabilen motorumla hiç sıkılmadım istanbul abi bura 100 üstü gidim diyosan ya otabanda olucan Yada azraile anlaşman yoksa zor he var tabi 100 ü geçebilceğin yerlerde sıkıntılı
    Bu arada 150 200 bilmemde japon al mutlu ol diyorlar ne diyim herkez aynı cümleyi kuruyosa vardır bi alameti ybr mutlulukdur.

Benden söylemesi
    Peki olaya bir markanın kronik arızaları açısından bakıp karar mekanizması merkezine bunu koyarsak, cbf 150 Honda nasıldır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Bu arada 150 200 bilmemde japon al mutlu ol diyorlar ne diyim herkez aynı cümleyi kuruyosa vardır bi alameti ybr mutlulukdur.
    Dediğin motor iki kişi 110 yapabiliyorsa
    85 kmh yi geçme motorda
    Motoru yıpratır

Geçmiş gün arkadaşın Yamaha Yzf 125r kullandım
    Motor gitmiyor ya 200ns e göre
    Yzf 125r dan sonra motorum 200ns in kıymetini anladım

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Dediğin motor iki kişi 110 yapabiliyorsa
    85 kmh yi geçme motorda
    Motoru yıpratırlar

Geçmiş gün arkadaşın Yamaha Yzf 125r kullandım
    Motor gitmiyor ya 200ns e göre
    Yzf 125r dan sonra motorum 200ns in kıymetini anladım
    Abi motoru 10.000 de eniştemden aldım 60.000 bin e kadar kulandim geçen ay işte yağsızlıktan piston segman felan gitti bende komple değistirdim kayif krank hepsi neyse şuan daha alişin diye yavaş gidiyorum 2 kisi onceden 80 rahat 90 eh tek 100 rahat 110 biraz pısıyodum motora
    Bu arada motorumu remini avatar yapicakdim mobilde bi turlü beceremedim ya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Peki olaya bir markanın kronik arızaları açısından bakıp karar mekanizması merkezine bunu koyarsak, cbf 150 Honda nasıldır?
    Yağ yakan motor zorlandığı zaman tuhaf sesler çıkaran rampada bayıyor performansı vasat bir motordur cbf 150
    Cbf alacağına ybr al daha iyi

Bajaj ın kronik sorunları olmasına rağmen performansı o kadar çok memnun ediyorki beni iyiki 200ns almışım diyorum

Performans ve sürüş zevki sayesinde bajaj ın birçok kronik sorunlarını görmezden gelebilirsin

Bir 200ns i test et ne demek istediğimi anlayacaksın

Ve sonra abi ben bu motoru alıyor diyeceksin

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Abi Şekil yok hız ortalama istanbul yeterli (arka dişliyi küçültüp otabandada gider) ama abi vallahi ttipsz geliyor cbf ama hani bakkala gidip bana bi cbf çamurluğu ver desen sana hangi renk olsun dicek o kivamda parça bol sonuçda japon abi ama ben bir iki tur kulandiğim tvs 150 tavsiye edebilir hintlinin iyisi diyorlar 150 liklerin en hizli yanliş bilmiyosam beygir olarakda dijital gosterge ama en onemlisi benim için Cbf den de Ybr dende onde olan yani kesici var abi arada bi ara gazi ver kesiciye gir mutlu ediyor ya 😆

Yağ yakan motor zorlandığı zaman tuhaf sesler çıkaran rampada bayıyor performansı vasat bir motorlar cbf 150

Bajaj ın kronik sorunları olmasına rağmen performansı o kadar çok memnun ediyorki beni iyiki 200ns almışım diyorum

Performans ve sürüş zevki sayesinde bajaj ın birçok kronik sorunlarını görmezden gelebilirsin

Bir 200ns i test e ne demek istediğimi anlayacaksın

Kafamda ki rakam 6500 civarı olduğu için 200ns biraz aşıyor beni. O yüzden YBR 125 alayım diyorum 2016 model. Hem marka güvenilirliği açısından daha iyidir.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Aslında olay şundan ibaret. Yengenizi zor ikna ettim. Aldığım motor sıkıntı çıkartırsa dırdır çekerim onun için işi sağlama almak istiyorum ))

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Kafamda ki rakam 6500 civarı olduğu için 200ns biraz aşıyor beni. O yüzden YBR 125 alayım diyorum 2016 model. Hem marka güvenilirliği açısından daha iyidir.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Aslında olay şundan ibaret. Yengenizi zor ikna ettim. Aldığım motor sıkıntı çıkartırsa dırdır çekerim onun için işi sağlama almak istiyorum ))
    Abi o zaman tarz olarak uyarsa Motoran crazy 125 e bi bak bence en azindan nette ariza yaoti diye yazan pek görmedim fabrikasıda izmir miydi izmit miydi neydi zaten hem 2000 2500 e 2.el 4.000 e de 0 bulabilirsin 2.el al bitane hafifde susle yenge bilr sevebilir küçük şirin bişi he piyasası hizli deil ama el bet satarsin 2.500 e alipda ne kadar zarar edebilirsinki 1 2 fotosuna bak bence kafana yatar gibi

Yağ yakan motor zorlandığı zaman tuhaf sesler çıkaran rampada bayıyor performansı vasat bir motordur cbf 150

Bir 200ns i test et ne demek istediğimi anlayacaksın

Abi o zaman tarz olarak uyarsa Motoran crazy 125 e bi bak bence en azindan nette ariza yaoti diye yazan pek görmedim fabrikasıda izmir miydi izmit miydi neydi zaten hem 2000 2500 e 2.el 4.000 e de 0 bulabilirsin 2.el al bitane hafifde susle yenge bilr sevebilir küçük şirin bişi he piyasası hizli deil ama el bet satarsin 2.500 e alipda ne kadar zarar edebilirsinki 1 2 fotosuna bak bence kafana yatar gibi
    Ovv dostum bu motor da çok tarz duruyormus hemde Bahçelievler de bayisi varmış yarın bir gidip bakayım sağolasın

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    eşinizle kulanıcaksanız vitesli motorların hiç birini önermem gidip scooter almak en mantıklısı.scooterın özellikle bagaj hacmi çok büyük avantajdır vede otomatik vites sür git.

hondanın scooterlarına yönelin
    espresso ve 000000 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

e5 öyle can sıkıcı bir yolki sağ şeritte millet 40 ile gidiyor sol şeritte 140 ile gidiyor ben iki arada bir derede kafayı yiyorum. bir sağa bir sola daralıyorum ve bazen emniyet şeridinden yardırıyorum 100 ile ama bu sefer önüme atlayan çok oluyor ve tehlikeli.

bu yüzden rahat ve sabit 120 km hızla gidecek bir motor olsunda ne olursa olsun. benim motor kıçını yırtıyor 120 ile giderken ve sabit gönlüm rahat gidebilidiğim tek hız 100 km ve bu yetersiz kalıyor.

arakdan gelene yol vermek zorunda kalıyorum ve ona yol veriyim derken sağ şeritte 70 ile giden adamın arkasına geçip yavaşlıyorum ve namuzsuz herif 50 km hıza kadar düşüyor bana inatmı yapıyor artık bilmiyorum ve sol şeride artık geçmek mümkün değil çünkü arkadan hızlı geliyorlar ve bende birden bire hızlanıp sola çıkamıyorum. gereksiz 50 km hıza düşerken fren balatası eriyor ve vites düşüp debriyaj balatası eriyor sonra benli sollamaya geçersem gereksiz yere yavaşlayıp hızlanma ile şehir içi adında yakıt artıyor sonra birde .....!!!! alllaaaaahh yakarım ule bu motoru. bana sabit 120 yapacak makine verin!!

bunları bilerek alın motosikleti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)