Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Paramızla rezil olduk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleykum. Ben Karaman'dan Hasan Şenoğlu.

30 yıllık motor kullanıcısıyım. Emekli askeri personelim. Yamaha'da yaşadığım bir sıkıntıyı sizlerle paylaşmak isterim.

bundan 3 ay önce samsunda okuyan oğluma yamaha mt 25 motor aldım. motor daha rodajda iken 1500km de yatak sardı. şimdi benim oğluma kullanıcısı hatası bu motoru garanti kapsamaz demişler.

bende akraba çocuklarından birinin aklıyla buraya yazıyorum. amca yaz herkes görsün dedi beni sitenize soktu.

oğlum baba 7000 deviri geçmedim motor rampa çıkarken yatak sardı diyor çocuğuma güveniyorum. serseri biri olsa altına para verip motorunu ben almazdım. küçük yaşlardan beri kendisine motor sevgisi aşıladım. eğittim.

biz yamahanın hondanın üzerinde büyüdük. çocuk motor bakarken kendisine yamahadan hondadan başka motor bakma dedim. şimdi çocuğum bana baba bana zorla yamaha aldırdın diyor. uzun lafın kısası paramızla rezil olduk.

hasan şenoğlu
    07mehmet07, Lucien, orhanay06 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    hasan bey yanlız değilsiniz bu sorunu r25 mt25 bloğuna sahip herkes yaşıyor. umarım garantiden değişirler motorunuzu.

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-y...m-yatak-sardi/

internetten bakarsanız buna benzer 10larca haber var.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hasan Bey öncelikle geçmiş olsun.Bende bir yamaha r25 kullancısıyım,moturum 14250 km de.Üretiminde yapılan hatalar sonucu mt25 ve r25 iki defa geri çağrıldı.İlk geri çağırılmaya sebep veren sorun "yağ pompası ve debriyaj tası" parçalarının yanlış üretilmesiydi,yağ pompası doğru çalışmadığı için bazı motorlarda "yağ pompalanmamasına bağlı yatak sarma" problemi meydana geldi,servisten değişimleri yapıldı ama büyük sorunlar sıkıntılar yaşayan kullancılar oldu.İkinci geri çağırma 2-3 hafta önce yaşandı,bu sefer "depo braketi ve kontak kiti" değiştirildi.

Şunu da söylemek isterim,kendi motorumda en ufak bir sorun,hararet bile,olmadı ama bu piyango gibi kime vurursa gibi bir durum maalesef.

Motorum 2 geri çağırılmayada girdi.

Özetle, eğer kullanıcı hatası değilse, marka bu motorlarda üretim hatası yaptığını kabul edip resmi geri çağırma bile yapmıştır.Siz yetkililer bunları söyleyin, genel müdürlüklede konuşun,ne gerekiyorsa bakılsın.R25 ve MT25 maalesef "sabıkalı" motorlar.Mahkeme vs ayrıca yurtdışı genel müdürlük hepsini değerlendirin.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Geçmiş olsun adam lazım ise sürüsüne bereket kamyon kamyon :D Tüketici mahkemesine gidin adliyelerde var..İşiniz hallolacaktır elinizde servis forumu var değil mi?
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    ER6N
    Öncelikle hakkınızı sonuna kadar aramanızı tavsiye ediyorum fakat eksik bilgim varsa maruz görün rodaj ilk 1000 km olmuyor mu motor 1500 km yatak sardı demissiniz. Ben de MT-25 almayi dusunuyorum o yuzden konu ilgili cekti tekrar hakkinizi aramanizi tavsiye ediyorum.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Olaya üzüldüm, konuyu bir avukata danışıp mahkeme tarafından bilirkişi tayin ettirerek arızanın üretim mi yoksa kullanıcı hatısından mı kaynaklı olduğunu tesbit ettirerek dava açabilirsiniz, küçük sınıf motorlarda maalesef bu konular hep karşımıza çıkıyor ve bu konuda da sanırım en sıkıntısız motor kawasaki, şayet mahkeme neticesinde bir para iadesi falan söz konusu olursa bir de z300'e bakmanızı tavsiye ederim, tekrardan geçmiş olsun...

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adilaksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hakkınızı sonuna kadar aramanızı tavsiye ediyorum fakat eksik bilgim varsa maruz görün rodaj ilk 1000 km olmuyor mu motor 1500 km yatak sardı demissiniz. Ben de MT-25 almayi dusunuyorum o yuzden konu ilgili cekti tekrar hakkinizi aramanizi tavsiye ediyorum.
    Rodaj bakımı ilk 1000 km sonunda yapılıyor lakin rodaj 1600 km de bitiyor. MT-07 Kitapçığında bu şekilde açıklanmış. Mt 25 de de tahminimce benzerdir.

Hasan Bey konu hakkında nerelerle görüştünüz?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasan bey yanlız değilsiniz bu sorunu r25 mt25 bloğuna sahip herkes yaşıyor. umarım garantiden değişirler motorunuzu.

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-y...m-yatak-sardi/

internetten bakarsanız buna benzer 10larca haber var.

Garantiden değişmezlerse boşuna konu açmasın ama malum şu sıra markaya cık cık demek yasak. Hem nereden bilinecek böyle bir sorunu olduğu 5 - 10 yıllık üyelere bile inanmıyanlar bu gün üye olan birine niye itimat etsin.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hasan abi geçmiş olsun.

Patlamış mısır aldım izliyorum konuyu.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    yamaha x-city motorum varken, motor takozlarında sorun olmuştu. servise götürdüm. "garantiye giriyormu diye yamahaya soralım" dediler sonrada garanti kapsamında yapıldı. acaba gittiğiniz servisin garanti işleriyle uğraşmak istemeyip para koparmayamı çalışıyor. mesela zeytinbunu motoland servisi benzer bişi yapmaya çalışmıştı. "takozları değiştirmek için motor indirmek lazım diyip" 500tl masraf çıkarmıştı.

Motosikleti
    Bence bir gariplik var yamahanin motoru garanti kapsaminda yapmasi lazim bu tip sikintilar cok var fakat garantiden cozuyorlar. Bu motor rodaj bakimina falan gitmemis olabilir mi acaba?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ana merkezi arayıp memnuniyetsizliğinizi belirtin.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bu dedikleriniz çin mallarında bile olmuyor artık, benimkinde olsa hemen satarım, nesine güvenicem öyle markanın derdim aramızdaki kırmızı çizgi oksijen sensörleri ve beynin bozulmasıdır, durduk yerde motorun yatak sarmasını falan düşünemiyorum

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    yazıklar olsun Yamaha ya.
    :(
    Geçmiş olsun :(

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Böyle bir babanın başına böyle bir şey gelmesi üzücü , burada hep babasından motosiklet için izin alamayan arkadaşların hikayelerini okuyoruz.
    Ben Yamaha'nın böyle kronik sorunları olan bir motosiklette böyle bir basiretsizlik yapacağına ihtimal vermiyorum , tamda bu yatak sarma ihtimali ile geri çağrılan seriye sahip bir motorda yatak sarıyor ve sen kullanıcı hatası diyorsun.Adam mahkemeye verse herşey Yamaha'nın aleyhinde , biraz aklı ve ticari öngörüsü olan bir firma bunu yapmaz.

Yamaha gibi bir firmada bunu öngörebilir diye düşünüyorum bence servisin iş güzarlığı , servisten kullanıcı hatası olduğunu yazılı olarak vermelerini isteyin ve bu aradada merkezini arayın (Hatta geçenlerde bir arkadaşımın başına geldi Yamaha yetkili servisi sandığı yer artık yetkili servis değilmiş ve servise bıraktığı motorla kaza yapmışlar) bu konuyu da teyit edin.

Yinede bir aptallık yaparlar ise tüketici mahkemesi dışında ihtimal kalmıyor gibi (kamuoyu oluşturmak dışında mesela eğer durum olumsuz olursa biz hepimiz arayabiliriz merkezlerini).

Gerçekten de paran ile rezil olmak olmuş , bugün ucuz bir motor olan Bajaj Pulsar kullanıcısıyım ve servis gerçekten çok kullanıcı dostu.Daha önce ilk motorum Yamaha idi serviste bilgilendirmeden memnun değildim mesela.Yine de ne olursa olsun sağlığınız iyi olsun , bu süreçte birbirinizi kırmayın.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    direk yazın yamaha japonya'ya; ipe ipe yapacaklar.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha x-city motorum varken, motor takozlarında sorun olmuştu. servise götürdüm. "garantiye giriyormu diye yamahaya soralım" dediler sonrada garanti kapsamında yapıldı. acaba gittiğiniz servisin garanti işleriyle uğraşmak istemeyip para koparmayamı çalışıyor. mesela zeytinbunu motoland servisi benzer bişi yapmaya çalışmıştı. "takozları değiştirmek için motor indirmek lazım diyip" 500tl masraf çıkarmıştı.
    Nasıl bir arıza olmuştu. Ben de de XCITY var da...

Motosikleti
    Bence kesinlikle bir durum var muhtemelen rodaj bakimina gitmemistir servis hayatta kullanici hatasi demez cunku km cok az.. 5000-10000 yada garantisi bitmesine az kalan motorlarda kullanici hatasi diyerek baslarindan atiyorlar. Ayrica Hasan bey sadece sikayet edip gitmis biz bosuna akil veriyoruz kendisi muhtemelen okumuyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yamaha kendini çok bozdu

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    honda cbr250 de krank tan yatak sarıyor bunlar normal şeyler japonlar 250 cc de şaşırdı napçağını . honda korkusunda cbr250rr ı ilk etapta endonezya da 1 sene deneyip ondan sonra avrupaya falan satçak diye söylentiler var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)