Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi akşamlar,
    2017 model sıfır km gt250r(15.200 TL) mi yoksa ort. aynı fiyata ikinci el yamaha r25(2015-2016) mı alırsınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

R25 alırdım galiba
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni breton 125
    Motoru aldıktan sonra bütçe geniş ise r25 tercih edilebilir

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Sıfır motor iyidir.
    Ama nasıl kullanacağına bağlı. Hyosung alıyorsan biraz daha bilinçli ve sakin kullanabilen bir kullanıcı olman lazım.
    Rodaj zamanında motorunu deyim yerindeyse ip üstünde kullanman lazım. Rodaj döneminde motordan zevk almaya çalışmayı aklından çıkarmalısın.

Rodajdan sonraki zamanlarda ise, Hyosung'u dikkatli kullanmaya devam etmelisin. Gaza gelip sürekli tapa gaz gitmeye uygun bir motor değil kendisi.
    9000 devirden sonra yağlama yetersiz kalmaktadır bu yüzden dakikalarca motoru bağırtarak sürmek bu motor için iyi değil.
    Fakat depodaki benzin bitene kadar 110-120 hatta 130 km/h ile hiç durmadan git, birşey olmaz. 130 km/h zaten 8500 devre denk geliyor.

Ara ara yine çılgınlık yapabilirsin, her zaman yapmadıktan sonra birşey olmaz.

Hyosung'u aldıktan sonra sana sorun çıkaracak parçalar;
    1) Buji piposu,
    2) Konjektör

Buji piposu sorununu toplam 40 TL civarı ile NGK pipo alarak çözebilirsin.
    Konjektörde ise birkaç seçenek var.

Ayrıntıya girmeyelim şimdi.

Hyosung almaya karar verirsen, rodajını adam akıllı yapacaksın ve sonrasında da bakımlarını asla aksatmadan, motoru çok yormadan süreceksin. 100.000 km'leri görürsün denilenleri yaparsan.

Başta sormam gereken şeyi en son sorayım;
    Nasıl bir sürüş tarzın var?
    ...garip... bunu beğendi.

Başlangıç motoru olarak alicagim :p yani istesemde 600 luk gibi zorlayamam yemez :D ama alisirsam ne lastik yakmadigim kalir ne teker nede yuksek km hele hele köye giderken o bombos yollar
    Bakımlarını tabiki yaparim ilgilenirim o beni memnun ettikce ben onu mest ederim

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 al 16 model güçlü kral makine

Abi bu arada inşallah senin motor aldığın günleri görücez umarım alırsın birini

Alıntı kabyelmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu arada inşallah senin motor aldığın günleri görücez umarım alırsın birini
    Kardeşim aslında niye alamiyorum diye veryansin ediyordum ama boyle iyicene herseyi arastirdikca cok sukur acil karar vermemisim diyorum hani cidden bi ss motosiklet istiyorum Allahim inşAllah nasil eder ama suan elimde param olsada almam yani sonucta insan bi alip epey binmek ister osuydu busuydu ugrasipta hevesi kirilmasini kimse istemez ya iste keske ben sunu alsaydim ya ben bunu niye aldim aha bu daha guzelmis dememek icin iste arastiriyorz eee bu camiadada yeniyiz ;)

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Sen motoru çok zorlayacak birine benziyorsun, Hyosung almamayı düşünebilirsin o zaman. Direkt alma demiyorum. :D
    Eğer ki illa Hyosung zorlamak istiyorum diyorsan ( ) , mekanik, teknik olarak bilgili olup alet edevat kullanabilmen lazım. O zaman hem Hyo kullanırsın zevkle hem de istediğini yaparsın. Ama normal bir çılgın kullanıcı isen olmaz.

Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aslında niye alamiyorum diye veryansin ediyordum ama boyle iyicene herseyi arastirdikca cok sukur acil karar vermemisim diyorum hani cidden bi ss motosiklet istiyorum Allahim inşAllah nasil eder ama suan elimde param olsada almam yani sonucta insan bi alip epey binmek ister osuydu busuydu ugrasipta hevesi kirilmasini kimse istemez ya iste keske ben sunu alsaydim ya ben bunu niye aldim aha bu daha guzelmis dememek icin iste arastiriyorz eee bu camiadada yeniyiz ;)
    Kesinlikle hak veriyorum sana bir heycanla alınan ürün pişman ettirebiliyor keşke şu olsaydı az daha koyup şu olaydı demeye başlıyor insan inşallah hayırlısı ve senin istediğin bir motor olur abim
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Kesinlikle hak veriyorum sana bir heycanla alınan ürün pişman ettirebiliyor keşke şu olsaydı az daha koyup şu olaydı demeye başlıyor insan inşallah hayırlısı ve senin istediğin bir motor olur abim
    Bunun bir sonu yok ki

Ne alırsak alalım hep "keşke az daha koyup şunu alsaydım" diyeceğiz
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S
    en motoru çok zorlayacak birine benziyorsun, Hyosung almamayı düşünebilirsin o zaman. Direkt alma demiyorum. :D
    Eğer ki illa Hyosung zorlamak istiyorum diyorsan ( ) , mekanik, teknik olarak bilgili olup alet edevat kullanabilmen lazım. O zaman hem Hyo kullanırsın zevkle hem de istediğini yaparsın. Ama normal bir çılgın kullanıcı isen olmaz.
    2017 model hyolar da ibre devir göstergesi siyah olmus galiba o hosuma gitti hyoda bi ibre bi on far asiri bezdiriyordu ama kalib super hele benim gibi 43 cm kolu olan bodyci icin tam bi tutku :p
    Ama akil yamaha r25 der gibi simdi cildiricam :D
    Allah razı olsu.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam motordan pek anlamam ama r25 kaliteli istersen altın elbiseli adam'ın 250cc karşılaştırmasına bakabilirsin.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah motosikleti bu yıl alırsın

Seçeneklerde yok ama cbr250 alırdım bunların yerine.İlla bunlar diyosan r25 ama sıfır, ilk motorsa r25 alma derim.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    r25 alırdım

geçen hafta sattım bak adı geçince gene hüzünlendim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlk motorum olacak cbr 250r düşünmüyorum maalesef

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence karenajlı motor yerıne cıplak motorlara bakmalısın. İlk motorun olacagından dusup kalkacaksın, karenaj masrafı az bucuk bır sey degıl. Naked ve absli motorlara yonel bence. Isın sekıl semal kısmını ıkıncı motorunda dusunursun.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Biz tercih ederizde sen bi türlü edemedin be.
    Alıcan bi r25 memnun kalmama gibi şansın yok zaten.

Motosikleti
    Regal Raptor DD150
    Tabiiki R25 alırdım. Bence sizde öyle yapın. Saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)