Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

3.Motosiklet 4 Silindir Merakı, Kararsızlık ! (600RR-MT09-CBR650F)

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şahsen CBR 650F seçerdim. Hem şehir içinde iyi hem de şehir dışında. O motorla bi Avrupa turu yapardım kesinlikle ki planlarımdan biridir. Diğer saydıklarına göre daha avantajlı bence. CBR600RR sadece şehir içinde yüksek hızlarda zevk alırsın. Benzer hızlara 650F de nerdeyse çıkabiliyor. MT 09 desen tam şehir içi makine. Şehir içinde oyuncak gibi motor feci zevk verir ama uzun yolda 650F zevki vermez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bence 2016 model 650f bulma ihtimalin bile var temiz birtane denk getir al geç aradığın herşey var zaten...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Forumda 4 silindir fetişine fazla kredi verildiği kanaatindeyim. Yurt dışında böyle değil. Özentiden kaynaklanıyor muhtemelen. Çoğunlukla şehir içi kullanım için 2 ve 3 silindir bence ideal.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda 4 silindir fetişine fazla kredi verildiği kanaatindeyim. Yurt dışında böyle değil. Özentiden kaynaklanıyor muhtemelen. Çoğunlukla şehir içi kullanım için 2 ve 3 silindir bence ideal.
    bu iş zevk işi ve 4 silindir 16 valf bir motorun sesini senin dediğin motorlar vermez ama nedense ısrarla senin gibi yorum yazanlar var. sonsuza dek anlayamayacaksınız.

suzuki gsr 600 çok güzel bir motor, eksi yönleri ise rüzgar yediriyor olması.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Listede niye Yamaha XJ6 yok

Çünkü en az yakan 600rr dan sonra en iyi ses çıkaran ve en az yakan motor

600rr alma ocağına incir ağacı dikersin 9 litre ortalama tüketimi var
    Al bir XJ6 senide iyi dört silindir
    Tüketim 5 litre civarı
    Fazla güçte yok
    Hem güvenli hem de dört silindirli yakıt cimrisi olarak bilinir

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş zevk işi ve 4 silindir 16 valf bir motorun sesini senin dediğin motorlar vermez ama nedense ısrarla senin gibi yorum yazanlar var. sonsuza dek anlayamayacaksınız.
    Fatih, belki de deneyimin olmadigi, zevkin gelisip olgunlasmadigi icindir?

"sonsuza dek anlayamayacaksınız" gibi havada cumleler kurmak yerine "Neden acaba boyle dusunuyorlar?" diye sorman daha akillica degil mi? Sonucta sen muhtemelen ortaokudayken ben 900cc 4 silindir motor kullaniyordum...

Bu arada piyasada gordugun arabalarin yuzde doksani 4 silindir 16 valf... Sesleri cok mu guzel? Belki de baska faktorler var sese etki eden? Hic Aprilia Tuono V4 gordun mu, duydun mu mesela? Yamaha Vmax?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Fatih, belki de deneyimin olmadigi, zevkin gelisip olgunlasmadigi icindir?

"sonsuza dek anlayamayacaksınız" gibi havada cumleler kurmak yerine "Neden acaba boyle dusunuyorlar?" diye sorman daha akillica degil mi? Sonucta sen muhtemelen ortaokudayken ben 900cc 4 silindir motor kullaniyordum...

Bu arada piyasada gordugun arabalarin yuzde doksani 4 silindir 16 valf... Sesleri cok mu guzel? Belki de baska faktorler var sese etki eden? Hic Aprilia Tuono V4 gordun mu, duydun mu mesela? Yamaha Vmax?
    motosiklet daha çok devir çeviriyor bununda etkisi olur, detaya girmeye gerek yok. 4 silindir motorun sesi için isteyen ve bunun yanı sıra gücü içinde isteyen birine aynı güzel sesi veremeyecek motorlar önerenlere ben akıl erdiremiyorum.

her motor ulaşım sağlar, söz konusu 4 silindir oluyorsa ben işin içine lüks girmiş derim ve bu durumda 4 silindir isteniyorsa o modelden öneri yaparım.

ama sizin gibi kendini akıllı zanneden insanlar yada gerçekten akıllı olan insanlar nedense ısrarla istenilen şeyin dışında öneri yapabiliyorlar.

ben bilgi yarıştırmıyorum, çok bilgilisiniz ama yanlış kullanıyorsunuz o zaman.

konu sahibi 4 silindir istiyor, bende eski model olmasına rağmen sevdiğim bir motoru koydum. beğenir beğenmes kendisine kalmış.

sizin tecrübeleriniz olsada olmasada çokta bir şey değiştirmez. ben motor alacağım zaman sadece araştırma yaparım. danışmaya gerek yok. ben karar veririm ve pişman olmam motosiklet konusunda.

aldığım ilk vitesli motorumu 1 seneyi geçti kullanıyorum ve memnunum. bir sonraki motorumda yine pişman olmayacağım, ne istediğini bilmek önemlidir. akıllı insanlar ne istediğini bilir ve bunu danışmaya gerek duymazlar.

bana zır cahil dediniz ya artık size muhalefetim gıcık gıcık yazarım böyle. ama haklı yere tabi.

edit: evet arabaların sesleri güzel, eksoz modifiyesi yapanların güzel ama motosiklet gibi 14 bin devir çevirmedikleri için motosiklet kadar güzel değil. ben herhangi bir tipo yapda unoya eksoz takılsa onun sesinide beğenirim ama çok gürültü yapmamaları lazım çünkü çapır motor gibi yeri göğü inletiyorlar sonra. yarış motorları ise yeri göğü inletmekten çok bruce lee gibi tiz ve yüksek ses veriyor ve bu hoşuma gidiyor benim.

gsr 600'e bindim ben.

Motosikleti
    SD 1290R
    Sizin tecrübeleriniz olsada olmasada çokta bir şey değiştirmez. ben motor alacağım zaman sadece araştırma yaparım. danışmaya gerek yok. ben karar veririm ve pişman olmam motosiklet konusunda.

aldığım ilk vitesli motorumu 1 seneyi geçti kullanıyorum ve memnunum. bir sonraki motorumda yine pişman olmayacağım, ne istediğini bilmek önemlidir. akıllı insanlar ne istediğini bilir ve bunu danışmaya gerek duymazlar.
    "You don't know, what you want. Hasmet, knows what you want."

Aynen boyle senin yazdigin gibi kendimden cok emin olarak sifir aldigim CB1000R'i bir sene sonra sattim. Bazi seyler zamanla...
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    "You don't know, what you want. Hasmet, knows what you want."

http://www.youtube.com/watch?v=2fEWAc85ed8

Aynen boyle senin yazdigin gibi kendimden cok emin olarak sifir aldigim CB1000R'i bir sene sonra sattim. Bazi seyler zamanla...
    zaman geçse de yine forumda isteğini yazan üyelere karşı saçma önerilerde bulunmaya devam edilecek. bırakalım da adam tecrübe edip kendi öğrensin. biz sadece onun istediği şeyi önerelim.

sevip devam ederse pek ala, bir süre kullanıp sevmezse kendine göre eksilerini dile getirir ve o eksilerinin olmadığı başka modeller önerilir.

ben titreşimli denildiği halde aldım kendi motorumu, bir ara satıp aynı paraya daha güzel motor bakayım derken yine döndüm dolaştım kendi arzularımca yine tvs apache buldum sonra satmayayım en iyisi dedim.

konuyu açan adam hangi marka çikolatalı dondurma alayım diyor ve bazıları çıkıp çikolatalı danone al diyor. yaa adam lezzetin yanı sıra serinlemekte istiyor ama siz ona puding söylüyorsunuz dondurma varken. yersiz öneriler yaptığınızı kabul etmenize gerek yok zaten öyle.

zamanında kötü seçim yaptığınızı da kendiniz dile getirdiniz demek ki hata yapabiliyormuşsunuz. demek ki yeterince bilginiz yokmuş yada ne istediğinizi tam bilmiyormuşsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

Motosikleti
    SD 1290R
    zamanında kötü seçim yaptığınızı da kendiniz dile getirdiniz demek ki hata yapabiliyormuşsunuz. demek ki yeterince bilginiz yokmuş yada ne istediğinizi tam bilmiyormuşsunuz.
    ...veya daha cok tecrube gerekiyormus. o motosikleti, ondan sekiz sene once aldigim baska bir 4 silindirli motosikletin uzerine aldim... Buna gore karar ver, bilgim mi yokmuş, ne istediğimi mi bilmiyormuşum, ya da tecrubem mi yeterli degilmis...

Bu arada ben tavsiye vermekten ziyade forumda orantisiz bir 4 silindir ozentisi oldugunu dile getirdim. Cunku bu ozentinin insanlarin tercihlerini olumsuz yonde etkiledigini dusunuyorum. On seneden fazla 4 silindir motosiklet kullanmis biri olarak fikrimi belirtmek istedim, nacizane...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne işim var lan benim burda şaka bi yana motora başladığım ilk zamanlardı, gaz açışım bile acemi. fakat iyi tolere ederdi hatalarımı xj6. sağolsun varolsun.
    konu sahibi arkadaşa da bir kaç şey söylemek isterim. şunda 3 bunda 5 km tecrübem var diyerek alınacak motorlar değil onlar. hele mt9 ve 600rr ı geçicen kardeşim. mutlaka araya 500-600cc uysal bi makina sokuşturmak gerek. tüm yollarda xj6 ya açılıyor.

bak yukarda brooklyyn yorum yapmış a modu korkuttu diye, benim motorlan gazladı geçenlerde ben ısrar ettim al bi dene diye. kaldı ki 50-60k tecrübesi var bu arkadaşın. on numara beş yıldız da motor sürer. 10dk sonra çekti sağa al bunu amk bu ne böyle diye geri verdi motoru.

şimdi diyeceksinki kullanırım ben mt9 ne olacak falan. o işler öyle değil, bu motor adamı canından, hiç olmadı kolundan bacağından eder bilesin.
    Pistonlar ve nanis61 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne işim var lan benim burda şaka bi yana motora başladığım ilk zamanlardı, gaz açışım bile acemi. fakat iyi tolere ederdi hatalarımı xj6. sağolsun varolsun.
    konu sahibi arkadaşa da bir kaç şey söylemek isterim. şunda 3 bunda 5 km tecrübem var diyerek alınacak motorlar değil onlar. hele mt9 ve 600rr ı geçicen kardeşim. mutlaka araya 500-600cc uysal bi makina sokuşturmak gerek. tüm yollarda xj6 ya açılıyor.

bak yukarda brooklyyn yorum yapmış a modu korkuttu diye, benim motorlan gazladı geçenlerde ben ısrar ettim al bi dene diye. kaldı ki 50-60k tecrübesi var bu arkadaşın. on numara beş yıldız da motor sürer. 10dk sonra çekti sağa al bunu amk bu ne böyle diye geri verdi motoru.

şimdi diyeceksinki kullanırım ben mt9 ne olacak falan. o işler öyle değil, bu motor adamı canından, hiç olmadı kolundan bacağından eder bilesin.
    Videodaki siz misiniz

Tam alınacak motor ya
    Ses desen var
    Güç desen tatmin edici daha güvenli

200ns ten sonra en az 40 bin km yapmak koşuluyla tavsiye eder misiniz bu motoru

Mt07 ile Xj6 performans bakımında xj6 uzayınca Mt07 den daha iyi gidiyor diyorlar doğrumu bu

Üretimi durdu mu motorun?
    Yamaha sitesinde göremedim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 cbr600f al.
    bu motoru ben 2 yıldır arıyorum, düzgün bişi bulamadım.
    piyasada 3-5 tane felan var satılık.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tarz olarak bir tercihin yoksa bana göre MT-09'un yanında diğer ikisinin lafı olmaz. Genel geçerden ve anlamsızca popüler olmuştan hoşlanmayan bir insan olarak, CBR600RR bana göre piyasadaki en sıradan ve en tercih edilmeyecek 600 cc SS motordur. Bakın kötüdür demiyorum, sıradan diyorum. Sonrasında da R6 gelir. Apaçilerin bile "ar altı" diye dilinden düşmez. Dediğim gibi, herkesin ve özellikle motorla alakası olmayanların sırf sesi ve görüntüsüyle ağzını sulandıran motorlara karşı antipatim vardır. Kendi kendime uydurduğum "Türkiye'de ikinci el SS motor alınmaz" kuralımı da katınca CBR600RR'ı düşünmeden eliyorum. MT-09 ise bence özel bir motor. 3 silindirli olması bile ona ayrı bir değer katıyor. Torku, gidişi falan zaten diğerleriyle kıyaslanamaz. Rüzgar yemeyi göze alırsan tercih edebilirsin. CBR650F'i de daha dik oturuş pozisyonunda dolayı seviyorum. Yalnız bu motor için titreşimli diyenleri de videolarında duymuştum.

Önüne üçünü de koysalar ve bedava verseler hangisini almak istersin onu düşünüp öyle karar ver.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki siz misiniz

Tam alınacak motor ya
    Ses desen var
    Güç desen tatmin edici daha güvenli

200ns ten sonra en az 40 bin km yapmak koşuluyla tavsiye eder misiniz bu motoru

Mt07 ile Xj6 performans bakımında xj6 uzayınca Mt07 den daha iyi gidiyor diyorlar doğrumu bu

Üretimi durdu mu motorun?
    Yamaha sitesinde göremedim
    evet benim

benim 2. motorum xj6, 2bin km ns200 kullanıp almıştım. tabi alınca anladım büyük hata olduğunu öyle zart diye zıplamanın ama alıştık zamanla. ufak tefek düşüşlerimiz oldu ilk zamanlarda allaha şükür kaza durumu yaşamadım epey agresif sürmeme rağmen.

4 silindir her zaman uzun vadede uzar gider, rolling de de mt7 alıyor genelde.
    türkiyede emisyon engeline takıldı bildiğim kadarıyla. zaten fiyatı çok abzürt rakamalara çıkmıştı.

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)
    CBR 250R 32 Bin km. sonrasında CBR 650F'e geçiş yaptım 2017 yeni kasa kırmızı renginden aldım henüz rodajı bitirmekle uğraşıyorum ama emin ol seni fazlasıyla tatmin edecektir. Benden sana tavsiye git CBR 650F al yakıtı düşük selesi rahat uzun yol yapmasını ben seviyorum eğer sende seversen seni kesinlikle yormaz kırklareli yaptım geldim 40 kmh ile 100 kmh arası hızlarda gezerek hiç yorulmadım inan ki. Yani uzun lafın kısası düşünmeden CBR 650F derim. Yamaha'ya bulaşma benden sana tavsiye bu ara kronik sıkıntıdan geçilmiyor şuana kadar üretilen mt 09 ların hepsini gidondaki vidaların yetersiz ve kırılma riskinden dolayı gidon kopma kırılma şansı var bu yüzden geri çağırıldı. R25 sahibisin sende sıkıntı çekmişssindir zaten.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar

Arkadaşlar bu forum sayesinde motosiklete merakım daha fazla arttı ve çoğu bilgiyi burası sayesinde öğrendim o yüzden tekrar konu açma gereksiniminde bulundum.

Öncelikle ilk motorum Honda CBR 125 9.000 km, daha sonra ise Yamaha R25 ile 6.000 km tecrübem oldu. Daha fazla tecrübe edinecek cok şeyim var bunun farkındayım ama çalışmam nedeni ile ne fazla motorumla beraber olabildim nede km yapabildim. Biraz hızlı gittiğimin farkındayım ama şuan aklımda 4 silindir bir motosiklet hedefi var.

Size danışacağım konu; Ben motosiklete bindiğimde aklımda sıkıntı olmasın istiyorum. Yani biraz herkes gibi yeni yi seven biriyim. Ama malum bütçeden dolayı sıfır ss alacak bir bütçeye sahip değilim. Bütçe (32.000TL)

Aklımda olan 3 tane motosiklet var bunların beğenip beğenmediğim yönleri ile söylemek gerekirse.

Honda CBR 600RR (2012) - Tamamı ile hayalim olan bir motosiklet sesi, gidişi, görünüşü ile beğeniyorum. Tek sorun 2012 model bir motosiklete baktığımda km si ortalama 20k - 35k arasında bulunabiliyor tabiki bu motorlar ss olduğu için sınırları zorlanıyor tabiri caiz se canı alınıyor. Korkum bana yarın birgün büyük sıkıntılar çıkartır mı ?

Yamaha MT 09 (2015)- Güç desen var, hız desen bir ss kadar olmasa da tatmin edici şekilde, yeni teknoloji mevcut. Tek sıkınsı ise ben özellikle sesi sevdiğim için 3 silindir bir sese sahip ve bunun yanı sıra naked tarzı motorlara bir türlü ısınamadım.

Honda CBR 650F 2015 Ve bu motosiklet ise beni en zor durumda bırakan sebep. Tarzı ss görünüyor oturuş bakımından rahat. Sesi deseniz 4 silindir yeni bir motosiklet.
    Ama en büyük kararsızlık ise çevremdeki dostlarıma sorduğumda cbr650f yerine 600rr ı tavsiye etmeleri. Nedeni ise haklı olarak güç ve tatminkarlık.

Bu konuda çok kararsız kaldım ve sizlerinde düşüncelerini öğrenmek istedim, siz nasıl karar verirdiniz.

Başınızı ağırttıysak affola herkese iyi forumlar. Teşekkürler
    Benim seçimim Gri renkli gri Givi v35 yan çantalı CBR500 olurdu.

Valla forumda paylaşmışlardı böyle imrenerek baktıydık.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler