Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Xmax 250 almış bulunmaktayım :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    AhmKse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    arkadaşlar merhabalar. forumda eskiyim ama motor almak bu seneye kısmetmiş. uzun düşünceler sonunda xmax 250 aldım. istanbulda yaşıyorum. ankaradan aldım. 100 km deydi aldığımda. rodajın bir kısmını ankara istanbul arasında yaklaşık 500 km yapmış bulunmaktayım. uzun yolun rodaja iyi geleceğini düşündüm. herkese iyi sürüşler. tekerinize taş değmesin.
    hknzrdm, espresso, drtayfun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    rodaj modaj hikaye artık güle güle kullanın
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    depoyu fullleyim dedik

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Allah Kaza bela vermesin. Çok yakışıklı güzel motordur kendileri
    AhmKse bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodajı uzun yolda yapmak, (50 km yi geçilmicek bile olsa) yürümeye yeni başlayan çocuğu maraton koşusuna sokmak demektir. doğru rodaj merdiven çıkmaya benzer, 5 basamakta bir oturacağı bi yer yaparsın yavaş yavaş dinlenerek çıkar. konuya dönelim.. malesef alternatifi olmayan bi makina o yüzden xmax doğru karar
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Rodaj uzun yolda yapılmaz. Hatta Barkın'ın bu konuda videosu da var. Rodajda motor devri sürekli değişik devirlerde olmalı. Uzun yolda sabit devirde gidileceği için rodaj için pek sağlıklı değil.

Bu bilgilendirmeden sonra, motor almışsın, hayırlı olsun, dikkatli git, kask, mont, eldiven, bel koruma (böbreklik değil, korumalı bellik) dizlik ve botun olmadan motora binme. Tekerin düz bassın.
    mombohunter ve AhmKse bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Çok güzel motosiklet. Hem kaliteli hem alımlı. Hep aklımda acaba bir tane X Max 250 bağlasam mı kapıya diye. Hayırlı mübarek olsun. Hem rüzgardan korur. Hem az buçuk ıslaktan korur. Hem şu zincir temizle zincir yağla. Amanın yeni yağlamıştım ıslandı haydaa baştan al. Motosikleti çok seviyorum ama şu zincir bakımı işine tilt oluyorum. Tekerin düz bassın.
    AhmKse bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstanbulda bu motora plaka takarak bineni, kırmızı ışıkta bekleyeni, kask takarak bineni dövüyorlar galiba. Benim gözlemim öyle oldu 2 hafta önce geldiğimde.
    AhmKse bunu beğendi.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Hayırlı olsun. Güle güle binin.
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    Hayırlı olsun, kazasız belasız mutlu sürüşler
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda bu motora plaka takarak bineni, kırmızı ışıkta bekleyeni, kask takarak bineni dövüyorlar galiba. Benim gözlemim öyle oldu 2 hafta önce geldiğimde.
    gözlemin gayet yerinde. kasksız süren mi dersin, özellikle plakasız süren mi dersin, polis durdurmasın diye sahte plakalı süren mi dersin, kapalı aynayla süren mi dersin, kırmızı ışık, yaya yolu dinlemeden süren mi dersin hepsi istanbulda. kuralsızlık kural olmuş

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

[/COLOR]
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajı uzun yolda yapmak, (50 km yi geçilmicek bile olsa) yürümeye yeni başlayan çocuğu maraton koşusuna sokmak demektir. doğru rodaj merdiven çıkmaya benzer, 5 basamakta bir oturacağı bi yer yaparsın yavaş yavaş dinlenerek çıkar. konuya dönelim.. malesef alternatifi olmayan bi makina o yüzden xmax doğru karar
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj uzun yolda yapılmaz. Hatta Barkın'ın bu konuda videosu da var. Rodajda motor devri sürekli değişik devirlerde olmalı. Uzun yolda sabit devirde gidileceği için rodaj için pek sağlıklı değil.
    Bu bilgilendirmeden sonra, motor almışsın, hayırlı olsun, dikkatli git, kask, mont, eldiven, bel koruma (böbreklik değil, korumalı bellik) dizlik ve botun olmadan motora binme. Tekerin düz bassın.
    rodaj konusunda çok şey okudum. birbirinden farklı şeyler duydum hep. yamaha kardeşler motosikletten aldığım bilgi ise 100 km/h geçmeden mola vererek gelebilirsiniz oldu. bende öyle yaptım. iyi dilekleriniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlemin gayet yerinde. kasksız süren mi dersin, özellikle plakasız süren mi dersin, polis durdurmasın diye sahte plakalı süren mi dersin, kapalı aynayla süren mi dersin, kırmızı ışık, yaya yolu dinlemeden süren mi dersin hepsi istanbulda. kuralsızlık kural olmuş

ben eldivensiz çıkamazken insanların bu duyarsızlığı nedendir acaba
    PhotographyAhmKse

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Hayırlısı olsun. Kazasız belasız sürüşlerde karşılaşmak temennisiyle...
    AhmKse bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Hayırlı Olsun... Kazasız belasız inşallah...
    AhmKse bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AhmKse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

[/COLOR]

rodaj konusunda çok şey okudum. birbirinden farklı şeyler duydum hep. yamaha kardeşler motosikletten aldığım bilgi ise 100 km/h geçmeden mola vererek gelebilirsiniz oldu. bende öyle yaptım. iyi dilekleriniz ve bilgileriniz için ayrıca teşekkürler
    onların dediğine mi inanıyorsunuz bizim dediğimize mi

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter

Komşusu, bir gün Nasrettin Hoca'ya gelip eşeğini ödünç istemiş. Hoca eşeğini vermek istememiş.

- Kusura bakma komşu, eşek burada yok! demiş.

Komşu tam gidecekken, ahırdaki eşek, yeri göğü inleterek anırmaya başlamış.
    Komşusu Hoca'ya:

- Hocam hani eşek burada yoktu? demiş.

Hoca:

- Aşk olsun komşu, bu yaşımda ak sakalımla benim sözüme inanmıyorsun da, eşeğin sözüne mi inanıyorsun? demiş.

seninkide bu hesap
    levend84 ve AhmKse bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "rodajı itinayla yapılmış xmax"
    AhmKse bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayırlı olsun.
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    olan oldu artık. :D rodaj bakımı olan 1000 km için 6 hafta yazılmış. şimdi 6 hafta beklemeli miyim. 1000 km'yi mi bekleyeyim. bir de İstanbul için Yamaha servis önerebilir misiniz?
    PhotographyAhmKse

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı AhmKse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olan oldu artık. :D rodaj bakımı olan 1000 km için 6 hafta yazılmış. şimdi 6 hafta beklemeli miyim. 1000 km'yi mi bekleyeyim. bir de İstanbul için Yamaha servis önerebilir misiniz?
    Ben xmax'i Kasım ayı sonunda almıştım. Kışın soğukta gezmeye fırsat olmadı, şimdi de henüz ehliyet almadığım için gezemiyorum zaten. Kardeşim kendi motorunun yanında arada benimkiyle de gezdi, rodajını yapmış oldu.
    Servisle konuştuğumda en azından 500km olsun o zaman getirin demişti. Dün 500km'yi geçmiş.

Servis olarak da kardeşimin kendi yamaha mt7'sini götürdüğü servisten memnunmuş, oraya gideriz demişti. Cumartesi gideceğiz. Gitmişken yan korumalarını da taktıracağım. Servisle ilgili izlenimlerimi xmax 250 konusuna yazarım ilk fırsatta. Servisin yeri Kızıltopraktaymış. Tam neresidir, adı nedir henüz ben de bilmiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)