Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Haşlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ecnebiler "roast" diyorlar, dogru yanlis sakayla karisik icinizi dokmeniz dilegiyle...

Bu konu yeterince islendigi icin fazla kalabalik yapmayayim... Olmadi mi? iyi o zaman yapayim.

Yahu bi marka kendinden bu kadar mi tiksinir? Utanmadan bazi modellerin uzerine marka bile yazmayi birakti. "Motosikletimin Harley olmadigi belli olmasin" diyen ezik musteri kitlesi bu kadar mi buyuk? Once motosikletin debriyaj kapagini krom gorunumlu plastik degil de adamakilli metalden yapmaya baslayarak kendine saygi duymaya baslaman dilegiyle.
    Green Arrow ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yamahada plastik debriyaj kapağı mı var? O kapağın içinde sıcak motor yağı gezinmiyor mu? Nasıl oluyor bu iş?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahada plastik debriyaj kapağı mı var? O kapağın içinde sıcak motor yağı gezinmiyor mu? Nasıl oluyor bu iş?

plastik...
    Green Arrow bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haşmet abi bizi halleye bindir

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Bolt iyidir abi, ilham alınan 883 den daha iyi :D
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi Kawasaki, Ducati, Honda, Bmw, Suzuki, Ktm konusunda haklıydınız Hasmet Bey hepsi öyle yada böyle problemli makinalar ancak Yamaha konusundaki görüşlerinize kesinlikle katılmıyorum. Yamaha yıllarca piano vb müzik aletleri konusunda büyük başarılara imza atmış köklü bir şirket. Hiç unutmam orta okulda helvacıoğlu ve mass marka blok flüt heryerde bulunabilirken, Yamaha marka blok flüt sadece müzik öğretmenimizde vardı. Biz helvacıoğlu ile adeta minik bir Ajdar Anık orkestrası modundayken hocamız Yamaha' nın o eşsiz tınısıyla ruhumuza dokunurdu.

Motosiklet konusuna geri dönersek, bugün bir R25 olsun bir MT 07 olsun her apaçinin hayallerini süsleyen makineler. Kaldırıp bu makinelere metal debriyaj kapağı gibi kaliteli malzemeler koysa adamlar ne olacak? Maliyet yükselecek. Şöyle bir düşündüğünüzde bugün azılı bir apaçinin eline düşmüş bir R25 in sizin gözünüzde "kaliteli" olarak tanımlanabilmesi için komple demirdöküm olması dışında bir çözüm yöntemi olacağını sanmıyorum.

Kaldı ki Yamaha ürünlerinin kalitesi olsun, yaygın servis ağı olsun, 90 ların beyaz şahini gibidir. Öyle bir ağırlığı ve karizması vardır. Dün beyaz şahine 4 kişi binip kız tavlamaya çıkan apaçiler bugün R25 e iki kişi binip kasklarını dirseklerine geçirip avlarına devam etmektedirler. Eminim şu söylediğimi gözünüzde canlandırmakta hiç de zorlanmıyorsunuzdur. Şimdi bir de aynı tipleri bir Goldwing ile yahut bir Breakout ile düşünün? Oluyor mu? Olmaz. Netekim Yamaha' nın bu piyasadaki yeri öyle sağlamdır ki ne bir İtalyan ne de bir başka Japon onun boşluğunu dolduramaz.

Yamaha bugün hepimizin severek kullandığı "1000 lik çok 600 lük iyi, Az daha koy YBR al, Onu alacağıma MT-07 alırım" gibi efsane tespitlerin ve "MT-07 Başlangıç motoru olur mu?/Helva Tarifi" kombosunun da ortaya çıkış kaynağıdır.

İddaa ediyorum Yamaha motosiklet işini bıraksın yüz binlerce genç deliğanlı sapıtıp caddelerde birbirini satırla kovalamaya başlar. Yamaha necip Türk milletinin adeta bir emniyet subabıdır.

Bence konuyu yeterince açıklığa kavuşturduk. Sizden ricam Yamaha hakkında konuşurken lütfen kelimelerinizi özenle seçin. Zira %R25 i evlerinde zor tutuyorum. Saygılarımla.
    jonvolkan, PiedPiper, espresso ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "insanların güvenini kaybetmektense xt600 üretmeyi tercih ederim"
    Tiramisu Yamaha
    ferhatkars bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Gitarları gereksiz pahalı ve kullandığım yamaha pasifica 812v de köprü ile klavye radiusu birbirini tutmuyordu. Yani direk tasarımsal hata.
    Süleymantnz, Metilen ve PiedPiper bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitarları gereksiz pahalı ve kullandığım yamaha pasifica 812v de köprü ile klavye radiusu birbirini tutmuyordu. Yani direk tasarımsal hata.
    Honda kullanan Hendrix gelmiş burda Yamaha' yı kötülüyor. O dediğin sorunun çözümü zaten forumlarda tartışılıyor. Köprü çıkışına ikinci gişe takılması mı ne gerekiyormuş. Pahalı diyorlardı. Bunlar hep konuşuldu. Asılsız iddalar.
    PiedPiper ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    kemanları aşırı pahalı.sanırsın stradivarius
    PiedPiper bunu beğendi.

@Capitao_3 - Hocam yetis, senin konu acilmis. Gel de icini dok.
    shruikan bunu beğendi.

Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O en son Benelli ye kızıyordu amörtisör konusunda sıkıntı çıkmış. Garantiden değişirse Yamaha'yı ipe çeker artık burda
    hasmet bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25'in mt25'in yağ pompa dişlisi de plastik, o yüzden boyuna kırılıp da yağ pompasından motor yakıyo millet.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    tricity 125 modeli ile çok iyi bir ilişkimiz vardı, taa ki dik bir yokuşta moped beni sollayana kadar.
    basıyorum basıyorum gitmiyor, sanki kavga ediyor benimle, zaten 3 teker olmasına rağmen düz de duramıyor. lan ben bu motoru zz1400 den vazgeçip almışyım bee..
    lanet olsun böyle motosiklete, gidip çok kaliteli bir yuki filan birşey alıp bu beladan kurtulacağım. malum sitede ilan başlığım da 'yeni kokusu üzerinde' olacak.
    teşekkürler, iyi forumlar.

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tricity 125 modeli ile çok iyi bir ilişkimiz vardı, taa ki dik bir yokuşta moped beni sollayana kadar.
    basıyorum basıyorum gitmiyor, sanki kavga ediyor benimle, zaten 3 teker olmasına rağmen düz de duramıyor. lan ben bu motoru zz1400 den vazgeçip almışyım bee..
    lanet olsun böyle motosiklete, gidip çok kaliteli bir yuki filan birşey alıp bu beladan kurtulacağım. malum sitede ilan başlığım da 'yeni kokusu üzerinde' olacak.
    teşekkürler, iyi forumlar.
    Basıp basıp gitmiyor demişsiniz bunun sebebi elbetteki baskı balatadır. Yamaha ya kızmak yerine balataya wd40 sıksanız sorun olmadığını görürsünüz. Ayrıca o kadar baskıyı hangi motor olsa kaldırmaz. Denge problemi için de; http://m.n11.com/nano-power-balance-...igi-P136837452

Not: Bakım tavsiyesi değildir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yigidi oldur hakkini yeme, Yamaha, MT10 gibi bir canavar yaparak tum Japonlarin arasindan siyrilmis, ve Aprilia Tuono, KTM Superduke, Ducati Monster 1200S gibi ust sinif naked'lara rakip olabilmeye yakin tek naked uretmis Japondur....

Ama sonucta bu bir haslama

O kablolar hortumlar borular nedir ortalikta yahu. Bisiklet mi yapiyonuz Allah askina? Azicik dikkat etsenize. Tabi R1'da grenajin icinde kimse gormuyor. Ama madem soymaya karar verdiniz, once bi solaryuma sokun, orasindaki burasindaki tuyleri alin, oyle degil mi ama? "Donunu indirdik ciplak yaptik" deyince oluyor mu?

Bereket antifriz rezervuarini saklamislar...

Geri kalan hersey meydanda...
    Metilen bunu beğendi.

Hasmet Bey konularınızı severek takip ediyorum yalnız şu konudaki cahilliğinizi anlamak mümkün değil. Adamlar gerektiğinde son kullanıcı direkt olarak müdahale edip çelik fren hortumu, efennime söyliim kalın debriyaj telini servise gitmeden değiştirebilsin diye içi dışı bir olan motosiklet yapmış. Hala size yaranamıyorlar. Milletçe daha motosikletin kitapçığını açıp rodaj da kaç devirde sürmesi gerektiğini bile okumaya üşenip forumda cevap arayan bir yapımız var. Lütfen ama ya.. Adamlar resmen bize özel motosiklet yapıyorlar. İcabında o tele ıslak bez asıp kurutlur. Kullanılır yani.
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Plastik, plastik, daha çok plastik, her yere plastik, mümkünse egzost bile plastik olsun. Ama bir karenaj takımı binlerce euro olsun. Plastiğe sırf kalıbı özel diye aşırı çok para saçalım ki ne kadar çok plastik sevdiğimiz iyice belli olsun.

Yalnız DTX950K elektro davulunun tonları ve pad'leri çok başarılı. Orayı gömemeyeceğim artık. Onlarda da bolca plastik bulmak mümkün : )

Bu arada plastik demiş miydim ?
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içini döken dökmüş benim ybrde bir sıkıntım yok. r25 ve mt25ciler döksün bence içini http://www.motosiklet.net/forum/moto...zil-olduk.html
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik, plastik, daha çok plastik, her yere plastik, mümkünse egzost bile plastik olsun. Ama bir karenaj takımı binlerce euro olsun. Plastiğe sırf kalıbı özel diye aşırı çok para saçalım ki ne kadar çok plastik sevdiğimiz iyice belli olsun.

Yalnız DTX950K elektro davulunun tonları ve pad'leri çok başarılı. Orayı gömemeyeceğim artık. Onlarda da bolca plastik bulmak mümkün : )

Bu arada plastik demiş miydim ?
    Türkçesi aklıma gelmedi şimdi, eski davullara deri gererlermiş, şimdi drum head olarak ne kullanıyorsunuz sayın davulcu? Drum head in Türkçesi ne ya?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)